Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
14. máj 2011

@wvwvw stay dry je umelinka, tam sa savost pranim nezvysuje... nemas nejake bambusove plienky, resp. vkladacky do nich? bambus je prirodzene antibakterialny, mohol by pomoct... nasej robi dobre na podrazdenejsiu pokozku aj kikko bambus stvorec, len sa dost zrazili a okraje zvlnili, ale savostou je super...

wvwvw
14. máj 2011

@zfidorka no to si ma moc nepotesila s tymi stay dry ☹
mas na mysli bambusovy stvorec do novoskladu?

virivka
14. máj 2011

Ajojte maminky. Pisala som tu pred vyse mesiacom o radu, vtedy som vedela, ze latkovky existuju a to bolo vsetko🙂 Latkovat som zacala uz s prvou plienkou a hned to bolo vidiet, ze je menej odpadu🙂 Teraz uz latkujeme cely den aj v noci. Mam vynikajuci pocit, ze mala nema tak dlho pocikanu plienku(ako to bolo pri jednorazovkach) a robim cosi aj pre nasu planetu🙂 Som rada, ze som sa na to dala. Latkove plienocky su nadherne.
Este raz dakujem babam za rady ohladom plienociek.

zfidorka
14. máj 2011

@wvwvw bud maly stvorec do novoskladu, alebo novosklad z velkeho stvorca

zuzanockamt
14. máj 2011

dievcata, potrebujem poradit ... davam nasmu Jurkovi na doma poskladane stvorce do flipiek, ale vzdy sa mu to tam tak divne dokrci, ze to ma az moc zhrnute medzi nozickami a vlastne je pokozka v kontakte aj s vrchnymi gatami a tie su potom vlhke ... skladam podla navodu ako som nasla na nete - vhodne pre chlapca ... je mozne to tam naskladat tak, aby sa to nezhrnalo alebo dat 2 stvorce? ... lebo original vkladacka, kedze je hrubsia, tak sa nekrci

taanak
14. máj 2011

@zuzanockamt ja pouzivam stvorce MaM Happy square, tie su super save a ani sa velmi nekrcia. Na tvojom mieste by som skusila pri skladani do stvorca vlozit nejaku vkladacku, to by mohlo ten stvorec spevnit aby sa tak nekrcil.

ludmilabb
14. máj 2011

@gia111 vlna sa celkovo pri ekzematickej kozi neodporuca, cize vlnene veci by som vysadila a presla na ine materialy...najlepsia je 100% bavlna, treba zistit ci sa nejedna o atopicky ekzem, to urci kozny lekar potom sa riesi kozmetika, strava, kojenie atd

zuzanaam
14. máj 2011

Zdravim vsetky latkarky a zaroven ziadam o radu, existuju nejake plienky typu SIO, ktore nepremoknu, alebo nepretecu, vhodne pre vacsie deti? Chcem plienku, kt. by uz behajuce dietatko moc neobmedzovala v pohybe, a zadrzala "vsetko" vo vnutri. Kupila som na bazare Gro baby, boli sme von asi 2 hodiny, doma som zistila, ze mame mokre tricko, pancuchy, nohavice, no vsetko. Pretieklo to okolo noziciek a chrbta. Mam este Itti bitti, tie su fajn, kym sa mala nepokaka, inak to ma hned v nohaviciach. Rozmysla som aj nad flipkami, len sa bojim, ze vkladacky sa jej budu pri behani krcit, ako citam aj vyssie. Ake plienky sa vam najlepsie osvedcili pri vacsich detoch? dakujem.

diocka
14. máj 2011

@zuzanaam odporucam Ecobu
http://www.latkovky.sk/produkt-detail/ecobu
- je to sio - velka bambusova vkladacka sa odopina na suchy zips, vo vkladacke je este kapsa ktoru mozes dovypchat.

labutka
14. máj 2011

@zuzanaam suhlasim s @diocka , vyskusaj ecobu. Gro via ma bavlnene jadro, pouzivam ich len doma.
pripadne itti bitti tutto, tie maju dvojite gumky okolo nozky itti-bitti-tutto , alebo limitovana edicia

adriana7
14. máj 2011

@zfidorka @labutka ďakujem, skúsim teda dokúpiť bambusové vkladačky

kamka17
14. máj 2011

pekný večer prajem...tak som sa konečne asi na tretíkrát odhodlala ísť na 100% do látkovania...nejaké plienočky mám kúpené/objednané a nejaké sú nám už medzičasom malé, aj keď sme ich ani riadne nenosili (baby lucy...vadí mi, že sa musia používať aj vrchné gaťuše)...ale uvažujem nad tým, že kým dokúpim ďalšie kusy, začnem aspoň so štvorcami doma, len by som chcela od vás poradiť, aké vrchné gaťuše sú na štvorce najlepšie??
a tiež by som bola rada, ak by sa tu našla nejaká ochotná mamina zo žiliny a okolia, ktorá by mi na začiatok osobne poradila...ďakujem

wollmannova
14. máj 2011

Malá velmi vale pije a rýchlo ich preciká asi zhruba do hodiny aj aj menej. Skúsila som Bumgeniusky flip a aj kapsové a aj itibitky.Dakujem za poradenie.

zuba
14. máj 2011

@wollmannova No čo tak niečo bambusové? Alebo kapsové plienky a do nich vkladačky napr. BI koľko bude treba - podľa toho ako bude drobec cikať,

marianas
14. máj 2011

Ahojte. Neskúšali ste používať vypraté mydlové orechy ako hnojivo na izbové rastliny?

wollmannova
14. máj 2011

@zuba dakujem vyskúšam.

eridani
14. máj 2011

@labutka Ja som bitti boo Ska nemala, teraz mame Mka a pomaly budu male. Chcela by som dokupit Lka. Ako si s nimi bola spokojna ty?

eridani
14. máj 2011

@majka1981 Vdaka za stranku, no nemecky neviem. Ja som ich objednavala tu: http://www.twinkleontheweb.co.uk/acatalog/detai...

eridani
14. máj 2011

@emjee Ano, bitti boo su ako bitti d'lish SIO, ale z prirodneho materialu, bambus a organicka bavlna. Ako pisala labutka, tak nemaju v sebe zabudovanu vodonepriepustnu vrstvu (PUL), tym padom na zabezpecenie uplnej nepriepustnosti treba vrchne nohavicky. Na druhej strane znamena to, ze plienka je priedusnejsia. Ja osobne castokrat drobcovi vrchne nohavicky vobec nedavam, len plienku, tricko, pripadne navleky na nozicky.
Tym, ze bitti boo ma oproti bitti d'lish prirodny material miesto stay dry umelinky, tak je aj savejsia, bambus predsa len nasaje toho viac.
Tu je o nej popisane: http://ittibitti.com.au/index.php?cPath=97

eridani
14. máj 2011

Inak baby, mnohe tu riesite teplo v lete. PUL, ci uz samostatne PUL vrchne nohavicky alebo AIO, ci kapsa je v podstate najmenej priedusna latkarska varianta. Samozrejme vzdy lepsie nez jednorazovka. Ale ak chcete nieco v com sa babo bude menej potit, tak skuste vlnene vrchne nohavicky, super su BI shorties.
Najpriedusnejsia varianta je ta, co som spominala uz vyssie, plienka bez vrchnych nohaviciek. Je mi jasne, ze nie vzdy sa to da, pretoze tam nie je nic, co by zabezpecovalo nepriepustnost, takze to znamena ziadne oblecenie priamo na plienku. Ale v najvacsich teplach staci dietatku castokrat len plienka, pripadne doplnit trickom. Treba castejsie prebalovat, co je len a len vhodne, pretoze v teple sa aj moc rychlejsie rozklada a moze drazdit pokozku. Okrem toho mnohe plienky su tak pekne, ze je skoda ich schovavat. 😉

labutka
14. máj 2011

@eridani ja som bitti boo nemala 😉
@wolmannova pre skoro 2rocne dieta by som volila prevazne bambusove plienky alebo vkladacky.
@marianas toto sa pytas uz druhy krat, ale fakt neporadim, ja periem v slize. mozno ceske latkarky s tym budu mat vacsie skusenosti nez tu. Pripadne skus pohladat, ci nieje otvorena aj samostatna tema o mydlovych orechoch...

labutka
14. máj 2011

Preklep, predosly prispevok aj pre @wollmannova

eridani
14. máj 2011

@labutka Myslela som, ze si pisala, ze si mala Ska.

labutka
14. máj 2011

@eridani mala som d'lish Ska, aj Mka, aj Lka. Ale myslela som to tak, ze mne sa hlavne pre mensie deti pacia radsej velkostne plienky, ako zmensena jednovelkostna. 😉

mirkadena
14. máj 2011

@majka1981 ahoj aj ja som si myslela,že Grobaby sú malé, ale nie je to až tak pravda. Ono sa zdajú možno na bábatkách, ale napr, ja som skušala tie na patentky čo sú nové Grovia, syn má 3 roky a 16kg a čuduj sa svetu krásne mu sadli, bola som prekvapená aj keď on plienky už dávno nenosí, ale mám aj dcérku 3 mesiace, tak som pre istotu vyskúšala a.. My ich používame 2 mesiace, čisto len Grovia a som spokojná, len som nakúpila veľmi veľa setov a vkladacích plienok, že toľko mi až netrebalo, ale čo už. Určite pri nich ostaneme dlho, mám snáď všetky farby ktoré na trhu sú, len momentálne chcem dokúpiť kapsovky, /zmazane adminom/ Ale spokojnosť 100%.Ahoj 🙂 🙂 🙂 ináč ja mám 🙂 Grovia, tie sú lepšie ako Grobaby .-))) oveľa mala som aj Grobaby ale predala som ju, lebo Grovia su prepracovanejšie-myslím vkladačky! 😉 😉 😉

eridani
14. máj 2011

@labutka Tak som to zle pochopila. Suhlasim s tym, ze na detoch vyzeraju lepsie viacvelkostne plienky.

zuzanaam
15. máj 2011

@diocka @labutka dakujem za radu
@marianas sice som hnojit mydlovymi orechmi neskusala, ale myslim, ze by ich bolo lepsie najprv skompostovat, lebo obsahuju saponiny kt. mozu byt toxicke napr. pre vodne zivocichy a ktovie ci nie aj pre podnu mikrofloru, co by rastlinkam neprospelo a okrem toho len tak zahrabane by sa zrejme dlho rozkladali. Ako sucast kompostu super napad, ako ich este zuzitkovat.

sladkasue
15. máj 2011

@marianas myslim ze to mozes dat kdekolvek do prirody - zly vplyv to urcite mat nebude, ale na druhej strane, ci to bude pre rastlinky vhodne ako hnojivo?!

babulky, robim si zalusk na kapsovku litle lamb: http://www.ekoplienky.sk/product/little-lamb-ka...
je to novinka - ale predsa... nema ju niektora? skusenosti?!

estterka
15. máj 2011

@sladkasue ja mam tu kapsovku,sice len zacinam latkovat,ale nevidim rozdiel medzi nou a bg,vydrzi dlho,naposledy cez tri hodky,vkladacka bola premocena ale mala bola aj tak vsuchu. idem si z nej kupit viac.

sladkasue
15. máj 2011

@estterka sa tesim... a ta vkladacka je asi sucastou plienky... lebo uz som tu plienocku videla v jednom shope za 10,40€ a nie 13€