Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
11. júl 2011

@sladkasue
v zime periem vecer, davam do obyvacky na susiak , cez den prelozim preschnut do spalne. periem kazdy druhy den. davam ku radiatoru
v lete periem rano a vesiam na vesiak pod oknom, zvacsa sa do poobedia presusi a dovesiam zvysok , ktory je zatial na susiaku dnu pod oknom .
mame pod parapet. doskou z vonku taky skladaci susiak, urceny sice do vnutra, ale uz je rok vonku a nic mu nie je, ked ho nepouzivam, stiahnem pod parapet, inac vytiahnem , ma 8 tych tyciek a tusim ma meter, alebo meter dvadsat

hirrina
11. júl 2011

@taanak Ahoj, no nie je to bohviečo, včera boli horúčky, aj dnes, ale poobede prespala 4 hodiny, tak dúfam, že už bude lepšie. Ako to prebiehalo u vás?

zfidorka
11. júl 2011

@katka888 este by to mohla byt mykoza, ak mozes, zajdi k dr., na to pomoze len masticka (imazol)

taanak
11. júl 2011

@hirrina u nas nastastie bez vacsich horucok, celkom sa dalo, akurat maly bol teda strasne vysypany - hlavne v oblasti plienky, normalne mi ho bolo chudacika luto. Ale znasal to dobre, vyhoda bola, ze je este malicky a az tak velmi si to neuvedomoval. Tak sa drzte, nech vam to rychlo ubehne a co najmenej jazviciek 😉

taanak
11. júl 2011

a pre ostatne tip na prebalovanie v tychto horucavach: konecne som sa prinutila oprat vlniaciky Bundles a su super, tenucke a prijemne 😉

sima.p
11. júl 2011

@martina05 vdaka za info

sladkasue
12. júl 2011

@katka888 trichu vela roboty... manzel by ma asi zabil... vonkajsi susiak nemame a ani nebude mat... budeme mat okno do vonkajsej ulice - hlavna cesta od 10do 17 je tam spicka:( snad tam do toho smogu, smradu a aprachu nebudem vesat plienocky...

zvazovala som prejst na bambusovky -stvorce(asi BL a kiko)a zbavit sa bavlnenych... ono, tie stvorce fakt lepsie a rychlejsie schnu...

@taanak my nemame ziadne problemy s prebalovanim... to sa akoze inak zaparujete? alebo co?! my pouzivame kapsovky a stvorce s vrchnymi nohavickami... a pohodicka... 😎

katka888
12. júl 2011

@sladkasue
to nie je veal roboty so susiqkom, ja ho cely vezmem a prenesiem do spalne, ked vsetci povstavame 🙂

zuzanockamt
12. júl 2011

@sladkasue my mame jednoizbak bez balkona 😀 ... mam susiak vonku na okne, okno mam tiez do hlavnej ulice, ale sme na samom vrchu, pohodicka ... ked prsi, tak zavesim na susiak, ktory dam do chody alebo vesiam do kupelne ... je to trosku obmedzujuce, ale da sa

sladkasue
12. júl 2011

@katka888 , @zuzanockamt baby, ja vas obdivujem... 😲 fakt neviem co bude... teraz byvame vo velikanskom 1izbaku(kuchyna velka jak dalsia izba) a mam aj balkon, otoceny na zapad, takze slniecko vytaha vsetko, co sa nevyperie a schne to super 😀
fakt nemam z tej stahovky dobry pocit 😒 no, uvidime, ako to dopadne... najviac sa bojim toho, ze to bude cez zimu 😠

zfidorka
12. júl 2011

@taanak BL prefoldy si uz dotestovala? ake su v porovnani s BI?

ellysa
12. júl 2011

baby tak už mám vlniaky, nakoniec som sa utrhla aj na naťahovacie aj nohavičkové, kúpila som lanolínovú kúru od disana, je tam, že mám do nej namočiť vlniačiky len na chvíľu, nemáte s ňou skúsenosti, že koľko to je?

zfidorka
12. júl 2011

@ellysa si sa riadne rozsupla 😉 😵
zvycajne sa necha kura posobit niekolko hodin, aby sa lanolin "prilepil", skus pozriet na zlozenie ze co obsahuje, mozno je tam nieco preco nemozu byt vlniaky v kure dlho... 😨
na origos stranke disana nepisu ze ako dlho mozu byt v kure (aspon som to s mojou nemcinou nenasla)
http://www.disana.de/deutsch/produkte/wickeln/p...

ellysa
12. júl 2011

@zfidorka na fľaštičke je vlnene nohavičky vložte do roztoku trochu promnente (neviem čo to je v ČJ), za chvíľu vyberte, ale čo je tá chvíľa ????

obsah: vosk z ovčej vlny,emulgátor,tukové alkoholy,parabeny,, kys. citrónová

aby som niečo neposr....

katka888
12. júl 2011

@ellysa
ja nechavam niekolko hodin, kedze ked som prvykrat nechala podla navodu par minut, uz nepamatam kolko tam pise, a pretiekli.

jonki
12. júl 2011

@ellysa ja si kuru na lanolinovanie robim z lekarenskeho lanolinu a nechavam tak pol dna....ako si na ne spomeniem.

sima.p
12. júl 2011

baby, a viete porovnať kúpenú kúru (ja mám tuším Ulrich), alebo aj tú Disanu, či akúkoľvek s tou vyrobenou z lanolínu z lekárne? Je v tom nejaký rozdiel viditeľný? Myslím tým už nalanolínované vlniaky, či je v nich rozdiel, ak sa lanolínujú v tom či onom...

divoska
12. júl 2011

hojte zeny, neviem ci uz viete ale @petrinka je uz dvojmama, krasna bambulka im zrovna spala ked som bola kuknut. tak reku vam aspon rychlo bonznem 😉 a ked uz som tu netusim ako vyprat skvrny od marhul z bielych bg a inych. zapratie zlcovym nepomohlo. to bude sranda, lebo poslednu dobu mame vsetko pomaly az v usiach. kazdopadne ovocie sa najhorsie perie ze jo. netusim co budem robit

miruss
12. júl 2011

@petrinka: Gratulujem k bambuľke a prajem všetko dobré. 🙂

mimuka
12. júl 2011

čo si myslíte o plienkach popolini?? máte s nimi nejaké skúsenosti?

mimuka
12. júl 2011

@taanak dajú sa tie vlniačiky Bundles použiť aj na nohavičkovú plienku?? ja by som chcela niečo menšie miesto disán lebo tie mi prídu teraz v lete moc hrejivé...prekrývajú aj bruško...chcela by som niečo tak akurát na plienku...myslíš, že sa natiahnu na nohavičkovú? a myslíš, že to esko je naozaj do 10 kg?

miruss
12. júl 2011

@mimuka: Podľa mňa za tú cenu sa dajú kúpiť lepšie plienky.

mimuka
12. júl 2011

@zfidorka môžem sa popýtať ešte na tie domáce vkladačky....ja nie som moc šikovná na takéto veci, ale chcela by som si dačo skúsiť pošiť lebo myslím, že presne dačo také by sme potrebovali a v obchodoch sú buď vkladačky, ktoré sa mi veľmi nepáčia alebo sú dosť drahé.
načo je na tých vkladačkách aj ten aksamit??..nestačilo by do FFT? to dávaš tým aksamitom na zadoček?
na to treba použiť tú špeciálnu niť a ihlu?...prečo?..dá sa to kúpiť normálne v galantérii?
kedy používaš vkladačku a kedy prefold?
vďaka moc

mimuka
12. júl 2011

@zfidorka a ešte nepamätáš sa koľko metrov si na tých 17 vkladačiek zhruba potrebovala?

zfidorka
12. júl 2011

@mimuka napis mi do IP svoju e-mailovu adresu, poslem ti planik aj s rozpisom latok...
aksamit je latka podobna ako zamat, ak mas anavy bambus, tak to je to... aksamit tam je preto, aby to bolo prijemnejsie na zadocek...
ihla aj nit sa daju kupit bezne v galanterke, pouzivaju sa preto, aby sa nerobili dierky pri siti (tie latky su uplet)...
dlhe vkladacky davam na stvorce poskladane narovno, ty by si ich mohla davat do novoskladu, ak davas...
prefold skladam ako viacvrstvovu, ty by si ho mohla skladat nohavickovo, vid obrazok:
ekoplienky.sk/product/bambusova-viacvrstvova-plienka-anavy-vels-422/
aj ked pravdupovediac, od toho bambusoveho frote obojstranneho (co mam prefold) som cakala vyssiu savost...

estterka
12. júl 2011

@sladkasue ikea ma taky lepsi susiak,ze sa da nastavit aby nezaberal vela miesta,tu je foto(po spanielsky,na slovenskej stranke som sa nevedela vysomarit 😀 ale mame ho aj doma na slovensku,takze sa da kupit). a nad vanou nebudes mat moznost susit?
http://www.fuerteventura.ikea.es/productos_IKEA...
ono sa da ta nasavit,ze je viac do vysky,na foto je na sirku rozlozeny.

ellysa
13. júl 2011

tak som práve dala lanolínovať, no som zvedavá, nechám to aspoň dve hodiny

sladkasue
13. júl 2011

@estterka ten susiak je paradny🙂 jak sity priamo na plienocky... nad vanou asi nie:(

mimuka
13. júl 2011

neviete či sa ešte budú dať kúpiť nohavičkové plienky BBH bamboo, prípadne kedy??

sladkasue
13. júl 2011

som sa niekde docitala, ze bambusove plienky treba do 3 dni oprat??? PRECO??? to sa s nimi akoze nieco stane? neviete niektora?