Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

estterka
18. sep 2012

ahojte baby,prosim vas co robit,ked po oprati smrdia plienky? akoby stale mocom mam pocit z toho,hlavne vkladacky z BG kapsoviek.,ale dnes aj nocne bambusky..periem rovnako ako doteraz,s rovnakym praskom,vesiam rovnako na slnko von,pozbieram ich a davam rovno zas do kosa na spinave,lebo to je strasne citit 😕 😕 😒 dakujem

ivanka.7
18. sep 2012

@estterka bud pridaj do prania ocot (ale niektore baby ho k bambuskam nedavaju, ja tiez nie) alebo pred pranim na niekolko hodin (aj na celu noc) namoc do miofreshu - alebo niecoho podobneho, ak sa u vas vies k niecomu takemu dostat
Nemam to zo svojej skusenosti, aj som este s tymto problem nemala, ale tieto dve veci tu dievcata najcastejsie spominaju, ked ma niekto podobny problem.

estterka
18. sep 2012

@ivanka.7 dakujem pekne,nezozeniem ani jedno ☹ jedine,ze si necham poslat ale to su tri tyzdne kym to sem dorazi.. 😒 no asi nebudem mat na vyber..

peluskovo
18. sep 2012

@lenusskaa ja pouzivam vkladacky bambusove z kapsovej plienky do plienky little lamb a kapsovej bum genius a je to skoro neprestrielna kombinacia

ianitka
18. sep 2012

@kkl82 neodolala som ani tomu Tvojmu linku a zaukolovala kamosku 🙂 🙂

zuzanamolnarova
19. sep 2012

Kočky pomôžte. Má z Vás niektorá B ´bies kapsovku? Dajte na ne rezencie Musím dokúpiť dve kapsovky lebo sa mi v takomto počasí nesušia plienočky tak ako som s tým rátala. ALE nechcem už do nich vraziť veľké peniaze 😝 Potrebujem aby boli savé nakoľko mi malá čúra dosť veľa. Uvažujem nad cenovo dostupných kapsoviek - vyhliadla som tieto B biesky, Bamby roxy kapsovky alebo Little lamb kapsovku - tieto sú pod cenou čo som ešte ochotná zaplatiť 😝 Prri Bbieskách a LL ma odráža mikrovláknová vkladačka (všetky mikrovláknové sme museli vymeniť na bambusové lebo nestíhali - myslím na BG kapsovky) Za každú radu budem vďačná 🙂

juliam
19. sep 2012

baby z BA pomoc. v ktorej lekárni sa dá kúpiť bezvodový lanolín? vďaka 😵

peluskovo
19. sep 2012

@zuzanamolnarova odporucam kombinaciu kapsovka little lamb a do toho vkladacka od wonderoo. LL v 2 je strihovo vacsia , preto mi to takto vyhovuje. ono bambus vkladacky budu schnut pomalsie, mozno by bolo vyhodne pre tea dokupit napriklad bambusove prefoldy, alebo tie wonderoo vkladacky z kapsoviek a striedat, tj ked vyschnu vrchne z kapsovky, ale nemas este suchu vkaldacku, tak tam das druhu suchu.... teda na jednu kapsovku mat dve bambus vkladacky, hmm? 😉

ekoplienky
19. sep 2012

@zuzanamolnarova: LL má bambusovú vkladačku, nie mikrovláknovú.

zuzanamolnarova
19. sep 2012

@peluskovo Dobrý nápad, asi najlacnajší z alternatív. Musím sa však pozrieť koľko kapsí mám 😀 Diky moc

zuzanamolnarova
19. sep 2012

@ekoplienky ánoooo? to som asi prehliadla 🙂 Diky

blovitc120
19. sep 2012

@estterka tak skus aspon toto: daj prat na 60C, ked sa zohreje, vypni na noc a prasok pouzi nejaky komercny neeko, ako Persil Ariel, pridaj tam par kvapiek Tea tree a Citricidalu na dezinfekciu. Mne toto pomohlo, nasla som nejaku vzorku Persilu tekuteho, tak som ju na to pouzila a dala potom este raz plachaci cyklus, nech to vyplavi. Tiez som nemala miofresh, u nas v Tesco ho nemaju a nechce sa mi platit postovne kvoli nemu z eshopu

peluskovo
19. sep 2012

@zuzanamolnarova àko pise mirka, ll ma bambus vkladacku, ale nasa sa casom zmensila a kedze LL ma dost objemnu kapsu, tak som ju vymenila za vkladacku od wonderoo kapsovky. 🙂

lyongirl
19. sep 2012

@zuzanamolnarova Zuzi čo ti poviem? B´bies kapsovka je super, má vnútorné gumičky, nikdy mi ešte nepretiekla, nemám jej čo vytknúť, možno by niekomu mohlo vadiť, že je na chrbátiku nad zadočkom vyššia a nie je extra štíhla, ale mne to nevadí. No a samozrejme, ako písali baby, vkladačku jednoznačne vymeniť, takže dávam buď prefold, alebo Wonderoo vkladačku a s tou mi potiahne ajajáj dlho 🙂

tasiko
19. sep 2012

@ivanka.7 maju ten puer aj v dm?

nenocka
19. sep 2012

@behulka @zojec @handricky @zfidorka @bionos a aj ostatné babulky 🙂 posadla ma jedna myšlienka... bambusové spodné prádlo, konkr. slipky... Lukáško prednedávnom prekonal zápal obličiek premnožením E.coli a tak ma teraz napadlo, keďže je bambus antibakteriálny, či by sa nedalo zaobstarať takéto niečo... manžel má bambusové ponožky a ja rozmýšľam, či existujú aj slipky... je to reálne, či? prečo áno - prečo nie? ďakujeeeem za odpovede 😉

zojec
19. sep 2012

@nenocka jasne 🙂 bambusove slipy sa uz siju 🙂 http://www.astratex.cz/slipy-gi51003-bambus/pan... ci aj detske netusim, skus poguglit 😉 alebo sa daju usit, bmb. uplet dostat 😉

nenocka
19. sep 2012

@zojec dík, moja 🙂 a z čoho - jednolíc, obojlíc? nebude sa to zrážať? či treba pred praním oprať? stačil by na ušitie klasický stroj?

zojec
19. sep 2012

@nenocka myslim, ze to je jedno ci jednolic, ci obojlic 🙂 oprat pred sitim metraz, urcite. a pokial mas na obycajnom troji cik-cak, tak bude stacit 😉

zojec
19. sep 2012

@estterka najjednoduchsie je naozaj namocit na celu noc do komercneho prasku. mozno na prvy krat nezaberie, ale po 2-3 namoceniach urcite 😉

lume
19. sep 2012

@lenka3103 Netvrdila by som, ze to ma z latkovych plienok, prvykrat sa to objavilo asi v juli (latkove plienky som zacala pouzivat v aprili), ked mala na sebe novu znacku jednorazovej plienky, bolo teplo a sli sme vonku. Dcerku som navyse nosila v nosici Manduca, tak neviem ci toto vsetko sposobilo dermatitidu, v tom nosici jej to asi tlacilo poriadne na zadocek. Potom to na chvilu zmizlo a objavilo sa to opat v auguste po dovolenke u mojich rodicov, ked bola len v jednorazovkach. Dostala do toho navyse sekundarnu bakterialnu infekciu. U koznej sme dostali kombinovanu mast proti kvasinkam aj bakteriam a este tam bol hydrokortizon (viem, ze to nie je bohvieco, ale pomaha, nebranila som sa tej masti, lebo dcerka mala totalne cerveny mokvavy zadocek a tato mast to skludnila do 48 hod). Pocas pouzivania tejto masti som ju mala v jednorazovkach. Mast sme pouzivali 7 dni, po vysadeni sa dermatitida do 3 dni vratila aj po zmene znacky plienok a pouzivania vacsej velkosti. Opat sme nasadili tuto hormonalnu mast, to som ju doma zacala na striedacku davat aj do latkovych plienok, zlepsilo sa to a po vysadeni tejto horm. masti, sa dermatitida opat do 3 dni vratila. Potom som zacala mastit inou antibiotikovou mastou, ta zabrala, ale nie tak rychlo ako hormonalna. Mastili sme 7 dni, po vysadeni tejto masti som sla ku svojej koznej s dcerkou a ta povedala, aby sme mastili rybacou mastou. Zase som sla k rodicom na dovolenku, pouzivali sme jednorazovky a ritku mala peknu (myslim v ramci toho ako to vyzeralo hrozne predtym. Teraz tam ma take akoby mapy cervenkastej pokozky). Po navrate domov som zacala striedat s latkovymi a velmi sa to zhorsilo, ked dcerka spala asi 2 hod v latkovej plienke a mala ju potom dost pocikanu.
Takze zaver: Myslim, ze latkove plienky neboli pricinou dermatitidy, ale teraz, ked sa snazime z toho nejako vystrabit, tak pouzivanie latkovych plienok k tomu nepomoze, pretoze nestiham sledovat kedy si cikne a hned vymenit plienku, hlavne ked dieta spi. A to dcerku prebalujem v max. 2 hodinovych intervaloch. Vlhkost tu dermatitidu rapidne zhorsuje. Idem to riesit flisovymi separacnymi vlozkami. Snad to pomoze a budeme dalej latkovat. 😕

kkl82
19. sep 2012

@nenocka bambusove slipky asi nenajdes, aj ked cinania siju spodne pradlo aj z bambusovej viskozy (mozes kupit cez ebay). u nas bambusove spodne pradlo vyraba nika-intima.sk, ale ceny su dost vysoke. ja mam od nich bambusovu podprdu na kojenie a tie bedrove nohavicky. kvalita super a aj servis perfektny 😉

kkl82
19. sep 2012

chcem sa spytat, mate niektora skusenosti s detskymi vecickami zo ZARA? su ich nohavice dostatocne strihane, aby som do nich vopchala latkovku? hladam daco malemu na fotenie, aby bol fesak a niektore modely zo zary su uplne perfektne...

majka1981
19. sep 2012

@kkl82 detske veci od ZARA su dost uzke strihane, na latkove plienky neodporucam. moj syn od nich nosi vzdy o velkost väcsie veci a pritom je uz bez plienok. tricka / pulovre/vetrovky su tiez dost male/uzke. dufam ze som pomohla. 🙂

rolla20
19. sep 2012

prosim vas, to su tie vkladacky wonderoo take super save?? ked ich tu tak vychvalujete?? ja mam doma babyidea prefold bambus a niekedy nam cez noc nepotiahne dostatocne 😒

maruskamolny
19. sep 2012

Chcela by som sa Vás opýtať, ak používate látkové plienky, dieťatku nenatierate krém proti zapareninám?

rolla20
19. sep 2012

@maruskamolny ja nenatieram ziadnym kremom, ak sme cerveny iba zapudrujem

maruskamolny
19. sep 2012

@rolla20 a môže krém nejako znížiť účinnosť tých plienok?

marta222
19. sep 2012

@maruskamolny áno, môže sa znížiť savosť plienok. Ja, keď dám krém proti zapareninám, tak vkladám celulózovú separačnú vložku 🙂

rolla20
19. sep 2012

@maruskamolny ano, preto sa musi dat medzi plienku a zadocek separacna vlozka, ktore ja pouzivam stale - flisovu separacnu vlozku little lamb, ktora je pratelna a je aj na pocit sucha