Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

brisilda
24. júl 2010

@henushka ja osobne zatial ziadne vrecko nemam 😀 ja tak ci tak periem 2 krat dodna 😀 😀 😀 ale tiez ma zaujima ktore sa oplati kupit az mame na vylety 😉

katka.carska
24. júl 2010

Idem si k vam po radu - dostala som otazku, ci by nestacilo kupit menej save lacnejsie nohavickove plienky a do nich kvalitne bambusove vkladky. Ja velke skusenosti s nohavickovymi nemam, preto by som sa potesila vasim skusenostiam. Co si o tom myslite ?
Mate niekto Mnm rastuce body-tricko ? Naozaj rastie s dietatkom ?
@zrzulka BabyLucy mi pretekali aj dvoje na seba - boli flanelove, s Pul som nechcela. Mala som Medely, tie nasali naozaj vela, ale po troch rokoch su total znicene.

mneme
24. júl 2010

@henushka mensie vrecko na par plienok je popolini vak alebo ak chces nieco slusivejsie, tak tie male vaky od gro baby. oboje mozem odporucit, pouzivam ich tak, ze ten pekny gro baby mam na cesty na ciste plienky a do bieleho popolini ukladam spinave 😉

mneme
24. júl 2010

@katka.carska ano body manymonths fakt rastie s dietatkom, ale podobnu sluzbu urobi aj extendor. tie bodycka maju totiz medzi nozkami dva rady patentiek a cely ten body spodok sa aj da odopnut, takze mas z toho potom este tricko. len je trochu problem, ze na utlejsich detoch dost planda.su robene velkoryso, konieckoncov ako vsetky veci urcene pre latkujuce deti. ta verzia s dlhym rukavom ma dlhu manzetu, takze je nastavitelna aj dlzka rukava.

zrzulka
24. júl 2010

tiez som pozerala na tie vaky, pri malej som nic take nemala ... to pouzivate len na cesty ci aj doma ukladate??? pri malej som mala klasicke vedro ale teraz sa mi uz do kupelne vedro nezmesti tak tento vak sa mi zda super, len by som bola rada keby ste napisali vase skusenosti... ako skladujete plienky? a periete na 60 ci 40 staci?

zrzulka
24. júl 2010

@katka.carska vdaka tiez som citala ze tieto tampony nic moc tak asi ostanem pri papierovych i ked to ide riadne do penazi... 😖

zfidorka
24. júl 2010

@zrzulka ja vak pouzivam tento http://www.ekoplienky.sk/product/uzatvartelny-v... mam ho so sebou ked sme mimo domu,hodim tam pouzitu plienku, zmesti sa tam aj 5-6 plienok... doma skladujem vo vedre, da sa aj v tych vacsich vakoch...
ja vsetky plienky periem na 60, nejako sa mi tych 40 zda malo 😅
ja pouzivam tieto tampony, ale pouzivam ich len ked idem mimo domu http://www.ekoplienky.sk/product/vlozky-do-podp..., na nonstop pouzitie doma by asi pretiekli...

mneme
24. júl 2010

k tym tamponom - mne najlepsiu sluzbu urobila obycajna stvorcova plienka poskladana v podprsenke - doma som takto fungovala dobrych par mesiacov, vsetko ostatne by mi urcite pretieklo. tampony len na von, aby som nevyzerala ako pamela anderson 😀

mneme
24. júl 2010

@katka.carska ak tej otazke o lacnych plienkach a kvalitnych vkladackach - celkom neviem, ale v principe si myslim, ze nezalezi od ceny plienky, ale predovsetkym od jej konstrukcie. mne sa napr. baby lucy (mam bambusky, mala som organic velour) nepacia kvoli tomu, ze gumicky pretekaju, takze ja by som urcite tuto plienku na noc nevolila. na druhej strane swb organic velour nie je sama osebe nejako sava, ale da sa dobre vypchat, takze ako nocnu plienku ju mam velmi rada. ale to, ze je nejaka plienocka draha este neznamena, ze je aj dobra.

emjee
24. júl 2010

@zrzulka do podprdy Ellashouse flisovo-konopne 😉 su takpovediac nepriestrelne 😀 (jednorazovky som menila aj 3-4x za den ake boli nacucane, tieto to v pohode zvladnu - menim raz-2x za den)

emjee
24. júl 2010

@henushka @brisilda plienkove vrecko popolini - pouzivame aj na mokre plavky 😉

emjee
24. júl 2010

@katka.carska mam, naozaj rastie s dietatkom, ako uz pisala mneme - 2 rady cvockov umoznuju nastavenie velkosti medzi nozkami, po uplnom odopnuti je z toho tricko, rukavy su dlhocizne ale manzeta dobre drzi zahnuta

prsky
24. júl 2010

baby, sranda je, ze som sa pri latkovani zo zaciatku bala bodyciek, ale neviem, ci je to Lalinou stavbou tela, ale extendor sme nepotrebovali nikdy - vzdy jej sedeli bodycka aj napriek plienke 😕

co sa vloziek do podprdy tyka - doma plienka, na von tampony 🙂

vak na plienky mam, ale vobec ho nepouzivam - vzdy ho zabudnem pribalit a tak pouzite plienky koncia v tesco alebo inej igelitke. aj ked teraz tam uz koncia pocikane gatky 🙂

brisilda
24. júl 2010

@emjee dik za radu ja idem studovat stranky s plenockami s flipkami som spokojna no mam ich malo treba mi dokupit vkladacie plienocky 😉 😉 vrch. nohaviciek s tych flipiek mam 3 takze este nejake pekne farebne dokupim 😉 dnes skusame na noc anavy 😉 no maly dnes este nekakal tak hadam nam ´plienocky nepokrsti 😀 😀 😀

brisilda
24. júl 2010

kocky musim sa vam pochvalit ake krasne plienocky som nasla 😉 cca o mesiac by sme ich mali mat doma 😉

katka.carska
24. júl 2010

@mneme ide mi skor o denne nosenie - co tak kombinacia flanelka s bambusovou vkladackou ?

matja
24. júl 2010

Dievčatá, ako často periete plienky, keď je takto teplo? Ja ich musím už asi každý deň. Keď som prala každý druhý, boli veľmi potuchnuté, čo sa prejavuje veľkým zápachom po prvom ciknutí. Dnes mi už aj BBH bambusová v noci smrdela. Minulé leto som mala tiež tento problém, no vtedy som prala každý 3. deň, odvtedy som prešla na pranie raz za 2 dni. Vtedy som odstránila tento pach jedine vypraním všetkých plienok (okrem AIO) na 90 a pomohlo. Pranie každý deň by mi nevadilo, ale je mi ľúto púšťať práčku kvôli pár plienkam, zvlášť, keď doma cez deň behá drobec bez plienok.

k vaku na plienky - ja mám od BL a veľmi ho využívam, keď niekam ideme. A tiež aj na mokré veci, keď sme boli pri mori - či už plavky, alebo topánky do vody...

matja
24. júl 2010

@katka.carska - možno by to tak šlo, ja som to tak párkrát tiež skombinovala, ale ja som pedant a každá plienka musí mať svoju originálnu vkladačku 😀 Mne sa to proste takto páči. Ale kvôli úspore peňazí - prečo nie? Len asi by som našla radšej nejakú inú lacnejšiu plienku, nie flanelku.

emjee
24. júl 2010

@matja a nepomohlo by nechat ich vymocit v miofreschi alebo niecom podobnom, a oprat az potom na 2.-3. den? ja inak periem stale kazdy 3. den; teraz v piatok som hadzala vsetky do miofreschu, lebo som prala vo stvrtok a v sobotu sme isli na dlhsie prec, takze som ich nechcela nechat uplne nevyprane, ale na pranie ich bolo zase malo - ten miofresch toho vela vytiahol 😀 nakoniec som ich sice oprala, ale prihodila som k nim dalsie veci co zvycajne s plienkami neperiem

matja
24. júl 2010

@emjee - ty máš doma tiež teplo? Alebo sú plienky na nejakom chladnejšom mieste? My také doma nemáme.
Neviem s tým miofreshom, ja som používala soľ na škvrny z DM, účinné látky sú v oboch prostriedkoch rovnaké, len sa to inak nazýva, ale dávala som to iba do prania - rovno do pračky k orechom alebo slizu. Používala som to minulé leto, keď som mala takýto istý problém, ale nepomohlo to. Mala by som plienky radšej namočiť?

emjee
24. júl 2010

@matja vnutri mame takych 25-27 stupnov, v kupelni mam okno stale otvorene, ale plienky uskladnujem vo vedre s vekom
ja dm sol pouzivam na skvrny, toto je pisane ako dezinfekcia, tak neviem, necitala som podrobne zlozenie 😅

mneme
24. júl 2010

@katka.carska aha, ja som to chapala ako uvahu o nocnych, neviem preco 😕 ako pise matja, preco nie, vsakze? ale cez den by som si kvoli financiam z toho velku hlavu asi nerobila a potom to riesila klasickymi stvorcami a pripadne prebalovala castejsie
@matja, ja som aj v tych teplach prala kazdy 3 den, do kazdej pracky som pridala okrem soli na skvrny aj miofresh a plienky nepachli. inak si ma prekvapila s tym rovnakym zlozenim, som myslela ze sol je na skvrny ale miofresh hlave na dezinfekciu a odstranenie smradu 😕

matja
24. júl 2010

viem, že sa pri miofreshi píše, že je dezinfekcia (podľa mňa je to aj dosť komerčný ťah, nie?), a soľ na škvrny má zase iný názov. Skús si porovnať zloženie.
tiež uskladňujem plienky vo vedre s vekom, najskôr som vonku, kde bol hic, teraz som ich dala do wecka. No uvidím, nechcem ich znovu prať na 90, skúsim najskôr všetko to, čo som robila minulý rok a nezabralo, snáď tohto roku áno 😅 😀 No ale zase mi tak tie plienky nesmrdia, zatiaľ iba trochu nočné, denné nie.

matja
24. júl 2010

@mneme @katka.carska - presne aj mne sa viac pozdáva používať cez deň štvorce a do toho možno aj nejakú vkladačku, to by sa mi viac páčilo ako flanelová plienka s bambusovou vkadačkou.

mneme
24. júl 2010

@matja asi to je komercny tah, ale na mna zafungoval tak ucinne, ze tie plienky prestali smrdiet 😀 . nocne po riadnej nadielke rano stale smrdia, ale neporovnatelne menej. a paradoxne, v tych horucavach prave nesmrdeli, lebo martina ovela menej cikala 😉

janka2110
24. júl 2010

@brisilda ahoj mozem sa spytat kde si take plienky nasla?

monikajan
24. júl 2010

@matja ja byvam v RD, periem kazdy 3. den a teraz v tych teplach davam pocikane plienky na snuru ususit a skladujem suche.... 😉 . Ked som ich dala pocikane do vedra s vekom, uz za necely den smrdeli otrasne a to ich mam na schodoch do pivnicve, kde je chladnejsie.

@katka.carska ja pouzvam na den stvorce a do nich doma site vkladacky z bamb. frote alebo bamb. konop. flisu a je to v pohode. A na noc dovypchavam BL bambusku tiez takymito savymi vkladackami a staci to az do rana (na vrch vlniaky). Ja osobne si tiez myslim (a vlastne to aj robim), ze menej sava plienká+dobra vkladacka= dobra kombinacia za ovela menej penazi. Kamoska to tiez tak robi, ale pouziva doma usite vkladacky na den do tvarovanych plienok (stvorce nema rada).

etuska
24. júl 2010

@monikajan
ja kvapnem tak na kazdu 4tu plienku levandul. olej a tak 3 dni plienocky vydrzia-ale je pravda,ze u nas v UK je teraz ovela chladnejsie

etuska
24. júl 2010

Kočky-čo my odorucate na lanolinovanie Disan? 😕 prave sa ich chystam objednat

etuska
24. júl 2010

Inac co vravite na taketo vlniaciky?-su vraj "od narodenia po nocnik"