Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
27. júl 2010

baby, prosim vas, kto mate vlnene nohavicky baby idea?

mneme
27. júl 2010

@sulky ktore? ja mam shorties

miruss
27. júl 2010

Ahojte.

Ja som fanatik na žehlenie. Ja žehlím skoro všetko. Aj keď času mám pomenej, ale žehlím stále. MM sa smeje, že som prílišný pedant.

taanak
27. júl 2010

@sulky ja mam shorties aj tie s obrazkami na zadocku, co sa davnejsie predavali. Co potrebujes vediet?

brisilda
27. júl 2010

@miruss aj ja zehlim vsetko 😀 okrem ponoziek tie by som nezehlila ani keby ma vrazdili 😀 😉

milvasik
27. júl 2010

Ahojte babulky, budem vas otravovat par otazkami🙂 :
1.pomaly si zacinam chystat vybavicku a neviem sa rozhodnut, ktore vrchne nohavicky su najlepsie-PUL,FLISKY,alebo VLNIACKY? a asi kolko kusov z kazdej velkosti mi bude treba napriklad PULiek?
2.celkom nerozumiem tej kapsovej plienke- ona vlastne funguje ako kedysi sndry, ze sa do kapsy vlozila plienka? Ale ono su to vlastne akoby jednorazovky? pocikane sa hned musia oprat? Aky potom maju vyznam, to si ich musim kupit asi vela kedze sa zakazdym musia oprat auschnut? A kedy je ich najlepsie pouzivat?
3. Ja som 100%rozhodnuta pre latkovani, zacina ma chytat mania, ale s mojou svagrinou sa stale hadame, ona tvrdi, ze nemozem na tom usetrit (samozrejme mne nejde len o to, ved viete, odpad, pokozka, skorsie pytanie sa na nocnik a tak...) ale ja som pri prvom pouzivala jednorazovky a vyratali sme to tak na 30000-v korunach, je to mozne? Ale ved tu je nejaka pociatocna investicia 10000 a potom to pranie nie je take drahe. A to nehovorim, ze je to zdravsie a na ritulke krajsie🙂)))) Co vy na to?
Dakujem za rady.

sulky
27. júl 2010

@taanak , poslala som ti IP

miruss
27. júl 2010

@brisilda: Ponožky ani ja nežehlím.
@milvasik: Pošli mi mail do IP a pošlem Ti rady k plienkovej výbave a k údržbe, čo rozdávam na prezentáciách plienok.

milvasik
27. júl 2010

@miruss dakujem miruss, uz si mi ich posielala, ja len si chcem este obcas nieco ujasnit.

brisilda
27. júl 2010

@milvasik ja mam kupene bum genius flip je to vsetko v jednom 😉 vyhodne su sady 🙂 gatky sluzia ako vr. nohavicky cize do nich poskladas okrem original vkladaciek aj klasicku plienku a navrch davam vkladacku stay dry 😉 no nie stale obcas iba samotnu vkladacku prebalujem maleho ako aj v jednorazovkach raz za 3 hodky ked vidim ze je pocikany skor tak prebalim okamzite zapareniny zatial nemame a to davame plienky aj na noc 😉 som velmi spokojna aj kakanicka ide lahko dole cize separacky netreba 🙂 no na zimu si kupim tiez vlnaky 2ks a asi aj flisove gatky 🙂 pomalicky si robim zasobu zatial stiredame s pamperskami no dnes sme frcali iba na latkovych cely den 😉

milvasik
27. júl 2010

Jaja a este som zabudla, kolko mate doma asi vkladaciek? Ja budem chciet hlavne tie bambusove, len neviem odhadnut kolko, kedze budem pouzivat aj asi 20 ks klasickych stvorcov-este po mne, cize kvalitnych.

emjee
27. júl 2010

@ivanajelinek Ellas House konopna je stihla ale velmi sava nohavickova plienka, vhodna na den
Bum hugger je v podstate to iste, len ma navyse zvnutra prisity flis, na jednej strane s otvorom, cim vznikla kapsa - vypchaty bum hugger je idealna nocna plienka

brisilda
27. júl 2010

@milvasik ja mam zatial malu vybavicku ale pocitaj denne minimalne 6 vkladaciek + nieco na noc a kedze male babatka casto kakaju tak musis prebalovat castejsie 😉 inak ja som spokojna s flipkami 😉

etuska
27. júl 2010

@kaktusik007
@sulky
tak som rada ze mate s tymito plienkami dobre skusenosti-chcem jednu "bamboo" objednat na skusku 🙂

Vcera som objednala 3ks vkladaciek BG Flip Stay Dry.Mam 2ks gatusiek a uuuuplne stacia-vkladam do nich aj ine vkladacky-ale original je original-a hlavne je to dobra investicia na cele latkovacie obdobie 🙂

brisilda
27. júl 2010

moje prve plienocky su BG co mi kocky poradili a vazne cena = kvalita 😉 aj nocna avany je super 😉 uvidime ci aj gro baby shell set take budu 😉

emjee
27. júl 2010

@milvasik kapsova plienka je nohavičková alebo AIO plienka, ktorá má v sebe vytvorenú akúsi kapsu, do ktorej možno podľa potreby vkladať rôzne vkladačky na zvýšenie savosti - pre mensie babatka staci menej sava vkladacka, lebo cikaju menej a castejsie kakaju - treba casto prebalovat; pre vacsie deti, ktore vacsinou cikaju raz za cas ale poriadnu naloz sa tam da vacsia vkladacka - vacsina kapsovych plienok je predavana spolu s vkladackami
rozdiel medzi kapsovkou a nekapsovkou je ten, za v kapse ti vkladacka drzi, kdezto v nohavickovej plienke alebo stvorci ti moze lietat

emjee
27. júl 2010

@milvasik vyhodou kapsy je, ze sa pri prani "rozoberie" na kapsu a vkladacku, cize sa lepsie operie a rychlejsie uschne ako trebars nejaka hrubsia nohavickova alebo aio plienka

valigurka
27. júl 2010

@milvasik
Ahoj!
Mám už teraz 16 mesačnú slečnu a jednorázovky sme používali minimálne - malá sa pravidelne po nich vysypala, hlavne ak sa stihla do nej vykakat. A už posledný mesiac cez deň nenosí plienky ( na noc len pre istotu, málokedy je pocikaná) a posledných pár dní sa aj vedome pýta na nočník. takže látkovky jednoznačne odporúčam!!!

brisilda
27. júl 2010

@miruss
@sulky kocky kuk mail 😉 dufam ze staci ak nie staci povedat 🙂

brisilda
27. júl 2010

@valigurka jeej to s cikanim do nocnika je krasne hadam aj nas maly bude taky sikovny 😉

etuska
27. júl 2010

@kaktusik007
@taanak
no veru 😒
a v UK dostanete ( v niektorych mestach a regionoch) jednorazovy prispevok na nakup latkoviek-niekde aj 50 libier

taanak
27. júl 2010

@etuska ten prispevok funguje aj v Rakusku, neviem presne ci v celom, ale v niekt. regionoch urcite ☹

zfidorka
28. júl 2010

@zojec k tym ikea farebnym, mne popri nich trochu zruzoveli nebielene plienky a stay dry umelinky... zda sa mi ze este pustili farbu zopar prani... a moje ikea su stale najtvrdsie, pritom mame makku vodu a davam do prania ocot a aj ich zehlim... 😒 ale nevadi, mam len 3 ks a davam ich malej ako podlozku pri prebalovani a ked spinka bez puliek 🙂

alusha
28. júl 2010

ja som si kupila tie bambusove kikko stvorce v dm, nebielene aj farebne a su take fajne makkucke 🙂

zojec
28. júl 2010

@zfidorka mne zruzovelo vsetko co som tam dala.. ale to sa vyperie snad casom.. 😉 ja som ich tiez kupila hlavne na ucely utierania.. sa mi to zda hygienickejsie na tvaricku, ako plienocka v ktorej bola kaka, aj ked je vyprata 🙂 este sa ta chcem spytat, ake mas viacvrstvove plienocky? pouzivas to? ak budes mat chvilu cas, napises mi IP ake plienocky mas?? hlavne ktore najviac vyuzivas? kujeeeem 😉

kaktusik007
28. júl 2010

@zojec
@zfidorka vam pustili tie klasicke muselinove ikeacke utierky???? ja som ich prala niekolkokrat na 90 s bielym, a uplne pohoda lesna.... ani naznaku, zeby pustili co len trosicku....

zfidorka
28. júl 2010

@kaktusik007 hej, tie, 3 ks, 1 biela, 1 paskovana a 1 zvieratkovska...

zojec
28. júl 2010

@kaktusik007 hej presne tie co su balene 3 v jednom balicku... je tam 1 biela a dve farebne cervene.. tie cervene pustili :( mam aj modre, tie som este neprala.. nechcela som spolu, aby sa to nedofarbilo vsetko na sedo.. esteze ma zfidorka varovala, ze to moze pustat farbu , ale inak su to krasne plienocky.. 😉

kaktusik007
28. júl 2010

@zfidorka
@zojec hmmmm.... zaujimave.... 😕

katka.carska
28. júl 2010

@sulky vies poradit aj znacku plienok i pul co vydrzia dve (tri ) deti ? Vyrobcovia, ak aj udavaju zivotnost, pisu 200 - 300 prani. Tu su viacrocne odskusane asi len BL, Popoliny a mozno Bi. V novych znackach sa ja velmi nevyznam. Som kamaratku presviedcala na latkovky, a aj je celkom rozhodnuta ze ano, no oni by chceli tri detvaky a nechce pre kazde kupovat nove plienky.
Moje skusenosti s BL som jej radsej ani nehovorila - zivotnost pul jeden rok, plienky nam odisli cca po 2 rokoch - vydrzali presne to, co garantuje vyrobca. A to sme mali vsetko nove - ziadny bazar.