Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

martina05
1. okt 2010

@katka888 ja tú LL mám a dávaš tam na noc aj tú bielu separačku?? My sme vždy ráno úplne mokrí a keď dám tú "separačku" aj červení ☹ ☹

martina05
1. okt 2010

@zojec kde sa dá tá kapsa kúpiť??
Hodíte mi link na ten hamburger..asi som mimo ale ešte ho nemáme 😕 😕 😕

katka888
1. okt 2010

@martina05
ano , mam separacku a pouzivam ju do kapsoviek, ak mi kapsovkove plienky nevyschli, tak supnem do nich socik stvorec s tou separackou ... dovod ti nepoviem, asi aby ta socik az tak neprepustala spat ....
nedavam ju prave preto, ze malej bambus robi uzasne na zadocek, ak je aj vecer trochu cerveny napr z kaki, do rana ho ma nadherny. preto ma na noc len bambusky a obcas jej v noci skontrolujem, ci ma napiskane a mokre, alebo nie . tak nedavam separacku, aby mala zadocek v bambuse

petrinka
1. okt 2010

@martina05 ja davam tiez na noc LL bambus a ak nezabudnem, tak aj tu bielu separacku🙂 ak viem, ze mu idu zuby a teda bude v noci aj riadne cucat, tak mu prihodim este jednu savu vlozku.
ak ma malinka cervenu ritku, tak jej nedavaj tu bielu vkladacku. bambus priamo na zadocku ti ten zapal stiahne a pokozku nedrazdi!

katka888
1. okt 2010

@martina05
aj aj som pozadu, este nemam hamburger 🙂 🙂

divoska
1. okt 2010

tak potom neviem 😅 vzdavam sa

zojec
1. okt 2010

@martina05 ja som ho usila kuk album 😉 .. ale kludne sa da aj kupit,,, http://www.ekoplienky.sk/product/mam-ochranna-k..., alebo http://www.didymos.cz/nabidka/babydos.html

lucinka83
1. okt 2010

MAminky, potrebujem poradit, sme doma porodnice zacali sme latkovat, ako mam skladovat pocikane a pokakane plienky, kym naplnim pracku- nasucho ci namokro? Mam pokakane zapierat, ak som pouzila separacku?A este malickemu neodpadol pupcek a niktor tie plienky su dost velke, nevadi, ak to ma cez to? Dakujem

prsky
1. okt 2010

@lucinka83 ja preferujem skladovanie nasucho a zapierala som iba ked bolo kaknute aj na plienke. co sa pahyla tyka, lepsie by bolo, keby sa mu plienka on nesuchala

michaela80
1. okt 2010

@lucinka83 ja som davala hnusky kym pupcek neodpadol lebo aj itty bitty S sa suchali o pupcek....ale nam odpadol na 7 den takze uplne v pohode sa to dalo..

divoska
1. okt 2010

@lucinka83 aj pampersku by mal cez to takze mozes davat hocico. mojmu malemu ten kypet urvali na treti den v nemocnici... 😠 a inak tiez skladujem nasucho, a predtym tie plienky este necham trochen preschnut na vani kym ich tam hodim. inak by ma porazilo zas asi ked by som to davala do pracky 🙂

zojec
1. okt 2010

@lucinka83 ja tiez skladujem nasucho... prepieram len pokakane, separacku nepouzivam, ale predpokaldam ze kaka prejde aj cez nu.. radsej si zaper, aby ti potom neostali velmi flaky. 😉 pred pranim ich namocim na par hodin do mio freshu potom vyplakam a dam prat. malej pupcek tiez odpadol v nemocnici, ale myslim si, ze v pohode to bavlnenu plienku znesie navrchu.. urcite lepsie ako umelu pampersku...

anlu
1. okt 2010

@izabelkak no ano nakoniec to je na mne ako sa rozhodnem ale rada si necham poradit a ta flisova plienka nam naozaj pretiekla ale len ked napr. lezala na brusku tak akoby sa nestihlo hned vsetko vsiaknut a vytiekli curky von 😕 no je mozne ze ten flis od mydla nebol taky priepustny alebo ako to napisat. Skusam teraz prat vo frosch tak uvidime. No a chystam sa aj na tie gule tak budem moct porovnat 😉 Ja som zlcove vobec nepouzivala, priznam sa ze mi je dost nesimpaticke 😀

anlu
1. okt 2010

@izabelkak este som chcela ze aj nam IB pretekala a potom som niekde citala ze ked preteka tak je velka a asi to bola pravda lebo teraz uz nepreteka 🙂 ona je taka ze sa zda ze uz je dobra ale okolo noziciek je este trochu volna.

katka888
1. okt 2010

@lucinka83
ja hadzem popiskane rovno do kosa na plienky a vaku na plienky, pokakane prejdem sprchou, tam kde ostanu flaky pretiriem zlcov mydlom, trosku, preperem na lahko a cele to take hodim do kosa k ostatnym plienkam. raz za dva tri dni prehodim do pracky a dam prat. predpokladam, ze vy teraz kakate o ssto sest, kamoska tiez ma male babo a ona plienky zaperie a hodi do vedra s trochou vody a prasku. kedze my kakame uz len 2-3x denne a z toho raz do nocnika, tak ja skladujem na sucho.

emjee
1. okt 2010

@martina05 na zimu vlnena alebo kasmirova (ale to uz je ina palka 😀 ) a kapsa alebo nosicska bunda (musim updateovat svoj nosicsky clanok 😀)

zojec
1. okt 2010

@emjee no veru, si bola prva kde som hladala ked som chcela sit 😀

petrinka
1. okt 2010

@zfidorka dakujem za radu s tym zhranenym pradlom. namocila som to do horucej vody s puertom, ako si radila a pomohlo!!!🙂 takze ako som slubila @brisilda - funguje to🙂

miruss
1. okt 2010

Baby ďakujem za typy na šatky. Takže mi z toho vychádza, že naj sú: Storchenwiege, Didymos a Hoppediz.

zfidorka
1. okt 2010

@petrinka to je ake zhranene? 😕

petrinka
1. okt 2010

@zfidorka no take sede fliaciky su na nom...🙂 ako sa to inak vola? pesnive znie hnusne, nie???🙂
este raz dik

zfidorka
1. okt 2010

@petrinka bodkovane 😉 😝 a nemas zac...

petrinka
1. okt 2010

@zfidorka 🙂 tak uz nemam bodkovane pradlo🙂

etuska
1. okt 2010

@miruss
@zojec
@emjee
konecne mame Hoppediz-ku 😅 Zatial je na SVK a my v UK-takze nazivo si ju odskusam az v novembri ked prideme na Slovensko-ale aspon som ju videla na Skype ked ju mama rozbalovala a cudovala sa naco mi to bude 😀 😀 😀

zojec
1. okt 2010

@etuska super.. sa tesim s tebou... my uz ani inak von nechodime... kocik nam zapadne asi prachom.. uplne ho bojkotuje...

etuska
1. okt 2010

@zojec
Šimi ma kocik rad,nosime sa akurat doma v ring slingu-ale kedze uz ma 7,4kg tak som sa rozhodla kupit klasicku pevnu satku 😅

sulky
1. okt 2010

@martina05 , suhlasim s emjee,nanoc je super BB bambuska.Ozaj, a neskusala si anavy na noc? S oboma vkladackami je velmi sava.

sulky
1. okt 2010

BB malo byt BBH

sisi08
1. okt 2010

Ahojte, neviete poradiť? nepoznáte plienky Bamboo z internetového obchodu plienka.sk? Nemáte tieto plienky niektorá? Zaujala ma cena 8,80. Tiež ma zaujala Anavy. prosím napíšte skúsenosti, ak máte. Ja mám doma taký mix. Zatiaľ ma sklamali haipa daipa pastelky, pretože sa pouvoľňovali gumičky 😒 . Baby idea je výborná, ak ideme von, veľa nasaje a flísový povrch vkladačky pôsobí dojmom sucha. Mám ešte tots bots -výborné, aj imse vimse výborné, vykrojené tak, že tam nie sú gumičky, takže sa nemá čo uvoľniť. Chcem ešte vyskúšať aj iné, tak čakám maminky na vaše skúsenosti a vopred ďakujem.