Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
13. mar 2013

@cicamica1980 extendor je kus elastickeho upletu na koncoch s patentkami, ktory ti to body predlzi. Niektore maminky si to chvalia, ak mas oblubene body, vydrzi ti dlhsie :D ale da sa babo obliekat aj do normalnych veci, len niektore znacky nie su uplne vhodne na latkove plienky, lebo maju take strihy, ze ti to na babo s latkovou plienkou nesadne dobre. Ale to zistis rychlo 🙂 ja speci oblecko na latkove plienky nekupujem (len velmi vynimocne, mam par takych kusov) a mala je v pohode oblecena.

peluskovo
13. mar 2013

@cicamica1980 takto vyzera extendor https://www.modrykonik.sk/shopy/moj-shop/plienk...,
jeho pouzitie je, ak je body kratke, kedze latkove plienky maju vacsi objem ako jednorazovky, tak si predlzis zapinanie. zavisi ale od dietatka, niektore mamicky ho pouzivaju, ine nie. napr. moje dve deti ho nepotrebovali, kamoskyn syn, rovnako stary ako moj, ano. Bol celkovo vyssi. vies si ho aj spravit zo starsich body, ak by ti ho neskor trebalo, tym, ze odstrihnes zapinanie, a spojis tak, ze cvaky su na koncoch. pozor ale na to, ake body ma ake cvoky, niektore body maju 3 ine, po 2 cvoky

handricky
13. mar 2013

Obľúbené vrchné nohavičky Blueberry a Swaddlebees skladom už aj u "Handričky"

droby
13. mar 2013

ahojte, mate tipy ako s plienockami ked mam dietatko odplienkovane a ma plienku len na noc? prat kazdy 3. den 2-3 plienky je nemozne a v rukach ich asi poriadne neoperiem ked su pocikane... nechce sa mi to uz riesit papierovkami, no nic ine ma nenapada. ako to robite?

egyptanka
13. mar 2013

@droby ja som tie 2-3 plienky hodila prat spolu s nejakou varkou. Napr. Ppostelne ci uteraky.

lypka
13. mar 2013

Baby čo používate kapsovky s vkladačkami ako to funguje? Ked sa bábo pociká tak je mokrá aj kapsovka aj vkladačka, či plienka sa dá znova použiť len vkladačku treba vymeniť. Koľko vám stačilo kapsoviek a vkladačiek na prestriedanie a prepratie.
a ked už máte skúsenosti, čo poviete na tieto https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/su9m/sa... dakujem

ivanka.7
13. mar 2013

@droby ked mam malo plienok a musim oprat, tak ich dam vyplachat s dezinfekciou (rinse and spin), potom prihodim normalne pradlo a periem; ked su len pocikane, je to v pohode

peluskovo
13. mar 2013

@droby k plienkam davam standardne aj utierky kuchynske, kuch uteraky, manzelove take pracovno- sportove veci, cize ked som pri dcerke mala malo kusov, tak som prala takto. nahadzala som k plienkam vsetko tohto typu.

peluskovo
13. mar 2013

@lypka ked sa popiska kapsovka, tak musis dat celu prec, nakolko ta sacia cast je vo vnutry / v kapse / cize , aj plienka sa znecisti.
v inzerate nemas info o vyrobcovi, ani aky material a aka vkladacka je pouzita, takze tazko povedat, aka je to plienka. skus napisat inzerentke, nech ti da viac info

handricky
13. mar 2013

@lypka kedze vkladacka je v kapse, pocurana je aj vkladacka aj plienka. zvycajne vsetci peru celu plienku. ide o to, ze ten vrch je tiez nasiaknuty mocom. a zalezi teda ci chces dieta v suchom a cistom alebo len chces vymenit saciu vrstvu. druha varianta je, ze vkladacku nedas do kapsy, ale na vrch pod zadok. pokial je nasiaknuta iba vkladacka, tak gatky teoreticky mozes pouzit znova. toto su take cinske plienky, kocka sice nepise aka je tam vkladacka ale predpokladam, ze 3 vsrtvova mikrovlaknova (ta stejne pod zadok nie je urcena - mikrovlakno vysusuje pokozku). co vacsine deti staci tak do 3-6 mes. dlhsie nie. treba nieco savejsie alebo 2 vkladacky naraz pouzit. cena je fajn, ale taketo plienky po 6-8 eur sa myslim kade tade na mimibazare a mozno aj tu na konikovi daju kupit aj samostatne. cize neviem ci by som kupila 5 rovnakych modelov - nemusi ti sadnut strih. na skusku by som kupila mozno 1-2ks. kapsovku mas suchu za 3 hod (ak ma mikrovlaknovu vkladacku), prebalujes 6-12 x. cize to je velmi individualne.

lypka
13. mar 2013

@peluskovo
@handricky dakujem za odpovede, musím porozmýšľať ako lebo chcela by som ich vyskúšať, teraz používam klasické štvorce, ale nie sú vhodné vonku tak musíme používať aj jednorazovky...

indys
13. mar 2013

@lypka tak to asi budes potrebovat, aby ti kapsovka vydrzala dlsiu dobu. Ja mam rada kapsovky kde je vkladacka bambusova.Ale vyhoda kasoviek je , ze si aj tak mozes dat dovnutra co chces.

droby
13. mar 2013

@egyptanka vdaka, dnes som ich supla k uterakom ale neboal som si ista ci je to ok takto pridavat k pradlu
@ivanka.7 krasne meno ma dcerka 🙂 a vdaka, to ma nenapadlo dat najprv dezinfikovat, super
@peluskovo vdaka, tak rad pocujem ze je ok ich pridat k veciam

otazocka pomimo, tyzden latkoviek bude kedy? sa mi mari ze takto na jar byva. dnes som tehulku zasvacovala do latkoviek tak by sme vyuzili 🙂

@lypka ja som taketo lacnejsie kapsy mala pri syncekovi a vyuzila som ich maximalne, mam ich asi 15-20 na striedacku s flipkami a vkladackami. boli pohodlne na pouzivanie presne hlavne mimo domu. neviem ako tie drahsie ale pri tychto sa mi stavalo ze pretekali niekedy a to sme bezplienkovali cize bol prebalovany casto. na dlhsiu prechadzku ci spanok do kocika som ich preto radsej nedavala a pouzivala flip s origo stay dry vkladackou.
a nikdy som kapsy nepouzila dvakrat, ved uz je napachnuta mocom aj ked sucha

ivanka.7
13. mar 2013

@droby 15. - 21. april 🙂 a dakujem 🙂

droby
13. mar 2013

@ivanka.7 super vdaka tak som sa vcas spamatala

brca
13. mar 2013

@cicamica1980 extendor je taky predlzovak na bodycka. Ja vdaka tomu nekupujem vacsie veci, maly je chuducky a keby mam kupovat kvoli plienkam vacsie oblecko tak by v tom bol utopeny. Je to kusok latky s gombikmi ako su na bodyckach.

basburianka
13. mar 2013

Ahojte, chcem poprosiť o radu - má pre mňa niekto tip ako lacno, "voňavo" a "neplesňovo" skladovať použité plienky? V zime to bolo ľahké - vedro na balkóne. Ale keďže máme balkón veľmi slnečný a teplých dní pribúda...
A ešte jedna otázka - impregnujete niečím okrajové gumičky na nohavičkách, aby neprepúšťali?
ĎAKUJEEEEM!

peluskovo
13. mar 2013

@basburianka ja to sice nerobim, skladujem plienky vo vaku na plienky ked je vonku zima, alebo velmi horuco na balkone, ale niektore mamicky pouzivaju obycajne vedro s vekom, napriklad od primalexu, a daali dnu tampony nakvapkane vonnym olejcekom, napriklad nalepis zo spodu na veko.
k pretekajucim pulkam, ak skladujes pul na mraze, tj zime vonku, moze ti popraskat, nepatri ani na priame slnko. co sa tyka impregnacie, nikdy som to nerobila, niesom si ista, ci by to pomohlo. ale mozno ti tu niekto odpise

petruldo
14. mar 2013

teda, ja obdivujem naše matky, ktoré látkovali bez extra savých bambusových vkladačiek, prefolov. môj malý tuším už teraz čúra prvú ligu 😀 , a keď sa pozabudnem a prebalím ho po 2 hod. tak plienka sa dá žmýkať, kapsovka s 2mi bambus. vkladačkami navyše detto 😠 . už sa desím až bude piť viac ako 1 l tekutín za deň, to budem musieť skrátiť prebaľovací interval asi na 1/2 hodiny.

zuzazizi
14. mar 2013

Ahojte mam par otazok
Cim umyvate vedro na plienky?

Mate niekto Real easy.. sa mi zmolkovatie flis.. aj vam, a co s tym robite.

Vsetci pisu ze staci mat 2/3 kusy pul-iek.. mne kaka casto a niekedy vsetky 3 co mam su za den okakane. Prekaka aj novosklad a uz mame pol roka, hned jak ju polozim je na bruchu, neda sa mi balit 🙂 alebo to neviem dobre. Co radite.. ake plienky davat a ako prat tie pul-ky... kazdy den pre ne pracku pustat nechcem a ked periem v ruke velmi dlho schnu. Uz mi pekne kakala aj curala do nocnika a zrazu nechce, je mi luto casu co stravim pranim tak rozmyslam o navrate k pamperskam. 😖

dik

euka210
14. mar 2013

@petruldo 1l na take dieta je vela. Ja neviem ako to robite, ale do mojho 1,5r nedam mimo mlieka a polievky viac asi ako cca 2dcl. A to mu ponukam pit casto, ale nechce alebo len glg. To tie caje cukrite ci ako?

ivanka.7
14. mar 2013

@zuzazizi mne teda 2/3 kusy puliek nestacili ani na novosklade :D tiez mi to vzdy okadila (akurat na tie casy spominam, lebo jej asi daco je a od pondelka mi kaka zas ako novorodenec, takze normalne skoro rocne dieta balim do novoskladu, lebo som leniva prepierat pulky uz... s novoskladom okaka tak jedny-dvoje za den, cize stiham :D)
Ked bola mensia, mala som 4 ks puliek a ked bolo zle, pouzivala som grovia vrchne este, pripadne vlniaky (tie som vtedy mala dvoje, cize hm :D). Alebo som preprala v ruke, ked som videla, ze sa rychlo minaju a pulky schnu rychlo.

Vedro umyvam handrickou namocenou vo vode s par kvapkami teatree olejceka. Pripadne eko saponatom od Sonetu.

@euka210 nehrozi, u nas tiez len tak do 2 deci, davam len vodu, na ostatne ma cas :D

chrumka84
14. mar 2013

@zuzazizi na zozmolkovane plienky raz za cas je dobry odzmolkovavac 🙂 Mam jednu Bababoo a ta vyzera po kazdom prani priserne, ale neodzmolkovavam stale, lebo neviem, co by to s tym materialom spravilo.
Ja mam styri PULky. Novosklad mi ale este nikdy neprekakala ☹. Ked mas malo, dokup PULky a nemusis prat v rukach.

euka210
14. mar 2013

@zuzazizi umyvam s tekutym mydlom
so zmolkami nerobim nic, je to normalny proces a nijako to nevadi
Mne 3 stale stacili. Novosklad mi nikdy neprekakal, iba ked narovno stvorec. Nie je uz plienka velmi plna a tak nestaci? A pampersku neprekaka? Pokial nepojde ten den pracka, tak periem v rukach. Flipky schnu rychlo. S balenim je problem asi s kazdym dietatom ked sa zacne pretacat a skusa nasu trpezlivost. To robil a robi aj moj, teraz najme ked je pokakany tak sa nechce dat prebalit. Musis byt rychlejsia a ked treba pouzit aj silu 🙂

ivanka.7
14. mar 2013

@euka210 u nas niekedy plienka bola velmi plna, ale ako to inak urobis, ked to pusti naraz za cca 5 sekund? 😀

euka210
14. mar 2013

@ivanka.7 pri dojcenom staci, ale ja uz nedojcim a viem ze pije malo, ale viac proste nechce. Mozno preto ze uz pije z pohara a nikdy nie na cumel.

ivanka.7
14. mar 2013

@euka210 jasne, rozumiem. Tak drzim palce, nech ho na nieco nalakas - 100%-ne dzusy, ked mu zriedis, tak si neda? (urcite si to uz skusala, ale na mna by to ako na krpca fungovalo, tak len pre istotu sa pytam)

euka210
14. mar 2013

@ivanka.7 nie, neskusala som, pije caj a vodu. Dzus len ked niekde na navsteve.

peluskovo
14. mar 2013

@zuzazizi vedro som umyvala prostriedkom na WC, stale ked som dala plienky do pracky. mam wonderoo, ten isty vyrobca, a nezmolkuje, ale mam ine plienky kde vidno opotrebovanie ale je to logicke, ked sa perie material kazdy druhy den. Pulky som mala 4 na zaciatku a na noc vlniaciky, pretoze aj mne s aobcas stalo, ze sa za pol dna znecistili tri, ale zase ja som uz na pol roka nedavala novosklad, ked som davala synovi novosklad do asi 7-8 mes, neprekakal skoro nikdy. fakt vynimocne. no mate pol roka, zacnu prikrmy, stolica sa meni na tuhsiu. pulky som preprala ked bolo treba rucne a dala yschnut, schnu rychlo. co sa tyka prebalovania, deti utekaju, je jedno ake daas plienky :D nas ma 20 mesiacov a nielen ze sa pretoci na brucho, ale aj utecie na druhy koniec bytu 🙂 mas nejake viacvrstvove vkladacky? alebo skus uz zacat so stvorcom narovno, das tu vkladacku / stvorec do plienky a mas ju ako plienku vsetko v jednom . je tu sice riziko prekakania na pulky, ale stolica sa uz bude menit. co sa tyka nocnika, bude mat obdbie, kedy ho bude chciet pouzivat, potom zase nie, aspon u nas tak bolo.

petruldo
15. mar 2013

@euka210 žiaden cukor čistý čaj, on tak toho čaju vypije teraz za 24 hod caa 0,5 l + -. mlieka tak do 400 ml. on mi čaj pije hlavne popri príkrmoch, je ako kačka, musí zapíjať.