Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

liliana0000000000000
23. júl 2013

@evening_star dakujem vyskusam 🙂

oskvarka
23. júl 2013

@kikaneu 😀 to poznam ako ked sa stava nieco na slovensku :D

mucholapka
23. júl 2013

@oskvarka je mozne, ze je to inym strihom...ja som vlastne u teba citala, ze si ich ta kamoska chvali, tak som ich kupila (a hned dvoje 😀 ) no a nesedia nam...mozno to ma moja mala nejako navolno okolo stehienok, alebo ja neviem, ale mne fakt pretiekli po pol dni, takze su odlozene ako nahradne...a tie Thirsties mam jedny nove a jedny z bazariku a oboje drzia super... 🙂

oskvarka
23. júl 2013

@mucholapka jej tie Thirsties vraj pretekaju na chrbat
ale ona bola tiez zlata ked som sla kupovat tak mi pise tieto si nekupuj ako ze Thirsties toe su zle a neslo mi to do hlavy lebo tu na teme si ich baby chvalia asi kazdemu ozaj sedi nieco ine... ja sa vseobecne najviac desim toho ako budem zapinat tie patentky :D na tych flisakoch

mucholapka
23. júl 2013

@oskvarka a uz mas kupene vrchne? lebo ja by som tie moje predala, co uz ja s nimi budem robit 😉 - mam S a M, to S je pouzite raz a oprate a to M ani raz... 🙂 a kupila som ich asi pred dvoma tyzdnami priamo na ich stranke.

oskvarka
23. júl 2013

@mucholapka no ako v pohode len by sa ti to asi neoplatilo lebo ja to mam bez postovneho tu za rohom .. M ko este nemam kupene.. chcela som neskorej ako kupila by som v pohode.. ale tebe sa to neoplati posielat tu naspet na kysuce... ked das na bazarik z aosobny ober tak podla mna skorej predas za normalnu cenu... a aku mas farbu..

susul
23. júl 2013

zaujímavá moznosť ako vyskusat latkovky 🙂
http://www.babyrecenzie.sk/clanky/detail/Hladam...

dadenka1
24. júl 2013

Ahojte
potrebujem radu
odúčam malú od plienok, takže cez deň sme len v nohavičkách a pekne sa zatiaľ pýta (čo sa veru chytro môže ešte zmeniť), ale keď niekam ideme, musím jej dať poistku a nechcem ju baliť do SIO alebo AIO (pop in new gen máme teraz momentálne a sú dosť nepohodlné)..Myslíte si, že sa oplatí kupiť takto na cesty nejaké dva kusy trénovacích nohavičiek? a ak áno, akú značku odporúčate? ďakujem

euka210
25. júl 2013

@dadenka1 nas je doma nejake 2t bez peluchy, ked sa zacal konecne spolahlivo pytat. A ked ideme do mesta autom na 1-2h, tak som skusila bez plienky a sa pytal, hoci zatial raz sa pozabudol. Ale mala som nahradne oblecko a je teplo, tak budem skusat takto naostro 🙂 Inak nieco tenke ci stvorec do kapsovky ako poistku.

euka210
25. júl 2013

@oskvarka mne nepretekali, ale suchac je dost slaby. JA som na patentkach.

dadenka1
25. júl 2013

@euka210 no zatiaľ fungujeme naostro a v kapse dvojo náhradných gatí, veď je teplo.. dobrá nápad kapsovka a tenká vkladačka.. ´dakujem.. tak nejdem kupovať, nech sa mi to v skrini nekopí..

tynamartina
26. júl 2013

Žienky mám otázočku, okakanú plienku zaperiem žlčovým mydlom,tie ktoré boli dlhšie (nemyslím tým hodiny) v kontakte zo stolicou mi po vypraní vyzerajú hrozne flaky ešte viac vystúpia a sú oranžové, nechápem s čoho a prečo. Puer to síce vyrieši ale aj tak mi to nejde do hlavy. A ešte sa mi stalo že jedna vkladačka vyzerala čisto predtým bola okakaná, dala som ju malej na noc a ráno bolo tam kde bola predtým okakaná sivočierna skoro mi oči vyleteli z jamiek nechápem s čím to takto zreagovalo, stretli ste sa s tým niektorá?

susul
26. júl 2013

@dadenka1 ja som presne z tohto dovodu kupila viacero oducacich gauch- na cesty v autosedacke a kociku, tie co som odskusala som "zrecenzovala" v clanku, ak by si rozmyslala, ze predsa odskusas tak si precitaj.

@tynamartina oni tie flaky postupnym pranim zmiznu,a ako pises po oprati s puerom zmiznu. Mozno reaguje stolica s mocom. Zalezi aj od toho, co papa, ja sama som sa s niecim podobnym nestretla.

handricky
26. júl 2013

@tynamartina ja zaperiem zlcovym, napenim a necham odstat aj 2 hodky. pak znova zaperiem a pak aj este raz kym nie je biela. do pracky mi idu prakticky uz biele tie vkladacky.. za 2 roky plienkovania sa mi tiez stalo ze 3 plienky ostali sivo modre flaky.. ale nejako som uz pricinu neriesila

tynamartina
26. júl 2013

@handricky Ako mne tie flaky nijako extra nevadia ale to čudné sfarbenie ma trochu zarazilo a schytala to zrovna tvoja vkladačka 😀

zdraveplienky
26. júl 2013

Až do konca mesiaca u nás nájdete jednoveľkostnú kapsovú plienku Littlelamb v rôznych farbách s 2 bambusovými vkladačkami len za 9,50 😉

dahlia23
26. júl 2013

baby, predávam tréningáče, 2 BL, 1IV, od 2 do 5 eur, sú aj na bazáre. chcem sa všetkého zbaviť, tak preto 😉

lucask
26. júl 2013

Baby, mame najnovsi prirastok do vybavy - flisaciky Anavy na patentky, jednovelkostne, modre 🙂 - mate? Pouzivate? Na co si treba dat pozor? Kolko vydrzia? Kedy treba oprat?

Vopred vdaka za rady, skusenosti! 🙂

oskvarka
27. júl 2013

@lucask ja mam zelene a zlte ale este sa ich len chystam prvy krat prat 🙂 .. tak som zvedava ako si zvyknem zapinat tu kopu patentou :D.

oskvarka
27. júl 2013

baby chystam sa prat celu kopu veciciek a plienok a nohaviciek na 60 - ako prvy krat pranie po kupeni (okrem bavlnenych tie som dala prve kolo na 95) ale mam tam aj vecicky nejake pre babo vsetko blede farebne alebo pastelove farby pripadne aj biele a kremove... a mam tam aj vkladacky BL zelene a oranzove a hlavne tie oranzove su z celej tej kopi najtmavsie... ake mate skusenosti... oprat to radsej separe je ta oranzova taka akcna.. ?... nerada by som si vsetko ofarbila na oranzovo... aj ked moc sa mi to nechce separovat len to ze oni tam na stranke pisu ze na zaciatku mozu pustat farbu, tak len ze ci trochu alebo ako niektore cinacke veci ze ta ide trafit ked to peries...

euka210
27. júl 2013

@oskvarka ja by som vyprala bez tych farebnych vkladaciek...tie mozes vyprat aj neskor uz s pouzitymi plienkami. Ja mam zelene, ale nepostrehla som, ze by pustili farbu...ale to bolo pred 2r 🙂

handricky
27. júl 2013

VÝPREDAJ: obľúbené vrchné nohavičky Blueberry a Swaddlebbes za 12.90 Eur. Zbavujem sa skladových zásob 😅

oskvarka
28. júl 2013

@handricky uaaa provokace :D...

oskvarka
30. júl 2013

Baby technicka otazka .. viem ze ked sa perie suche zipsi maju byt pozapinane ... a co patentky aj tie alebo tie mozem nechat odopnute nech sa to lepsie preperie??

behulka
30. júl 2013

@oskvarka patentky by mali byť porozopínané, aj zmenšovacie. Teoreticky by sa mohli vytrhnúť, či poškodiť látku okolo - no to by trvalo mesiace.

oskvarka
30. júl 2013

@behulka uz som nasla na stranke nejakej predajnej ze je to jedno ze len suchace musia byt zapnute to mi bolo jasne a logicky mi prislo ze sa to lepsie operie vsetko rozopnute takze som spravila dobre 🙂 diki 🙂

juj posledna varka prania... konecneee :D.. 2 tt pred porodom :D

ale ja viem ze potom to pranie este len zacne :D:D

behulka
30. júl 2013

@oskvarka tak to prajem príjemné posledné chvíle a krásny pôrod 😵

oskvarka
30. júl 2013

@behulka Ďakujem 🙂 no chcela som uz teraz oddychovat ale akosi som si toho nechala vela na tu MD :D... ale stale si vravim ze uz len do konca tyzdna a potom uz naozaj len oddychujem :D

oskvarka
30. júl 2013

baby tak som vyprala a stratili sa mi dve separacky :D.. to je horsia bilancia ako minule rozhodne - vtedy som zistila ze mam o jednu kikko plienku viac :D... no ako fakt nechapem ale lozenie poza a popod nabytok z 8 kilovim bruchom sa fakt neda... hruza mam zakliatu pracku :D

majamat
30. júl 2013

@oskvarka 😀 mozno mas nejakeho skriatka. inak kamoska ked si pripravovala plienky, vyprala ich, tak potom poriadne nevedela, ktora vkladacka kam pasuje. niekedy je to trochu problem, ak su vkladacky podobne.