Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vejjur
15. júl 2014

zk3 - ja som sa tiez dlho odhodlavala na latkovanie aj v noci, ale teraz sa cudujem, preco mi to trvalo tak dlho. Velmi dobre sa mi osvecili konopne plienky Ellas House dovypchate stvorcom (bavlnenym alebo bambusovym) a na vrch mam jednovelkostne patentkove vrchanciky Thirsties rozopnute na maximalnu velkost (hoci drobec ma len 9kg). Ak si dam vecer pri prebalovani pozor, aby bola plienka poriadne prekryta, nemam problem s pretecenim. ALe ak co i len maly kusok pretrcal, pyzamko bolo rano mokre. Vela stastia 😎

vejjur
15. júl 2014

Imse Vimse Organic maju mily dizaj, pri prvom dietati som ich pouzivala, ale viac by som ich nekupovala - suche zipsy prestali coskoro lepit... pamatam, ze som mala problem aj s pretecenim. Najlepsie vrchnacky, s ktorymi som sa doposial stretla su jednoznacne FLIP od BumGenius (a tom so skusala BambinoMio, Imse Vimse, GroVia...). Teraz som uplne opantana vrchakmi znacky WolbyBug... mam uz na ceste velky balik z USA, dam vediet, ako funguju 😀

ivanka.7
16. júl 2014

@vejjur thirsties su aj jednovelkostne? S tym som sa nikdy nestretla 😀 viem ze su klasicke, tie su v 4 velkostiach a potom duowrap tie su akoby v dvojcislach (3-8 kg a 9-15)

alensa
16. júl 2014

ahoje baby požičala som si od kamarátky, ktorá už nelátkuje bambusové kapsovky + bambusové vkladačky, ona ich právala na 30tke bez prášku len ocot pridávala, skladovala vo vedre s vodou a octom, prala asi každý 2.deň.Je to postačujúce?lebo som tu niekde čítala že na bambus ocot nie a že ešte aj poškodzuje gumené časti v práčke. dakujem za každú radu ohladne prania a skladovania.

euka210
16. júl 2014

zeny, ako dlho vam vydrzali vrchne gate Bum genius flip? Lebo dnes periem v rukach a kukam, ze pul pri krajoch noh uz popukany, niekde uz scuchany ze kusocky chybaju 🙂...ale vobec nepremokaju este 🙂 Vydrzali cca 2roky denneho pouzivania, lebo boli nase oblubene. Prala som ich vecsinou v rukach a v pracke na 60. myslela som, ze vydrzia viac :(

vejjur
16. júl 2014

@ivanka.7 mas pravdu... ani som si to neuvedomila - my sme size 2 pouzivali na noc pre maleho od cca 7kg a to rozopnutu na max velkost, nakolko nocna plienka ellas house dovypchana stvorcovou vkladackou nadouda obdivuhodne rozmery 😀

ivanka.7
17. júl 2014

@euka210 no prat v rukach treba velmi opatrne prave kvoli tomu poskodeniu pulu :-/ ja som flipky pouzivala denne od cca 2 mesiacov do 18 mesiacov a su ok, s dlhsim pouzivanim skusenosti nemam, potom som ich davala len obcas, lebo Eli sa na den odplienkovala.

behulka
17. júl 2014

@zk3 plienky, ktoré spomínaš, by mali zvládnuť celú noc - možno bude treba pridať menšiu bambusovú vkladačku, no každopádne problém je podľa mňa vo vrchných nohavičkách.
Flip sú určené predovšetkým na štvorcové plienky a vkladačky - naviac môžu byť na nohavičkové plienky takto starému dieťatku tesné a preto pretekajú.
Problém by mali vyriešiť PUL nohavičky veľkorysejšieho strihu, kľudne aj veľkosť XL - BabyLucy sú dobre strihané na nohavičkové plienky.

behulka
17. júl 2014

@euka210 maminy tu už viackrát písali, že Flipkám popraskala PUL vrstva, aj kamarátky mi také ukazovali - a ako píšeš, tá hranica je niekde okolo 2 rokov. Tak akurát jedno dieťa.
No záleží na značke - mám tu kúsky, čo prežijú aj tretie dieťa, no i také, čo vydržali pol roka.
@alensa plienky by som prala na 60°, ocot sa pridáva namiesto aviváže a podľa niektorých tvrdení poškodzuje bambusové vlákno - neviem, u nás je to ok.
Avšak pozor na PUL vrstvu, tú môže ocot rozožrať a prestane tesniť, toto mám odskúšané.

kikaneu
17. júl 2014

ahojte babuľky 🙂 nechcete niektorá flísové vrchné nohavičky? mám dvoje a teda jedny ani nepoužité, lebo nám nevyhovovali 😒 kupovala som zo sashe 😉

zk3
17. júl 2014

@vejjur ok, dakujem velmi pekne za info.

zk3
17. júl 2014

@behulka dakujem.no, dcerka ich mala 3hod 🙂 skusila som jej ich dat cez den na spanok + trosku ich mala aj ked vstala,a pretiekli. myslim,ze problem bol vo vrchnych nohavickach. skusim nejake ine, vacsie a vhodnejsie pre pouzitie s nohavickovymi plienkami. dik

wewe22
18. júl 2014

ahojte prosim poradte
mam problem zo zapachajucimi plienkami uz som to riesila pri starsej ale to bolo ine ona mala velmi silny moc
teraz ale ide o to ze som zopar krat prala plienky u mamy a strasne pachnu ☹ , neskor som pridala este plachanie a nepomohlo, periem v rovnakych praskoch
teraz sa toho smradu neviem zbavit 😠
mozem plienky namocit do sody bicarbony?
dakujem za kazdu radu

euka210
18. júl 2014

@behulka a ktore znacky vydrzia viacej? dakujem.

euka210
18. júl 2014

@zk3 a nebol problem v tom, ze plienka bola uplne mokra? Ja som Bambolik ci Bum huger pri prvom stale este dovypchala. Ja mam na nocne Haipa Daipa, tie boli super aj na novosklad, lebo su siroke. Ale nemaju zaklapku, takze na stvorec na rovno vemli nie su.

behulka
18. júl 2014

@euka210 ťažko povedať - záleží hlavne od Pulu, podľa mňa aj rôzne farby sú na tom rôzne.
Špeciálne pri Flipkách tipujem za vinníka aj lemovanie PUL-om, predsalen je to hrubšie a viac sa to namáha, ako keď je tam len gumka.
Mám tu jedny BabyLucy - používame ich už 6 rokov a stále sú plne funkčné. Vtedy som kupovala dvoje - tie druhé z páru začali premokať pri druhom dieťatku.
Dve detičky sme odplienkovali na Bummis, aj podedené Thirsties vydržali hodne dlho . Naopak ImseVimse boli po troch mesiacoch na cucky.
V tomto prípade neplatí, že čím drahšie, tým lepšie - ako absolútny top z toho vyšli najlacnejšie BabyLucy 😀
Z tých, čo som šila doma vydržali niektoré vzory odplienkovať dve detičky.
No je to terno, dopredu nikdy nevieš, ako to dopadne. 😒
Ak hľadáš niečo fakt trvácne, potom vlniaky - na tých sa nemá čo pokaziť, hlavne ak sú patentkové a nezožerú ich mole.

ivanka.7
18. júl 2014

@behulka akurat som predvcerom zistila ze na loveybums (patentkovych) mam pri jednej patentke jemne natrhnute vlniaky :-/ uz ich nepouzivam, lebo na noc lepsie Eli sedia baby idea wool covers - su sirsie - ale dakde som ich zalozila, tak mala tieto a veru som sa nepotesila, ked som to uvidela 🙄 furt cakam kym mi povie ze nechce plienku ani na noc, nech mozem vsetko odlozit, lebo uz do nich vobec necika a ona stale nic 😀 lenze je mi proti srsti nasilu ju nutit 😀

andromeda_ja
18. júl 2014

Mamulky. Ja som preskusala mnoho znaciek a typov latkovych plienociek. Kapsove, vkladacie, skladacie, stvorcove... Najviac sa mi osvedcil Bamboolik all in one. Su jednoducho fantasticke. Kym ostatne mali slabu gumicku ci rychlo sa opotrebovane vrchne pulky alebo straaasne dlho schli, tieto obstali. Vhodne uz od jedneho mesiaca az po odplienkovanie. Pomocou patentiek sa pulky nastavia na potrebnu velkost. Pulky su olemovane makkym flausom. Do puliek, ktore si mozete vybrat, ci sa budu zatvarat na suchy zips alebo patentky sa pomocou patentiek vkladaju plienocky. Najprv velka plienka a potom mala resp. dvojita pre vacsie deticky. Tym, ze sa to sklada takto na jednotlive plienocky, ktore sa presne uchytavaju, plienocky sedia vyborne a zaroven rychlo schnu. Suchy zips na pulkach je vysoko kvalitny a ani po rokoch na nom nevidno ziadne znamky opotrebenia. Ale lepsie ako stokrat pocut je raz vidiet. http://www.bamboolik.cz/bambulik/eshop/1-1-Latk...

destra
18. júl 2014

baby nemam moznost toto tu cele citat,len by som chcela jednu z vas poprosit,ci by ste mi mohli tie latkove plienky ozrejmit.ja som z toho jelen! cakame babatko a vazne nad nimi uvazujem,ale popravde ma odradza fakt,ze ich je tak vela a vobec netusim ktore.potrebujem to vysvetlit po lopate ,najlepsie aj s nejakym postupom,ci fotkami 😀 dakujem kazdej z vas,ktora sa na to podujme 😀

euka210
18. júl 2014

@behulka a mne sa na Bummis roztrhol pul pri suchaci este pri prvom 🙂 ...ale funkcne este su 🙂

zuzuliak1981
19. júl 2014

Ahojte, začíname s latkovanim a malá mi už viackrát precikala plienku flip aj thirsties s vkladackou flip, pričom vkladacka nebola veľmi mokrá, akoby to nestihlo vsiaknut do plienky, chcela by som preto skúsiť klasické štvorcove plienky, čím ich však uchytiť, sú nejaké špeciálne zapínanacie spendliky? Obyčajne sa mi zdajú nebezpečné

handricky
19. júl 2014

@zuzuliak1981 klasicke stvorce zachytavas: snappi sponka, boingo afstener alebo zicherka specialna (ale tu sa nejako nepouziva na slovensku), kukni clanok - uplne dole: https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...
a aku vkladacku mas? tu kratku so stay dry alebo ten prefold bavlneny? a moze byt ze je este malo oprata, savost plienky nadobudnu tak po 6-10 praniach.. (netyka sa to ten stay dry - tej sa savost pranim nemeni).. ktoru mas?

behulka
19. júl 2014

@euka210 @ivanka.7 s tými vrchňákmi - čo kus, to iná životnosť - a potom kto sa má v tom vyznať 😅
@destra odporúčam tento krátky film:

https://www.youtube.com/watch?v=uDAPSHDbJB4


Podľa mňa na úvod stačí 40 ks klasických štvorcových plienok a troje vrchné nohavičky - najbežnejšie sú tzv. PUL nohavičky.
Neskôr môžeš doplniť 3-4 savejšie nohavičkové plienky na noc a na von 2-3 kapsovky, ale nie je to potrebné.

mirreckall
19. júl 2014

@zuzuliak1981 ja som tiez zo zaciatku mala pocit, ze mala precika asi uplne vsetky mozne plienky a vkladacky a casom som prisla na to ze najlepsia kombinacia je jedna vkladacka, jedna klasicka stvorcova zlozena pod tu vkladacku, odvtedy nemame ziadny problem a druhej dcere to tak davam od narodenia a problemy s precikanim nemame 🙂

mirreckall
19. júl 2014

@wewe22 skusala si pridat miesto avivaze ocot? u nas to zabera... ak to niekedy citit octom, pri suseni to vyprcha 🙂

wewe22
19. júl 2014

@mirreckall ja davam ocot vzdy, teraz som dala ariel kapsle do plachania ocot a uz nesmrdia

01sladkaadka
19. júl 2014

@andromeda_ja Ahoj, chcela som sa ťa opýtať, koľko ks treba kúpiť, či používaš pri nich aj separačné vložky a či je dieťatko v suchu. A čo v noci? Ako často musíš prebaľovať? A aké plienky si používala počas prvého mesiaca? Ďakujem 🙂

zuzuliak1981
19. júl 2014

@mirreckall presne tak to chcem aj ja používať, ako skladas štvorcovu plienku?

handricky
20. júl 2014

@zuzuliak1981 tato stay dry ma 3 vrstvy vysokogramazneho mikrovlaknoveho frote, coz je polyester.. polyester ti nenasaje napr. tolko co bavlna, bambus a konope.. cize mozno savostou nestaci.. skus dovypchat nejakou kratkou bambuskou {little lamb kratka, bambi roxy kratka bambuska, handricky kratka bambuska}.. druhy problem moze byt ze peries v prasku s velkym obsahom mydla.. mydlo ti ucpe tu vrchnu stay dry vrstvu a tekutina nestihne pretiect do spodnych sacich vrstiwev.. skus preplachnut viac..