Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

estterka
4. jún 2012

ahojte,chcem sa podelit s vami o taku malu radost 🙂 u nas na ostrove som zacinala s latkovkami-nikdo ani netusil o tom nic,ani sa u nas nepredavaju a uz dve kamaratky zacali starsie deticky latkovat 🙂 a teda je to taka praca-zhanat cez net zo zahranicia plienky a aj tak sa na to dali. dnes mi to ta druha povedala,ze uz ich ma doma. aj manudcuju niektore,aj satku dokonca ma jedna kamoska,aj dojcia(alebo dojcili ovela dlhsie,ako je bohuzial u nas zvykom) vsetky v mojom okoli-to uz mimo temy o plienkach,ale tesim sa velmi 😅

lyongirl
4. jún 2012

@manee Max Bambou sa perie celá, je to AIO/všetko v jednom/ plienka, čiže ju dáš ako jednorazovku, vydrží cca 3 hodky, závisí, ako dieťa ciká a aké množstvá a potom ju celú vyperieš. Je to moja najoblúbenejšia plienka!!!

TE2 je tiež AIO plienka, ale má vrchné nohavičky + 2 bambusové vkladačky, jednu veľkú a jednu menšiu, všetko sa pripína patentkami aj vkladačky sa o seba pripnú patentkami aj potom o plienku, je tam výhoda, že sa dajú dokúpiť len vkladačky, ale len veľké a môžeš meniť len tie a v podstate vrchné gaťky ti zostávajú, ale mne malý vždy pociká tie vkladačky tak, že sú mokré aj vrchné gaťky, totiž tie gaťky majú zvnútra látku, pul je len zvnoku, čiže ja to používam tiež len ako jednorazovku.

Kapsovka B´bies je tiež v podstate AIO plienka, dáš ako jednorazovku a vyperieš celú, táto kapsovka je dosť veľká, zatiaľ ju moc nevyužívam, dá sa samozrejme zmenšiť, má vnútorné krídelká proti pretečeniu, je veľmi pekne prepracovaná.

Takže po zhrnutí, všetko musíš vyprať vždy, nepretekajú, sú fajn, naj je tá Max Bambou 2012. Ináč pozri môj blog, mám v ňom pofotené B´bies plienky 🙂. A z toho čo píšeš mi vychádza, že tebe by sa možno hodil systém plienky Pop In New Gen, ja ich síce nemám, ale veľmi sa mi páčili, aj som ich zvažovala, neviem, či ich niekto má a aké sú referencie, ale tiež tam meníš len vkladačky a vrchné gaťky myslím zostávajú 🙂. No snáď ti tu dievčence znalejšie ako ja poradia, lebo ja látkujem len krátko, necelé 2 mesiace...

manee
4. jún 2012

@lyongirl dakujeeeem a kuknem 🙂

manee
4. jún 2012

@lyongirl kukám, že máš aj anavy, tá sa mi tiež páči, aj tú som zvažovala, ešte pozriem, tie, čo si mi odporučila

lyongirl
4. jún 2012

@manee myslíš tie Anavy flisáky? Tie som nepoužila ani raz, predala som ich...

handricky
4. jún 2012

@manee ak chces zacat pri starsej a nechces prat celu plienku, skus trebars POP IN NEW GEN (menis iba jadro), trebars aj Bitti d lish (tiez menis iba jadro), alebo najlacnejsia varianta su vrchne nohavicky (napr.: Bum Genius Flip, Blueberry, Tots Bots, Bummis, Thirsties) a k tomu bambusove vkladacky

manee
4. jún 2012

@handricky vdaka za radu, pokukám, ale konečne sa začínam v tom orientovať.
@lyongirl no, myslela som tie, ale vraj rýchlo pretečú, tak hladám dalej

sonkab
5. jún 2012

@ginepra uz ti to asi baby napisali, ale na MB uz nemusis pouzivat vrchne nohavicky, je to plienka vsetko v jednom. Prat odporucam na 40°C, aj ja som prala plienky na 60°C , teraz periem uz vsetky plienky na 40°C a ak nahodou nie je v pradle MB, hodim ich na 60 a nie je problem, su pekne vyprate, bez flakov 🙂

susul
5. jún 2012

@manee ja mam aj pop in new gen aj max bambou. Pop in je dobra plienka, ma vnutrone lemy proti preteceniu, na vyber je jadro zo zmesi bambusu a polyesteru a tusim mikrovlaknove, ja mam bambusove, malemu robi zle umelinka. Ja ich mam rada, ale strih je taky, ze nesadne kazdemu babu, treba odskusat. To frote casom trochu tvrdne, ale nie je to nic dramaticke. Savost je taka, ze vydzi 2-3 hodiny. Mne vyhovuje to, ze ta kratsia vkladacka sa da naskladat pre chalana dopredu, lebo tam je u nas najvacsia zataz na plienku. SUche zipsy su kvalitne a dobre drzia, ani pranim sa neopotrebovavaju. Jedine, co mozem vytknut je ze vrch plienok je taky akoby zamatovy a robia sa tam take minizmolky a ta latka, kde sa zapinaju suche zipsy pri prani casom straca funkcnost.

ianitka
5. jún 2012

dosli plienky 🙂
ked mne sa aj tie BG flipky zdaju obrovske 😀

ginepra
5. jún 2012

@sonkab diky inak je MB kraasna, uz sa tesim ked vyskusam 🙂

ianitka
5. jún 2012

@ginepra suhlasim MB je strihovo paradna

ianitka
5. jún 2012

@lyongirl a davas do MB aj nejaku staydry vrstvu ? - mne sa bambusky velmi pacia, ale teda v mokrom ho nenechavam (aj jednorazovku po ciknuti vacsinou po pocikani hned prebalujem)

latkove_plienky
5. jún 2012

nastavila som uz vypredajove ceny, tak ak nieco chcete.
@lyongirl ako si spokojna s medvedikom zatial?

ianitka
5. jún 2012

@latkove_plienky prosim Ta tu Baba+Boo by si velkostne k comu prirovnala? je vacsia ako BG Freetime?

latkove_plienky
5. jún 2012

@ianitka tak rozbrala som obe plienky

BGFreetime vs BabaBoo
Velkost: uplne rovnaka aj sirkou aj velkostou, moznost zmensovania rovnka
BG Freetime je AIO (tu mam na suchy zips), BabaBoo je kapsovka (ta je len na zapinanie na patentky)

Inak rozdiel medzi nimi nejaky nevidim. Ja sama pouzivam BabaBoo a som max. spokojna a je mi luto, ze vo vybavicke mam ine plienky a nedokupujem tieto, aby toho zase nebolo vela.

ianitka
5. jún 2012

@latkove_plienky ja len, ze som ju u Teba videla medzi AIO plienkami tak ma to pomylilo - ale je mi ta plienocka sympaticka, musim si to premysliet

latkove_plienky
5. jún 2012

@ianitka ano, vyrobca ju definuje ako AIO, neviem preco. Je to ale kapsova plienka s dvomi mikrovlaknovymi vkladackami. Ta kapsa je fajn, napcham tam vselico. Pouvazuj 🙂

mamucka
5. jún 2012

Ahojte baby zacinam pozerat po plienkovej vybave pre babatko , pomaly citam tuto temu, len sa chcem slytat ci mate niektora skusenost s touto plienkou dakujem

http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=13...

nenocka
5. jún 2012

@mamucka ahoj, neviem o nikom, kto by ju mal. aj mne sa pozdáva, písala som p. Piklovi, či by mi neposlal detailnejšie foto - môžem ti potom posunúť info 😉

Dievčatá, poprosím vás o skúsenosti s popolini vlniakmi. Vďakaaa 😉

lyongirl
5. jún 2012

@ianitka nedávam stay dry vrstvu a vôbec mu to nevadí, jednoducho doma prebaľujem do štvorcov a to často, ale ak ideme von musí byť v nacikanom, tam ho každú pol hodinu - hodinu prebaľovať nebudem, aj s jednorazovkami to tak je, dáš mu ju, ideš von a až doma prebalíš, takže tak 🙂

lyongirl
5. jún 2012

@latkove_plienky jéj prepáč, aj som zabudla napísať a pritom som sľúbila, spokojná som, využívam ju na von, alebo na denné spanie, na noc si netrúfam zatiaľ, zatiaľ si na noc netrúfam dať ani Bambi roxy, lebo sú vyprané max. tak 3x, ale ináč som spokojná. Teraz radím sestre s výbavou a veru medvedíka má v zostave, tuším 5ks si objednala 🙂, keby som mala objednávať znova, idem do tej plienky 🙂

latkove_plienky
5. jún 2012

@lyongirl to som rada, na noc to nie je vhodna plienka, nenasaje ti tolko, tam predsa len bambus
tak potom mi daj vediet ci jej mam odlozit, aby este boli 😉

lyongirl
5. jún 2012

@latkove_plienky nemusíš odkladať, ona si ich tuším už niekde objednala...

latkove_plienky
5. jún 2012

@lyongirl aha, ok

zfidorka
5. jún 2012

@nenocka popoliny, aj disana natahovacie vlniaky su pletene z vlny, takze su take podobne ako vlneny sveter... casom chlpateju... ja mam radsej baby idea wool shorties, tie su z jemnuckeho merina (je to pletenina), maju vyssi chrbatik a su prijemnejsie na dotyk...

@lyongirl takze budete so sestrou 2 latkove maniacky? 😉 😀 😎

vojann
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ianitka
5. jún 2012

@lyongirl no ja som prebalovala aj vonku v aute a v cukrarni a tak - ja som v tomto blbec - aj preto idem do latkovych 🙂 mala som moc vysoku spotrebu - ale co som zatial testovala - nejako spokojnejsi bol so staydry ako s bambusom - ale pri MB sa usmieval 🙂 tam je ten bambus asi fakt iny

lyongirl
5. jún 2012

@zfidorka ona zatiaľ asi maniačka nie je a či to prerastie do mánie uvidíme 😀, u mňa to už zjavne prerástlo 😅

evening_star
5. jún 2012

@handricky Prosim vas, keby som si kupila bambusovy flis s gramazou 320g/m2 - vkladacky (myslim aj jednoduche, aj prefoldy) z neho treba zosit z viacerych vrstiev, alebo len tu z tej jednej? Dakujem.