Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
30. okt 2011

@sima.p
ja som sa posledny tyzden tak zalubila do vlniackov, ze malemu kapsovky stoja skrini, kedze aj na vonku mu davam na novoskald vlniaky. ale je pravda, ze kvoli kojeniu sme vonku max hodinu, a to mu potiahne novosklad so stay dry vkladkou

miruss
30. okt 2011

@lucinka83: Ja som túto kombináciu používala na noc a najlepšie vrchné pulky boli: Bummis whisper wrap alebo Bummis super brite, Tots wrap a Thirsties duo wrap.

sima.p
30. okt 2011

@katka888 aj ten Ulrich aj z lekárne, nebol v tom žiaden rozdiel. skúsim dať viac toho lanolínu z lekárne ked to budem zarábať

sima.p
30. okt 2011

@miruss takže v tých PULkách sme sa takmer zhodli...

layla84
30. okt 2011

Ahojte dievčatá, tak už mám doma plienky a som spokojná, akurát naučiť sa ich používať 🙂 so skladaním štvorcov do puliek mám zatiaľ pekný guláš ale snáď sa naučím. Prosím vás, aký je rozdiel medzi bamboo extra patentky a sucháč, ktoré lepšie? Môžete mi svoje skúsenosti napísať? ono, viem, že patentková by mala byť užšia a mať flisovú či akú vrstvu ešte pri zadočku, to je na stay dry pocit? sucháčová to nemá, takže dieťatko cíti viac vlhko? a čo suché zipsy,nezničia sa časom? Nestvrdnú? a pri nočnom prebaľovaní šŕchať sucháčom tiež nie je barsčo... patentky asi lepšie ale čo samotná plienka?
Ja som totiž objednala patentkovú a došiel sucháč a asi idem vrátiť len zase čakať na ňu ☹

layla84
30. okt 2011

ooo a ešte jedna otázka, chcela som BG stay dry vkladačky no už nie sú... čo mi ich vynahradí?

lucinka83
30. okt 2011

dakujeeem!

siss_sz
30. okt 2011

@lucinka83 jA MAM TIEZ THIRSTIES DUO WRAP 😉

miruss
30. okt 2011

@sima.p: Presne tak. Ono je to podľa mňa tým, že tieto sú priestranejšie, čiže vhodné aj pre objemnejšie plienky.

wewe22
30. okt 2011

tak konecne mame plienocky doma vyzeraju super uz len odskusat este nam to asi nebude stacit ale uvidime mame
20x stvorce
16x vkladacka ala BG Flip
2x vrchne Flip
2x vrchne Gro via
6x vkladacka ala Gro via
3xkapsove
vlniaky musim vyparat a ustrikovat znova lebo su malinke a to som ich robila vacsie ako v navode
co poviete bude to stacit?

evulikm
30. okt 2011

@lemurko mne sa na noc najviac osvedčila plienka little lamb. tú mi fakt málokedy preciká. cez deň som dosť používala IB alebo bum genius organic, ale musela som si dávať pozor, aby mal pipíka rovno. inak sa popri nožičkách precikal... a už polrok používame plienky iba na spánok

zfidorka
30. okt 2011

@layla84 ja mam bi bamboo extra na patentky, ma vkladacku s flisovou stay dry vrstvou pre pocit sucha... ja som s nou spokojna, o verzii na suchy zips som citala ze v casti pod zipsom zvykne stvrdnut... a tiez som chcela vkladacku pre pocit sucha, co ma len patentkova...
bg stay dry vkladacky som pozrela na e-shopoch a maju dostupnost uvedenu skladom...

@wewe22 to je aka vkladacka ala gro via?
na zaciatok by to mohlo stacit, tie vkladacky ala flip myslis stay dry, alebo organic?

layla84
31. okt 2011

@zfidorka Ďakujem, veď pre tú stay dry vrstvu som ju chcela aj ja patentkovú, tak asi tak aj spravím.. super!

wewe22
31. okt 2011

@zfidorka ala gro via http://www.ekoplienky.sk/domain/ekoplienky/file...
flip su ako stay dry ale bez tej vrchnej vrstvy lebo este neviem ci to malej nebude vadit ked nebude kupim flis a nasijeme

wewe22
31. okt 2011

baby co latkujete od malinka davate na plienocky este aj stvorec na siroke balenie?

labutka
31. okt 2011

@lemurko ak ma otlacene nozky, este moze byt plienka az moc zatiahnuta, vtedy tiez moze pretiect. Plienka musi velkostne sediet, malemu ked som dala plienku a bola mu velka alebo mala, tak pretiekla okolo nozky. Pindulaka som davala vzdy rovno dole, na to ma uz sestricky v porodnici upozornovali, tak som si zvykla a vzdy to kontrolovala.

crysmile
31. okt 2011

@wewe22 nie, nedavala som, bolo to dost nasiroko, mali sme 3,5kg pri narodeni.. to az ked ti povedia na kontrole u ortopeda ze treba balit nasiroko, tak das este jeden stvorec.. mne povedal ze klbiky su dobre, ze je to na mne ak chcem balit nasiroko.. ale ja myslim ze novosklad je sirsi ako jednorazovka, ze to staci.. iba ked je problem, tak by som balila nasirsie..

wewe22
31. okt 2011

tak a uz sme zacali latkovat asi budeme ale prat kazdy den lebo mala behom hodky okakala tri stvorce ale aspon mi to neni tak luto ako pampersky tieto len operem a dam znova velmi sa tesim

zfidorka
31. okt 2011

@wewe22 ja som prve tyzdne tiez prala skoro kazdy den... a presne, vzdy lepsie ako zamorovat prostredie jednorazovkami...
na tych gro via nemas asi kompatibilne patentky s vrchnymi, sedia ti potom do vrchnych (to len tak pre zaujimavost sa pytam), kolko si davala vrstviev?

wewe22
31. okt 2011

@zfidorka nesedia ale cvakla som do origos vrchnich este aj moje patentky a jedny vrchne mam site podla grovia tak som to tak selijako dopasovala

zfidorka
31. okt 2011

@wewe22 🙂

kilecko
31. okt 2011

@zfidorka mala ma 5 mesiacov

zfidorka
31. okt 2011

@kilecko pytala som sa na vek, lebo pri zavadzani prikrmov sa stava moc "agresivnejsi", ci ju nemoze drazit to... skusila si davat nejaku vkladacku/plienku so stay dry vrstvou - flis, suedecloth? niektore deti nemozu mat mokro na pokozke, vtedy je jedine riesenie pouzit stay dry vrstvu...
alebo to este moze byt prechodny stav kvoli prechodu z jednorazovky na latku, to by malo prejst po par dnoch...
moze to byt sposobene napr. aj zubkami...
moznych pricin je vela, skus dat nejaku stay dry vrstvu, a ak by sa jej to nezlepsovalo, tak skus docasny navrat k jednorazovkam... a po prelieceni skusit opat latkove..

kilecko
31. okt 2011

@zfidorka prikrmy sme este nezacali, mozno tie zubky...stay dry nemam, mala som flis vkladacky do kapsoviek ale mala vtedy mrncala, tak asi jej to nebolo prijemne...vyskusam este papierovu separacku popolini, uvidime co to spravi...vdaka za radu

zfidorka
31. okt 2011

@kilecko papierove separacky su kvoli zachytaniu stolice, na mokro nezaberu... skus o par dni ten flis, mozno to mrncanie bola len zhoda nahod...

tinika
1. nov 2011

Ahojte kocky latkovat vudwm twraz oboch chcem sa opytat socikove stvorce od kaki kaleho periete zvlast na vyssej teplote alebo spolu s ostatnymi,plienkami?vdaka

zojec
1. nov 2011

@tinika kebyze to peries na 2x tak nic ine nerobis 🙂 aj stvorcom v pohode staci 60tka.. pre dobry pocit ich vsak raz za cas mozes hodit na 90tku 🙂 ale nemyslim, ze je to potrebne 😉 a gratulujem k babatku 😉

miruss
1. nov 2011

@tinika: Gratulujem k Riškovi. 🙂

katka888
1. nov 2011

@tinika
blahozelam a prajem vela stasticka zdravicka 🙂
ja periem plienocky oboch deti spolu na 60, aj socik stvorce ondrejkove pokakane. kedze latkujem dve deti, tak sa mi to tak rychlo nazbiera, ze periem skoro denne, cize mi plienocky nestoja nevyprane dlho

tinika
1. nov 2011

tak a sme doma :D začina sa realita :D inac baby, moj Riško je plne kojeny, Paťko bol viacmenej na UM a ked sa najedol pekne odgrgol a spal a Riško bezne plače aj polhodku, strasne chvatavo papa a potom ho boli brusko, skoro zakazdym sa pogrca ale aj polhodku po jedle, nemozem ho len tak dat spat :( mate s tym skusenosti? Pomozu nejake kvapky? vdaka ak raz najdem čas prečitam si vas lebo v nemocke cze mobil to bolo o drzku kedze mi to blblo tak som len komentare čo sa mna čitala