Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
23. nov 2013

@nikuska0509 nikdy nie je neskoro, aj ked je otazne, kedy sa odplienkujete, ci budete latkovat uz iba 3 mesiace, alebo este rok 🙂
osobne by som pri rocnom dietatku, tak aby to nebolo financne narocne riesila takuto zostavu:
- cca 3 vrchné nohavičky / napríklad Bumgenius Flip, BambiRoxy, Blueberry, alebo aj Haipa Daipa vel M - rátaj cca 15eur ks = 45 eur
- cca 12-14 vkladaciek bambusovych / prefold / napriklad stvorcove Bambi roxy velkost M-L, alebo viacvrstvove plienky Kikko premium, cca 3-5 eur za ks = cca 50-60 eur
tieto vkladacky by som pouzivala na doma na den, do vrchnych nohaviciek, tj dietatko piska do plienocky a vrchne chrania oblecenie, menis iba tu plienocku / vkladacku , vrchne podla potreby.
Na von, navstevy, k doktorovi by som odporucala cca 4-6 ks " modernych " plienok, tj plienky kapsove, AIO, SIO - Bum genous 4.0 ma dobry strih, sweet monkey, tots bots easyfit, b´bies - zavisi to od toho, ci preferujes pri styku s pokozkou prirodny material, alebo stay dry - umelinku, brala by som skor viac typov, nez z jednej znacky viac kusov. Ak by sa ti tento system, tj moderne plienky, zapacil viac ako vkladacky plus vrchne nohavicky, tak by si mala odskusane, co asi dokupit. - cca 20 eur plienka = cca 100 eur
Na noc by som vzala cca 3-4 nohavickove plienky, napriklad bamboozle od tots bots, bambi roxy robi tiez kvalitne nohavickove, osobne mam rada aj haipa daipa pastelku. Na nohaickove treba aj vrchne nohavicky, tj tie,c o som ti popisala akoze na den na doma. - cca 15 eur plienka = cca 45 eur

Dokopy cca 250 eur, doplnky nerozpisujem 😉

To by malo stacit, rataj cca 7-8 plienok na den, takze ak peries kazdy druhy den = 15 plienok a nejake kusy do rezervy, kym vyprane vyschnu. Ak mas 14 vkladaciek, plus cca 4 AIO a 4 nohavickove = 22 ks, s tym sa da aj odplienkovat.
Ak by si si vybrala nejake plienocky, kludne sem napis ake, a my ti okomentujeme, ci dobry vyber 😉

aaalena
28. nov 2013

@bimba01 My latkujeme cca od 3 mesiacov, takze uspesne uz 4 mesiace, cez den stvorce a PULky a na noc este jednorazovky :( Kupila som dve rolky celulozovych separaciek Littel lamb. Tieto separacky davam do kazdej plienky aby mal sucho a periem ich stale dookola, nedavam ich do pracky s plienkami ale najprv ich zalejem vriacou vodou z konvice, pridam detsky prasok na pranie, potom ich málinko preperiem, preplachnem, povyrovnavam a pouzivam znova. Do pol roka syncek kakal casto, aj 3x za den, ta kakanica isla pekne dole pod prudom vody z tych separaciek ale plienka bola tiez stale okakana, takze separacka to doslova nieje, u nas len ako stay dry vrstva. Zatial sme nespotrebovali ani celu jednu rolku.

janage
29. nov 2013

Ahojte maminy, neviete mi poradiť latkovú plienku na noc pre chudé - máme cca 10 kg, 2 ročné dievčatko- už odplienkované a plienočky máme len na spanie aj to počúra asi tak raz za 4-5 dní. Pri jednorázovkách neviem zistiť či si len necvrkla tak látkové plienky sa mi zdajú najlepšie riešenie. A mám ešte odložené klasické bavlnené štvorce tak ak by sa dali využiť. Skúšala som zobrať už plienku aspoň na obedňajší spánok, ale ona ešte plienočku chce. Ďakujem.

behulka
29. nov 2013

@janage budeš potrebovať vrchné nohavičky - do nich sa dajú naskladať aj klasické štvorcové plienky, jeden, dva, podľa toho, koľko cikáva. Cez deň by to mohlo stačiť, v noci, ak máva plienku mokrú viac a nechceš prebaľovať, by boli riešením nohavičkové plienky z bambusu - viac nasaje.
Skús popozerať slovenských výrobcov BambiRoxi a BabyLucy- ich plienky sú fajn, aj cena dobrá a naviac podporíš miestnych ľudí. V KE je @peluskovo , u nich by sa mohli aj osobne dať pozrieť.

gumkacka1
29. nov 2013

Babulky, mate skusenosti s touto plienkou ? http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bam... davaju sa do nej vkladacky alebo aj klasicke stvorce? A je ten material nepremokavy, ako pri PUL? dakujem za moc 🙂

handricky
29. nov 2013

@gumkacka1 toto je nohavickova plienka. nohavickava je vkastne SACIA vrstva, rovnako ako ked das naskladany stvorec pod prdel.. len tato je v tvare plienky a s peknou potlacou.. nohavickova sa vyuziva najma na noc, ked potrebujes aby viac potiahla a bola pekne obopnuta okolo stehienok. proste ani curanica nesla bokom a pod.. ked sa dieta v noci prehadzuje.. na nohavickovu davas vrchne pulky. inak bambi roxy su dobre plienky.. a slovenske. a lacne.

ak hladas plienku z 1 kusu a aby bola nepremokava, tak asi hladas kapsovku alebo AIO. viac tu.: https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...

oskvarka
29. nov 2013

@handricky je mozne ze malemu vadi nohavickova plienka lebo je z nutra frote a vadi mu ten povrch ?.. ja mu sice dam separacku ale ta nieje po celom povrchu .. skratka ked mu dam nohavickovu plienku tak sa mi prehadzuje a budi 2 krat castejsie ako inokedy... ale mozno mu len vadi ze je moc velka kedze mam jednovelkostne BR

handricky
29. nov 2013

vies co, moze mu vadit nohavickova tym, ze ju trebars pocika a stay dry mas len na urcitej casti a nie okolo gumiciek, kt. su mokre.. alebo mu celkovo vadi ten balik okolo zadku.. to ze su velke si myslim zemu je jedno, lebo to gro latky, kt. je navys je aj tak naskladana vpredu a on predsa lezi na chrbate...alebo skus poriesit nejaky flis a nastrihat si sirsie stay dry vkladacky, co ti budu precnievat aj cez gumicky, resp. cez cele gatky. akurat ich schovas pod vrchne. a si si ista, ze je to plienkami? ono dieta moze mat rozne obdobia, kedy sa budi castejsie alebo menej..
@oskvarka

oskvarka
29. nov 2013

@handricky ako 100 percentne ista si niesom urcite to este budem skusat zatial som skusila 3 noci a vzdy to tak bolo a porovnavam to aj s tym ze ho necham v obycajnej plienke niekedy celu noc bez prebalenia.. s tym problem nema... ale teda to sa neda ustat pokial nema PULky lebo je uz veeelmi precurany rano... ale jemu to nevadi len ked dam flisaciky tak jasne ze uz na 90 percent ma mokre aj v perinke... asi mu skusim davat zatial stvorce a do toho separacku a skusime ked bude vecsi.. ani by som to neriesila ale v poslednej dobe mu nocne prebalovanie velmi vadi... krici pri nom ako na lesy...

janage
29. nov 2013

@behulka Ďakujem hneď idem pozrieť - to peľuškovo.

janage
29. nov 2013

@behulka Inak mne sa zdá tá jednorázová plienka úplne suchá aj cez obed. aj noč. spánok len raz za 4-5 dní naciká poriadne - ja by som už najradšej nedala nič a vyprala posteľné prádlo, ale ona proste tú plienku chce 😝 keď ju prehováram, že vyskúšame bez - najprv dobre a potom sa rozplače, že chce plenku - tak dám - myslím že asi potrebuje skôr pre pocit istoty...

peluskovo
29. nov 2013

@janage odporucala by som kupit jedny vrchne nohavicky, do ktorych das jednu, alebo dve klasicke stvorce narovno , vyzera to asi takto: https://www.modrykonik.sk/blog/katka888/album/p... , cize vstupne naklady nic narocne. Tu je jedina otazka, ci sa po pripadnom napiskani , ked bude vo vlhsom neprebudi, je mozne pridat jednu separacku stay dry pre lepsi pocit sucha. vramci Kosic sa mozeme stretnut osobne a mozem Ti ukazat nazivo plienocky.
p.s. aj ked osobne si myslim, ze najrozumnejsie bude jej plienku nedat, raz za tych par dni preprat pradlo, ako sa vravi kazde cudo trva tri dni a presne to plati rpe deti, prve tri dni bude plackat, a domahat sa zauzivaneho, ale o tri dni si zvykne na novy rezim - ze sa hold plienka nedava. u nasich deti, vzdy, ked sme prechadzali na nieco nove - rezim spanku, zrusenie cumlika, kazde cudo cuduj sa svvete ozaj trvalo tri dni a potom akoby utalo a stalo sa to beznym :D zvazila by som ist touto cestou

tinav2
30. nov 2013

Potrebovala by som poradit ohladom plienok.Zacala som davat klasicke stvorce a navrch vrchne nohavicky bambino mio na suchy zisps / 4 mesacne dieta/. Ked ich zapnem volnejsie padaju a tesnejsie tlacia na nozicky. Neviete mi poradit dobre vrchne nohavicky .Dakujem

ivanka.7
30. nov 2013

@tinav2 za mna blueberry coveralls, bumgenius flip, bamboolik vrchne nohavicky, thirsties duowrap 🙂
Ak davas novosklad su lepsie kridelkove - blueberry, bamboolik, thirsties, ak davas narovno tak su lepsie bumgenius 🙂
Nieco mam nafotene u seba v albume, tak pripadne pozri.

janage
1. dec 2013

@peluskovo Ďakujem za odpoveď - ja som to včera vyriešila šalamúnsky - na štvorcovú plienku som zapla obyčajnú pampersku 😝 mne nevadí oprať - ani prezliecť hoci v noci, vadí mi, že sa zdá, že ona ešte nie je pripravená bez tej plienky byť - prvá dcéra už 2 ročná nespala cez obed vôbec - tak som neriešila - potom 2,5 nástup do škôlky na celý deň a tam spať musela -aj keď im to trvalo asi dva mesiace a nočný spánok sa mi po hodinovom obedňajšom posunul o dve hodiny neskôr ☹ - plienku som nedala a prali sme, lenže ona sa potom popiškala aj cez obed až do cca 4 rokov a nočné spanie ani nehovorím teraz máme skoro 7,5 a konečne sme v suchu - takže cestou, že vezmem plienku a basta by som už ísť nechcela- tu som za takú tú zlatú strednú cestu- nájsť riešenie pre obe strany 😉 Zatiaľ mi tá pamperska vrchné nohavičky nahradila výborne. Ak by som sa rozhodla pre vrchné nohavičky riadne určite sa ozvem 😉

behulka
1. dec 2013

@tinav2 ja som dobré vrchné nohavičky na štvorce hľadala dlho, vyskúšali sme jedny, druhé, tretie - jedny drali bruško, ďalšie mali nekvalitné suché zipsy, BambinoMio tiež nesedeli - nakoniec som ušila doma. Môžem poslať strih, ak by si chcela.
Mamičky si celkom chvália BumGenius, pri štvorcoch poskladaných na obdĺžnik, no tam je cena dosť vysoká.

peluskovo
1. dec 2013

@tinav2 velmi dobre skusenosti mam s bum genius - tu by som vyberala skor patentkove, dalej bambi roxy, blueberry a osobne aj thirsties. bambino mio som nemala dobre referencie, preto nemame ani v eshope, takze tu neviem pporadit

behulka
1. dec 2013

@peluskovo ako sedia tie patentkové (nemala som konkrétne BG)? Mne sa tie naše nedali vždy dobre nastaviť - buď boli veľké na páse, alebo okolo nožičky. Suchý zips má v tomto väčšiu variabilitu . Pri nohavičkových plienkach to až také podstatné nie je, no pri štvorcových, ktoré to má držať už hej.

evulikm
1. dec 2013

@tinav2 ja som bola veľmi spokojná s little lamb pri novosklade 😉

peluskovo
1. dec 2013

@behulka bg na patentky preto, lebo pri nových farbách nemám dobre skúsenosti so suchým zipsom. Skôr sa opotreboval, aj ked pri starých farbách nám veľmi dobrú skúsenosť, vydržali dve deti

behulka
2. dec 2013

@peluskovo veď to, keď už majú nohavičky dobrý strih aj super materiál, nevydržia suché zipsy. Pri tej cene si mohli dať viac záležať na výbere.

tynamartina
2. dec 2013

Dievčatá, je tu niekto kto by mi vedel porovnať Bambi roxy V2 a V3, lebo tie V2 nám veľmi nesadli, tak neviem či má význam pokukávať po V3, vraj sú užšie, Tak neviem...

handricky
2. dec 2013

@tynamartina no tie starsie su asi o 1 cm uzsie a nemaju tie kridielka (dvojite gumicky), cize opticky su uzsie.
inak ich mas odfotene zvnutra tu https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/handri...

tynamartina
3. dec 2013

@handricky No ja mám tie V2 ale teraz majú nové V3 s bambusovým vnútrom a tie popisujú ako štíhlejšie ,vylepšený strih

peluskovo
3. dec 2013

@tynamartina ja mam jedine staru verziu a V3, V2 uz nie, cize neviem porovnat ☹
napis na info@bambiroxy.com p. Jarmilke, ona ti to urcite popise

hermiona368
3. dec 2013

@behulka ja by som poprosila ten strih 🙂)) teda ak mozem. A z akeho materialu, respektve kde sa kupuje ? dakujem...hermiona368@azet.sk

hermiona368
3. dec 2013

@tinav2 tie bambino mio mam aj ja, ale nepouzivam ich uz. Kupila som si vtedy tu startovaciu sadu, ale s nohavickami nie som vobec spokojna. Cele nohavicky su strasne tuhe a umele, viem ze su vsetky z umeliny ale tieto su fakt hrozne. Ked som ho prebalovala v noci, vzdy sa zlakol tych suchych zipsov. Ostatne mam tiez na suche, ale pri tych uplna pohoda. Mam little lamb, ktore mi poradila tu na konikovi handricky, su ozaj dobre. Zjatra mi pridu blueberry. Ale moje najblubenejsie su imse vimse 🙂

behulka
3. dec 2013

@hermiona368 najlacnejší a najdostupnejší materiál je fleece - pre staršie dieťa však môže premokať. Niečo pomôže i tretia vrstva medzi nožičky. Pul sa dá kúpiť na detivbavlnke.sk a u Handricky, cena je od 2,60 za ks na jedny nohavičky. Alebo nakoniec vlna - buď kúpiť novú merino metráž, použiť nejaký tvoj vyradený vlnený sveter príjemný na dotyk alebo uštrikovať / uháčkovať podľa strihu a olemovať lemovacou gumkou.
Skús popozerať u mňa v albume:
https://www.modrykonik.sk/blog/behulka/album/la...
alebo priamo návod na vrchné PULky aj so strihom:
https://sites.google.com/site/latkovky/navody/v...

kluska
3. dec 2013

@peluskovo mozte mi odporucit co je lepsie uzivat bambusove vkladacky alebo bambusove stvorce? Vkladacky viacej saju? Inak chcela by som nieco take ako jednovelkostnu plienku a vo vnutri bambusove vkladacky alebo tie stvorce a nieco pre baculatejsie typy postav. moj syn ma 4 a pol mesiaca a 8 kil a rozmyslame o latkovani. A este ak mate skusenostri s jednorazovymi ekoplienkami natty nature babycare, pouzila som to na minulu noc, velkost 4 a syn ju prepiskal, on totizto pije aj v noci a spi casto na brusku a tam sa prepiskava. Takze to asi nie su plienky vhodne na noc.

baska1
4. dec 2013

Dobry den,prosim kolko vam vydrzali latkovky typu kapsovky?
Maly ma 16m,latkujeme od narodenia,tak 50:50,nocnikujeme aniektore
kapsovky uz ma po 1,5hod precikane az na body,hlavne minky