Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

hasisihanulka
8. sep 2009

Som teda za SWB organic velur - ta je neskutocna aj na malej Mili, zmensujem zatial na S. Uz latkujeme aj v noci, dieta kaka raz za dva, tri dni, tazka pohoda. Uvidime, kolko bude trvat. Zatial sa nam neplanovane darilo chytat prazenicku mimo plienku - ako pri bezplienkovke. Olinka, dakujem za radu!!! Aj do vlniakov by som sla 🙂 A na siroke balenie chvalim stale Disany.

wendy62
8. sep 2009

hasisihanulka, perem ich iba rucne v jadrovom alebo kokosovom mydle a potom lanolinujem v kure z detskeho samponu a lanolinu z lekarne. aj lanolin mam novy. vazne si neviem predstavit co sa im stalo - a vsetkym naraz. ale aj plienky zacali viac smrdiet, to som automaticky pripisovala teplu, tak asi sa v tom teple az tak dobre nestihnu vyvetrat alebo co 😖

emmka3
8. sep 2009

hasisi, radila som tehu kamoskam na novoska stvorce ... ty mas stvorce a Disani zavazovacky? prosim ta, kolko kusov zavazovaciek a kolko stvorcov je tak akurat? Lebo v tomto im hadzem pocty len od buka a ty si skusenejsia, kedze latkujes od narodenia .... DAKUJEM 🙂

snikol
8. sep 2009

maminky tie mydlove orechy o, ktorych pisete su dobre aj na bezne pranie nie,len na plienocky??kde ich objednavate??chcela by som vyskusat.vdaka 😉

kafulienka
8. sep 2009

ahojte,

poprosim o radu: co pouzivate na latkove plienocky na skvrny od kakania (novorodenecka stolica - zlta farba nechce zist dole pranim)

dakujem 🙂

allisia
8. sep 2009

ahojte maminky, chcem sa pustit do latkovania, uz som sa ako tak zorientovala len by som sa chcela spytat ci mozem klasicke socikovske plienky davat ako vkladacky a ci mi na doma budu v pohode ak ichy budem skladat na novirodenca alebo na draka a este ze ci do skladu mam dat este vkladacku alebo ako to spravit? lebo mam kvantum tych socikovskych plienok, mamina kedysi nakupila obrovsku zasobu 😀
dakujem krasne za vsetky vase rady

miruss
8. sep 2009

Alisia nemám skúsenosti s používaním socikovských plienok, ale podľa mňa majú menej absorbujú ako viacvrstvové plienky a štvorce. 😝

sisa.b
8. sep 2009

ahojte 🙂 co nove?

wendy62
8. sep 2009

allisia, ja pouzivam socikove plienky este po nas 😀 a som spokojna, ak mas tie kvalitnejsie stare plienky tak tie su o 200% lepsie nez tie co sa predavaju teraz, lebo su o dost hrubsie a tym padom aj viac nasaju, a navyse nemenia tvar. da sa spravit sklad a do toho este vkladacka z dalsej plienky - vacsinou sa stvorce pouzivaju presne takto, ak mas rozne hrube plienky tak tensiu pouzi na sklad a hrubsiu ako vlozku. ked bude babo vacsie a nebude uz tak casto kakat tak das iba taku plienku narovno a nemusis skladat. mozes ich pouzit aj ako vlozku do inej plienky (tvarovanej) ale to sa ti mozno nie vsade zmesti, bude to dost objemne. a este odporucam ku stvorcovkam urcite kupit snappi sponku, ulahci ti to pracu 😉

dahlia23
8. sep 2009

ja mám tiež štvorce ešte po mne a po sestre a tie boli fantastické. kúpili sme aj zopár nových - tie farebné do zavinovačky, potom som ich už používala ako bežné plienky, tie boli dosť kvalitné, je to asi trošku hrubšia plienkovina ako tie čisté.
a snappi sponka je podľa mňa vynález storočia 😉

hasisihanulka
8. sep 2009

Emmka, mas IP 🙂

Wendy, no ja neviem.. Nemoze to byt tym, ze v tych vlniakoch sa naakumuloval moc? Ja ich periem v pracke s Ecoverom na vlnu a jemne pradlo, mam tam rucny program, mozno to vyperie lepsie. Lanolinujem ako ty, a iba raz. Inac mi nic nenapada.

Kafulienka, na skvrny tekute zlcove mydlo z DM. Ani to poriadne nezapieram.

Allisia, socikovke stvorce su urcite super (aspon tie, co sme mali my), normalne pouzivaj ako novodobe stvorce - na novosklad, draka, ako megavypchavku do inych plienok, alebo do zavazovacich plienok. A jasne, zide sa ti snappka 🙂

standu
8. sep 2009

snikol orechy maju v plienkovych eshopoch a asi aj v bio shopoch

kafulienka na kaku je super zlcove mydlo, v DMka maju tuhe aj tekute

allisia, presne ako pise wendy, aj ja mam aj sociky, skladam na osminy, na novosa aj na draka a do posl dvoch davam vkladacky

sisa no konecne, ahoj 😉 kde si?? daj mi tip na nocnu plienku. objednala som uz SWB velurku a co dalej?? hambace totiz ako nocne som musela pre neskutocny smrad vylucit.... 😖 😖 😖 😖

sissik
8. sep 2009

ja som prazenicu zapierala zlcovym mydlom, ale nezislo vsetko, hlavne zo stvorcov nie. tak som namocila do soli na skvrny z dm. do pracky som davala uz bez flakov.
balila som novoska, doteraz balim novoska, ked nahodou davam stvorec. ale uz ich pouzivam velmi malo.
a socikovkse boli vraj ovela hustejsie, ked moja mama uvidela dnesne stvorce, povedala, ze vyzeraju ako gaza. ale ja som ich pouzivala s bambusovym stvorcom a fliskou a v pohode 2 hod vydrzali

allisia
8. sep 2009

kocky dakujem vam krasne za odpovede, ste velmi zlate 😵 😵

brinzulka
8. sep 2009

tak: my prazenicujeme do kazdej plienky:
davame separacku...lespia ta z DM...
pre usetrenie prace...deka irma....ak je moc kaknuta...ide do kosa...ak menej..preperiem zlc.mydlom
a ostatok...uz sa az tak neprekakame...ak hej, zlc.mydlo....sol na skvrny...na 60...niekedy ostane...operie sa pri druhom prani...

sisa.b
8. sep 2009

standu, jak to? 😕 nam hambace nesmrdia, teda pokial nie su precurane, ci prekakane 😝 a radsej mam ten na patentky ako na suchac. swb velurku nemam, tak neporadim. ale citala som, ze bbh bambus su suprove nocne plienky a BE od babyidea.

ja som zavitala po sto rokoch, lebo este stale nemam objednavku z nappyparadise 😠 😠 😠 hlavne, ze mi tam visi kopec prachov 🙄 a kedze som zlenivela a stvorce uz nepouzivam, tak mame malo plienok 😒 ak sa mi nahodou stane, ze nestihnem oprat (periem kazdy druhy den), tak mi chybaju 😒 tak som si este objednala z babykindu z toho vypredaju nejake a zavitala som sem, lebo som chcela vediet ten zlavovy kod 😀 mmch, este stale funguje 😉 objednala som si plienky, ktore maju chybne patentky, lebo klieste s patentkami mam doma a plienky su o polovicu lacnejsie 🙂

ludmilabb
9. sep 2009

sissik ktore fleesove separacky doporucujes a v DM sa ako vola ta sol na skvrny? ja balim novosklad, BL stvorec ako vkladacka a navrch Disana zavazovacka ale zisla by sa nejaka separacka na kaku
ja to zatial striedam s jednorazovkami nemam dostatocnu latkovu vybavu ale pracuje sa na tom 😝

sissik
9. sep 2009

ludmila ja mam fl. separacky tots'bts a tusim popoliny, nepamatam sa presne. rozdiel medzi nim okrem velkosti nie je. a ten rozdiel je v dlzke a sirke - jedny su uzsie a dlhsie, ale max. o 2 cm.

ta sl je universal flecken slatz a stoji necele 2 eura. mne sa osvedcila, ale niektorym babetkam nemusi sediet.

ozaj, porovnala som BG a wonderosku - su rovnako siroke, ak to beriem ako vzdialenost bumiciek v casti medzi nozkami. wonderoska ma tu gumicku vsitu tak, ze za gumickou je este trochu plienky, BG ma gumicku uplne na kraji. sirkou vhovuju, trochu sa stlacia. zuzke vsak lepsie sedia vyssie plienky ako MMT, TB, lebo je dlha.
aj IB vel. L je jej uz dobra

fibi
9. sep 2009

zdravím 🙂
allisia tie socíkovské sú najlepšie 🙂 Zo začiatku som dávala novosklad, ale teraz už som lenivá a skladám na dvanástiny. A novosklad som dávala bez ďalšej vkladačky, len samotný novosklad... Ale ja prebaľujem po každom čurnutí 😅

Ozaj a separačky... raz som oprala vlhčený obrúsok a vyzeral zachovalo, tak ich teraz periem úmyselne a používam ako separačky.. Ale teda neviem aké sú ostatné separačky, nikdy som iné nemala 🤐

sissik
9. sep 2009

fibi a chyta to prazenicu? lebo mne ju celulozova separacka nechytala.

fibi
9. sep 2009

no praženicu to chytí, ale vodu prepustí, takže žltý fľak ostane na plienke...

sissik
9. sep 2009

to robili aj mne. flisky sice nepustili prazenicu, ale kedze zuzka sa stale vrtela, tak bola vzdy aj plienka. teda aj teraz sa jej podari separacku uspesne skrcit a zapieram aj plienku. ale predsa je jednoduchcie zaprat len okraj plienky ako prat celu

majkas
9. sep 2009

ahojte,

idem sa pochvalit, dnesnu noc sme mali prvykrat latkovu. sice neplanovane ale predsa 😀
mala vcera mala divny den a ked o 7 vecer zalomila tak uz hodku mala na sebe ultrafit od popoliny len tou origina vlozkou. tak ze ju nebudime na kupanie, bud sa zobudi sama alebo sa okupe az dnes. no a ona spala az do 00.30! to som uz stepovala okolo nej ze sak uz ju to tam musi vsetko stipat a pod, kedze inac prebalujem cca kazde 2-3 hodky. ale ona spala celkom pokojne 🙂 tak sme asi nasli nasunocnu plienku. skusim aj dnes v noci co to da, len tam este supnem jednu vkladacku, lebo vcera mala len tu original jednu vlozku v tom.

no a potom som jej dalal BG, este somich dovypchala, takze nic nepretieklo ale strasne objemne sa mi to zdalo co sa tyka hrubky pod zadkom. neviem ci sa jej az tak dobre na tom lezalo...

a k tym separackam, vcera som skusala cez den tie z DM ale neosvedcili sa, nie co sa tyka kvality, to neviem posudit kedze sme nekakali, ale Tamarka mala z toho celu dupku cervenu.... a to myslim nie su ani parfemovane ani nic

majkas
9. sep 2009

brin, na klko ks si rozstrihala Irmu?
a kolko ich mas nakupenych ked aj zahadzujes? 😀

mamkajanka
9. sep 2009

Maminky ,chcem sa spytat mozem pouzit na lanolinovanie aj lanolin po expiraciii?
V jednej lekarni mi dali. Tak neviem , ci ho mozem pouzit.

miruss
9. sep 2009

Ahojte.
Alisia ja som socikovske nemala, ale mám viacvrstvové Swaddlebees a Popolini a som spokojná. 🙂
A separačné mi vyhovujú najviac Popolini v rolke.

sissik
9. sep 2009

mamkajanka ak tam nie je plesen alebo to nezvycajne nesmrdi, podla mna do pol roka kludne mozes. oni maju nejaku rezervu. ako si ho skladovala? ja mam pre istotu v chlapdnicke, lebo mame doma teplo.
ale netusim, co ine okrem plesne by tam mohlo hrozit.

no a wonderosky su na ceste, uz sa tesim 😵 😵
dnes mi presrala IB, no potrebuje vacsie, velkost M je malo.

majkas moc sa pouziva aj na liecenie, niektori ho dokonca piju. no neviem ci by som vypila, ale ak nie je pokozka zadusena v igelite a moze dychat, podla mna po 12h nemenenia neurobi nic zle. vsak mne zuzka spi 12h a v noci ju neprebalujem. a zaparenieny nie su. drazdi ju akurat kakanica. ale po umyti a vyvetrani je to v pohode

miruss
9. sep 2009

Aj moja malá spí aj 12 hodín vkuse a na noc jej dám hambac, konopnú vložku a separačku Popolini a nemá zaparenú dupu.

standu
9. sep 2009

mirus naco davas do hambaca separacku? 😕

sissik
9. sep 2009

ja davam tiez flisku sepracku do hambaca, pre istotu na vacsi pocit sucha. a keby sa nahodou rano po zobudeni hned dokadila, nech sa mi lahsie operie😉