Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

fibi
4. mar 2010

emjee ja sem radšej nechodím, lebo by som zase nejakú plienku určite nutne potrebovala a to by sa už MM klopkal po čele 😀

inak spomínate ecover, tak v nejakom teste vyšiel z pracích gelov najlepšie... čítala som o tom aj v nejakom časopise o bývaní, teraz som to našla aj tu http://tvnoviny.sk/spravy/radimevam/velky-test-...

izabelkak
4. mar 2010

julia ja som na 7 kg brala L-ko, máme ich pod paže ale inde na tele sedia super, menšie určite neber L-ko je podľa mňa univerzálne, len na začiatku poriadne nalanolínuj hneď 2 x po sebe...

julia30
4. mar 2010

jasan 🙂 dakujem za info lebo mama ma vycitky ze druhym vnucatam furt nieco malickosti kupuje a furt si ich tam berie ze nech aj ja si nieco vyberiem ;)

dugyna
4. mar 2010

kocky ak chcete este nieco z brany napiste
lebo dnes pisali ze rozdelia objednavku..teraz poslu to co je..a potom to co museli objednat..
a postovne sa nebude pri druhom baliku platit 😉
ked tak napiste IP

izabelkak
4. mar 2010

no dugy ja by som rada ale ešte nich nemajú ☹ tak snáď už budú keď budú posielať tú druhú zásielku...

julia30
4. mar 2010

ze jake ticho tu je dnes 🙂 tak dobru nocku prajeme ;)

crysmile
4. mar 2010

ja stale kukam ci tu nie je nejaky novy prispevok, ja nemam o com velmi pisat.. 🙂

emjee
4. mar 2010

tak u nas budu nove bbh magicky 😀

zacali mi pretekat fuzzi bunz kapsovky, neviem co s tym 😝 zda sa, ze tecu pri okrajoch, napadlo mi to nalanolinovat, ale to bude asi treba po kazdom oprani znovu prebehnut, co? 😅 😝 alebo davat este navrch pul / vlnaky 😝 😅 no neviem, co je lepsie 🙄

crysmile
4. mar 2010

emjee a neskusala si ten vosk na PUL, co dostat na ekoplienky?

emjee
4. mar 2010

a to je insie ako lanolin?

dugyna
5. mar 2010

Emjee malo by to byt ine🙂 ja som ho vydela bud na brane alebo ekoplienky urcite

dugyna
5. mar 2010

A neni tu ticho lebo pisete na tom novom Mk? Ak som pochopila tam neukazuje to iste co tu. A inak nejak sa mi nepaci ten novy MK:(

baskaj
5. mar 2010

kočky, nechcel by niekto kúpiť 1 náhradný set do grobaby? lebo ja som kúpila ten 2-set (http://www.ekoplienky.sk/product/gro-baby-vklad...), ale stačí mi jeden.

zajaciq
5. mar 2010

dugy tamto je len na obzeranie myslim. Nie su tam aktualne konwerzacie. 🙂 teda newiem naisto...

crysmile
5. mar 2010

emjee myslim ze nie, vraj ked sa to nanesie, tak to treba zasusit fenom.. co ja viem, ci by to bol lanolin.. 😕
dugy nebooj, to je o zvyku, zvykneme si a mozno to bude lepsie, ved uvidime 😉

julia30
5. mar 2010

baskaj IP 🙂 navrhni za kolko a tak 🙂

matja
5. mar 2010

emjee, ja mám ten vosk odskúšaný, je to určite lepšie ako predtým, aj keď občas sa stane nehoda, že pretečie, ale to skôr výnimočne. Stačilo navoskovať raz a hotovo. Drží aj po viacnásobnom praní.

dahlia23
5. mar 2010

čaute baby,
my sme už doma 🙂
konečne pohodlnejšie písanie ako na mobile 😀
tak zvažujem, či im do nemocnice nedonesiem nejaké info materiály o látkových plienkach, lebo maminy tam aj tak nemajú čo robiť..... 🙂
my sme teda úplne v pohoďke, kebyže mám zrátať, koľko pampersiek by som za ten pobyt v nemocke nahádzala do koša... keďže sa zásadne vykadil vždy do čistej novej plienky 😀 a tú ďalšiu čistú ocikal.... tak za to mám novú bum geniusku alebo gro baby... 😀
mamy si tam rozprávali, že koľko plienok minuli v noci a ja som sa len bavila. 😀

na margo gro baby - malý ju má teraz na sebe, sedí ako uliata. včera, keď nás prepúšťali mal 3520 g. tak pre info, že aj na novorodenca sa dá. uvidíme, čo bude, keď sa do nej vykadí. 🙂

veľmi pekne sedeli aj baby lucy classic 3v1, bála som sa, či nebudú obrovské, ale nie, mala som ich aj v pôrodnici a pohoda.

inak dávame aj novosklad a bambusovú BL (40x40) zloženú na nohavičky + 1 vkladka.

ja si myslím, že sa toho fakt netreba báť, že to nie je o nič náročnejšie ako tie hnusné pampersky, čo sa ďalších 150 rokov budú niekde kopiť a smrdieť..... 😎

zfidorka
5. mar 2010

dahlia - diky za referencie... 🙂
ako mas zlozenu tu BL bambus 40x40v novosklade? som nepochopila ze na nohavicky... 😒
ked zacnete pouzivat vlniaky, tak napis prosim referencie na natahovacie aj na tie 1-velkostne od anavy, lebo rozmyslam ze by som ich tiez objednala...

zfidorka
5. mar 2010

inak, dnes som zistila ze aj kolega pouzivaju latkove plienky, tak som sa potesila, lebo je to 1. clovek z mojho okolia, co pouziva latkovky 🙂

henushka
5. mar 2010

dahlia, nam by asi hnusky tych 150 rokov smrdeli na balkone 😝 taki sme lenivi smeti vynasat 😀

zato s pranim problem nemam 🙂 ta radost, vytiahnut ciste plienocky z pracky... asi nemusim hovorit, vsak 😉

henushka
5. mar 2010

a okrem toho mi pridu hnusky take neosobne. neviem, ako vy, ale ja mam vzdy taku radost, ked skladam plienky, ze to pre to nase Slniecko 🙂

henushka
5. mar 2010

no, sice som nic nove k plienockam nenapisala 😅 , ale tak snad pre nejake buduce latkarky aj pozitivna motivacia ma zmysel 😉

zfidorka
5. mar 2010

henuska - pozitivna motivacia je velmi dolezita 😉 ja sa tiez vytesujem z plienok, aspon z tych par, co zatial mam, chodim sa na ne pozerat a tesim sa ked ich budem moct pouzit na babo 🙂

mneme
5. mar 2010

dievcata, nechystate sa nahodou zbavit nejakej zachovalej BI Bamboo extra?

zajaciq
5. mar 2010

zfidorka ani ja toto nechapem
- inak dávame aj novosklad a bambusovú BL (40x40) zloženú na nohavičky + 1 vkladka. -

dahlia prosim ta vysvetlis nam to? ze do novoskladu jednu bambusku ( ja mam len 30x30) a este tam nieco dat? vkladky ake? ci separacka len? ja som myslela,ze to bude stacit na zaciatok vypchat len malym stvorcom 😔

mneme
5. mar 2010

iz, dik za foto BBH, uz je objednana 😵

etuska
5. mar 2010

ahojte zienky,
akosi posledne dni nestiham 😝

Zajaciq-no ved skus posondovat -ale ako poznam SVK vladu-nie su teda "eku" az tak nakloneni-len maju plne usta resi a "skutek utek" 😒 -tu v Uk davaju v niektorych mestach-najma teda Londyn a velkomesta grant cca 50libier maminam na nakup latkoviek 😕 😵

Zfidorka-no je to smutne,ale mam vo svojom okoli tiez len 1 kamosku,kt. latkuje. 😖 Vsetci sa namotali na hnusky....

Dahlia- 😀 tusila som ze tvoja osveta neskonci len pri plienockach 😀
pekny dnicek 😵

izabelkak
5. mar 2010

kočky možno dahlia myslela že z tých BL štvorcov 40 x 40 robí také gatušky ako sa robia z viacvrstvenej plienky?) mne moc nedržala čo si pamatám ale tak by mi sme potrebovali už vačší rozmer...
ja si oskúšam ustrihnúť z toho obojstranného frote čo som si objednala od baskaj 60 x 60 tak dúfam že snapka bude držať...

tak som kočky zvedavá potom na tú BBH magic mohli by ste hodiť foto...

zfidorka
5. mar 2010

izabelkak - nevies ci v DM-ke budu mat aj ine Kikko plienky (napr. Lux), alebo len Kikko bambus?