Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bihan
14. aug 2008

Zrzulka, skús 😉 ja som asi mesiac dávala jednorázovky, lebo som ešte nemala "nočné" plienky a nakoniec som zistila, že je to úplne zbytočné 😅 lebo v prípade potreby ich stačí trochu viac "vypchať".

Periem na 40 (občas 60) a prebaľujem podľa plienky ale odkedy nočníkujeme, tak častejšie, lebo ocikanú plienku jej už, samozrejme, nedám.

marcelka11
14. aug 2008

Ahojte. Ponukam na predaj 2 ks bambusiek Baby Lucy M/L. Nepotrebujete niekto?

kili
14. aug 2008

marcelka, a za koľko?

venonna
14. aug 2008

kocky, ktora mate vrchne gatule imsace PUL? Mne sa po polroku dost opotrebovali suchace a uz to neudrzi stvorcovku. Co s tym?

petusaaa
15. aug 2008

venona: niekde som citala, ze presit suchy zips... aspon babylucy tak odporucaju 😉

kili
15. aug 2008

venonna, to je dobré, že po polroku, mne asi po mesiaci 😠 , som taká napálená, musia mať vždy na tom body. Rozmýšľam, že to reklamujem. Predtým to vydržalo asi toho pol roka, tak to by som prekusla, ale toto 😠

bezaz
15. aug 2008

baby davate latkovky do susicky? mame moznost kupit za velmi dobru cenu, ale sa mi zda dost vysoka spotreba elektriny.. vyuzijete ju?

venonna
15. aug 2008

rozmyslam, ze by som dala tie imsace do tej susicky, nech sa tie vlakna suchaca napriamia, ako pisala bihan... len musim v okoli najst niekoho so susickou 😅
Myslite, ze by to pomohlo? 😕

bambusko
15. aug 2008

venonna, myslim, ze ten zater na pul nohavickach by to po susicke nerozchodil podobne ako vlniaciky 🙄

bezaz, o susenie pozri 1-2 strany dozadu 😉

bihan
15. aug 2008

Bambu, moje kapsovky sušičku rozchodili v pohode 😉 je to v odporúčaní výrobcu, ke´d už suché zipsy "nelepia"

bambusko
15. aug 2008

pravdu mate, beriem spet, som pozerala na nasich nohavickach je znak susit pri nizkej teplote.
venonna, ak nikoho nezozenies v okoli, ani nechces reklamovat, pisni ip, poriesime 😉

kadea
16. aug 2008

ake vlniaky pouzivate na den? Chcela by som vlniaky, ktore nerobia prilis velke balenie, aby sa maly obcas zmestil aj do nejakých rifiel a nemusel vzdy chodit len v teplakoch.

bambusko
16. aug 2008

zienky, my odvcera testujeme jednorazovky kvoli dovolenke, naposledy sme to mali pred polrokom a nevedeli sme sa zbavit vyrazok. teraz mi kamoska dala zopar tesco, vyrazky nie su, ale hned viem, ked sa maly vycika, straaaasne to pachne. to vsetky jednorazovky tak smrdia? 🙄 mam z toho obavy, ale utesujem sa, ze cez den bude aj tak vecsinou bez plienky a tak to nejako prezijeme. a konecne som dokoncila dalsie vlniaciky, tenke, lahke, nalanolinujem ich a som zvedava, ci budu fungovat

venonna
16. aug 2008

bambusko, nafot, som na ten Tvoj vytvor zvedava 🙂

fifla
17. aug 2008

bambusko....mne tescace tiez velmi smrdia (mali sme ich pri prvom cestovani a uz nikdy viac)....ale velmi dobre su alana z dm-ka. my ked cestujeme tak pouzivame tie. su eko a vobec nesmrdia. nemaju totiz tie gely v sebe a su za rozumnu cenu

drobec.z
17. aug 2008

ahojte, zavolala ma sem venonna, ja pouzivam latkovky od narodenia a kedze moj maly este teraz pije vela v noci,tak papierove by som ani nemohla, lebo by som ho musela prebalovat kazdu hodinu 😉
bambusko, z akej vlny pleties tie vlniacky? a ked ich nalanoinujes, tak su saju dobre? ja mam zatial len original vlniacky, ale rozmyslala som,ze by som skusila aj domacu vyrobu, len neviem aky typ vlny pouzit a ci to bude dobre 😉

bambusko
18. aug 2008

venonna, jasne, nafotim, ked uschnu. drobec, robila som z domacej ovcej vlny, su sice hrube a dost ostre, ale na noc super vydrzia, zatial som ich lanolinovala len raz, v juni to bolo? 😲 teraz som robila zo 100% merino, davala tu link kedysi venonna z www.bavlnka.sk, z takej tenuckej, jemnej - to som robila dvojmo na ihliciach c.3, som sa narobila. a mam dalsie merino 🙂 , ale hrubsie, som zvedava, lebo tu niekto pisal, ze merino mu prepustalo, vyskusame a napisem 😉

bambusko
18. aug 2008

jaj, pardon, bavlnka.sk mi zrusili, bolo to z www.klbkovlny.sk 😝

mhas
18. aug 2008

ahojte. zaujímalo by ma, prečo sa látkové plienky, napr.Babylucy, Popolini, nemusia vyvárať ako klasické látkové?

bihan
18. aug 2008

A na čo? 😅 Ja som zatiaľ nepochopila ani to, prečo sa vyvárali kedysi... baktérie žijúce v tráviacom trakte nevydržia viac než 40°. Ani "klasické" štvorce sa nevyvárajú.. zrejme to bude mať súvislosť s tým, že kedysi voda nebola taká nezávadná, ako dnes.. už ani sterilizácia detských fliaš nemá veľmi opodstatnenie...

Bambu, ideš brať tie BG z látkoviek.cz? Možno by som sa pridala... chcem predať pár klasických kapsoviek a kupiť dve tie organic.

bezaz
18. aug 2008

hojte babule, stale sa neviem rozhybat a poskladat si vlastnu vybavicku.. zatial mame len frote stvroce a nejake gatky na to 😅 mali dobru akciu v ceskom mother care, aj s kyblikom, zicherkami, separackami, vlhcenymi utierkami a nejakym strasne bio sensitive praskom za 830kc.. v sobotu som mala stretko s dulou a ta tiez podporuje latkovky, sice je viac za bezplienkovu, ale na tu si netrufam 😔

venonna
18. aug 2008

jej, vitaj drobec, mne kmotra nedavno ustrikovala pre malu gatuse tiez z merino a po lanolinovej kure som s nimi bola fakt spokojna 😉 ale chce to viecere kusky, aby sa dali obmienat, lebo pouzite sa musia pred dalsim pouzitim prevetrat... 😒

bambusko
18. aug 2008

bihan, skoda, uz su na ceste, som bola rychla 🙂
mhas, myslim, ze niekedy sa vyvarali plienky preto, lebo pranim sa neoprali dobre, aspon, co si ja pametam, ked bol brat maly, nemali sme este vtedy automaticku pracku a mama to varila na sporaku, strasne to smrdelo 😖 aj pracie prostriedky boli ine. ja periem na 60st, raz za cas na 90. na 40 sa mi to zda malo, aj uteraky, ked operiem na 40 tak smrdia. je pravda, ze bakterie z cloveka nevydrzia viac ako 40st, ale do vlhkeho sa rychlo nasackuju aj ine, zo vzduchu a tie preziju

drobec.z
18. aug 2008

vennona, tak to musim prist kuk, tie tvoje domace vyrobky, nech nieco obkukam, lebo ja maj, ale nejako nestihaju pri romankovi schnut, a chcela by som uz domacu vyrobu 😉
dnes su perfektne pracky a operu vsetko, takze sa plienky vyvarat nemusia, ale kedysi neboli az take silne pracky, aspon mi tak vraveli starsie zeny, ze tie dnesne pracky sa nedaju porovnat 😉

venonna
18. aug 2008

he! To ma napadlo, ze MM ma od svojej mamy zakodovane v hlave, ze "kazda perka, jedna dierka" a tak mu kradnem veci na pranie

indy
18. aug 2008

ahojky
kde by som nasla popis na ustrikovanie vlniakov?

Ja mam domacu ovciu vlnu ale ta asi bude skrabat skusim si objednat nejaku jemnejsiu

venonna
18. aug 2008

indy, napochytro som nasla napr. tieto
http://www.baby-cafe.cz/download/romana/latkovk...
ale skus si vygooglit vlnacky alebo vlnaky a urcite najdes viac

a tu su rozne varianty
http://www.rodina.cz/scripts/album/album.asp?id...

ahojcek
18. aug 2008

Ahojte, baby,

preštudovala som si Vašu diskusiu od začiatku až po stranu 19 (zvyšok neskôr). Som veľmi-veľmi nažhavená pre látkové plienky 😀 - už sme si aj kúpili akciové Popoliny (v akcii vyšli trolilinku lepšie ako v rakúskych internetových obchodoch bez akcie) - tipujem, že máme asi dve tretiny plienkovej výbavy. V internetovom obchode, kde som ich kupovala, mi spravili menší omyl na faktúre, pri ďalšom nákupe mi odrátajú príslušnú čiastku + dali mi lepšiu ponuku na plienky, o ktorých som uvažovala ako o nočných: Popolini One Size bambus - ak si kúpim 5ks, jeden kus vyjde na 420, ináč 480. A ja sa neviem rozhodnúť: Chcem určite 1ks (viem si ešte predstaviť 2ks), ale nie 5 - ináč by som si nemohla kúpiť plienky iných značiek (na noc) 😒 .

Pôvodne som na noc plánovala (po 1ks):
- Popolini One Size Bambus,
- Konopná plienka Ella´s house patentky veľkosť L (píšu, že sa dá upraviť aj pre novorodencov),
- Tots Bots Bamboozle patentky (1ks z oboch veľkostí, resp. 1ks z väčšej veľkosti)
- Baby Idea Bamboo Extra patentky veľkosť L/XL (od 4mes. po nočník).

Poraďte mi, či si mám kúpiť 5ks Popoliniek One Size Bambus (resp. nechceli by ste niekto pár ks?), alebo radšej mix, ktorý som napísala. Prosím, napíšte mi aj poradie podľa savosti týchto plienok. Vďaka.

Zatiaľ mám od Popolini kúpené:
- Viacvrstvové plienky S 30x40 cm - 12ks
- Viacvrstvové plienky M 40x45 cm - 12ks
- Viacvrstvová plienka L 40x58 cm - 6ks
- Plienka bavlnená 70x70 cm prír. 140 g/m2 duplovane tkaná - 6ks
- Plienka bavlnená 80x80 cm biela 140 g/m2 duplovane tkaná - 6ks
- Plienka froté 90x90 cm prír. - 1ks
- plienka PANDA bambus (froté, 3-15 kg) - 3ks
- Testovacia sada MIX S (1x UltraFit SOFT, 1x ORGANIC, 1x EXTRA prír., 1x EXTRA obr., 1x One Size, 1x polyesterky PopoWrap biele S: 3-6kg)
- POPO WRAP M - polyesterky chrobáčik (5-10kg)
- mám aj separačné plienky aj Snappi

Okrem vyššie uvedeného mixu nočných plienok som ešte plánovala kúpiť:
- bambusové vkladacie plienky cca 5ks (ktoré sú lepšie: BabyLucy alebo Tots Bots?)
- Imse Vimse: Mušelínová plienka 80x80 4ks, 67g (písali ste tu o 100g, ale takú som nenašla, je dobrá aj táto?)
- Haipa Daipa: 1ks Haipa Daipa klasik a 1ks Pastelka

Myslím, že takáto plienková výbava by mohla stačiť, však 😀 ? Aj tak by som ju - okrem toho, čo som už kúpila - chcela trošku okresať, tak ak si myslíte, že chcem toho kúpiť ešte priveľa, vyhovorte mi to, prosím 😅 😀 .

Pekný deň, 😎
ahojcek

marcelka11
18. aug 2008

Ahojcek, vseobecne sa odporuca kupit rozne znacky a sama potom zistis co vyhovuje najviac Tebe aj babatku, takze ja by som po svojich skusenostiach urcite vyskusala vselico. Ponuka je velka, hlavne v zahranici, ale aj u nas sa daju zohnat rozne znacky, materialy a tvary plienok. Vela pre vacsie babatko nekupuj. Ono Ta to bude pravdepodobne stale lakat kupit nieco nove. A este - Haipa Daipa - pastelka je lepsia, lebo je jemne olemovana, klasik ma okraj zahnuty a presity, cim tvori dost hrubu a podla mna nepohodlnu vrstvu.

bihan
18. aug 2008

jj, súhlasím s Marcelkou, ja by som určite nekupovala výbavu jednej značky.. nevieš, či ti bude sedieť a potom môžeš všetko rozpredávať 😅