Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lenadka
30. jún 2011

@siss_sz na noc ich nedavam, rano som jej ju dala po tom co s vykakala do serblika, no aj tak este do nej pustila 😅 davam jej ich vynimocne, vsetky sty dry skladacky boli zavesene a este trochu vlhke

blovitc120
30. jún 2011

@siss_sz ja som párkrát dala aj 3 prefoldy, lebo hoci už mám veľkú slečnu, čo nosí plienky len v noci, doteraz som neprišla na to, kedy v noci ciká a nájdem to až ráno, ale myslím, že je to už len raz v noci a asi niekedy nadránom, keď už má plný mechúr, sama sa na to nezobudí a ja nemám na to budiť ju, lebo strašne zúri... Ona niekedy aj 3 týždne v noci neciká a potom zase áno aj každú druhú noc.

@majka1981 aj tak vďaka

josie3331
30. jún 2011

baby ked davam novorodenecky sklad+ este jednu plienku ako siroke balenie, tak sa mi to nezmesti do vrchnych plienok stale mi to vycuhuje, ako to robite alebo robili ste vy.... zas malicka ma len tri kila, tak mozno to bude tym, ze je este taka malicka?

k_a_j_k_a
30. jún 2011

Ahojte, mozno ste to tu niekde uz riesili, ale je toho taaak strasne vela, ze to nenajdem :( ako ste riesili dovolenku s latkovymi plienkami? Prali ste ich tam? Ako? Kde skladujete potom tie pocikane? Mame taku mensiu vybavu - 3x BL Fix a 20-25 klasickych stvorcov. Periem cca kazde 3-4 dni. Zatial nam to staci, na noc pouzivam jednorazovky (bojim sa malej dat na noc tie latkove, lebo aj na obed ich ma dost mokre). No ale cez den musim pouzivat latkove, lebo mala ma hned vyhadzany a zapareny zadocek. Takze aj na dovolenku musime brat latkove. A holu ju nechat nemozem, lebo este nechodi.

labutka
30. jún 2011

@k_a_j_k_a o dovolenke s latkou mam v clanku My a latkovanie

taanak
30. jún 2011

@lenadka ja nezapieram, sprchujem sprchou zapnutou na turbo 😉

zfidorka
30. jún 2011

@hhenike ja som namacala pri kazdom prani, az kym neboli plienky zase ok (niekolko tyzdnov), teraz obcas dam do prania nappy fresh

@estterka na 60tke by malo stacit, dobry dezinfekcny prostriedok je slnko, to by u vas nemal byt problem 😉 dezinfekcny prasok sa obvykle davat nemusi, len aku su problemy...

zfidorka
30. jún 2011

@josie3331 ake vrchne davas? mne to napr. flipky pokryli...

snehulka24
30. jún 2011

Ahojte maminy, mam otazku. Este nemam vela skusenosti s latkovkami a tak neviem, ci a ako sa da vratit jemnost plienkam Haipa Daipa, ktore som kupila tu, na MK. Namocila som ich 2x do octu, ale stale su pomerne drsne. Poradite prosim? Kedze mam malo volneho casu na hladanie odpovede, pytam sa takto priamo. Dakujem ;)

lenadka
30. jún 2011

@taanak aj ja sprchujem bidetkovou sprchou to splachenm do WC, ale to co tam ostane 😕 😅 vcera jedla maliny a zemolez /nieco ko cucoriedky aj farbi tak isto/ a plienka bola od nich pekne zafarbena, ak by so mto nezaprala ostanu tam flaky 🙄

halintoa
30. jún 2011

Ahojte, mám problém so zaparovaním zadočku malej, keď jej na noc dám látkovku, na ďalší deň je stopro zaparená, je jedno, či má PUL-ky, alebo vlniaky, zaparí sa vždy. Ako je to u Vás, mažete riťku/cikuľku na noc niečím, alebo to zvládajú Vaše dietky lepšie? Cez noc má 1 plienku, cez deň mením čo 1-2 hodiny.

k_a_j_k_a
30. jún 2011

@labutka dakujem, uz mam aku-taku predstavu 🙂 videla som Tvoje albumy a inspirovalo ma to, aby som skusila malej spravit vlniacky na noc. Tak mam zopar otazociek este. Ake vrstvy davas do nich na noc? Kde sa da zohnat prostriedok na lanolinovanie? A staci ich spravit aj zo 100% vlny? Dakujem 🙂

k_a_j_k_a
30. jún 2011

@halintoa ahoj, nam pomaha ondrejova mast. Nic ine. Natieram jej to len, ak ma cerveny zadocek. Inak, co davas do PUL-ky na noc?

labutka
30. jún 2011

@k_a_j_k_a vlniaky musia byt z cistej ovcej vlny, aby neprevlhali. Na lanolimovanie sa da sa kupit cisty lanolin v lekarni (dostanes tam, kde miesaju masti), alebo ja mam priamo lanolinovu kuru imse vimse latkovky.sk/produkt-detail/lanolinova-kura-imse-vimse
na noc davam tots bots stretch latkovky.sk/produkt-detail/bamboozle-stretch (tusim jak jedina som nedovypchavala, ale s krpatym robim bkm od jeho 3,5 mesiaca, vnoci moc necika), tu vkladacku som skladala na polovicu pod pindura, kddze spava na bruchu s ritkou vypucenou hore. davala som len stay dry vrstvu. ak chces dovypchat, potom babyidea vkladackou latkovky.sk/produkt-detail/babyidea-BAMBOO-HOUR
Ja som krpca vnoci vzdy raz prebalila - budil sa okolo 3-4, a do rana uz necikal, tak mi to bolo blbe, nechavat ho v pocuranom dorana.

labutka
30. jún 2011

@halintoa nevadi malej mokro, alebo umelina? Co davas na noc?

halintoa
30. jún 2011

@k_a_j_k_a @labutka dávam buď kikko štvorec + vložku z BG, alebo Anavy bambusku, alebo bambusku šitú jednou kočkou a na to buď vlniaky, alebo PUL. Skúšala som to X-krát, zadoček na druhý deň je vždy zaparený, takže bežne na noc dávam jednorazovky, no rada by som sa ich zbavila... Občas mám ten istý problém, aj keď jej dávam celý deň len štvorcovky a nekombinujem to s kapsami. Pri prebaľovaní jej pretriem zadoček mokrou vreckovkou, aby som dala aspoň trochu moču preč a keď sa mi zdá, že červenie, tak dávam masť od Eoné.

gabika783
30. jún 2011

ahojte aj ja mám jednu otázočku čo sa týka kapsoviek. Môžem ich použiť aj 2x. Napr. BG a Wonderoo. Tá vnútorná vrstva je krásne suchá po rozbalení a preto som párkrát znova kapsovku vypchala a použila ďalej. Čo z hygienického hľadiska. Môžem malému niečo privodiť. Dík za odpoveď 😝

blovitc120
30. jún 2011

@gabika783 prečo radšej nedáš vkladačku na vrch kapsy? Nie dovnútra ale navrch, ak neprečúra viac ako vkladačku, tak je to OK podľa mňa. Do starého moču by som dieťa nebalila

gabika783
30. jún 2011

nuž potom sa vytráca efekt tej flísovej vrstvy, ktorá drží riťku v suchu. Pokiaľ dám vkladačku navrch, bude v mokre. Tak neviem, robí to tak niekto? 😵

labutka
30. jún 2011

@gabika783 tiez by som nedavala pocikanu plienku este raz.

labutka
30. jún 2011

@gabika783 tiez by som nedavala pocikanu plienku este raz.

labutka
30. jún 2011

@halintoa mi to pride, ze jej vadi mokro. Ja som na noc vzdy davala aj stay-dry.

zfidorka
30. jún 2011

@gabika783 ja by som tiez pocikanu plienku znovu nedala

@halintoa suhlasim s labutkou, chcelo by to na noc stay dry vkladacku...

blovitc120
30. jún 2011

@gabika783 vsak mozes dat navrch kapsy vkladacky plus stay dry vkladacku a efekt ostane

bambulka0406
1. júl 2011

baby, nemali ste nahodou problem s pretekanim u BG kapsy? asi ma porazi 😠

virivka
1. júl 2011

Baby mam dilemu. Chcela by som objednat plienocku IB dlish, ale neviem ci Mko alebo Lko. Je velky rozdiel medzi tymi velkostami? Doma mame Mko a je nam dobre, este mame kopec miesta, hlavne okolo pasa. Ale uvazujem ci nekupit radsej Lko ze dlhsie ponosime. na druhej strane nebude Lko moc velke ked sa uvadza ze je od 11 kg? Mala ma cca 8 kil. Vdaka

labutka
1. júl 2011

@virivka kup si tutto, a velkost nastavis. 😉
Okolo bruska ti bude pasovat kazda velkost, dolezite je aby tesnila okolo nozky - ak tam budes mat fugu, tak ti pretecie. To zapinanim na brusku nijak neopravis. Maly nosil Lko asi od 15 mesiacov, ked mal okolo 10kg.

alusha
1. júl 2011

@virivka nas Filipko nosi L, ma cca 10kg, ale az teraz mu zacala dobre sediet a nepreteka...

zfidorka
1. júl 2011

@bambulka0406 mne bg kapsa nepreteka... celkovo ziadna plienka co mam 😅 kde pretiekla? okolo noziciek, ci chrbatika? vkladacky boli ako mokre (ci sa dali zmykat, ci neboli mokre na jednej strane...)?

bambulka0406
1. júl 2011

@zfidorka na chrbatiku na jednej strane a trochu aj pri nozicke, vkladacky boli vlhke, ale nie tak aby pretiekla plienka. ale zda sa mi, ze pri chrbte tie vkladacky boli skoro suche. uz sa mi to stalo viackrat.

zojec
1. júl 2011

@virivka ono zavisi aj od hrubky stehienok 🙂 aj moja nosi Lka ma cca 9 kg a su je dobre, uz nepretekaju popri nohe 😉