Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

majka1981
3. jan 2012

@euka210 nechces skusit bezplienkovu komunikacnu metodu? tak by si minimovala, ze by bolo dieta v mokrom... precitaj si o tom na internete alebo kukni temu tu na mk, mozes nadalej latkovat ale budes odchytavat ciku do nocnika/wecka/umyvadla/vane/cinaka 🙂

euka210
3. jan 2012

@majka1981 no veru uz aj nad tym som posledne dni rozmyslala 🙂 a mam uz asi tyzden otvorenu stranku o tom, no nemam cas sa k tomu dostat, lebo riesime aj spanok, bo drobec sa o 4. zobudi a je hore 2 hodky a aj zaspavanie je narocne, tak s tym chceme nieco urobit.

kloranebb
3. jan 2012

Baby paci sa mi velmi plienka bum hugger a chcem si kupit aj dennu bum slender. Ak ju niektora mate, vyjadrite sa k nej prosim. Paci sa mi velmi uzkym strihom, sposobom zapinania, kridelkami co neotlacaju a proste super sadne. Je strihovo niektora podobna?

majka1981
4. jan 2012

@euka210 sup sup a precitaj si to, stoji to len par minut a mozes zacat, ak mas otazky, napis kludne IP 🙂
so spankom to poznam, moj syn byval pravidelne hore o tej piatej, niekedy pol piatej...

sladkasue
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vrn
4. jan 2012

Ahojte, poradite? Dcera ma 4 mesiace - 7kg a 65cm, patri medzi velke babatka. Doma mam mensiu vybavicku kapsoviek (Blueberrry, BG,...), na noc ich vypchavam Kikko bambusovou plienkou a bambusovou vkladackou Babyidea. Prebalujem v noci 1x, kojim tak 3x. Rozmyslam vsak o novych plienkach na noc - OIO, ktore nam vydrzia az po nocnik. Poradite?

euka210
4. jan 2012

@vrn nas ma podobne miery a na noc mame Bum Huger a IV biofroté s BL bambusom a uz neprebalujem v noci, lebo nekaka

katka888
4. jan 2012

@vrn
na n oc odporucam bamboozle strech bambusove od tots bots, little lamb bambusovu velkost 2.

vrn
4. jan 2012

Dakujem, paci sa mi bamboozle stretch onesize aj bum hugger. Chcela som sice OIO a na tieto treba vrchne nohavicky, neviete ci mi postaci BG Flip alebo musim kupit ine?

katka888
4. jan 2012

@vrn
bum geniusky nie su najvhodnejsie,okolo noziciek ti moze nohavickoa plienka vytrcat a presiaknut tak na oblecenie.
ja davam thirsties a little lamb, obe maju navyse latku, cim vznika akasui zaklapka okolo stehienok.

katka888
4. jan 2012

@vrn
plienky typu AIO ti neskor nemusia na noc stacit, ked bude dieta piskat vacsie davky / napriklad nemusi celu noc piskat, ale nadranom pri zobudeni naraz ... / , cize skor na noc odporucam naozaj nohavickove plienky.
no a najidalnejsie na nohavickove plienky na noc davat vlniaciky, ja som davala disany a popoliny, no uz sme vyrastli, dalej mame Bundles of joy, tie su vynikajuce a anavy vlniaciky, tie ale az tak okolo stehienok netesnia... su dost velke aj pre moju 23 mes dceru prave okolo stehienok

tinika
5. jan 2012

@katka888 vidis prave som sa chcela pytat. ja mam vrchne len bg lebo som povodne ani nohavičkove nechcela kupovat tak som neriesila a teraz je dost čast prepišany, som zvačšila o jednu patentku a je to lepsie, lebo aj cez den občas v kapsovke bol prepisany. takze skusit ine vrchne nohavičky?

katka888
5. jan 2012

@tinika
vlniaciky neplanujes?
ori tych BG , ja ich davam, ked uz nemam vlniaciky ani thirsties je to, ze okolo noziciek ta nohavickova moze trosisku ani nie ze pretrcat, ale ju riadne BG flip neprekryje a potom to vlhko sa ti cez tu malu skrlinku nasiakne na oblecenie ako magnet 😀

anaxamon
5. jan 2012

ahojte, prisla som si pre radu
tento tyzden sa mi dcerka zacala, s prepacenim, prekakavat do vrchnych nohaviciek, raz dokonca az na oblecenie. Ma cca 8 kg a este stale pouzivam novosklad na klasickych stvorcoch. Na vrch pouzivam rozne, flipky, little lamb a aj olive jane (resp. tak nejak sa volaju) a ked mi kaka aj 3x do dna nestiham ich prat a to ich mam dokopa 5.
Co by ste poradili na eliminaciu problemu?

katka888
5. jan 2012

@anaxamon
skontroluj, ci ti novosklad neodstava pri stehienkach, ci tam nie je velka fuga, druha vec co ma napada je, ze mozno zaroven ako kaka, tak aj napiska, plienka nasiakne napiskanim a ta riedka cast stolice uz nema kam vsiaknut a preto preteka. skus pridat vkladacku a novosklad trosku poopravit. ja som tu cast co odstavala okolo stehienok ohla dovnutra novoskladu, aby viac oboplo stehienka

tinika
5. jan 2012

@katka888 nie vlniačiky som neuvazovala, sa mi nechce dzabat s tou srandou d očoho sa namačaju :D

katka888
5. jan 2012

@tinika
hej, ale su najlepsie na nohavickove 😀 ... a najma, rano ich dam prevetrat a pouzivam az kym ondrik nepokaka, vlna ma samocistiace ucinky, cize aj ked su trosku akoby navlhnute, staci nechat prevetrat.... vydrzia mi / odhliadnuc od pripadneho zakaknia / dlhsie ako ´PUlky

anaxamon
5. jan 2012

@katka888 obcas ma aj nacikane v plienke obcas nie ale aj tak je prekakana, ona totiz cudne kaka, vzdy do pravej strany jej to ide...teraz mi zas prekakala uz poslednu moznost co som mala a to vlniaky....pomaly mi dojdu plienky kym sa mi tie pokakane operu a uchnu 😀
novosklad jej drzi dobre, ohynam ako si ty napisala, od uplneho zaciatku a nikdy to neprekakavala az na gumenaciky....no tak uvidim ci to bude lepsie ked pridam vkladacku do novoskladu, ale to az ked mi poschnu vrchnaky 😀 teraz vytahujem vsetky AIO este aj tie co este neboli vetrane 😀

wewe22
5. jan 2012

ahojte babulky potrebujem radu
malej strasne pachne moc boli sme u Dr. vsetko je ok vraj som nieco pojedla (ja o nicom neviem a uz to trva dva tyzne) mala je ok ale plienky smrdia ako pes dokonca som dala aj s predpranim oprat no stale smrdia ☹ dokonca aj veci co som hodila k plienkam prat smrdia ako by cikala aj na ne co mam robit?

tinika
5. jan 2012

@katka888 no tak to by som ich pouzivala asi nonstop hehe bo moj kaka zasadne ked prebalujem, mozno 5x do plienky kakal :D ale to treba este davat do toho systemu jak sa to vola?

gia111
5. jan 2012

@wewe22 OCOT. toto sme riešili pre mesiacom, daj prať tak 3-4 krat a deci a pol octu na pracku a po troch praniach to bude znovu vporiadku teraz nedavam ocot a uz nesmrdkajjuuuu 😅

katka888
5. jan 2012

@tinika
myslis lanolin? ja ich vyperem dam do lanolinovej kury o par hodin vyberem , vyzmykam a dam schnut

katka888
5. jan 2012

@wewe22
niektore baby davaju odmocit na par hodin do miofreschu a tak vyprat.

wewe22
5. jan 2012

@gia111 ocot davam ale periem len raz sksim este ten mofres teda ak ho zozeniem
@katka888

katka888
5. jan 2012

@wewe22 kukni v tescu pri latkovych plienkach zn bambinomio, no nie kazde tesco to ma naskladnene.
inac ma napadlo, pitny rezim ma dostatocny? papate casto? skor je to pri starsich detoch ale, ze ked malo piju, tak im citit moc

gia111
5. jan 2012

@wewe22 periem v bio prostriedku od sonettu, pridávam dve lyžičky sódy a ocot pri zápachu opakovane, fakt necítiť nič. som bola milo prekvapená, po prvom praní s octom smrdeli stále, pri druhom lepšie

katka888
5. jan 2012

@gia111
mas bio pracim prasok od sonettu? ktory?

wewe22
5. jan 2012

@katka888 no papame kazde dve hodky vposlednom case tak v tom by problem nemal byt
@gia111 sodu davas normalnu bikarbonu? ja mam nejaku sodu na pranie ale neviem ci to mozem dat k plienkam

aamonka
5. jan 2012

maminy poradite? pred 4 mes sme presli na latkovky, pretoze mal drobec plienkovu dermatitidu..aspon tak vravela dr. par dni dozadu sa mi vyhadzal, myslela som, ze preto, ze zjedol mandarinku, ale kazdym dnom je to horsie, uz to ma vsade, svrbiet to nesvrbi. vyzera to presne tak isto, len neviem ako sa to mohlo stat, prebalujeme kazdu chvilu, v mokrom nebyva. neviete poradit? keby bolo teplo, viem, ze na cerstvom vzduchu, ale teraz v zime...dakujem

gia111
5. jan 2012

@katka888 periem teraz v tom levandulovom, pekne a prirodzene vodia a aj dezinfikuje asi ked je tam levandula, sodu davam tu praciu, ale neviem aky je rozdiel, soda je zazracna, cistim s nou flaky, drez, odtoky, napr. flaky od krvy cisti ovela lepsie ako vanish čo je chemický "bordel"