Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bobocka
19. jan 2012

@zfidorka ok,tak som teda tu 🙂

katka888
20. jan 2012

@brumka111
ako pise @zfidorka ak das do wonderoos ich original bambusovu kladacku, ta je dost mohutna, tak nemusi sediet spravne, ja som ich davala od narodenia ales vkladackou od bum genius onesize / kapsovky / a do kapsoviek bummgenius som davala vkladacku z wondero a takto to zase nosi starsia dcera. wonderoo podla mna s original vkladackami vyuzijes pri vacsom, viac piskajucm dietatku, prave pre velmi dobru vkladacku. my ich mame doma / wonderoo / asi 4-5 ks.
pre ondrika sa mi velmi osvecili z jednovelkostnych plienok easyfit od tots bots, a ako nezmensene dobre sedeli aj starsej vike, tak verim, ze och vynosime aj neskor. tie maju bamnbus pri pokozke dietata, nemaju sice stay dry, ale nakoniec som spokojna, bambus ma dobre save vlastnosti, ze aj ked je plienocka napisana tak az take mokro necitit ako rpi bavlnenych plienkach.
pri dvoch detoch starsom a mladsom uz nie som az taky 100%tny fanda flipiek, mne sa na novosklad velmi osvedcili vrchne thirsties / alebo vlniaciky , ale ak babo casto kaka, moze castejsie zaspinit aj vniaciky a prat stolicu z vlny.... tie su dobre, napriklad na noc ak vies, ze ti babo v noci nekaka / , tie su velmi dobre aj na nohavickove plienky a na nohavickove opat ak hovorime o PULkach / lebo prioritne davam vlniaciky / su vynikajuce vrchne Little lamb. jednodcho na novosklad a na nohavickove su vhodne vrchne tie, ktore maju take akoby kridelka popri stehienkach, kde zastrcis vytrcajucu latku z novoskaldu alebo nohavickovu plienku, aby nevytrcala latka a cez nu nenasiaklo mokro na oblecenie. flipky to nemaju, cize tak ti najma novosklad moze vytrcat. flip su dobre na plienku na rovno.
@wewe22 super, dufam, ze vas uz take obdobie nepotrapi 🙂

@fidorka27 ahojky, co ti nie je jasne, kludne sem nais a urcite kto vie, ti poradi a vysetli...
princip je uuuplne jednoduchy... babo potrebuje 2 veci:
1. latku do ktorej bude piskat, cim savejsia tym lepsie... tu si uplne staci zapamatat, ze bambus je savejsi ako bavlna 🙂
2. nieco navrch, aby nenavlhlo a nepremoklo na oblecenie. tu si staci zapamatat, ze to zabezpecuje tzv PUL vrstva
a uz len poskladas, co ti vyhovuje,
pre miminoktore casto casto casto kaka a treba casto menit plienku je najlepsie nieco, co rychli schne, tzn nieco co je tenke ako napr obycajny stvorec. nemusi mat extra savost, ked menis plienku casto, mame mimino ma maly mocovy mechur, ono nenapisa naraz vela. to je ta 1. cast a treba ti cast druhu, tj nieco navrch, napriklad vrchne nohavicky s PUL
ked babo piska viac, treba nieco savejsie, tzn nanmiesto obycajnych stvorcov pouzit napr bambusovu latku = bambusove plienky a to bud vo forme nejakeh kusu latky alebo rovno v strihu ako jednorazovka, cize v strihu nohaviciek = nohavickova plienka. opat, aby nenamokklo oblecenie treba bod c 2 =navrch nejake vrchne s PUL
ä
a posledna alternativa, bod 1a bod 2 mat zosity dokopy, to au plienky typu vsetko v jednom / AIO / kde je latka do ktorej babo piska uz zosita s ochrannou vrstvou PUL
a kapsova plienka je to co AIO len z nej vies pred pranim cast vybrat von , rpetoze ak vyberies vnutro a ono schne zvlast, cela plienka ti preschne rychlejsie, ak ekd mas setko spolu pohromade. 🙂 tot cela veda
ked das babatku prvu plienocku na zadocek , hned do toho prides. prax je prax 😀 a o 2 dni budes uz presne vediet, co ti vyhovuje, co nie, co dokupit apod.

katka888
20. jan 2012

@juliam
na co ich pouzivas? na nohavickove , novosklad, alebo plieku na rovno?
na plienku narovn sa mi osedcili flip, na novosklad a nohavickove thirsties alebo little lamb.
zvazovala si napriklad vlniaciky? casto kaka?

brumka111
20. jan 2012

@katka888 dakujem ti velmi pekne za vycerpavaju odpoved 🙂 . Pises, ze thirsties alebo LB su podla teba vhodne na novosklad, to su tie z dvojitymi gumickami na bokoch...obe mam ale velkost c. 1. Vies mi poradit, ake vrchne gatky su vhodne uz v neskorsom prebalovacom obdobi, ked uz novosklad nebudete treba? Chcela by som weehuggers na rovne plienky a tiez budem pouzivat aj nohavickove plienky, na ktore idu vrchňáčiky 🙂 . A v tomto prípade mi vies poradit, ktore su vhodne, ci tiez tie Thirsties ale cislo 2 alebo existuju nejake ine jednovelkostne, pripadne, ci su teda vhodne aj tie flipky ako vravela zfidorka? a aky pocet by som mala mat na toto obdobie plienkovania? :-}

juliam
20. jan 2012

@katka888 novosklad som už prestala baliť, nakoľko kaku zachytávame do nočníka 😉 tak teraz dávam plienku narovno, ale keď som dala flip alebo thirsties, tak mi navlhla tá látka vo vnútri (keďže malý má napišané vpredu). preto sa mi páčia nohavičky LL, ale veľkosť 2 je nám ešte trošku veľká. na noc používame zatiaľ flísové gaťule na nohavičkové plienky, ale niekedy sa stane, že potrebujem dať PULky. a áno, mám už aj dvoje vlniakov, len ešte musím kúpiť kúru cez net, nakoľko u nás v lekárňach o lanolíne ani nesnívali 😵

aininka
20. jan 2012

@lovesista ahoj, prosim Ta mohla by si aj mne poslat ten subor na plienkovu zostavu? 🙂 Som v tom nova, tiez mam chaos, ale mam jasno v tom, ze chcem latkovat 🙂. Dakujem!

katka888
20. jan 2012

@brumka111
ja davam na nohavickove vike vlniaciky bundles of joy, a ked nie su / schnu / tak little lamb velkost 2
na plienky narovno davam flipky, pri weehugerkach nam casto navlhli zaklapky, pri flipkach malokedy. ak ti navlhaju, znamena to, ze mas asi slabu vkladacku, predpokladam ze vkladacka je durch mokra vtedy. mne s ato napriklad nestalo ked som davala do flipiek ich original stay dry vkladacky

lias
20. jan 2012

Ahojte, mám ďalšiu otázku 😀
Ako veľký/litrový si mám kúpiť kôš na pocikané plienky?

katka888
20. jan 2012

@lias
ja som mala tusim 15 l a potom som presla na vak na plienky

lias
20. jan 2012

@katka888 díky. A ten vak máš na koľko plienok?
Na začiatok chcem používať štvorcové a neskôr chcem prejsť na tie nohavičkové a kapsové. Je lepšie mať na začiatok kôš či môžem mať rovno vak?

katka888
20. jan 2012

@lias
vak mam od anavy, neviem kolko sa zmesti, tak za necele dva dni... posledne kusy ak sa nieco nezmesti do vaku lebo periem neskor, tak davam uz do pracky

zfidorka
20. jan 2012

@lias ja mam plienky v kosi, ktory mam na balkone... plienky s pul vrstvou, napr. kapsovky mam teraz ked su mrazy v malom vrecku v kupelni...

anelisa
21. jan 2012

@miruss dakujem za tip na gro baby vak 🙂 Ked je na 20 plienok, to by mi mohlo stacit 😎 Je okrem velkosti aj iny rozdiel medzi vakmi?

miruss
21. jan 2012

@anelisa: Gro Via je fakt veľký. A je rozdiel troška aj v kvalite. Babylucy sú menej kvalitné, ostatné sú podľa mňa porovnateľnej kvality.

iron
21. jan 2012

@lias napr. ja skladujem priamo v pracke...davam ich tam a ked je plna zapnem 😀

sima.p
21. jan 2012

@iron kedy ale perieš ostatné prádlo? 😎

tortelinka
21. jan 2012

ja som zacala latkovat, davam plienky do vedra s vodou, mozu tam byt dva dni?

miruss
21. jan 2012

@tortelinka: Môžu, ale je vhodné raz denne vymeniť vodu vo vedre. Práve preto mne viac vyhovovalo skladovanie na sucho.

tortelinka
21. jan 2012

@miruss ale ked davas ocikane plienky nasucho, smrdi to, ci nie?

kloranebb
21. jan 2012

Bolo by to hlupe mat vsetky denne plienocky trebars tots bots bamboozle stretch? Su strasne super aj po oprati, nemaju konkurenciu.. Je to hlupe? Preferujem vlniaciky pred pul (v kapsovkach). Stretli ste sa uz s takymto riesenim pri rocnom dietatku? Co si o tom myslite? Preco nie?

miruss
21. jan 2012

@tortelinka: Ja som skladovala vo vaku na plienky a ten neprepúšťal pachy. Prala som raz za 2-3 dni.

miruss
21. jan 2012

@kloranebb: Keď Ti vyhovú tak podľa mňa kľudne. Sú to dobré a savé plienky a nie sú veľmi objedmné.

iron
21. jan 2012

@sima.p no ostatne pradlo periem tiez tak v priemere kazdy druhy treti den a to mam normalne v kosi na pradlo. Najskor operiem plienky, potom zbytok. Niekedy plienky vyberiem z bubna, operiem pradlo jednu pracku a dam spat.... 😀 to su veci co?

A v bubne to mam preto, lebo mne to vsade smrdelo...ja neviem ci moje buchty maju taky agresivny moc, ale je to zle...
@kloranebb nebolo by to hlupe, ale podla mna aj tak ked vyrastie zmenis druh.....len ich maj vela, lebo dlho schnu

gia111
21. jan 2012

skladujem v takom smetnom koši zatváracom a je to pohoda, od dverí dám basketbal, zlepšujem sa v triafaní 😎

gia111
21. jan 2012

chcem sa opýtať, akú nočnú plienočku považujete za absolútne najsavejšiu? napr. pre väčšie detičky?

miruss
21. jan 2012

@gia111: Mne sa najviac osvedčil Bum Hugger dovypchatý babyidea prefoldom.

sima.p
21. jan 2012

@iron však som si aj myslela... 🙂 skôr som sa tak zo srandy pýtala... Ale inak toto by u mňa bolo nepraktické, kedže dosť využívam nočný prúd...

tortelinka
21. jan 2012

na jednej plienke kapse je napisane ze pranie 30 stupnov, to je malo, nie?mam risknut viac?

luciferova
21. jan 2012

@gia111 do zavreteho kosa? 😀

adkoalauri
21. jan 2012

@tortelinka ja som tiež takto ( vo vedre) začala skladovať plienky, ale u nás smrdel už pomaly celý dom. Teraz ich skladujem nasucho, aj tak to smrdí, ale som ich presťahovala do pivnice.Ja len "pololátkujem" a mám veľmi veľa plienok, tak mi stačí prať každé 4 dni 😉