Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sonkab
22. máj 2012

@lyongirl no ktorá, predsa kapsovka B´bies 🙂

ekoplienky
22. máj 2012

@lyongirl: Nie je začo.

@nenocka : Na little Lamb a Real easy som zabudla, tie sú tiež dosť veľké.

lyongirl
22. máj 2012

@nenocka ty máš Max Bambou? Mne sa lebo nezdá, že by bola na také šunky 🙂

lyongirl
22. máj 2012

@sonkab jasné, tú mám odloženú, lebo je obrovskááá 😀

vvrka
22. máj 2012

Dievcata, v com periete latkovky? Ja pouzivam bezne Lovelu, ale teraz som si kupila praci gel z mydlovych orechov (Blue&Yellow) a skusobne som v nom oprala uteraky. Su krasne makke, som prijemne prekvapena a chcela by som v nom prat vsetky veci pre maleho. Niekde som ale citala, ze mydlove prostriedky nie su dobre pre nejaky tip plienok, tusim pre flisove. Je to pravda? Mate s tym skusenosti, prosim?

gutka79
23. máj 2012

@ramzesa A tie vrchne nohavicky mate ktore?

gutka79
23. máj 2012

Dakujem velmi pekne za odpovede, hned sa mi bude lahsie vyberat 🙂 Tie classic teda asi rovno vynecham...

wewe22
23. máj 2012

@aknedz na cerstve babo sa ti stare stvorce zidu ja som tiez zacala latkovat hned po prichode z porodnice najviac sa mi osvedcil novosklad lebo prazenica zo vsetkeho ostatneho vytekala co sa tyka vrchnych nohavic ti moc neporadim mala som site, oblecenie nosime normal vsetko po starsej a ta latkovana nebla akurat bodycka mame s extendorom inak pohoda

loralo
23. máj 2012

baby, prosim vas a ktory typ vrchnych nohaviciek su najlepsie pre novorodenca? PUL,vlnene alebo flisove?

zfidorka
23. máj 2012

@loralo najlepsie su pul a flisove, lebo maju lahku udrzbu (rychlo schnu)... male babatko dost vela kaka a moze sa stat ze kaka pospini aj vrchne nohavicky, cize sa budu musiet castejsie prat... najpriedusnejsie su ale vlnene vrchne, ale maju zlozitejsiu udrzbu.. ja som ich davala na noc od narodenia, ak das dobru nohavickovu plienku, ta by mala kaku zachytit a vrchne sa ti nepospinia..

ianitka
23. máj 2012

@sonkab
dakujem, tak je prva v zozname 🙂

este sa mi zdali take celkom stihle itti bitti, ale neviem ???

ramzesa
23. máj 2012

@gutka79 ja mam Baby Lucy FIX od nich. A potom Flipky od Bum Genius. 🙂

indys
23. máj 2012

baby uz druhy den pouzivam iba BG sty-dry alebo bavlnenu plienku na obdlznik do BG nohaviciek a na to LL sty-dry separacku a na zadocek davam tenunku vrstvu bepanthenu a vyzera ze sa zadocek ukludnuje. vyrazticky uz zmizli, takze to mal zacervenane asi z vlhkych bavlnenych plienok a so separaciek. tiez by som ho chcela trochu prevetrat, len neviem kedy to mam praktizovat, kedze zatil sa budi len na to aby sa napapal. to ho stihnem iba prebalit, zacvicit , nakrmit a hned je tvrdy ako stolverka. áj pri kojeni si este zatial musi davat male prestavky,lebo to drobcek este neudycha.ani sa necudujem,ked mal byt este do 12.06. v brusku.tak neviem, ci ho mam rozbalit uplne ked spi a nechat mu len cisto novosklad so sty-dry separackou bez pul-iek aspon na pol hodinku po napapani?

ramzesa
23. máj 2012

@gutka79 este by mali doplnit Pandy, tak tie su vraj celkom fajn od nich 🙂. Chcela by som jednu skusit. Inak tie Bamboo som nekupovala, lebo neboli jednovelkostne ale iba viac, inak by som mala aspon jednu na skusku. 😒

zfidorka
23. máj 2012

@ianitka ano, aj itti bitti su stihle...

babyzlava
23. máj 2012

Latkarky, ak hladate baby legs navleky, mame teraz na babyzlave 41%-nu zlavu. Tak a teraz neviem, ci je toto k teme, alebo to budu brat ako reklamu a vymazu ma 😕

zfidorka
23. máj 2012

@indys ja som malu nechavala rozbalenu aj ked spinakala, dala som pod nu nepremokavu podlozku a medzi nozky som jej zasunula stvorec, a ten som kontrolovala, prikryta bola tiez len plienkou...

nenocka
23. máj 2012

@lyongirl nie, nemám, len podľa toho, čo píšu na stránke 😅 a tá ich kapsovka je aká?

loralo
23. máj 2012

kocky, este sa chcem spytat, mate skusenosti s plienkami bio plienky Wiona Newborn? http://www.mojavitalita.sk/obchod/hygienicke-po...

nanka2910
23. máj 2012

ktoré látkovky používate- lebo je ich strašne veľa mne sa pozdávajú vkladačky s nohavičkami, tie viacvrstvove a kapsovky.. aké máte skúsenosti a koľko kusov ste si zabezpečili?

lyongirl
23. máj 2012

@nenocka
Max bambou 2012 - žltá plienka
TE2 - zelená plienka
B´bies kapsovka - modro-fialová/alebo čo to je za farbu 😀/
Plienky z naturalnarodinka...

ivanka.7
23. máj 2012

@lyongirl ja stale fascinovane cumim na to, ze ten tvoj krasavec uz stoji 🙂

ianitka
23. máj 2012

@lyongirl prave som Ta chcela poprosit o zoznam Tvojich plienok a tu ho mam aj s obrazkami 🙂 Mas este nejake ine?

lyongirl
23. máj 2012

@ivanka.7 ďakujem, my sme s mužom čumeli tak veľmi dlho, postavil sa totiž v 6 mesiacoch, niečo po 6tom mesiaci, nie takto pri stole, alebo gauči, ale pri tatrovke, čo majú chalani. Začal sa stavať pri nižších veciach a až potom začal štvornožkovať, ale normálne nám padla sánka, že v akom veku, máme 3 deti, ale toto sme ešte nevideli 😀 😀 😀

lyongirl
23. máj 2012

@babyzlava ja som sem chcela hodiť link, ale tiež som s bála, že to nie je k téme, tak či to náhodou nevyhodia 🙂

lyongirl
23. máj 2012

@ianitka mám cca 20ks bavlnených štvorcov po chalanoch, dopĺňam ich o bambusovú vkladačku a stay dry vkladačku. Na vrch pulky Bum Genius Flip a Blueberry cowerals.
Toto používam na doma.
Potom mám od značky B´bies tú kapsovku, TE2 a Max Bambou, z každého 1ks, ďalej 2ks Wonderoo V2 minky, 3ks takých lacných kapsoviek z MK z inzerátu. No a z inzerátov som si pokúpila nejaké Prefoldy, Twofoldy a 6ks viacvrstvových plienok. Mám niečo pofotené aj v albume, ale ešte to nie je všetko, fotky postupne podopĺňam 🙂

ianitka
23. máj 2012

@lyongirl Dakujem. Pomohlo.

peluskovo
23. máj 2012

@nanka2910
na doma : klasicke stvorcove plienky, ale mozu byt aj bambusove alebo viacvrstvove, ak dietatko piska viac na raz, na ne vrchne
mame asi 20 ks stvorcovych, a na ne pouzivam vlniaciky loveybums, alebo vrchne nohavicky bum genius flip. na novorodenca su prakticke klasicke stvvorcove plineky poskladane na novosklad a vrchne nohavicky nejake flisaciky / priedusnejsie / napriklad haipa daipa alebo vrchne nohavicky thirsties, blueberry

na von kapsovky a AIO: easyfit od totsbots, anavy easy, bum genous 4.0 kapsovka, wonderoo, pop in new generation bamboo .. mame asi 12 ks, ktore nam postacuju ked ideme niekam na vikend kde neberiem klasicke stvorce. staci ich aj menej, myslim si, ze take optimum je 6-8 ks ak na doma pouzivas stvorce alebo viacvrstvove plienky.

na noc nohavickove s vlniacikmi, a to nohavickove, flexitots, bambi roxy, pastelka od haipa daipa, anavy bambusove, bamboozle od tots bots... mame asi 8 ale stacia cca 4 ks ak neprebalujes v noci

lyongirl
23. máj 2012

@ianitka nie je zač, ešte som zabudla na jednu nohavičkovú plienku Lollipop a objednané mám 3ks Bambi roxy a už mám toho aj fakt dosť, len dokupujem, dokupujem, ale veľa vecí mám z inzerátu, aj dvoje vlniaky, jedny sú mu ešte veľké a jedny mi ešte neprišli. Pozri môj album, ako som písala, postupne podopĺňam fotky...

sonkab
23. máj 2012

@ianitka ano, aj itti bitti sú štíhle, mali sme doma aj AIO aj SIO. Ich nevýhodou je ale, že ich musíš kupovať po veľkostiach, my sme mali Lká, malý má 22 mesiacov a už sme ich museli predať. Oproti tomu Max Bambou vydrží naozaj až do odplienkovania 🙂