Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lias
23. máj 2012

Ahojte baby, máte niektorá doma nohavičkové Baby-Lucy? Ako ste s nimi spokojné? A chcem sa tiež spýtať na tie kapsovky z e-bay čo sú často v bazári. Viem že ich pôvod je niekde v číne, čo však nechcem riešiť 😝 , ale ak nejakú máte alebo ste mali, ako ste boli spokojné? Držali a nasávali dobre?

zfidorka
23. máj 2012

@lias ja som mala nohavickove baby lucy organic aj bamboo, su sice lacne, ale o trochu drahsie sa daju kupit lepsie nohavickove (bambusove) - tots bots stretch, bambi roxy... blizsie hodnotenie vid moj clanok o plienkach...

lenki7
23. máj 2012

Ahojte dievcata, chcela by som vas informovat, ze na http://www.detskezlavy.sk/ je velmi dobra zlava na BG freetimeky. 🙂

ramzesa
23. máj 2012

@lias ja mam baby lucy classic aj organic. Velmi neviem ohodnotit, kedze latkujeme kratko ale... tie classic su akoby alternativa ku stvorcom. Mala hned hlasi, ze piskala 🙂. Na vonku som sa tu plienocku bala davat, ze by mi hned zacala plakat a ja by som ju nemala kde prebalit (este ako novorodenca- vtedy bolo trosku chladnejsie na prebalovanie vonku). Teraz ju davam na doma, napr.do satky. Plienocka organic je uz drahsia a tu davam tak nadranom, ked prebalujem z nocnej (na noc pouzivam bambusovu little lamb a bambi roxy). Organic sa mi vidi byt lepsia. Aj okolo noziciek ma lepsie riesenie. Classic otlaca :-/. Este tu zienky spominali, ze classic dost chladi (je z flanelu). Bamboo som neskusala, lebo nebola jednovelkostna, nechcela som kupovat na dvakrat. A co sa tyka kapacity nasiakavosti, tak kedze malinka ma len dva mesiace, tak este tak vela nepiska 🙂.

zuzanockamt
23. máj 2012

@lias ja mam BL organic, bola som s nimi celkom spokojna, davala som vsak len na den, lebo savost je nie velmi velka, ale sedeli dobre a vydrzali aj kratsiu prechadzku ... no teraz su uz synovi takmer male (mam velkost M/L a jednovelkostnu) ... e-bayove som mala tiez, vkladacka sama o sebe vela nenasaje, jedno ciknutie a dost, takze na von urcite este vypchat, inak som bola spokojna a este jeden nedostatok maju - urcite nestacia do konca plienkoveho obdobia - moj syn z nich vyrastol, ked mal nieco pred rokom a pol (vaha okolo 12,5 - 13 kg)

ivanka.7
23. máj 2012

Dievcata, idem sa popytat na nieco, co ste tu riesili uz x-krat :D

Comu ktora davate prednost - suchym zipsom alebo patentkam? A preco? 🙂 Nejake pre a proti si uz pamatam, aj sama mam uz nejake skusenosti, ale prijala by som este nejake nazory 🙂

handricky
23. máj 2012
lias
23. máj 2012

@ramzesa díky za odpoveď, ja mám pár tých baby-lucy doma a nemám iné nohavičkové na porovnanie , tak som chcela vedieť aj od ostatných či je s nimi spokojnosť 😉 Mám 2 flanelové, 2 organic a 1 bambusovú. Mne sa celkom pozdávajú, zatiaľ neotlačila ani jedna, tak uvažujem či dokúpiť, lebo novosklad ma prestáva baviť 😝

peluskovo
23. máj 2012

@ivanka.7
co bolo skor? sliepka alebo vajce? 😀

patentky: menej sa nicia, dieta ich tak lahko nerozopne no... tahsie sa davaju plienky pri dietati co uteka alebo sa vrti, niekdy priam nemozne, velkost okolo bruska je dana nastavenim patentiek , takze niekdy sa tazko odhadne ktore patentky zapnut, aby dobre sedelo

suchy zips, casom moze tvrdnut a suchat pokozku dietata pri brusku, lepi sa vsade aj v pracke aj na oblecenie pri prebalovani, no.... jednoduchsie zapnes, najma ockovia a stare mamky, a krasne prisposobis zapnutim okolo obvodu bruska

anelisa
23. máj 2012

ahojte 🙂 konecne sa mi podarilo zohnat lanolin, ale datum spotreby mal 8/2011. Nemate s tym skusenosti? Mozem ho pouzit na impregnaciu vlniakov? 😕

janulkan
23. máj 2012

baby dnes sme museli pouzit jednorazovku, kedze moje dietatko sa rozhodla kakat 2x na navsteve 😀 no doma som ho asi 5x ocuchvala ci je zase posr... a to tak smrdela ta jednorazovka 😠 este aj mm hovori, ze prebal ho, nech sa nevyhadze 😝

ramzesa
23. máj 2012

@lias aha, ze uz ich pouzivas? A mas jednovelkostne alebo tie najmensie? Ja som malej dala dnes doma aj s LL bambusovou vkladackou a sa mi zda, ze v pohode. Ked bola uplne malinka, tak som jej ich davala len obcas, lebo tie 3v1 su dost velke, ale teraz ich uz davam castejsie. No uvidim casom, ja ich mam 10 classic a 2 organic.

lyongirl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evening_star
23. máj 2012

Dievčatá, vraj sa na niektoré plienky nemá používať sóda ako prací prostriedok - je to vraj v popise napr. na tots bamboozle. Tým pádom sa nemôžu prať ani v domácom slize. Máte s tým skúsenosti? Naozaj to plienke škodí? Ktoré druhy sa ešte nemôžu prať v sóde?

vvrka
24. máj 2012

@handricky Vdaka za tip 🙂

vvrka
24. máj 2012

Baby, prosim o radu. Vcera v noci som prvykrat dala syncekovi latkovu plienku - nocnu Anavy a na to vlniaky Wool Wrap od Popolini. Myslela som, ze aka paradna kombinacia, ze nic lepsie na ritku nemoze byt. Plienka vydrzala celu noc, som si pochvalovala, ale potom cez den som si vsimla, ze maly ma cervene fliaciky pri ritke. :(
Asi ho to chvalabohu nestipe, lebo sa sprava normalne, ale vidno, ze ta pokozka zareagovala. Asi preto, ze bola tak dlho v kontakte s mocom - myslela som, ako mu spravim dobre, a takto som mu "pomohla". :( To uz radsej mohol byt v pamperske. Alebo mu mam davat nejaku stay dry vkladacku? Mate tip?
No a radu prosim ohladne tej pokozky. Normalne pouzivame Sudocrem (ale odkedy latkujeme - zatial len par dni sporadicky), nedavam ho uz zakazdym, ale ten sa mi zda, ze by mu to este vysusil. Je vhodne davat na to olej? Mam kvalitny olivovy od Saloos, pomoze mu to na zapareniny?

ramzesa
24. máj 2012

@vvrka Ja davam na noc stay dry vkladacku od Little Lamb. Na cervenu ritku Ti neviem poradit, ja ak, tak davam rybaciu mast, ale to fakt ze uplne tenucku vrstvu a len raz za cas. Vacsinou nam pomoze poumyvat ritulu v cistej vodicke a s trochou mydielka. A vetrat 🙂. Ale ak davas krem, tak je dobre dat separacku, aby sa nedostal na plienku.

hoota
24. máj 2012

@vvrka ahoj ja na noc pouzivam stay dry vrstvu z deky irma v ikey a pohoda, ziadne zapareniny. a co sa tyka kremov, ja som nikdy nekremikovala, dala som mu do postelky nepremokavu podlozku a nechala som ho vetrat.

gutka79
24. máj 2012

@ramzesa Dakujem 🙂

zfidorka
24. máj 2012

@vvrka niektorym detom vadi mokro, inym zase umele materialy, takze tomu je potrebne prisposobit aj latkove plienky... inak, kedze si mu dala plienku 1x, moze to byt len prvotna reakcia, pokozka bola doteraz zvyknuta na jednorazovky, tak zareagovala a same to zmizne... ak by to bola reakcia na mokro, tak potom pomozu stay dry separacky... ja osobne mam najradsej kombinaciu prirodne materialy na doma (ked mozem casto prebalit) a stay dry materialy na noc a na vonku...
v kazdom pripade pomoze vetranie a caste prebalovanie, aby to nemal v mokrom... s olejom na zapareniny nemam skusenosti, malej dobre robil nivea sos krem, lahko sa vstrebava, takze nezanechava mastny film na plienkach a nevysuje, ale pekne hydratuje pokozku...

lyongirl
24. máj 2012

dievčence, idem sa spýtať na lanolín...poslala som muža do lekárne, nech kúpi čistý lanolín/na vlniaky/. Samozrejme, že mi volal, čo to má byť, lebo že mu tam ponúkajú masť na bradavky 😀/bol mi zobrať zarábanú masť na boľavé bradavky, tak si to nejak dali asi dokopy/, tak som mu vysvetľovala, že čo presne chcem a načo to chcem. Magistra sa dosť čudovala, tak som jej to po telefóne vysvetlila sama, len ma zarazilo, že mi povedala, že lanolín je silný alergén a že sa to píše aj na mastiach...takže som sa pravdupovediac aj zľakla. Dohodli sem sa, že mi na skúšku naváži 1ČL, ktorá stačí na jedny vlniaky a že si to najprv vyskúšam..., ale bola riadne prekvapená a ešte mi aj hovorila, že ako to smrdí, že mi to bude doma páchnuť...

ivanka.7
24. máj 2012

@lyongirl a preco sa potom cisto lanolinove masticky na bradavky nemusia umyvat a v lekarnach ich odporucaju?

anelisa
24. máj 2012

Nikto mi nevie poradit ohladom pouzitia lanolinu po zaruke? 😕

zfidorka
24. máj 2012

@lyongirl lanonin je alergen, preto napr. atopikom sa vlnene veci neodporucaju... ale ked si zoberies ze vacsia cast vlniakov prekryva plienku a v styku s pokozkou nie je az taka velka cast, a nemas na pokozke priamo vrstvu lanolinu, ale lanolinom obalene vlnene vlakna...

@anelisa vyskusaj ci sa ti urobi dobra kura, ak ano, ja by som ho pouzila 😅 na mojom lanoline co mam z lekarne datum spotreby ani nie je...

vvrka
24. máj 2012

@ramzesa, @hoota & @zfidorka - dakujem. Mam doma stay dry vkladacku od Imse Vimse, ale este som ju nepouzila. Spytam sa uplne blbo, ale ta sa dava priamo pod zadok? Cez nu to akoze pretecie do plienky a na vrchu to ostane suche?
Inak prave mi dosiel balicek z latkovky.sk, kupila som si o.i. Medvidka a vlhcene obrusky Jackson Reece, dufam, ze nam to bude robit dobre na kozicku. 🙂 A dnes som objavila aj navod na cistiacu emulziu od zfidorky, velmi ma zaujala, niekedy vyskusam. 🙂

lyongirl
24. máj 2012

@ivanka.7 to netuším 😕

zfidorka
24. máj 2012

@vvrka ano, stay dry separacka sa dava priamo na zadocek 🙂

vvrka
24. máj 2012

@zfidorka Diky, dnes mu ju dam do Bum Huggeru na noc. Este mi napadlo, ze mam kusok buretu, co by mal byt taky liecivy hodvab, supnem mu ho do plienky a snad to cervene zmizne.

evening_star
24. máj 2012

Periete niektorá plienočky v domácom slize? Už som písala včera, ale nik neodpovedal... Myslela som, že tým ušetrím pár korún, ale vraj bambusové plienky sa nemajú prať ani v mydlových pracích prostriedkoch, ani v sóde. je to pravda?

ivanka.7
24. máj 2012

@evening_star aj mna by to zaujimalo, neperiem sice v slize, ale zaujimalo by ma, ci mozem pripadne skvrny preprat pomocou zlcoveho mydla