Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

peluskovo
7. jún 2012

@zuzanamolnarova myslim si, ze je urcite dobra, ale predajna cena vyjde na 22-24 eur a to mi pride dost. 😒 ak by nebola o dost drahsia ako stare verzie, tak ok, ale cena je neskutocna 😒 😒 😒

peluskovo
7. jún 2012

@zuzanamolnarova
jasne, som spravila preklep, ako pisem automaticky easyfit. nie je to verzia V2, ale 2012 😀 😀 😀

lu2112
7. jún 2012

@peluskovo a este sa chcem spitat Little Lamb OSFA da sa v pohode pouzit aj na novorednca?? lebo niektore tie jednovelkostne plienky mi pridu take velke??
No deti su rozne stim pocitam aj tak asi zistim az ked budem pouzivat co nam najviac sedi ale chcem mat zostavu ako taku poskladanu a nachystanu aspon ten zaklad a potom si len do objednam co bude treba ked sa mali narodi. A tiez sa mi zda praktickejsie kapsove alebo nohavickove aspon budem mat luxus ako pri jednorazovkach ale nieje to plast chvala bohu 😀

peluskovo
7. jún 2012

@lu2112
my sme mali pri ondrikovi skoro vsetko jednovelkostne, a to nemal ani 3 kg. Ofsa mi pride taka strihovo "jemnejsia" ako kapsovka vviacvelkostna od LL, rozmyslam ku ktorej by som ju prirovnala strihovo, no nespomeniem si, ku ktorym plienkam ju dava v zasuvke a vsetky sa mi teraz susia 😀 😀
tak info z balkona 😀 - medzi nozkami je podobna na sirku a aj strihovo ako bum genius kapsovka . ma sice dvojradove zapinanie na brusku, ale len na brusku kde je zapinanie je uzsi a nie je taky vysoky ako pri LL kapsovke viacvelkostnej.

ivanka.7
7. jún 2012

@lu2112 ja som si tiez myslela, ze budem novosklad flakat (aj som to prve dni robila), ale bolo mi luto davat take krasne pliekat a nechat si ich cele okakat :D a ked som dala len plienku narovno, tak som mohla prat vrchne nohavicky :D tak som sa po par dnoch vratila k novoskladu a dnes mi to uz ani nepride, skladam automaticky, ked prebalujem, malu prebalovanie bavi, ona si rada pocka, kym mama za tych 10 sekund plienku pripravi :D a dieta sa mi neprekaka (aj ked ma coraz menej pokakanych plienok, nadpolovica uz ide mimo a aj to co da do plienky, je vacsinou moja chyba :D)

naturalnarodinka
7. jún 2012

@lyongirl koncom buduceho tyzdna ju mas 🙂

lu2112
7. jún 2012

@peluskovo no dakujem za info naozaj si velmi pomohla tak asi som sa rozhodla ze tato nam doplni zostavu a ostatne uz necham az ked babo bude na svete 😀 Na zaciatok budeme mat dost plienok a casom uz len prikupim ak bude treba 😀 Dakujem este raz

lu2112
7. jún 2012

@ivanka.7 No ja nemam problem stim skladanim ale zhananim stvorov hlavne kvalitnych na novosklad mam asi 12 tych starych este po mne a kedze zijem v uk tu toho az tak na vyber nieje a ked chcem bambusove tak tie su prehnane drahe to radsej kupim kapsovku za tu cenu. Ale chapem co hovoris uvidime ako nam to pojde na zaciatku a pokial sa naucim vychytat naklady bude dobre ak nie tak to prehodnotim a budem musiet skladat novosklad 😀.

ianitka
7. jún 2012

baby a to ste mi nevedeli povedat, ze bluberry su take obrovske ??? 😀 😀 😀

lyongirl
7. jún 2012

@ianitka myslíč vrchné nohavičky? Treba zmenšiť, to sa ti zdá veľké, za chvíľku si zvykneš...

vavrenka
7. jún 2012

@zuzanamolnarova
@lyongirl
@naturalnarodinka
vidim, ze zacala bambou mania 😀 😀 😀... dufam, ze jahodova vydrzi na sklade do 15teho 😉

weronnka18
7. jún 2012
naturalnarodinka
7. jún 2012

@vavrenka jasne, objednala som po 10 kusov z kazdej farby 🙂

ianitka
7. jún 2012

@lyongirl ved mne sa zmensene zdali velke - ale dnes testujeme BG flipky a pohoda... aj so stvorcom aj s takou noname vkladackou

ianitka
7. jún 2012

a littlelamb separacka je uplne fajnova @peluskovo - musim objednat viac, zatial som len jednu na skusku, ze co to za cudo😀 ale presla testom

peluskovo
7. jún 2012

@ianitka 🙂 uz su na ceste 🙂

kkl82
7. jún 2012

@lu2112 ked si v uk, nabehni do tesca, tam by mali tots bots teenyfit predavat v tych viacbaleniach, myslim 15ks za 89,90. v sete je aj 15 extra mikrovlaknovych vkladaciek a separacky. teenyfit su idealne pre novorodenca, ja som na maleho pouzivala od narodenia do 6kg. kupovala som ich kvoli mojmu chlapovi, lebo ten mal chaos z latkoviek, ze co a kam. takze, ako si pisala ty, luxus jednorazoviek ale zdravsi 😉 a inak, ak ti nevadi, ze maju iba bielu farbu, tak maju aj easyfit V2 za 10,99 ks, co je takmer bezkonkurencna cena a myslim, ze su lepsie nez OSFA aj kvoli tomu bambusu a moznosti dovypchania.

peluskovo
7. jún 2012

@weronnka18
bum huggerka je konopna, dievcata spominaju, ze bez vkladacky navyse dost nepotiahne, zvacsa ju pouzivaju dokopy s BI prefoldom, little lamb bambuska je podla mna vynikajuca pomer cena, jedine co mi na nej trosku vadilo, ze je objemnejsia, taka mackovitejsia, ale inac kvalitna. samozrejm,e najdes ich aj v slovenskych eshopoch, nie len v cr .-)

lu2112
7. jún 2012

@kkl82 No tots bots uz niake mam mam sice len dve easyfit a mam potom 5 stretch tak som chcela este niake ine a tie OSFA su za lepsiu cenu ale tak este rozmyslam ale dakujem za nazor

levice13
7. jún 2012

ahojte látkarky, chcela by som sa spýtať či sa môžu prať látkové plienky aj v mydlových vločkách a ako to operie. zatiaľ som to pre istotu neskúšala, ale mydlové vločky ma už doma čakajú.
@peluskovo ja periem aj max bambou aj b´bies kapsovku na 60-tke a nezdá sa mi, že by sa zbehli. používame ich cca mesiac a v pohode podľa mňa. ale tiež je pravda, že to nemám s čím porovnať.

handricky
7. jún 2012

@weronnka18 Ellas House je v zlozeni 55% konope a 45% bavlna. To konope je sice save, ale ta bavlna az tak nie. Vnutri je prisita vkladacka, kt. sa da vytiahnut. Spolu vseoho vsudi tusi 6 vrstiev. Stay dry je polarfleece o gramazi 290g/m2. ja osobne by som brala skor microfleece a tensi (trebars 210g/m2).
Little Lamb (peluskovo sice pise, ze bambuska, lebo Little Lam robia aj bambusky), ale tato je mikrovlaknova. To tiez moc nenasaje, Resp. nasaje ale pre vacsie deti to nestaci. Ak by som brala tuto, tak len velk. 1. Vacsie by som uz volila bambusove. Ale ak teda nohavicovu plienku, skor by som sla do Bambi Roxy, Anavy alebo Bamboozle Strech. Ak co najlacnejsiu,tak to iste ako je Little Lamb bambuska je aj Lolipop a najlacnejsia je v eko-eko.sk.
Pozri aj tento clanok o materialoch. https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
Ak clovek pochopi materialy, tak hned vie, aka plienka mu bude sat viac a aka menej, bez toho ze by ju kupil a odskusal. 😅

peluskovo
8. jún 2012

@weronnka18
@handricky
pardon, nedocitala som, ja som len kukla na fotku a preto som napisala ze bambuska ☹ ano, suhlas co napisala
@handricky

weronnka18
8. jún 2012

@handricky
@peluskovo ďakujem za rady 🙂 však práve preto som sa pýtala, či mám kúpiť tieto alebo iné 😉 idem omrknúť tie, čo ste mi poradili 😎

juliam
8. jún 2012

@ivanka.7 mimo tému, ale aké hry testuješ? 😉 tak keď budeme potrebovať poradiť, vieme, kam sa obrátiť 🙂

tunylyk
8. jún 2012

@labutka gratulujem k syncekovi 🙂

jlp
8. jún 2012

akojte kocky kde by sa dali zohnat separacne vlozky do plienok?...ja mam este po krstniatku mensi valec papierovych separaciek, ale tak budem potrebovat viac. Viete mi odporucit znacku a samozrejme aj cenovo aby boli OK? Janka

lenusskaa
8. jún 2012

@jlp fajn su stay-dry od little lamb, vyhoda ze sa daju prat a drzia sucho na ritke 🙂 najdes v e-shopoch

lovesista
8. jún 2012

@myska2233
@zfidorka tiez neviem stvorce naslkladat do PULiek (mam BG Flip). najradsej by som ich davala narovno

baby chela by som poprosit o radu pri prani plienok. Zacinam latkovat, plienky som nakupila z kazdej znacky na skusku, niektore maju uvedene pranie max. na 40 C, niektore 60, preto som ich prala na 40 C v mydlovych orechoch. Avsak plienky mi aj po vysuseni na slnku trosku pachnu mocom. to asi nie je normalne, vsak? Mam pridat viac mydlovych orechov? (dala som 4 kusy). alebo mam vkladacky oprat na 60 C a vrchne "kapsy" na 40 C ?? plienky som pouzite skladovala 3 dni.
dakujem krasne za akekolvek rady tykajuce sa udrzby

zfidorka
8. jún 2012

@lovesista ked chces davat narovno, tak tak ako tu uz bolo spomenute, plienku zlozis na 1/2, vznikne ti oblznik, ten potom zlozis na 1/3 na uzky obdlznik a potom bud na 1/2 ale mozes prednu cast zlozit na viackrat, ak mas chlapca...
vsetko co mozes per na 60, k orechom by som pridala bud puer, alebo mio fresh...
mozes skladovat plienky oddelene, tych co sa peru na 60 mas urcite viac a za tie 3 dni plnu pracku nazbieras a tie co sa peru na 40 mozes vyprat s ostatnym pradlom (najprv mozes spustit plachanie, aby sa moc vymyl)...

lovesista
8. jún 2012

@zfidorka
vyborny napad s tym pustenim plachania pred pranim! dakujem za tip 😉 k tomu skladaniu narovno: ano, mam chlapceka, doteraz som to robila tak ako pises ale zdalo sa mi ze ta predna cast ho tlaci na brusku. myslela som si ze plienka sa da poskladat narovno aj bez toho aby bolo treba zalomit prednu cast 🙂 takze myslis ze pouzivat nadoma stvorce + stay dry vkladacka je v pohode? syn ma uz takmer pol roka. chcela som skusit aj stvorce na doma, hoci mam dost aj inych typov plienok. dakujem