Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
28. jún 2012

@ivanka.7 ja by som nove vlniaky dala do kury 2x po sebe...

ianitka
28. jún 2012

Baby, ja sa v tom este stale motam....a striedam latkovky s jednorazovkami zvacsa na spanie
mm mi pred chvilou pisal z roboty, ze mam doobjednat ostatne latkovky, nech tie smradlave jednorazovky uz nekupujeme 😨 😵 😵 😉
A rozmyslam, co teda dokupit - ked som zistila, ze malemu to je jedno - total suma fuk - ci ma mokro alebo staydry - nic mu nevadi... akurat sa mi, zda, ze mozno stvorce mu troska vadia - ked su naskladane v PULkach - tak su take tvrdsie

zfidorka
28. jún 2012

@monyccka ja ti neviem poradit, moja mala ma 10.5 kg 😅

zfidorka
28. jún 2012

@ianitka ked malemu je to jedno, tak dokup take ake vyhovuju tebe 😉

ekoplienky
28. jún 2012

@monyccka: Ak nemusí byť super savá tak aj Little Lamb kapsová plienka veľ. 3, kapsová Fuzzi Bunz perfect size veľ. L, All in one plienka Real Easy veľ. L. Na tieto tri neprebuješ vrchné nohavičky. Alebo nohavičkové plienky: Anavy nočná bambusová plienka, Bum Hugger veľ. XL. Na nohavičkové plienky potrebuješ vrchné nohavičky. Dostatočne veľké sú Bummis, Tots Bots a Blueberry coveralls.

monyccka
28. jún 2012

@wewe22
@susul
dakuejm krasne 🙂

monyccka
28. jún 2012

@zfidorka
@ekoplienky

dakujem velmi pekne, popozeram to 🙂

peluskovo
28. jún 2012

@ianitka
osobne by som dokupila savejsie AIO a kapsove , najma easyfit s bambusom / novu verziu s mikrovlaknom nemam odskusanu este /, bumkins je pdobna ako easyfit, len ma vnutornu saciu cast oproti easyfit uzsiu, wonderoo PUl / nie minky, ta mi pride mohutna /, aj kapsovku BG 4.0., nema sice bambus jadro, ale je strihovo vynikajuca aj pre vacsie deti, dalej novu Pop in bamboo, tam vies menit len sacie jadra.
Pri oboch detoch, ked boli starsie tak som ocenila savejsie plienky typu AIO ./ kapsove/ kedze piskali viac naraz a pri prebalovani utekali, vrteli sa, takze vkladacka vo vrchnych nohavickach sa mi permanentne posuvala ako sa vrteli....
a savejsie rpeto, ak sa ti rozpiska casom, nech nemusis zase riesit co a ako.

s vkladaciek som bola pri starsej max spokojna s organoc vkladackami od bg, nie je to sice bambus, ale krasne potiahli aj pripadne ranne napiskanie, ked som bola leniva ju dat na nocnik. k tomu mi pridu ako vrchne prakticke bud flip alebo blueberry

naturalnarodinka
28. jún 2012

@monyccka Aj my uz plienkujeme len v noci. Pre 2 ročného chlapca používam kapsovky Bum Genius V4 alebo B´bies s original vkladackou + jednu tenku bambusovu - bamboo hour. Pripadne pre take vacsie dievcatko by som odporučila ešte TE2 od B´bies

latkove_plienky
28. jún 2012

@monyccka najlepsie fakt vyskusat, kvoli velkosti, XL odporucam, mozno nejaka jednovelkostna by sadla. Zalezi od obvodu bruska atd. Vrchne nohavicky odporucam SmartFIt - to su najvacsie co som zatial mala.

euka210
28. jún 2012

chcem kupit bambusovu latku, ze usijem vkladacky...je lepsie bambusove frote ci velur? Je to tak, ze velur by nemal tvrdnut? Mame prve babo a chcem, aby aj dalsie este vydrzali 🙂

ekoplienky
28. jún 2012

@euka210: Ak máš tvrdú vodu tak velúr. Pretože froté tvrdne.

monyccka
28. jún 2012

@naturalnarodinka
@latkove_plienky

Dakujem dievky za radu a usmernenie 🙂

euka210
28. jún 2012

@ekoplienky dakujem, mame makku vodu, ale bambusove vkladacky BL su uz teraz nie take prijemne ako na zaciatku.

ianitka
28. jún 2012

@peluskovo dakujem
ja teraz najma na spanie potrebujem poriesit
Bambi Roxy este asi nejake
potom tu chlpatu, ktoru si @lyongirl objednala (este neviem, ci bambusovu alebo rychloschnucu?)
a este asi vyskusam tu Kiwi Quick - neviem preco ma stale laka

No minimalne jedny vlniaky chcem - tu vaham medzi Bundle, o ktorych sme minule pisali a LoveyBums.

A plienky na "von" teda AIO a kapsovky... Idem pozriet, tie, co si odporucala...

Dnes sme testovali - Max Bambou na dlhsi cas - pocas prechadzky - vydrzala ... Ta plienka je strihovo aj materialovo uzasna, len strasne dlho schne ☹

Kapsovka B-bies je fajnova - uschne rychlo a nie je vobec objemna - vidim, ze maly je v nej spokojnejsi a pohyblivejsi ako v BG Freetime - len otlaca.

A kedze vacsinu casu, ked ideme von travi v nosici - potrebujem nieco viac neotlacave.

handricky
29. jún 2012

@euka210 bambusovy velur na vrch ako dotykova vrstva k zadocku, ale pod to by som dala bambusovy flis (flaus) aby sali

euka210
29. jún 2012

@handricky dakujem

peluskovo
29. jún 2012

bambulky, nove farby thirsties 🙂 no nie su uzasne? 🙂
https://www.modrykonik.sk/shopy/predajca/pelusk...

vavrenka
29. jún 2012

kocky, poradte mi, kde su niekto spominla nejake dobre plavky per babatko. mala ma velkost 80 - poradite mi? prosiiimmm. teraz neviem, ci to nespominala @zfidorka ci @zojec ..

vavrenka
29. jún 2012

@handricky neuveris, gruntovali sme a ja netusim kde som dala tie loviky na opravu 😔 , kurnik,snad ich najdem.... zatial velka vdaka za ochotu a peknu dofcu

behulka
29. jún 2012

@euka210 bambusový flees samotný je tiež celkom ok, aj po dvoch rokoch. (tou hladkou stranou navonok). Má to ešte jednu super výhodu - nemusíš predpierať pred šitím, len musia ísť vrstvy "rovnakým smerom". Ak by si šila z rôznych materiálov, treba všetky dopredu oprať.

zojec
29. jún 2012

@vavrenka u nas jednoznacne happy nappy, velkost L vydrzala o 6mesiacov do skoro 2 rokov.. 😉

blovitc120
29. jún 2012

@peluskovo odskusala som uz vsetko z objednavky a fakt prijemne ma prekvapili Real easy a Pop in new gen, sedia super, malemu nepretiekli ako BG kapsy. B'bies nekomentujem, lebo tie som uz komentovala, ze mi vyhovuju, len tie dve hore spomenute som kupovala s malou dusickou, ci ma nesklamu ako BG, ktore fakt nemam rada 🙂.
A zase som zhrozena, aku mame tvrdu vodu, lebo som doobjednavala MaM happy square a az ked prisli, uvedomila som si, ake su makkucke a ze tie, co pouzivam 2 mesiace, su ako plechove, prisaham, ze keby som ich oprela o stenu, ostanu stat 😔. Neviete niekto nieco poradit? Okrem toho suchania a susicky. Tu dekalcif. kuru kto vie ako robit?
Inak loviky mi zase prevlhli, aj po 4 lanolinovaniach a uspesnom lyzickovom teste, som nestastna, lebo inak su super... A to mal maly pod nimi BR vypchatu prefoldom 2 hodiny, cize nebola na zmykanie, iba normalne mokra.

vavrenka
29. jún 2012

@zojec len moja mala 8800g, nebude jej to elko velke?

handricky
29. jún 2012

@vavrenka pohoda

zojec
29. jún 2012

@vavrenka urite nie.. 🙂 b. mala v 6 mesiacoch 6,5kg :D oni su elasticke okolo noziciek , tak ako plavky, okolo ritky je neopren 🙂.. Mka jej budu urcite male.. alebo nevydrzia dlho 😉

zuzanamolnarova
29. jún 2012

@vavrenka leni my síce vážime viac ale aj ja som kúpila Lko, sú naozaj elastické ako píše @zojec 🙂 takže v pohode ich kúp 🙂 pozri toto 🙂 úžasné 🙂
http://www.latkujeme.sk/latkujeme/eshop/6-1-Kup...

vavrenka
29. jún 2012

@zuzanamolnarova
@zojec
kocky vdaka.. ten kostymcek je kuzelny,. ale hadammalej budu stacit gatusky, tkaze ideme do eLiek.

euka210
29. jún 2012

@handricky juuj, ja som sa pomylila 🙂 teraz som pozrela na vzorky, ze sa jedna o frote nie flis. Ako je to s frote?

euka210
29. jún 2012

@behulka a bambusove frote? Aj to zvykne tvrdnut?