Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

uzovicka
19. feb 2013

@handricky a stay dry vrstvu mi zabezpecia aj bum huggerky? samotne su z flisu, nie?

handricky
19. feb 2013

@uzovicka maju myslim 2 modely, robili cisto bez stay dry a robia aj so stay dry. hej, samotne gatky su z 2 vrstiev konopno biobavln flisu (co je prirodny matros) a na vrchu je jedna vrstva polarfleecu (polyester) . cize maju stay dry..proste ak je na vrchu farebny (myslim ze aj v bielom robia) flis - tak su so stay dry 😉

euka210
19. feb 2013

@slady podla mna su lepsie stvorce na novosklad, s prefoldom to pojde tazsie aby kakanicka nepretiekla. Do 6m som balila doma na novosklad, ked som nechcela prat stale aj vrchne gate. Ja pouzivam stvorce doma (stvorec plus bambusova vkladacka) aj teraz a maly ma 1,5r.

euka210
19. feb 2013

@uzovicka ano, tam kde su farebne je sty dry. S prefoldom mi vydrzia celu noc.

ganesh
20. feb 2013

ahojte,este by som sa chcela spytat,ci tie zdedene latkove plienky zakazdym ked operete aj zehlite 🙂 vraj sa to musi,len si to chcem overit 🙂

alena0305
20. feb 2013

@ganesh nemusíš žehliť a prať stačí na 60tke - kedysi sa aj vyvárali. Dnes už sú aj lepšie pracie prostriedky.

ganesh
20. feb 2013

@alena0305 tak to si ma celkom potesila :D

zuzanitaina40
20. feb 2013

@alena0305 na 60-tke peres len tie vkladacky, ci aj tie farebne nohavicky vrchne. dakujem

alena0305
20. feb 2013

@zuzanitaina40 Nohavičky väčšinou preperiam v rukách - keď mi ich malá okaká. Kapsovky a plienky všetko v jednom nemám.

brca
20. feb 2013

dievcata, ake pouzivate nohavickove plienky? ja mam momentalne 3ks bambiroxy a bamboozle stretch jedny. Potrebujem doplnit vybavu. Som spokojna aj s tymi co mam, ale jasnacka, ze ma potesi aj nieco nove 🙂 Pouzivam ich na noc a na von - na 3 hodiny v kociku. Za ten cas vonku mi ju viac ocika ako za 7 hodin v noci. Davam do nich - BR vkladacku bambus velku- zlozenu na tretiny a vpredu este prehnutu, + BR malu vkladacku, alebo tu malu vkladacku + prefold babylucy na tretiny. Zvazujem ze na noc z tohto balicku uberiem, lebo maly sa pri kazdom prebudeni prehodi na brucho a v tomto baliku je ako vo vzduchu 🙂)) ale napr. po prechadzke su mokre vsetky vrstvy. Na tieto balicky davam na vonok vlniaky Longies a na noc vlniaky od handricky. Rada by som preto nejake nohavicky co uz su same od seba super save a stacilo by ich dovypchat napr len jednou vkladackou. Pozerala som BABYIDEA bamboo extra a FLEXITOT - mate s nimi skusenost? A este co hovorite na vkladacky BabyIdea hemp hour? dakujem

zojec
20. feb 2013

@brca od baby idea su najlepsie vkladacy bamboo prefold. nic lepsie som nemala a davam ich do vsetkych nocnych plienok.

brca
20. feb 2013

@handricky jee a este sa mi paci tvoja nohavickova nocna plienka. Staci ju pouzit s vkladackou co je k tomu? a nahodou s patentkami nejakej chlapcenskej farbe nebude?dikes

zuzanitaina40
20. feb 2013

@alena0305 dakujem a mas nejake dobre mydlo odskusane, ktorym to ide dobre dole?

alena0305
20. feb 2013

@zuzanitaina40 Ja periem plienky aj nohavičky v lovele gél + trochu mio freshu. A na škrvny je dobré žlčové mydlo - predávajú v DM drogérie alebo v eshopoch s plienkami.

zuzanitaina40
20. feb 2013

@alena0305 dakujem🙂

vojann
20. feb 2013

@uzovicka no myslela som len bumhugger, že mám len tento druh od nich 🙂
Tiež by som poradila bambi roxy, bambus je navyše antibakteriálny a na začervenané mesta by mohol pomocť aj on. Ja mám bambi roxy aj anavy a čo sa týka savosti, rozdiel som veľmi nevidela, Bambi roxy su vačšie. No písala som, že aj bumhugger má svoje výhody a navyše tú sty dry vrstvu, ale ak ti ide len o tú dajú sa kúpiť separačky, buď flísové, alebo dobré sú aj jednorázové viskózové - sú z prírodného materiálu a dajú sa aj zopárkrát oprať, keď sú iba ocikané. Suchý zadoček zabezpečia lepšie ako flís podľa mojich skúseností.Pri dcérke som kupovala 2 balenia do odplienkovania.

zuzanitaina40
20. feb 2013

@alena0305 este ma napadlo ten mio fresh tiez maju v dm-ke?

alena0305
20. feb 2013

@zuzanitaina40 V dmke nie, možno v niektorom tescu - lebo je to od bambino mio a tie plienkové sety sa tam predávajú alebo tiež v eshopoch.

vojann
20. feb 2013

@brca mám babyidea bamboo a je to určite najsavejšia plienka, ktorú mám z (bambi roxy, anavy, bumhugger, babyidea air hour) nie každému vyhovuje strih, sú také širšie, no neotláčali a mne vyhovovali.

susul
20. feb 2013

@zuzanitaina40 mio fresh mavaju este aj v predajni pre deti, ak mas niekde nablizku mozes skusit pozriet aj tam.

zuzanitaina40
20. feb 2013

@susul akurat som odtial objednala🙂

susannah
20. feb 2013

Ahojte, mam prakticku otazku, urcite odpoved na nu uz 100x zaznela, ale nechce sa mi citat 1623 stran fora :D Cakam babatko a chcela by som vyuzivat latkove plienky, ale vobec sa v tom nevyznam. Ci pouzivat nohavickove, kapsove, AIO, ake su medzi nimi rozdiely. Keby sa nasla dobra dusicka, ktora by mi strucne vysvetlila, co je najlepsie pre novorodenca - dievcatko, bola by som velmi vdacna!

zuzanitaina40
20. feb 2013

@susul a este nevies ci je lacnejsie ked si objednam cez net prasok a potom pridem zobrat na predajnu al. n apredajni maju rovnake ceny ako na nete? dakujem

susul
20. feb 2013

@zuzanitaina40 netusim, ci maju aj takuto moznost, ze sa to da dorucit na predajnu, skus im napisat ako dotaz?

brca
20. feb 2013

@zojec a davas len nohavickovu a do to tu vkladacku, ci aj pri nich treba este nieco viac napchat?

ganesh
20. feb 2013

chcela by som sa este opytat. mam 47 ks zdedenych latkovych plienok, mam este dokupit? popripade ake. dakujem

brca
20. feb 2013

@zojec a tymi prefoldami myslis vkladacky babyidea bamboo hour? lebo prefoldy su od babylucy, tak teraz neviem 🙂))

brca
20. feb 2013

@zojec aha nic beriem spat, nasla som uz aj prefold babyidea 🙂

susannah
20. feb 2013

@susul Dakujem! aspon trosku mam predstavu 🙂