Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

najnakup1
22. máj 2013

@handricky @peluskovo @behulka @petruldo Ďakujem vám veľmi pekne za rady, pokúšam sa dať dokopy nejakú základnú výbavu pre sestru (nemá na to čas) a z tolkých možností som už začínala byť zmatená 😕 Koľko kusov plienok a vkladačiek by ste kúpili na začiatok?

oskvarka
22. máj 2013

@najnakup1 1650-1655 strany tejto diskusie je tam par zostav aj s pripomienkami tak si mrkni... 🙂

peluskovo
22. máj 2013

@najnakup1 cca 3-4 vrchne, cca 30 klasickych bavlnenych plienok 70x70, snappi sponka na uchytenie novoskladu, aby plienka lepsie zachytila stolicu a nepretieklo na vrchne nohavicky, cca 2-3 ks AIO plienok aj tie mensie, tie vyuzijete k doktorovi , von a pod. zvysok by som riesila ked babo podrastie. ak by plienok bolo malo, tak da sestra prat kazdy den, kym si uz nedokupi to, co jej bude pasovat.

wewe8584
22. máj 2013

Ahojte zienky, my pouzivame iba latkove plienocky, ale poslednu dobu sa nam drobec precura takmer cez vsetky :(, niekedy ho prezliekam aj 5x za den komplet. :( Musim povedat, ze tak ako som z nich bola na zaciatku nadsena, tak som teraz sklamana :(. Dalsie vkladacky davat nechcem, uz takto sa mi zda, ze je maly obmedzeny v pohybe. Nemate ten isty problem? Nevadi to detickam, ked ma napriklad bambusovu plienku, v nej booster a na to vsetko este aj wrap? 🙂

peluskovo
22. máj 2013

@wewe8584 nepises, pri ktorych plienkach sa ti to stava , ako dlho je asi v plienocke.

katia7
22. máj 2013

@wewe8584 tiez myslim ze chyba bude v znacke alebo druhu 😉 my napriklad gro via vzdy precurame aj ked ine baby ich chvalia, skus viac popisat 🙂

wewe8584
22. máj 2013

@peluskovo pouzivam totsbots a little lamb ... nie dlho.... v priemere hodinku, niekedy i menej, ked sa precura.... uz som prestala davat aj flisovu vkladacku, lebo som si myslela, ze to po nej stecie vsetko a ziadna zmena ...

wewe8584
22. máj 2013

@peluskovo @katia7 baby a neprekaza to detickam, ze su v tych plienkach take nabalene? dokonca aj oblecienie musim davat vacsie, lebo nezapneme:( a ked mu obleciem riflicky, tak je chudiatko taky nabaleny ...

peluskovo
22. máj 2013

@wewe8584 s tymito plienkami nemame doma problem a to ich mame uz cez dva roky. jedna z veci moze byt zle nastavenie velkosti, alebo zapnutie, ak je volne alebo prave naopak pritesne, tlakom prepusti. skus si do plienky naliat 2 dc, ako to vsaje, ci dnu, alebo sa sklze po povrchu. aj ked mas napr na tesno bodynko, moze tlacit a tym plienka pretecie

peluskovo
22. máj 2013

@wewe8584 ja som nikdy extra vkladacky nedavala. detom to nevadilo , myslimm, latkova. nasa dcerka mala 6 mes ked sme prechadzali na latky a to sa akurat krutila a asi 2 tyzdne sme mali aj jendorazovky aj latky a pohyb mala stale rovnaky. v tom to nieje, podla mna to asi natlacis s oblecenim a ti prepusti. skus na bodynka pouzivat extendor.

wewe8584
22. máj 2013

@peluskovo ono nam to stale pretecie po stranach...ked lezi na brusku, alebo na chrbatiku...tak zle zapinam? hm...velmi mu to nechcem stahovat, aby mu ta gumka netlacila na chrbat

wewe8584
22. máj 2013

@peluskovo praveze nepouzivam tesne oblecienie, stale ma vacsie, aby ho to netlacilo ... takze v pohybe ich to neobmedzuje teda? hm...moj drobec sa tym plienkam tak brani, stale, ked mu davam, napina nozky 😀

peluskovo
22. máj 2013

@wewe8584 ono takto cez net je system babo rad len nejakym typovanim co by to asi mohlo byt 🙂 Ked mu das plienocku, skus sa pozriet, aka medzera mu ostane pri stehienkach, ci nahodou nepretrca kusok latky z plienky von a tym padom si oblecenie cez tu medzierku tekutinu nasaje.

katia7
22. máj 2013

@wewe8584 neboj podla mna im to neva aspon dcerka sa nikdy nestazovala 😀 riflicky nedavam len teplaciky tiez mam tento problem 😉 a inak tots bots AIO pretekaju veru aj mne 😖 mam ale tu stasrsiu bambusovu verziu ale taka bum genius, baba boo a inak ani tots bots bamboozle stretch mi este nepretiekli nikdy 😉 mozno daj sancu nejakym inym moj prvy drobec mal prdel furt vyhadzanu ja na latkovky nedam dopustit 🙂

wewe8584
22. máj 2013

@peluskovo no musim sa pozriet...takze okolo noziciek to tiez nemam davat velmi tesno...uvidim, ako to pojde 🙂 dakujem
@katia7 ja mam aj starsiu aj novsiu verziu a veru tie bambusove su lepsie ... 🙂 cez den davam stale AIO, lebo by sa mi do ziadneho oblecenia nezmestil 😀 a v noci pouzivam tie bamboozle s wrapom...a tie mi pretiekli parkrat, som ho musela prezliekat v noci, chudacika... asi vela cura, alebo co... mame problem s ekzemom, tak obycajne plienky by nam veru asi nepomohli, ze? ked pises, ze sa ti drobec vyhadzal 🙂

peluskovo
22. máj 2013

@wewe8584 mne nohavickove plienky "pretiekli " v noci jedine vtedy, ked som dala malemu vrchne tak, ze na brusku mu poriadne hore neprekryli plienku a pyzamko nasalo cez tu medzeru. ake mas vrchne? pretoze ti prepustaju vrchne, nie balboozle, bamboozle nema ziadnu ochrannu vrstvu , je to iba sacia cast

katia7
22. máj 2013

@wewe8584 no veru ak ma ekzem by som neriskovala 😉 este ma napadlo ze mozno vrchne gatuse netesnia dobre, ja na noc tie tots bots nedavam mam ich rada ale podla mna znesu dost malo, na noc pouzivam len baby lucy bamboo a pulky bum genius flip su jedine za ktore dam ruku do ohna 🙂 inak si ma nepotesila teda ja mam tie nove tots bots na ceste 😀 😀 😀

wewe8584
22. máj 2013

@peluskovo ano ano, to viem 🙂 vrchny mam tiez totsbots wrap 🙂 ...asi je to moja chyba, lebo mu to vecer nezatiahnem asi poriadne, aby ho to v noci netlacilo a tak sa to potom dostane na chrbatik... :( ked ja si neviem pomoct, mne ta plienka pride stale taka velka a tazka 😀 skusim este little lamb wrap, ten som este nepouzila
@katia7 tie nove easy fit mas na ceste? co su aj vo vnutri farebne? ... su sice krajsie ako tie, co maju vnutro bambusove, ale nevydzia tolko..predsa bambus je bambus 🙂

standu
22. máj 2013

kto latkoval novorodenca a mal problem s klbikmi???? dnes mi kazal ortoped kupit tie gate sendy...nemam na to chut. ako to budem davat na latkovky????? dakujem

zwalsh
22. máj 2013

Ahojte, chem pridať svoju skúsenosť s látkovými plienkami. Mám dcérku, 2,5 a vyrástla na plienkach (teda bez nich od 1 roka 3 meaisce). Najprv som si kúpila ALLinONE, potom pár klasických, ale úplne najviac som využila Popolini. Sú veľmi praktické, už by som do ničoho iného neinvestovala a na to vrchné gaťky, mala som Baby Lucy, bohate stačili na deň a potom všetkých odporúčam vlňáčky, mala som tiež Poplini a veľká spokojnosť. Ešte k tomu som mala nejaké vkládačky, to už keď mala malá rok, tak na noc sa občas hodili, ale to už v noci skoro necikala, vydržala v tých vlňákoch v teplučku celú noc nepocikaná. Tiež som si kúpila vložtičku z buretového hedvábí, a je to super vec na červené zadočky. Malá mala vysoké teploty s každým zúbkom a pri tom aj hnačky a s tým spojený červený zadoček. Od večera do rána v pohode bez červenania. Podobné ako Popolini sú aj Bambino Mio alebo tak nejak, aj tie sú dobré, aj vrchné gaťky. Prajem vám veľa pekných chvíľ pri praní plienok, ktoré vám nielen veľa ušetria, ale vaše ratolesti nebudú trpieť žiadnymi problémami.

ika84
22. máj 2013

nas maly sa v plienkach nechce plazit, len naholo, ktora plienka je najmenej obmedzujuca v pohybe? ma niekto podobnu skusenost?

petruldo
22. máj 2013

@ika84 môj sa neplazil, on cúval, a potom začal štvornožkovať. teraz tak ritkou zametá, že keby mal chvost tak mám dlážku ligotavú

katia7
22. máj 2013

@wewe8584 no veru tie 😀 chcela som tie bambusove povodne dokupit ale kedze uz nie su k mani objednala som si tie ale pravda je ze bambus nasaje viac 😒 ale tak na den snad budu oki 😎 a som zvedava teda ci ine gatuse ti pomozu daj vediet potom 😉 ja som skusala vselijake pri dcerke ale teraz veru uz len BG som dokupila 🙂

peluskovo
22. máj 2013

@katia7 u nas este bambusove nejake su k mani 🙂

ivanka.7
22. máj 2013

@wewe8584 latkovka dieta v pohybe neobmedzuje, to by cela nasa generacia bola "obmedzena" a predsa nase mamy rozpravaju o tom, ako sme v 10 mesiacoch uz chodili
@ika84 nechaj ho, nech sa potrapi aj v latkovke, ma este cas, nie je nijako pozadu, neulahcuj mu to 😀 inak mne mala vsetko urobila skor v latkovke ako na holo;
ale ak chces radu, tak najstihlejsie plienky co mam, su tots bots easy fit 🙂

marianka0101
22. máj 2013

Ahojte, prosím vás, mohla by ste mi niektorá poradiť? Mám 7 mesačnú dcérku, sme na jednorázovkách. Už 3x mala zápal močových ciest, 1xkvasinky. Dnes som odniesla moč s podozrením na ďalší zápal moč. ciest, na 99% sa zajtra potvrdí, to znamená už 4xantibiotika. Sme sledovaný aj u nefrologičky-mali sme vrodenú vadu na obličke, pred 2 týždňami sme boli na kontrole a oblička je už v poriadku, preto nám nefrologička povedala, že ešte 1 zápal a ideme na cystografické vyšetrenie. Keď sa to zajtra potvrdí, tak nás to neminie ☹ takže teraz by som potrebovala poradiť, aký tip latkoviek by bol pre nás najvhodnejší, z akého materiálu a čo presne kúpiť a koľko? Dcérka sa narodila veľká, už teraz má 11 kg, tak aj veľkostne aby nám to sedelo. Ak si niektorá nájdete čas, tak budem veľmi vďačná za pomoc. Od včera hľadám na nete, ale keďže som sa o latkovky nikdy nezaujímala to som dosť mimo a neviem si rady. Mám dosť klasických plienok, tak možno by som to skúsila aj touto cestou, aby to nebolo až tak finančne náročné, ale ide mi hlavne o to, zbaviť sa tých zápalov, takže v konečnom dôsledku nie sú až tak dôležité. Ďakujem za každú radu

handricky
23. máj 2013

@marianka0101 kludne mozes pouzivat tie svoje bavlnene stvorce, co mas.. akurat jeden asi stacit nebude, mozno 2 dokopy. alebo 1 + nejaka doplnkova vkladacka na zvysenie savosti.. o vkladackach pozri tuto:
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
Materialy, ktore sa pouzivaju na plienkovanie su hlavne prirodne (bambus, bavlna, konope), takze to je fajn .
Na vrch das vrchne nepremokave gatky (Pulky)
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
Kupila by som Bambi Roxy, BG Flip, mozno Blueberry.. nejake 2-4 ks. nekupuj vsetky rovnake.. ale kombinuj..
Na noc nohavickovu plienku https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric... (tots bots bamboozle strech, Bambi Roxy)
A mozno nejakych 3-5 ks stay dry liner, ak chces mat trebars na noc zadok v suchu.. ale je to umelina, cize neviem ako bude reagovat https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/handric...
A ked sa ti to zapaci, mozes zacat experimemntovat s dalsimi systemami (vid clanky u mna v profile), ale inak mozes kludne latkovat iba na bavlnenych stvorcoch, nejakych vkladackach a vrchnych nohavickach..
Miesto vrchych PULiek mozes este pouzit aj vlniaky - viac dychaju.

katia7
23. máj 2013

@peluskovo a ktore su to? dako ich neviem najst 😕 😅 ja mam este tie gulickove a hviezdickove tak v tych novych sa nevyznam 😀 ten rudolf?
@marianka0101 nie som si ista ci to suvisi s plienkami, to nech ti skusenejsie baby poradia 😉 ale ak chces napis mi spravu preposlem ti moje subjektivne skusenosti co som teraz kamoske aj so zoznamom posielala 😉

marianka0101
23. máj 2013

@handricky, ďakujem preštudujem

@katia7 ďakujem, pošlem ti v správe

majamat
23. máj 2013

@katia7 asi to nebude plienkami, ale jednorazovky, ked su pocikane, dusia to tam a preto ani pri zapale nie su asi moc dobre. a zvlast kvasinkove infekcie mozu dost podporovat.
@marianka0101 asi bude dobre a aj potrebne, ked budete mat latkovky, casto prebalovat. nech je tvoja dcerka malo v mokrom, aby jej nebolo chladno. a zvlast v zimnom obdobi. na to ti budu dobre na von tie nohavickove plienky a pod. lebo ked pojdete von, tak sa tam zdrzite a sice nohavickove budu mokre, ale zas aspon viac nasaju. a asi v zime chodte von na kratku dobu, len sa trochu prevetrat a domov. ak pojdete niekam, kde sa da prebalit, tak nie je problem. pri vrodenych vadach mozu byt caste infekcie, ale ked to mate dobre, je mozne, ze este nieco nie je OK. vsak uvidis po vysetreni. aj ked je narocne takto trapit dieta, ale treba to vysetrit. vsak chuda male, musela si vytrpiet riadne bolesti. to celkom boli taketo infekcie.