Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

oskvarka
8. nov 2013

@handricky deti sa do rifli pchaju len aby si ich mohla odfotit nie :D...

handricky
8. nov 2013

@oskvarka tak ja teda nemam ziadne foto v rifliach 😀 no inak aj ked ides do shoppingacu, treba rifle a nastailovat🙂

majamat
8. nov 2013

@oskvarka 🙂 no len niektore deti sa fotia asi fakt vela. my sme do roka kupovali nohavice typu teplakov. niektore su nahodou celkom pekne. no podedili sme nejake nohavice a to aj riflicky. tak sme aj tie trochu pouzivli, no nedavali sme latkovky.

oskvarka
8. nov 2013

@handricky
@majamat ja mam 99 percent veci po sebe samej a zvysok podedeny od muzovej sesternice a bratranca tak to su take novsie veci... a mame jedny mencestraky z lidla kupene na bazariku a to je vsetko a nemam pocit ze by nam nieco chybalo chudak drobec do rifli by som ho nepchala.. nas ma najradsej dupacky... a inak ta kvalita sa neda porovnat mame jeden novy dupackovy setik a uz je spraty nenormalne a tie po mne su stale ako nove... a to ten novy nosime najmenej co ho setrim a davam len na speci prilezitosti...

majamat
8. nov 2013

@oskvarka my sme mali tie podedene menzestraciky a riflicky okolo 6m, ale ja som fakt len overaly, polodupky, dupky a teplacky kupovala. aj sa mi mala najlepsie do toho obliekala.

oskvarka
8. nov 2013

nas mali ma retro oblecko najradsej :D - aj flisaciky sa pohodlne zmestia

handricky
8. nov 2013

@oskvarka fu, inak vyzera taky riadny pampuch na fotke.. moj je o mesiac starsi a vyzera mensi 😅

oskvarka
9. nov 2013

@handricky no ma tri brady :D ale inak ta fotka trochu skreluje nieje az taky.. asi mam nejake kaloricke mlieko alebo co :D

baska1
9. nov 2013

Prosim myslite,ze odperiem spenat z plienky?maly dnes prekakal aj
Separacku,hned som to zaprala mydlom a potom to hodim na 60st

oskvarka
9. nov 2013
mary939
9. nov 2013

@hermiona368 davam len jednu plienku. mam MaM happy sqare

behulka
9. nov 2013

@baska1 žlčové mydlo je zázrak

hermiona368
9. nov 2013

@handricky ta vacsia ritka je ozj mila, hlavne sa dobre drzi 🙂)))ked mu dam na noc pampers tak ho neviem ani chytit 🙂 obtiahnute rifle ?? to je co prosim ta 🙂 neviem si predstavit ze by som ho do nieco takeho navliekla, ked si take ani ja nedavam 🙂 nasla som este taku staru flisovu vlozku do zavinovacky, tak tusim roztriham ju a uvidim 🙂

hermiona368
9. nov 2013

@oskvarka jeeeej, je uplne krasny v tych gatkach 🙂) nema vobec velku ritku. Kolko vtedy mal ? My mame dnes 3 tyzdne 🙂 Ja ked mu dam tie imse vimse, tak ta hrozne nasiroko nohy, ale tie flisaciky vyzeraju super. Tusim si take poriadim, anavy som si vsimla na stitku 🙂 Musim si to vsetko napisat, lebo to aj zabudnem ked pojdem kupovat tie veci. Chela by som najlepsie osobne vybehnut do blavy, tam je obchod, tu v trnave nie je nic take ( teda aspon neviem ) Baby vy ste take sikovne 🙂 mam sa co ucit, ale tak druhy den sa snazim latkovat, mam co dohanat 🙂

hermiona368
9. nov 2013

@oskvarka to je uplne perfektneeeee, tie bodky mu velmi seknu 🙂))) ja teda nemam ziadne take oblecenie, jedine deku a fusak a veru nic lepsieho kvalitou som ani nevidela 🙂 teda fusak je uplne skvely, teply a fakt po 30 rokoch vyzera stale ako novy 🙂

oskvarka
9. nov 2013

@hermiona368 mi sme latkovali hned ako sme dosli domou s porodnice.. vtedy sme mali necele 3 tyzdne .. aj mi mame fusak slovenska vyroba

oskvarka
9. nov 2013

@behulka ahoj nemas este nejake tie vlozky do podprsenky ja som si myslela ze to mozno uz neskorej nebudem potrebovat ale ocividne este dost dlho budem... najlepsie take co maju tu pul vrstvu z jednej strany lebo tie obojstranne mi niekedy premokaju ale inak su superske... ozaj a aj tu nohavickovu plienku mame velmi oblubenu... vlastne jedina ktoru zatial nosime lebo tie jednovelkostne bambiroxi su moc velike.. hlavne ked sa na nu pokusam pchat flisaciky :D... by zme sa dohodli IP

katkakavecka
12. nov 2013

Ahojte koceny....... mam asi tisic otazok k latkovym plienkam ..... ale ta prva nazasadnejsia je ako to vsetko funguje co vsetko potrebujem... mala ma desat mesiacov a chcem prejst na latkovky... je to dobre riesenie ci nie??? ked je uz zvyknuta na pampersky.....
A ake plienky su najlepsie ale aj nenarocne na penazenku?? dakujem vopred.....
🙂 🙂 🙂 🙂

majamat
12. nov 2013

@oskvarka jeeej, aky je krasny.

behulka
12. nov 2013

@katkakavecka najlepšie je plienky okukať naživo - v PB je http://www.plienkovysvet.sk/www-svetplienok-sk/... skús sa keď tak nakontaktovať na nich, či by sa nedala spraviť osobná prezentácia. Viem, že aj v MC Včielka boli nejaké ukázky látkoviek. @brca nie je niečo naplánované v dohľadnej dobe?
Ja používam klasické štvorcové plienky, navrch vrchné nohavičky a stačí to. Akurát na noc mám nohavičkové plienky - vyzerajú ako jednorázové, akurát sú ušité z bavlny a bambusu. Navrch idú tak isto vrchné nohavičky. Nohavičkové plienky postačia 4ks, vrchné nohavičky 3ks a nejakú kopu klasických plienok, možno i doma máte.

brca
13. nov 2013

@behulka @katkakavecka v PB nie je problem sa dohodnut na prezentacii 🙂 Staci zavolat alebo napisat na kontakty, ktore dala behulka vyssie .

andrejkaa0907
14. nov 2013

ahojte dievcata, zrejme je tu otazka ohladom nocnej latkovej plienocky polozena viackrat.. mne to neda, prosim poradte mi, mozno aj konkretne, aku pouzzivate vy, pripadne ake kombinacie plienok.. ja zatial len little lamb, aj ked dam tu handricku sty dry, mam pocit, ze je maly mokry na nozkach a tak... na vrch davam tie pul nohavicky, vlniaky som zatial neskusala.. veeelmi vam dakujem za nejake rady.. moj chlapcek ma sedem mesiacov.. vdaka

zfidorka
15. nov 2013

@andrejkaa0907 ked ma mokre nozky, tak viac dovypchat - pridat dalsiu savu vkladacku, alebo vybrat nohavickovu plienku co ma cele vnutro potiahnute stay dry vrstvou... ja v noci 1x prebalujem, kedze moja vela cika (nebudi ju to)..

sunsun
15. nov 2013

baby, moj maly ma 10,5 mesiaca... skoro od narodenia ho latkujem...., bola som nadsena latkarka, nahovorila som na latkovanie zopar kamosiek...a az do posledneho mesica islo vseko priam idealne... az teraz nastal problem, ktory sa uz par tyzdnov pokusam riesit a zatial bezuspesne... maly je velmi citlivy na mokro, hned ako sa pocika, ohlasi... cez den pouzivam na doma bambusove stvorce a pulky flip, ked niekam ideme, tak bud kapskovky alebo AIO bum genius flip... tam to vlkho tak hned neciti. ale stay dry vrstva mu vadi - zaparuje sa z nej (asi to nie je klasicke zaparenie, skor nejaka neznasanlivost pokozky), z toho vyplyva, ze ho v ziadnej plienke nemozem dlhsie nechat (hodinka- hodinka a pol su max.), doteraz som ho vzdy prebalila, aj ked sme boli vonku, ide zima, bude to trosku horsie, ale to si este stale viem predstavit... problemom zacala byt noc... predtym v noci necikal a ak, tak az nadranom a tam to jedno prebalenie zvladol a spal dalej.... teraz zacal cikat a to v dost velkych davkach..., pvy problem - zacal vsetko precikavat, ten by som vedela nejako vyriesit, horsie je, ze kazde pocikanie hned hlasi a po prebaleni sa natolko preberie, ze uz nevie nejaky cas zaspat (ja tak nezvladam fungovat)....po 3 tyzdnoch trapenia som kupila biele pampersky a problem je vyrieseny...tam to mokro neciti, az ked ho je uz viac a to je opat nadranom a tam este po prebaleni zaspi...., no ale nechcem to takto riesit, rada by som ostala pri latkovkach.. mate nejaky napad?

zfidorka
15. nov 2013

@sunsun ked umely material, cize polyesterovu stay dry vrstvu neznasa ani vo forme flisu, ani suedecloth, a na mokro sa budi, tak aj ja zaryta latkovkarka by som v takomto pripade davala na noc nejake eko jednorazovky...

sunsun
15. nov 2013

@zfidorka suedecloth znasa lepsie ako flis, z toho mam kapsovky, ale tiez to nemoze mat na sebe dlho.... 😒 ja by som bola najradsej, keby ho to mokro donutilo nerobit ho, al pytat sa na nocnik, ale tak daleko este nie sme...

zfidorka
15. nov 2013

@sunsun moja starsia dcera sa odplienkovala v noci ked mala skoro 3 roky, dovtedy sa nevedela vypytat, ked sa pocikala do postele, tak sa na to nezobudila... cez den nie je problem, vies ho casto pozriet a prebalit, ale v noci by som ho netrapila...

sunsun
15. nov 2013

@zfidorka pre mna je to taky osobny pocit prehry... ☹ hrozne by som chcela cisto latkovat, ... ale tak nie za cenu nocneho prechadzania sa s malym po byte.... asi sa skusim prepracovat k nejakym rozumnym eko jednorazovkam...

zfidorka
15. nov 2013

@sunsun skus sa na to pozriet takto - chces pre maleho len to najlepsie, preto mu davas latkovky, ale zaroven je pre neho, aj pre teba dolezity spanok a ked to latkovkami nejde, kedze citlivo reaguje na stay dry materialy, tak musis zvolit najlepsie dalsie riesenie, co su napr. eko jednorazovky... ved okrem noci budes davat latkovky a mozes skusit o nejaky cas opat latkovky aj na noc, mozno uz nebude reagovat tak citlivo...

patanna
15. nov 2013

my pouzivame AIO plienocky cez den, ale na noc davam malemu jednorazovky, kedze maly veeeeela cika a v noci hrozne plakal, ked som ho prebalovala. Uz som neinvestovala do dalsich nocnych plienok atd, ale som zacala pouzivat jednorazovky. Tak mi jedno balenie vydrzi mesac a pol. ALe cez den len latkove... su krasne, makke, nesmrdia, nemam tolko odpadu a z dlhodobejsieho hladiska usetrim. ,maly este nemal zapareny zadocek, ani v 40 horucavach. .