Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

allisia
10. sep 2009

ludmila ja som si nastrihala flisove separacky z deky, ktoru som kupila v Jysk 😉 nepocitala som este kolko ich vyslo ele dost veeela a deka stala 1,59 eura 🙂

ludmilabb
10. sep 2009

to je uz rovno ako vkladacka 😉

idris
10. sep 2009

hasisihanulka dakujem tiez uz iba pozeram internetove shopy lebo po lekarnach a inych obchodoch nic moc.. 🙂

allisia
10. sep 2009

ludmilka ee, ono je to take uplne tenunke ako separacka, hrubka je mozno mensia ako hrubka vlhcenych utierok 😉
http://www.jysk.sk/210/451/453/4500603/a/catalog
toto je ona, ak mas moznost tak sa zbehni pozriet, je uplne tenucka

ludmilabb
10. sep 2009

a este sa chcem spytat ake viacvrtvove plienky pouzivate, oplati sa kupovat S velkost ci radsej M alebo L?

miruss
10. sep 2009

Idris ja som spokojná aj s viacvrstvovými Swaddlebees. 🙂
http://www.ekoplienky.sk/product/viacvrstvove-p...

standu
10. sep 2009

wendy...trepeme sa z HE do BA....v KE by som decku v zivote nedala oci operovat, nemam doveru...pocula som aj velmi negativne skusenosti. a tak ako kazdy rodic chcem pre dieta to najlepsie, tak jedina detska ocna klinika mi pride ako to, co by malo byt naj 😵 a dakujem 🙂

ludka asi podla toho, ci ich chces ako vkladacky do kapies, alebo samostatne, alebo pridat do novoskladu ci draka...

ludmilabb
10. sep 2009

standu samostatne ako novosklad

sisa.b
10. sep 2009

ludmila, ja pouzivam len do kapsovych plienok vv, cize najmensie velkosti a mam swaddlebees, kikko aj popoliny, ale po troch opratiach medzi nimi nie je ziadny rozdiel. akurat v cene bol a vo farbe (swb su nefarbene a najdrahsie).
na novosklad budu lepsie asi vacsie a zahnut, aby si vyuzila dlhsie.

dudri
10. sep 2009

ešste raz sa pytam ako mam odstranit mastne skvrny loviky?

sisa.b
10. sep 2009

dudri, nepomozem ☹ ja taku skusenost nemam. skus to odfotit, neviem si to predstavit 😕

standu
10. sep 2009

ani ja....dudri ja neviem, normalne tie mastne skvrny polej purom na riad a oper v pracke vsetky mastne flaky takto pacifikujem 😕

hasisihanulka
11. sep 2009

Dudri, mne sa to stalo raz, zle som rozmiesala lanolin, preto tie skvrny. Normalne to zase oper (trebars v detskom sampone) a nalanolinuj odznova.

allisia
11. sep 2009

ahojte, prosim mozete mi poradit ci sa mi oplati kupit tuto plienku alebo je za tu cenu na trhu nieco lepsie, dakujem 😉
http://www.babytrend.sk/bambino-mio-test-balice...

standu
11. sep 2009
standu
11. sep 2009

nepoznam tie plienky, ale ved skusit mozes 😉

brinzulka
11. sep 2009

ja mam len mio pulky...
velurky su dobre....a tu s postovnym teraz aj lacnejsie
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

matja
11. sep 2009

lenže tá sada, na ktorú dala link Allisia, obsahuje plienkové nohavičky, nie nohavičkovú plienku. Takže záleží od toho, či chce plienku alebo nohavičky...

dahlia23
11. sep 2009

baby, prosím Vás, nemáte niektorá zloženie toho mio fresh. dakujem.

allisia
11. sep 2009

kocky dakujem 😵

matja ja som bola v tom ze je to plienka 😅

allisia
11. sep 2009

matja este raz so si to citala a je tam napisane ze je tam aj plienky aj nohavicky 😕 kopirujem:

Každý balíček obsahuje jedny plienkové nohavičky, jednu bavlnenú viacvrstvovú plienku a jednu biodegradibilnú(rozkladuschopnú) separačnú vložku

prsky
11. sep 2009

ahojte baby, sorry, ze vam sem vpadnem, ale ponukam 5ks zavazovacich disan...povaluju sa mi doma od tehu, vyskusali sme ich raz na Lale, ked sa narodila, ale nevyhovovali mi (lezala dole kopcom) a potom ked podrastla, uz som mala zabehnuty system vrchne gatky + stvorec + separacka a na paradu IB, tak uz som ich nevyuzila...takze 4ks su iba vyprane v slize a vyplakane v octe, 1 ks je vyprany 2x a raz pouzity. Ponukam ich vratane postovneho za 14€. Ak mate niekto zaujem, piste IP 😉

emmka3
11. sep 2009

allisia, ano mas pravdu .. ten balicek obsahuje vrchne gatky PUL, jednu viacvrstvovu plienku (ako su napr. aj Popoliny, SWB, Kikko) a separacnu plienku (bud celuozovu alebo viskozovu) ... takze v preklade, su to gatky s viacvrstvovkou .., kamoskyna kamoska tymto systemom plienkovala cele plienkove obdobie a bola spokojna ... je to taka savejsia verzia ku pouzivaniu klasickych stvorcov ...ja by som to brala ako medzistupen medzi klasickymi stvorcami a gatkovymi plienkami ako su napr. aj BL plienky 😉

emmka3
11. sep 2009

separacnu vlozku som myslela 😅

aaluska
11. sep 2009

Ahojte látkarky!
Tak už mi dorazili prvé plienky. Oprala som ich na 40 stupnov v Lovele, žiadna aviváž. Chcem sa spýtať na odstreďovanie, stane sa niečo, keď dám 1100 otáčok? Teraz som dala iba 700 a zdalo sa mi to všetko nejaké morké...

emmka3
11. sep 2009

aaluska, ja odstredujem plienky vypucne na 1000 ... to mam maximum 😉 a je to v pohode ...

aaluska
11. sep 2009

Emmka, práve som to dala doostreďovať, lebo z toho tieklo 😉

Ozik, používate krém na zapareniny? Do pampersiek sa dáva, ale treba ho aj do látky? Zaparuje sa tam riťka?

matja
11. sep 2009

aaluska, ja odstredujem na 1300 a zatial nevidim problem.

allisia, mas pravdu, len ja som reagovala na to, ze baby ti davali linky na nohavickove plienky, pricom ty si dala link na sadu s plienkovymi nohavickami (a viacvrstvovou plienkou so separackou) 🙂

olinka6226
11. sep 2009

aaluska pouzivala som len raz za cas ked mal samko nahodou trosku zacervenalu ritulu (zvycajne ked mal dlhsiu dobu po sebe kapsovky s flisom) inak nie je treba. ked vsak pouzijes, odporucam dat separacku, ide to z tych plienociek velmi zle dole...

ja som odstredovala max na 800 ale to len preto, ze moja stara pracka viac nezvladla... odporuca sa vsak max 1000 ale ako pise matja vela bab odstreduje vyssie a je to ok.

aaluska
11. sep 2009

Ešte otázka, vám sa tie vrchné nohavičky vlnené páčia? Nie je v tom teplo?