Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tigerca10
4. máj 2011

nam otlacali len baby lucy classic.
k tym zapareninkam - mozno ano, mozno je citlivy na polyester, zatial sa to ukazalo len tu, oblecko v kontakte s kozou mam prenho vsetko bavlnene.

cajova_lienka
4. máj 2011

@tigerca10 no prave BL mame tie multivelkostne - asi ho skusim menej napevno balit - len to sa potom bojim ze sa precurkame - maly curka straaasne vela naraz a takmer furt 🙂

marianas
4. máj 2011

Ahojte. Počula som, že použité alebo "vypraté" mydlové orechy sa dajú použiť ako hnojivo na kvety, len sa dajú do zeme. Nepočuli ste o tom? Zdá sa mi to dobrý nápad.

anitab
4. máj 2011

@tigerca10 ahoj, skladam vybavu pre druhe mimco a taketo skusenosti rada beriem do uvahy, urcite posluzia aj druhym 🙂
mam minimum skusenosti s latkovkami - ale pouzivame na noc u syna Wonderroo, klasicke, nie tie Minky (rozdiel by mal byt len v povrchovej uprave, ze tie M. su chlpate) a syn ma 2r8m a cez 13kg a pekne mu sadnu - myslim, ze velmi zalezi od proporcii dietatka (brusko, stehna, zadok ap), niektore deti s vacsou vahou mozu byt stihle a opacne, takze treba brat do uvahy ani mozno nie hmotnost, ale velkost najma stehienok a bruska, co je individualne a podla toho aj sedia plienky a preto sa tu pisu taketo skusenosti 😉

cajova_lienka
4. máj 2011

no nas drobec ma necelych 9 tyzdnov, nieco cez 5kg na 60cm (poradnu mame az v utorok takze nemam presnu vahu) a skor je taka spagetka stihla ako nejaky buchtickos. asi ho v snahe neprecurat privelmi stahujem. navyse este boli plienky len mozno 2x prate takze su gumky este nove pevne.... snad to trocha povoli 😒

henushka
4. máj 2011

@tigerca10 podla mna mas tie TB Bamboozle stretch tu mensiu velkost, ako pisala aj @labutka. Moja mala ma 20 mesiacov a necelych 10 a pol kg a nam nesadli prave preto, ze su velmi velke na stihle babo. Mame tu vacsiu velkost, do odplienkovania. A to som ju tiez mala zmensenu iba na Mko.

henushka
4. máj 2011

@tigerca10 A este musim reagovat na skusenost s IV PULkami. Pouzivala som aj softky, aj tie organic a ani jedny neprevlhali. Bola som s nimi maximalne spokojna. Jasne, ze, ked mala kakala prazenicku, gumicky to schytali, ale to je ich funkcia. Nevhodne su akurat na vacsie deti, pretoze ich moze poskriabat suchy zips. Ja za seba im davam urcite 5 bodov!

henushka
4. máj 2011

@tigerca10 No a do tretice opat suhlas s @labutka Latkujeme od 3 tyzdnov a mast na zapareniny nepouzivame ani pri kapsovkach. Skor to bude reakciou dietatka na konkretny material. My napr. nemozeme pouzivat BG kapsu, pretoze je usita z materialu suedecloth (neviem, ako sa povie po slovensky), ani IB, malu tento material drazdil, aj ked sme skor vynimky. Ale napr. flis je u nas v pohode, takze kapsa Wonderoo je nasa oblubena.

sima.p
4. máj 2011

@henushka @tigerca10 - každému bábu a každej maminke sadne niečo iné, ale je fajn si prečítať názory a skúsenosti iných mamičiek 🙂

adkoalauri
5. máj 2011

@taanak ďakujem

majka1981
5. máj 2011

mojmu synovi otlaca aj Bum Genius V 4.0 a poriadne. Mam ju este zmensenu na m-ko, ked som ju dala na l-ko pred 2 tyzdnami tak odstavala na brusku.

cajova_lienka
5. máj 2011

ahojte ešte jedna otazka. aj vam zalamuju plienocky chrbatik? mame ritku daleko vyssie ako hlavicku. manzel ma kvoli tomu ide prizabit a dost na latkovky nadava. nemate nejaky napad pripadne argument ako mu oponovta. mna nic nenapada ☹

divoska
5. máj 2011

@cajova_lienka ze zachvilu aj tak vyrastie 😀 vsetky nase /latkarske/ deti ziju a ziju si dobre 😉 . my sme ho prve tyzdne davali v noci na dva vankuse ktore boli vedla seba cize mal medzi nimi v strede take hniezdocko. sice najma kvoli tomu lebo sa vela nahltal a potom vydaval take kadejake tazko traviace vrzgajuce zvuky, ale pomohlo to aj na to aby nemal zadok vyssie ako hlavu. od nejakych 2-3 mesiacov uz bol narovnom a ked uz nebol taky malinky tak ani ten balik na zadku uz ho tak nevyvysoval. sice ja som prve mesiace prebalovala aj v noci cize ten balik tam az taky nemal, len ked sme chvilu balili nasiroko vlastne. 😝

sulky
5. máj 2011

@cajova_lienka , ako vravi zfidorka, otlacaju najma baby lucy. A tak isto robia velky zadocek, preto mu daj pod matrac nejaku podlozku aby bol v miernom uhle. Ked viac vyrastiete, tak ten problem pominie.

cajova_lienka
5. máj 2011

@sulky
hmm kedze drobec spi na velkej posteli medzi nami tak pod matrac mu nemam ako nieco dat ale tie vankuse co pise divoska by snad sli. a zatial mu nedavam do BL tu ich vkladacku ale iba samostatnu plienku - aj ked to sme precurkany takmer okamzite 🙂

@divoska
ja som prebalovala v noci asi do konca8 tyzdna ale kedze uz je celkovo menej spavi ako ked bol uplne malinky musela som prestat - uz mi potom nechcel zaspat - sice na prsniku zadriemal ale v okamihu ako som ho polozila bol hore.... ked ho neprebalujem a nebudim - tak ho dam polodriemajuceho najest a ako ho zlozim - chvilku sa popuci aby vytlacil vzduch (ked ho dam hore odgrgnut zase len prebere - takze len v pripade krajnej nudze) a hned spi dalej. po prebaleni som chodila aj dve hodky s malym po tej jednej izbe v ktorej sme vsetci aby sa ukludnil a zaspal - nic moc pre tata ked mal vstavat o 5 a ist na 12ku do roboty.... 😖

divoska
5. máj 2011

@cajova_lienka jo pamtam si ako som tu ja buntosila baby sa rehotali ci ani nespim, a pritom dieta spavalo, akurat ze mi tymi zvukmi budil chlapa tak som nas radsej vzdy zdekovala vedla a preniesla az ked bol zas uplne tuhy a tichy 🙂 drzim palce, ono sa to za par dni/tyzdnov zmeni velmi pravdepodobne 😉

cajova_lienka
5. máj 2011

@divoska len ja zatim nemam kam ist vedla - jedine tak do kupelne 🙂 prerabame stary dom a sme v 1 izbe 🙂 takze ak nechcem buntosit potrebujeme byt co najtichsie a co najskor spiaci.... a nerobi nam problem plna plienka - a ani kozicku nemame skaredu - trocha kremiku na noc (cez den davam vynimocne ked sa mi nieco nezda) a ritku mame hladucku a bez potniciek vystipania a tak.... len bozkavat 😉

majka1981
5. máj 2011

@cajova_lienka ja prebalujem 1x v noci a robim to vtedy, ked hybe hlavickou, tak to uz viem, ze sa budi. Je v takom polospanku a rychlo prebalim, nakojim a spime dalej.

majka1981
5. máj 2011

Ja som zacala maleho davat vykakat na wecko, lebo mi kazde rano okolo pol piatej / piatej kakava a vydaval zvuky zo seba, budil mojho manzela a vyriesila som to takto, ze rovno tam kde to patri 😀 .

zfidorka
5. máj 2011

@majka1981 super 🙂

blovitc120
5. máj 2011

Ahojte,

odkedy používame látkovky na spanie, dcéra začala mať takmer každú dennú plienku suchú a nočných asi polovicu, beriem to ako veľký úspech. A čo sa tu písalo ohľadom Wonderoo, že staršiemu ako 8-mesačnému dieťaťu by bola malá, tak dcéra má 2,5 roka, cca 12 kg a vôbec jej nie je malá, dokonca jej ju o číslo zmenšujem, keď je menej vypchatá, lebo mi príde širšia okolo nožičiek. Objednala som jej verziu Minky, lebo má rada, keď má na sebe obrázky a nedomyslela som, že ona miluje hebké veci a viac ju využívame tak, že si ju túli a má ju v posteli miesto plyšáka ako na zadočku 😀. Rovnako sú jej dobré TB Bamboozle Stretch a nemyslím, že by nejaké dieťa do jedného roka bolo od nej väčšie 😕

katka888
5. máj 2011

@blovitc120
skvele vyuzitie nepouzivanych plienociek, miesto plysakov 🙂 🙂 🙂

blovitc120
5. máj 2011

@katka888 veru, keď jej ju chcem obliecť, hneď vyjednáva, že "guľky do lúčky, dluhú na litku" (guľky do rúčky, druhú na riťku" 😀-máme guľkovanú), takže ak je čistá aj nejaká iná, Wonderoo ide do postieľky.

katka888
5. máj 2011

@blovitc120
tak este kvietkovanu vam treba 🙂

zanas
5. máj 2011

ahojte, co mate skusenosti z plienkami z ebay - ciny, nemate problem s pretekanim okolo noziciek ako su gumicky? Neviem ci ich zle zapinam, ale obcas pretecu...

zuzanockamt
5. máj 2011

@zanas ja mam tieto plienky a som maximalne spokojna, ziaden problem s nimi nemam

zanas
5. máj 2011

@zuzanockamt Periem ich na 40-ke, v lovele. Moze byt problem v tom? Skusim ich este dovypchat nejakou bambusovou plienkou, mozno budu drzat lepsie. Zatial som ich pouzivala len s ich vkladackami.

zuzanockamt
5. máj 2011

@zanas ja tiez periem na 40 v lovele a pouzivam ich len s tymi original vkladackami ... a to nas krpec cika ako divy 😀

zanas
5. máj 2011

@zuzanockamt tak uz neviem ☹ velmi sa mi pacia, maju krasne vzory 🙂) ked ich davam, vzdy sa tesim, ze co si dame. Ale radsej ich pouzivam len doma, ked viem ze mozem prebalit aj za hodinu, hodinu a pol. Ked ideme von, davam BG, IB, tie nam nepretecu. 🙂

luba41
5. máj 2011

@zanas aj mne pretekajú. Používame ich doobeda, ked malá viac ciká a pridávam k nim bambusovú vkladačku, tak vydržia 2 hodky. Ale aj tak ich mám rada, presne kvôli tým krásnym vzorom 🙂