Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

juliam
24. mar 2012

@monuska342 najlepšie je prať tak každý 2.-3. deň. ja mám 30 štvorcov a v pohode stíhame. a cez leto budú schnúť vonku na slniečku jedna radosť 😉

shopvick
24. mar 2012

@monuska342 taktiez mame doma 30 stvorcov a mali sme ich dost ... ja by som radsej odporucala prat maximalne po troch dnoch najdlhsie, nie je velmi dobre, ked sa zaspinene plienocky skladuju dlhsie ...ja periem kazde dva dni, uz mam mierku vo vedre, kedy ich treba oprat 🙂 ked sa Ti narodi babatko, tak uz bude vonku teplejsie, budu vonku na vzduchu dobre schnut a stvorce velmi rychlo schnu

monuska342
25. mar 2012

@juliam
@shopvick dakujem ja teraz periem po troch dnoch stvrty iba ak mi to nevychadza mam zatial 23 a este 20 ma starsi ktory ich pouziva tak snad neak zvladneme 🙂 a kolko treba vrchnych gatiek?zatial mam 2 a rozmyslam nad anavy flisacikmi na noc bude to stacit?a co ste davali v noci?stvorec?

zfidorka
25. mar 2012

@monuska342 3 vrchne by ti mali stacit.. ja som na noc davala zo zaciatku zavazovaciu plienku disana, dovnutra stvorec alebo viacvrstvovu s bambus. vkladackou, od 3. mesiaca som davala na noc nohavickovu...
anavy flisaciky su podla mna na male babo dobra volba 🙂

juliam
25. mar 2012

@monuska342 ja som od začiatku dávala nohavičkové plienky + anavy flisáčiky - som s nimi spokojná. teraz chceme už prejsť na vlniaky. a vrchných gaťušiek tak 3, na novosklad sú dobré thirsties duowrap, LL a baby tuším vraveli aj blueberry, neskôr na rovno mám rada flipky 😉

monuska342
25. mar 2012

@zfidorka mam doma aj nohavickove ale tie sa asi novorodencovi na noc neoplatia kedze dost kaka aj v noci tak skusim ten stvorec s bambusovou vkladackou 🙂 a na vrch tie anavy flisaciky kedze bude leto aby sa ritka nezaparovala 🙂 a nevies dokedy mozem tie anavy pouzivat ked ich budem davat iba v noci prevlhnu ak bude starsi?

monuska342
25. mar 2012

@juliam ja mam zatial flipky a bluberry a este dokupim tie flisaciky....tie sa ako casto peru?ako pulky alebo castejsie?

monuska342
25. mar 2012

pouzivate ako vkladacky aj kikko BMB 30x30 kolko vydrzia?

shira_
25. mar 2012

fu tak skúsila som vlniaky na noc a pretiekli.. dala som twofold plus stay dry bg vkladačku. mokré pyžamko vpredu, ale zadná polovica vkladačiek suchá. dala som vlniačiky loveybums, nalanolínované, veľkosť L.. neviem, kde je chyba. 😠

zfidorka
25. mar 2012

@monuska342 ja som ich davala ako dodatocnu vkladacku do kaps...

henushka
25. mar 2012

@zfidorka
@zojec
Dakujem baby za rady. Aj som myslela, ze ten Miofresh je na vlnu blbost, len som sa chcela poradit. A asi skusim aspon tu 40ku.

larosa
25. mar 2012

kočky ako často by som mala používať mio fresh? môže ísť aj na pullky?

crysmile
26. mar 2012

@larosa ja som to este ani nepouzila.. asi len vtedy by som to davala, keby mi plienky zacali smrdiet po prani..

janula18
26. mar 2012

kde kupujete ten mio fresh? ešte som to v obchode nevidela, či cez net?

larosa
26. mar 2012

@crysmile plienočky nesmrdia, len kočky tu písali, že používajú, tak ma zaujíma ako často 🙂 teraz suším juž na slniečku a nie v sušičke, sú síce tvrdšie ale také od slniečka koby voňavé 😀
@janula18 u nás majú v tescu pri plienkach mio

juliam
26. mar 2012

@monuska342 môj v noci nekakal, takže sme používali nohavičkové od začiatku. uvidíš, aké bude tvoje bábo a že či mu bude vadiť mokré alebo nie, alebo či budeš mať problém ho uspať po prebalení a pod... anavy flisáky sa neodporúčajú detičkám, ktoré sedia, lebo tlakom prevlhnú. ale my ich používame len na spanie, malý spinká na chrbátiku alebo na boku, takže s prevlhnutím nie je problém... a periem ich, keď ich už cítiť 😉
na deň by som kúpila ešte jedny pulky, napr. tie thirsties - kým budeš baliť na novosklad. lebo kým sa ti budú prať, tak dáš druhé. flipky sú lepšie na plienku narovno.

monuska342
26. mar 2012

@juliam ja ich tiez planujem davat len na spanie....ved uvidim aky bude maly ale prvy kakal v noci dost casto na noc mam zatial kupene nohavickove anavy,bambi roxy,a bamboozle anavy je super skusala som aj pri malom....ja viem ze by bolo treba este jedny vrchne gatky ale starsi ma este styri a ked sa odplienkuje tak ich budem mat hrozne vela 😉

juliam
26. mar 2012

@monuska342 tak to je potom iná vec, keď máš toho kopec 😉

monuska342
26. mar 2012

@juliam ved preto dufam ze ak bude potrebovat mladsi tak mu dam aj starsieho gatky a nejak si vystacime 🙂 a ak by spinkal v tych flisacikoch na brusku mohli by prevlhnut?

juliam
26. mar 2012

@monuska342 no malého cez noc neprebaľujem a keď sa ráno prebudí, tak plienka je durch mokrá (samozrejme že je aj dovypchatá prefoldom) a flisáky sú také jemne navlhnuté. takže keby spal na brušku, tak tým tlakom by to podľa mňa prevlhlo. ale keď budeš prebaľovať cez noc, tak to snáď vydržia.

monuska342
26. mar 2012

@juliam fuha tak to bude problem pretoze ja planujem v noci prebalovat tak maximalne do 2 mesiacov ked prestane v noci kakat tak uz by som radsej nerusila maleho prebalovanim...starsi rad spaval na brusku tak neviem ci sa mi tie flisaciky oplatia

kkl82
26. mar 2012

baby, ja vam normalne zavidim... ja periem plienky kazdy den, vzdy mam plne vedierko a ani do pracky sa toho o vela viac nezmesti (mam len do 4,5 kg). malemu hrozne vadi aj trochu ciknuta plienka, je jedno, ci mu dam mega vrstvu bambusu alebo flisu, aj po par kvapkach jaci ako keby sme ho drali z koze. len v noci mi vydrzi tak 4 hodky v jednej aj precikanej plienke... takze my minieme minimalne 20 plienociek denne a plus este vsetky tie stvorce a uteracky, ktore ocika a okadi na prebalovacom pultiku, ked ho rozbalim 😀 nuz, mam cistotne dieta 😝 asi zacneme BKM hned, ako kubko trochu povyrastie a bude lepsie pocasie...

marciella
26. mar 2012

@stankas ahojte maminky, trošku som sa začítala a ak by ste chceli, práve mám na predaj popolinky, celú sadu pre drobca, teda nielen pre drobca ale aj väčšie bábo, totiž ja som si plienočky obstarala ale som nakoniec lenivá a nevyužívam ich, tak by som ich rada posunula komu by pomohli. Predávam za polovičné ceny ako stáli a sú v dobrom stave. kuknite link: http://deti.bazos.sk/inzerat/14126436/Plienky-P...
6 ks plienok One size tencel,1 ks plienky ultra fit extra, 2 ks vrchných nohavičiek popowrap veľ.S, jedny popowrap veľ.M a k tomu originál taška na popolinky a jedno načaté balenie pôvodne 100ks separačných vložiek (asi 30 ks) pridám zadarmo.

juliam
26. mar 2012

@kkl82 tak to máš čo robiť 😅 ja pod malého na pulte nič nedávam, keď je rozbalený. ak sa pociká, tak to jednoducho len utriem a hotovo. takže malému nezaberá ani stay-dry vrstva?
@monuska342 skús kúpiť nejaké staršie, aby sa cenovo vyplatili, ak ich nakoniec nebudeš používať. ja ich na noc dávam radšej, ako pulky.

monuska342
26. mar 2012

@juliam starsie ani nemam kde kupit lebo nikto nepredava aspon podla toho co som pozerala...tiez by som davala na noc radsej tieto ako pulky...pulky sa mi zdaju take tvrde ze mu v nich musi byt nepohodlne...skusala som aj vlniaky ale tie mi noc nikdy nepotiahli 😒

juliam
26. mar 2012

@monuska342 tak kúp, vyskúšaš, uvidíš. ak nebudú dobré, predáš 🙂

ivanka.7
26. mar 2012

@monuska342 predavaju aj tu flisacky, daj si do vyhladavania na bazare a najdes par 🙂

vavrenka
26. mar 2012

@tinika ty si mala smartipans? ake je to plienocka?

tinika
26. mar 2012

@vavrenka ahoj este mam ale este ich velmi nepouzivam bo malemu pretekaju teraz, ale ked som pouzivala pri starsom tak super, su fajn, lebo maju otvory na oboch stranach, takze vkladačka sa lahko vklada a pri prani sama vypadne :D

vavrenka
26. mar 2012

@tinika a strihovo je aka? mam problem - mala ma take fajne stehienka 😎, ale brusko a ritku ma taku uzsiu, takze jej maloktore plienky sadnu, potrebuje akoby viac vykrojene okolo stehienok.. vacsinou ju okolo stehien plienky odlacia a okolo pasa ma navolno.. a o smartipans som citala, ze patria medzi stihlejsie plienocky.. a este jedna otazka - aka je jej savost?