Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
22. feb 2010

ano tie - mam take aj vkladky do plienky a su fajnovucke (pouzivam aj na zvysenie savosti aj namiesto separacky)

crysmile
22. feb 2010

ja som mala od nich len hamburger a som ho poslala dalej.. nejako nam nesadli..

emjee
22. feb 2010

mne sa dost pacia, hamburger davam na noc, teraz cakam na dalsi
mam aj dve obyc - tie vyzeraju fakt ako handry 😀 ale zase su stihlucke a dost nasaju, akurat patentkova je 100x lepsia ako suchozipsova

crysmile
22. feb 2010

no, to je pravda, ale nam aj tie patentkove dost zle drzali.. ale je dobre, ze vam sedia..

mneme
22. feb 2010

a cim na noc vypchavas hamburger? ja cakam na dva kusy, budu to nocne plienky

miruss
22. feb 2010

Mneme dnes okolo 4 ráno boli v rakúsku, tak dúfam, že zajtra dorazia.

Julia ja som sa tam sťažovala tiež ako prvorodička, lebo to bolo otras. Potom ste to mali vidieť, musela som tam prísť s Jakubkom ešte na 2 dni, lebo ho pustili s miernou žltačkou a keď sme prišli na očkovanie proti TBC tak ešte stále mal žltačku, tak si nás tam na dva dni nechali, on ležal na novorodeneckom, lebo na detskom bola črevná chrípka a mňa šupli na odd. pre mamičky nedonosených detí. Ale si ma pamätali, aké boli milé. Dostala som župan a bola tam malá dierka, že dajte mi Vám to vymeníme, nebudete chodiť v deravom. Za malým som mohla kedykoľvek, furt sa pýtali či niečo nepotrebujem.
Ešte aj pri po pôrode Zuzanky si ma pamätali, potvorky.

dugyna
22. feb 2010

iazabelka vystihla si to uplne krasne..ja si tiez neviem predstavit ze aby mali malinku oni celu noc a nie ja..dufam ze sa mala otoci pekne este dolu hlavickou..a budeme rodit spontanne..a vynutim si malu mat pri sebe..lebo im tam spravim taky bordel ze sa z toho ...pototo
a ako pises nepaci sa mi ze kopec lekarov zle alebo vobec neinformuje svojich pacientov aj napriek tomu ze podpisuju informovany suhlas....
ja som pre tehu zmenila dr..lebo mal komunisticku sestricku co bola panom ordinacie..a dr bola taky tlk ze co som mu nakazala tak to predpisal...teraz som v probiose..sice si platim rocne 80 eru, 50 este za starostlivost v tehu..ale tam sa inak chovaju a pristupuju..a keby bola moznost sukromnej kliniky na porod..napr ta nemicnica pri drazdiaku..tak by som tam sla..ale najprv by som si zistila co su tam za dr

mneme sukromna ano..ale ku kochovi by som nesla..tam bolo tolko pruserov ze az... a bohuzial chybou lekarou..

julia dobre si spravila..sak ja budem tiez asi na tom tak sito ako ty 😀 vytoci ma rano na vizite to poviem primarovi a aeste dam aj pismnu staznost na riaditelstvo..

mne sa kocky napr nepaci ze musime na vizite ukazivat vlozku pred tym ansablom lekarov...nestaci na to dany osetrujuci lekar?? to odmietnem robit taketo veci..

dugyna
22. feb 2010

miruss 😉 tak sa staznost vyplatila 😉 ale ver tomu ze za chrbtom ta museli dobre ohovarat ..ale mozu byt radi ze ich nevyhodili..

kocky inak na brane maju v kacii iti biti plienocky..

dahlia23
22. feb 2010

konečne mi ide net na PC 🙂 aspoň na chvíľu...

crysmile - ja mám tie bundles merino krídla a idem si dokupovať tie slipovky na to, lebo sú super 🙂
a nelanolínovla som to, len som to oprala v orechoch. a je to fakt veľmi príjemné na nosenie, takže preto som sa rozhodla dokúpiť tie slipovky.
mám veľkosť aj slip aj regular, regular teraz využívam častejšie, veľkosť slip som asi ešte nemala. to bude fajn k poháriku. regular myslím zvládnem aj v šestonedelí (ak bude ako pri Lenke).

jaj, my sme dneska mali zasa žúrku, asi naposledy sme boli takto v trojici na návšteve a do pol desiatej s deťmi. 😅 začne iný režim, keď sa mrňús narodí... 😀

dugyna
22. feb 2010

dahlia sa pasuju ti napr do BL vloziek aj ine naplne teda inej znacky ako BL?

crysmile
22. feb 2010

dadka, no konecne, som uz rozmyslala ci nerodis a kto mi poradi s latkovkami.. 🙂
takze odporucas radsej tie merino kridelka, hej? no dobre, si ma presvedcila.. ja mam tie bundles http://www.branakdetem.cz/bavlnene-vlozky-s-kri...
a rozmyslam teda este tie rovne a teda tie merino kridelka.. oprat v orechoch, to je dobre.. mam sice aj lanolin.. ale to hadam nebude pri kalichu treba teda.. a kolko si toho mam kupit? teraz mam doma tri tie s kridelkami a budem mat kalich.. teda len tak teoreticky, kolko ich mas ty?

dahlia23
22. feb 2010

ja mám okrem bundles aj HD a aj nejké homemade a IV.
ale mne sa tie bundles páčia najviac 😵 😵 😵
mám tie, čo ty, bavlnené s krídlami - regular a slip a bambus s krídlami regular a slip po jednom kuse.
merino krídla - regular a slip tiež po jednom kuse. a na každé merino 2 tie vložky - bambus aj bavlna.
IV mám slip 3 ks, písali, že je bez PUL vrstvy, ale teda neviem, podľa mňa tam niečo vnútri je. ale inak sú fajn...
a HD mám 5 ks z každej veľkosti.
A home made taký mix veľkostí a materiálov 😀
plánujem prikúpiť 4 ks tých vložiek na merino regular, takže ich budem mať dokopy 6.
ale ku kalichu mi úplne stačili aj základne HD a tie majú nejakých 15 cm tuším, sú najmenšie, čo doma mám. 😉
ja sa teraz zásobujem len kvôli šestonedeliu, už teraz mám husiu kožu, že mám používať jednorázové, aj keď tie popôrodné sú neni typ fólia+chémia, našťastie 🙂

julia30
22. feb 2010

dada ty si este cela ;) ja uz sa tesim ked ta s kvetus prideme kukenzi 🙂 tak sa na nas tes 🙂

inak ja ked sa aj prestahujem od tialto cca 100km tak by som nakoniec chcela rodit v TN lebo fakt som bola spokojna mozno to bolo aj tym ze ma rodil zastupca primara (rezal🙂) ale fakt to bolo super ja som bola na druhy den okamzite v pohodcike na nohach a na novorodeneckom, ze si nezelam aby ju dokrmovali a tak lebo hned po porode museli mala nizky cukor lebo ja som mala tehu cukrovku 🙂 ale zvladli sme to a nelatkovala som v nemocke a neviem ci budem lebo smolka je smolka a kvetus ju celu nechala v nemocke hned po 6 dnoch co sme sli domov tak to mala zo seba vsetko vonka ale to bolo aj tym, ze my uz sme sa krasne kojili na druhy den lebo ja som si povedala, ze pekne od druheho dna kojim, na stastie mi po sekcii asi 3 hodky po nej priniesla mlada sestricka malinku prisat.

Inak nechapem to do nedavna sa latkovalo v TN nemocke ale uz sa nie ;( lebo zrusili pracovnu :( skoda toho lebo to bolo super podla mna :( a v TN to asi neni problem lebo aj hnusaky su na izbe a vynasaju ich rano a vecer ale neni su tam normal skrinky kde by som si dala vak s plifenkami spinavymi lebo tam je prebalovak, kde su sice dole 4 skrinky pre kazdu jedna ale nemozes ho pouzivat, lebo prebalovat mas v postielke tak som pred doktorkou na vizite povedala, ze ci si mam roztrhnut jazvu hned na tych vysokych postelkach hned alebo az za chvilku ked odidu a ci je ten prebalovak len pre doktorku aby si tam polozila plienku do ktorej si utrie ruky pred vizitou. uz potom drzali usta tie truby co vladnu novorodeneckemu v TN 🙂

ale latky ja sa tesim ze pridu plienky a idem s touto myslienkou hajusat ;) cafte sa a bru noc ;)

dahlia23
22. feb 2010

dugy - BL nemám. práve kvôli tomu, že majú PUL vrstvu a to som nechcela. ale inak nemusia byť zlé a dajú sa kúpiť aj u nás. ak ti tá PUL nevadí, tak ich skús 😉 ale čo do nich sedí alebo nesedí, to ti veru neporadím ☹

crysmile
22. feb 2010

dadka, tie HD si myslela ktore, tie zakladne.. mam v tom mišung, lebo su tam vzdy tri odfotene a neviem ktorych sa to tyka..

dahlia23
22. feb 2010

julia, ešte som. 🙂

a kto Ti v TN povedal, že nemáš prebalovať na prebalováku? 😕 ja som prebalovala iba tam.
a nelátkovalo sa, už keď sa Lenka narodila, a to sú už 3 roky.

my sme dneska na žúrke rodili o 106 😀 všetky zážitky z pôrodu sme si rozobrali. ešte jedna fľaša fernetu a žrebovalo by sa o účasť pri mojom pôrode. podotýkam - ja som bola šofér 😀 a našemu tatovi nezávidím zajtrajšie ranné vstávanie. 🙂 zato Lenka pri nom určite bude spať celú noc. a opička tiež 😀

crysmile: toto je tá základňa - používam ako slipovku
http://www.branakdetem.cz/damska-latkova-vlozka...

a na to sa pripevňujú tieto (keď treba)
http://www.branakdetem.cz/damska-latkova-vlozka...

teraz pozerám, že to majú nejaké nové veľkosti na tom...
ja mám tú základnú Malú a tie vkladacie veľkosti S a M. a stačia 😉

crysmile
22. feb 2010

dadka, uz som sa rozhodla pre tie bundles, predsa len sa mi pacia.. no a s tymi merino, tak dufam ze budu dobre.. dakujem..
a dobru nocku, idem si uz lahnut..
fuu, tak ste mali riadnu zurku.. a verim ze Lenka bude spat pri nom celu noc, ak na nu dychne 😀
tak sa drz a nieze porodis, mozes az od stvrtka..

dugyna
22. feb 2010

dahlia fuha tak to ted neviem..a ked tam ta pul vrstva nie je nepretekaju ti?

dahlia23
22. feb 2010

dugy, nikdy mi tá vložky nepretiekla. a skúšala som ich aj bez mooncupu, aj v noci. teda, to sa týka HD, iné som vtedy ešte nemala.

crysmile, čakám na štvrtok ako na spasenie. 😀
a tie bundles sa aj mne najviac páčia, takže dobré rozhodnutie. 😉 a sú aj za fajn cenu. inak, to merino mi prišlo čudné najprv, ale už sme sa zžili. 🙂 aj merino prsné vložky mám, tak možno sa zo mňa vykľuje merino-závislák. 😀

som zvedavá, ako budem spať ja. nepijem kávu ani kolu, ale dneska som dostala takú chuť, že som vypila 1/2 l pepsi asi o 6tej večer. ☹ môj organizmus je dobre naštartovaný 😀

emjee
22. feb 2010

mneme vypchavam bl bambusovymi stvorcami

etuska
22. feb 2010

baskaj-ty si ale sikovnica 😉 -paradna plienocka 😵
Ja som dnes kupila konecne non-bio prasok,tak sa tesim ze operiem plienocky.Musim este posnorit po nete,ale jadrove mydlo som tu zatial nenasla 😝

dugyna
22. feb 2010

dahlia diky 😉

julia30
23. feb 2010

dugyna najlepsie mydlo na skvrny ale zlcove je tuhe z DM porovnanie cena vykon je super ;) ja ich mam doma vzdy aspon 3ks ;) nech m nahodou nedojde ;D

Dadi ty mas inu zaobu tych latkovych vloziek 🙂 ale kto ze by uz o tebe pochyboval ;) a mam priamy ko0ntakt na prievidzu s tymi praskami od pati tak uvidime ci sa do toho pustim 🙂

julia30
23. feb 2010

btw dahilia ten krem nA zadocek od alverde s bio sedmikraskami je tazko v pohodicke 🙂

henushka
23. feb 2010

baby, naspat k teme 😀 doteraz som prala na 60, teraz som skusala 50. vyzera, ze sa plienky vyprali dobre, myslite, ze tato teplota hygienicky staci? resp. mate niektora skusenosti, ze periete na menej ako 60?

julia30
23. feb 2010

mne plienky smrdeli keed som prala na menej ako 60 a dokonca aj na kratkom programe 60 takze neviem mozno mam zlu pracku ale musim aby nesmrdeli prat na 60 a 2h ma tusim ten program ale ani nepredpieram ani 2x neplacham tak neviem 🙂

dahlia23
23. feb 2010

henuska, ja som pocikané plienky dávala prať aj na 40... ale to už bola Lenka väčšia, mali sme tak 2-3 / deň, som ju po použití len prepláchla pod vodou a hodila do vedra a potom oprala s normálnymi vecami. Ale ak Ti tie plienky nesmrdia, tak by som ich pokojne oprala na tých 50... 😉
a ja používam 60 iba krátky program. teda, nepoužívam, používala som len pri plienkach. 😀 ale podľa toho, ako dlho boli vo vedierku som ich pred praním pustila na plákanie.

henushka
23. feb 2010

no ved prave, ze nesmrdia 🙂 tak asi to bude ok

mneme
23. feb 2010

a myslite, ze je ok, ak periem tie plienky s ostatnymi vecami? mne to zatial ( 😅 ) nevyda na celu pracku

izabelkak
23. feb 2010

no ja mám pocit že viac sa zaplní pračka pri štvorcoch, lebo ja najnovšie obdeň práčku naplním plienkami full max. že tam dám jeden uterák...

julia a aké má zloženie alverde mastičky? nejde mi ani tak o úplne zloženie len aké sú tam bylinky, prípadne olejíček? ja som max. pokojná s weledou, včera som kúpila telové mliečko a paráda Iz má z neho úplne hebkú kožu je fakt, že na nožky by potrebovala viac premastiť no v ošetr.kréme je aj harmanček tak som sa bála ho vziať... na ritku je tá weleda geniálna...