Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

milvasik
23. júl 2010

miruss, dakujem, este vas budem otravovat otazkami🙂))))))))))

martina05
23. júl 2010

@alusha http://www.latkovky.sk/produkt-detail/fuzzi-bun...
http://www.ekoplienky.sk/product/fuzzi-bunz-one...
tu som ju našla ...a je fakt kráásna ....... mám zálusk na tú červenú

@sulky neprišli ešte náhodou tie anavy?? Tá tots sa páči aj mne, keď príde daj mi prosím ťa vedieť ....

emjee
23. júl 2010

ad anavy - mate niekto aj tie snapkove? lebo mne pridu dost malicke aj ked su jednovelkostne a nemam moc velke dieta 😔

martina05
23. júl 2010

jeej našla som zase niečo nové...nemáte ich niektorá odskúšané
http://klingacik.sk/detail/758/happy-heinys--je...

a stráááášne sa mi páčia ja tieto /@emjee diky za tip v článku/ , len sú dosť drahé ....
http://www.latkovky.sk/produkt-detail/blueberry...

Bože zase budem nakupovať o 106 a MM skolabuje.....

brisilda
23. júl 2010

kocky dnes sme odskusali nasu flipku mali sme ju na sebe cca 4-5 hodin a ked som sla maleho kupat lamentovala som ci je vobec pocikana 😀 😀 😀 ta strana ktora bola v kontakte s pokozkou nebola vobec mokra no zato druha strana uplne premocena 😀 😀 😀 maly bol v nej pokojny ako v pamperske takze moja spokojnost je 100% kazdemu odporucam plienka splnila moje ocakavania 😉

brisilda
23. júl 2010

@martina05 ten prvy link je super aj mne sa paci ale vsimni si ze je bez vkl. vlozky 😖 a nato ze je tak draha by ju podla mna mala mat !

izabelkak
23. júl 2010

@emjee anavy sú bedrové plienky, ja mám aj tie povodné tie boli o 4 cm kratšie v sede a stále sú nám nám dobré, a to som stresovala že ich isto neoblečieme neskor....
mňa na tých snapkových skor trápi že mi akosi zle chytá snapka, a neviem či je problém v plienke alebo mojej snapke?

tu je porovnanie anavy plienok s inými https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ivuska-h/alb...

s tým ale že jej materiály sú ovela pružnejšie, ako napr. taká BBH bambus.... s tou mám momentálne veľké problémi zapínanie nám nijako nesedí ....

maja22
23. júl 2010

@izabelkak mala som jedny vlniaky, ale som ich predala, lebo malý ich mal na sebe len raz a otlačili mu nožičky, viac som ich už neskúšala. Plienky mám aj obyčajné, biele, ale do nich vkladám ešte jedny, neviem, kde boli kúpené pôvodne, ja ich mám z bazáru, vyzerajú ako malé bavlnené uteráčiky na tvár. Potom mám niekoľko BL bamboo, classic, 2 konopné... Nechcem teraz, aby to vyznelo, že dieťa nechávam "pariť" v látkovkách kvôli prírode. Malý má väčšinou zadoček v poriadku, lebo ho prebaľujem často a používam aj krémiky, hlavne po kakaní, keď ho osprším....

Napísala som sem hlavne preto, aby tu pre objektivitu bolo spomenuté aj to, že sú detičky, ktoré majú aj s látkovou plienkou problém, nie je to len problém jednorazoviek. Keby som videla, že to malému škodí, určite by som ich nepoužívala. Tiež si myslím, že látka je prirodzenejšia, ale vyžaduje to od matky väčšiu námahu a čas navyše. Aj keď je to denne možno len 30 minút, je to tak, to je neodškriepiteľný fakt. A potom, "obťažuje" to aj malého, on sa priam neznáša vyzliekať, obliekať, prebaľovať, takže keď je denne častejšie prebaľovaný, stojí nás to oboch nejaké nervy. Týmto však nechcem nádejné látkarky odradiť, sama látkové plienky propagujem, ale nehovorím iba o tom, aké je to super, keď to obnáša aj nejaké starosti navyše. 😉

emjee
23. júl 2010

@izabelkak ani mne ta snapka bohvieako nedrzi 😝

martina05
23. júl 2010

@brisilda no to máš teda pravdu...vidíš to som prehliadla...tak sa mi bude aspoň ľahšie rozhodovať... 😉 😉

milvasik
23. júl 2010

babulky, cakame babo v novembri, chystam sa objednat latkovu vybavicku, ale chcem sa spytat, niekde som tu citala, ze pri tychto plienkach sa pouzivaju skor zavinovacie body -preco? Ja mam uz nakupene normalne cez hlavicku, je v tom taky problem? Ked mam klasicke, nestaci to poriesit tym extendorom ci ako sa to vola? A tiez este ked som neriesila latkovky, nakupila som aj rozne babatkovske nohavice, no su dost uzke, vyuzijem ich vobec? Natiahnem ich na tu Mommy´s Touch AIO, kedze je v nej tensia ritka?

maja22
23. júl 2010

@zfidorka nepoužívam separačky, takže lež tá ka.a zíde, chvíľku to trvá... 😝 Keby mal bobky ako zajačik, bolo by to jednoduchšie, ale to by mohlo bolieť, takže radšej nie.... 😝 😀

zfidorka
23. júl 2010

@maja22 ani ja nepouzivam separacky, ale moja kaka prazenicu, u rocneho drobca ako mas ty moze byt ta stolica ina...

brisilda
23. júl 2010

@martina05 kuk link ta je super teda podla popisu ja si nanu brusim zuby 😀 http://klingacik.sk/detail/764/happy-heinys-jed... aju aj vzor kravicka 😀

brisilda
23. júl 2010

@milvasik ja mam tiez vybavicku normalnu klasika body klasika nohavicky riflicky ked nieco neobleciem cez latkovu plienku hodim na maleho pampers 😀 a je po probleme 🙂

izabelkak
23. júl 2010

@maja22 a keď tú plienku osprchuješ prudkým prúdom nejde to lepšie? lebo ja ak nevyklepem, tak vysprchuje, nastavím sprchu na ten prudký prúd takže stačí chvílka....

s tým čo si napísala úplne súhlasím, mám dieťa s citlivou pokožkou takže presne viem čo myslíš tiež tu preto kočkám radím nekupovať na začiatok vela radšej odskúšať viaceré typy, na druhej ak by som ostala pri plienkach BL, ktoré som mala na úvod tak už asi dnes nelátkujem tie nám práve narobili šarapatu, ale tak aspoň som vedela aké materiály a strih malej nevyhovujú....
tie štvorce možu byť aj nízkogramážne.... ja osobne by som no name štvorce nekupovala, lebo by som vlastne nevedela čo od nich čakať....

my máme štvoro vlniakov a neotláčajú nás žiadne, ale tak snažila som sa vyberať také čo neotláčajú, pri zapínacích ideálne aby v gumičkách nebol latex, ten zvykne niektoré deti dráždiť.... a príde mi že lastín aj menej otláča ako klasická gumička ....

sulky
23. júl 2010

baby, kto si brusite na tu happy heinys kravicku, tak mam len 3 kusy 🙂 a z organic iba dve.
vlastne z kazdej farby su 3 kusy,zobrali sme ich najprv na skusku, ci sa osvedcia 🙂

mneme
23. júl 2010

@martina05 blueberry minky je super plienocka, ale fakt z tych najdrahsich. ma vyborny strih, velmi podobny ako bg
3.0, len je o dost objemnejsia, zato skvelo nasaje 😉

sulky
23. júl 2010

@zfidorka , ani neviem ako vlastne ste zatocili s tymi bodkami na zadocku? uz vies v com to bolo?

sulky
23. júl 2010

@martina05 , myslis vlniaky? Este nie su bohuzial ani usite,ja odhadujem tak cca 3tyzdne

sulky
23. júl 2010

@zojec ,ja som za patentky, aj na tots bots sa mi viac pacia patentky

zfidorka
23. júl 2010

@sulky a swb econappy kravickovu nebudes mat (casom)? 😉 kedze ta hh organic nema vkladacku, swb econappy sa mi zda byt lepsia... uz si tu hh organic aj skusala? dobre saje ta vnutorna vrstva?
na bodky predpisala dr. imazol, ten to pekne preliecil... pravdepodobne to bolo z tych jej kakoprdov, na zaciatku som jej zadocek velmi nekremovala, tak koza nebola odolna a podrazdila sa... nedavam jej ani celulozove separacky, raz som jej dala do bg 3.0 a separacku jej tam urobila dost mokro a mokrej plienke sa snazim vyhnut... teraz jej preventivne zadocek kremujem, ale len tenuckou vrstvou a zatial je to ok 😵

brisilda
23. júl 2010

kocky na zadocek je dobra calciova masticka 😉 u nas lepsia ako sudocrem 😀 my natierame minimalne iba po kakani ked je ritka mierne podrazdena inak nekremujeme 😉
@sulky ja si brusim zubky tak mi prosim jednu rezervuj 😀

och
24. júl 2010

@alusha no vyjdu tam dost draho 😝 22,5e 😅 ale ked nezozeniem asi sa capnem po vrecku 😀 😀
@sulky ja som to vcera psychicky nezvladla a objednala si u teba Happy Heinys ziarive kvety, tak dufam, ze sa mi ujde 😀 😀 😀

martina05
24. júl 2010

@sulky nemáš náhodou na nete fotky všetkých tých vzorov happa heinys a bližšiu fotku rozloženej plienky?? a Anavy som myslela tie nohavičkové plienky kvietkové čo si kúpila tuším zajaciq

henushka
24. júl 2010

@milvasik My pouzivame tiez klasicke bodynka a extendor uzivime napr. na noc, ked mame vypchatu plienku, takze to mas v pohode. A co sa tyka nohavic, tak ono ani tak celkom nezalezi od pouzitej plienocky ako od velkosti babatka. Ja ked tej nasej "spagete" dam prilezitostne hnusku, tak jej gate padaju 😀

zrzulka
24. júl 2010

babulky nemate niektora skusenost s bavlnenymi tamponam do podprsenky????ktore su dobre co nepretekaju???

henushka
24. júl 2010

@zojec Ja som zo zaciatku pouzivala suchacove PULky a teraz mam patentkove flipky. Takto mi to aj vyhovuje. Pri malom babatku je suchac prakticky - rychly a dobre nastavitelny, co je pri prazenicke dost podstatne 😅 . Ale vacsie deti maju tendenciu si ho rozopinat a tiez ich moze doskriabat na brusku. Malu momentalne pri prebalovani nahanam po izbe, tak mi vyhovuju patentky, lebo viem, ktore zapnut a to sa da v akejkolvek polohe 😀

A co sa tyka zivotnosti suchaca, zalezi od znacky. Asi najhorsie ich maju BL, su hrube a velmi rychlo

henushka
24. júl 2010

som to nejak odpalila skor....

velmi rychlo odchadzaju, teda nedrzia.

henushka
24. júl 2010

Babulky, ake vrecko na plienky by ste mi poradili, tak na zopar plienok? Mam jedno vacsie TB, ale zistila som, ze ked sme teraz boli na vikend prec, tak som v nom mala vlastne vsetky pouzite plienocky a zrazu som nemala do coho dat priebezne, ked sme boli na vylete. Viem, ze uz sa to tu kedysi rozoberalo, ale to kym by som nasla...