Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

majus246
31. jan 2011

@smejkoh no môj to pochopil veľmi rýchlo skús a potom napíš ako vám to ide my sme mali problémi len keď šli zúbky trápili ho hnačky a hoci bol aj na nočníčku no aj tak mu chúďatku ušlo no už vyšli tak zas máme pokoj ja som obzerala látkové chcela som ich na leto no celkom tomu ako to funguje nerozumiem a pripadá mi to aj dosť drahé aspoň tie čo som pozerala a treba aspoň podľa mňa tak aspoň 10 máš s tým dáke skúsenosti a koľko tak minieš za deň?a ak Ťa môžem vysvetlila by si mi to v skratku mám s toho trocha chaos s tých všetkých druhou a tipov čo sa tu spomínalo a niak sa v tom neviem vyznať Ďakujem

zuba
31. jan 2011

@labutka No ja periem len pocikané plieočky 😉 teda väčšinou, raz za štvrť roka sa pritrafí aj pokakaná, ale to fakt zriedka a tá 40-tka tomu stačí, asi tak každé 5-te pranie na 60-tke.

zojec
31. jan 2011

@zuba tak to zavidim.. 🙂 ja periem tiez len pocikane plienocky, ak je nahodou nejaka kaka, tak je tvrda a sklepne sa v pohode do wecka.. a 40tku si teda netrufnem.. aj na 60tke sem tam smrdia :(

zuba
31. jan 2011

@zojec Mali sme také obdobie aj my, ale samo prešlo, myslím, že to tu aj niekto nedávno písal. Takže teraz je to v pohode.

zojec
31. jan 2011

@zuba uz sa neviem dockat, kedy to pride... :D rano je niekedy na nevydrzanie u nas v izbe 😒

zuba
31. jan 2011

@zojec No tak u nás býva už často ráno suchá plienočka 😉 a potom šup na nočník, ale cez deň sa v poslednej dobe akosi s nočníkom rozchádzame a kým ho tam dám, je už plienka mokrá.

zuba
31. jan 2011

Inak konečne som sa odhodlala do tých vlnikaov a nalanolínované sa sušia - hádam zajtra vyskúšame a budemem spokojní. Máme BoJ - M.

zuba
31. jan 2011

No a kúpiť lanolín v lekárni bola teda sranda- kukali na mňa ako na prízrak, že či som si naozaj istá, že chcem to čo pýtam. Sa dva krát ujisťovala, že či naozaj toto chcem. A potom druhá zisťovala, že a ako to chcem rozpúšťať. Som bola u nás asi prvá lastovička 😉 .

aknavij
31. jan 2011

@etuska dakujem, tak objednam, uz sa tesiiiiim🙂))

aknavij
31. jan 2011

Inac baby, ja som nalanolinovala Boj-ky vlniaky-nove a prevlhli na bodynko. Treba ich nalanolinovat 2krat ked su nove? Mate s tym skusenosti? Mala pod nimi Anavy bambusovu so vsetkymi vkladackami.

henushka
31. jan 2011

@chavele Co sa tyka stvorcov, vyskusala som viacero druhov a u mna z bavlnenych vedu MaM. Samoska su super bambusove Kikko, ale podla mna sa moc nehodia na novosklad, lebo velmi rychlo sa z nich stanu vyrazne obdlzniky. Su super na skladanie narovno. Vyuzijes podla mna pocas celeho plienkovania.

zuba
31. jan 2011

@aknavij NO tak som zvedavá ako dopadneme my zajtra - tiež som lanolínovala len raz

labutka
31. jan 2011

@zuba ja perem takisto len ocurane, ale na 40 si netrufnem.

@majus246 @smejkoh baby ak ste z BA, vo stvrtok robim prezentaciu o 10:00 v MC Rybka. Kuk www.latkovky.sk/prezentacie alebo www.webareal.sk/mcrybka
Takisto ak viete o niekom, kludne poslite pozvanku dalej. Nech sa nasa sekta rozsiruje. 😉

izabelkak
31. jan 2011

kočky BoJ-ky rovnako aj BI shorties potrebujú tak 2 - 3 lanolínovania a potom už sú spohľahlivé, predsa je ten matroš taký klzkejší tak sa to tam musí poriadne dosť.. prípadne skúste lanolínovať až usušené vlniaky...

a čo sa savosti týka - BI prefold a anavy viacvrstvené - v podstate ide o gramáž, ak je rovnaká myslím si že by mali sať rovnako.... ja na noc dávam síce BI prefold ale bližšie k zadku radšej bambusové froté alebo mikrovlákno... tie rýchlejšie nasajú, ak dieťa pustí naraz veľkú dávku rýchlejšie to nasaje a najmä rozloží tú tekutinu, flauš/fless podľa mňa tak rýchlo nesaje a nedistribuuje... tiež jedna z príčin prečo vám plienky ala BBH bambus pretekajú... ale tak tá plienka má aj iné muchy...

ja som momentálne max. nadšená z tých wonderoos kapsoviek, ľutujem že som nekúpila viac... ako písala dávnejšie @zojec na to že je tam klasický flees veľmi dobre drží sucho a tá bambusová vkladačka to je supriš....

marianas
31. jan 2011

Ahojky. Pýtala som sa pred pár dňami, no nikto mi neodpovedal, tak píšem znova: Babenky, používate puer? Ja periem v orechoch, zatiaľ nemám pocit, že by bolo niečo "zašednuté", no radí sa používať puer na bielenie. Používate ho i na Vaše biele oblečenie? A vraj je dobrý i na čistenie WC či upchatých odtokov? Odporúčate ho kúpiť? Aké máte skúsenosti?

zfidorka
31. jan 2011

@marianas ja periem v lovele, obcas tam dam puer pre dobry pocit 🙂 inak sa mi celkom osvedcil aj na skvrny - to nestaci pridat len do prania, treba na par hodin namocit, ale v podstate tu istu sluzbu urobi aj odstranovac skrvn z DM v zelenom vedierku (PUER je viac eko, preto ucinkuje az od 60 stupnov, ten z DM uz od 30 stupnov)... na cistenie wc a odtoky je PUER tiez dobry... 🙂 da sa kupit aj na vahu za dobru cenu (detivbavlnke.sk) 😉
ps: ja mam starsie veci zasednute aj pri prani v lovele... 😒

lulukn79
31. jan 2011

@aknavij @zuba po prvom lanolinovani prevlhali, no po druhom sa to zlepsilo 🙂 myslim, ze bodynko uz vlhke nie je.v noci zobudim aj druhe oko, aby som bola vnimavejsia a rano zreferujem presnejsie 😉

majus246
31. jan 2011

@labutka ahoj no bohužial som dosť ďaleko od BA som z Ružomberka inak by som určite prišla kukla som na stránku ktorú si zadala takže idem troška lepšie poštudovať no viem že najlepšie je vidieť no škoda

divoska
31. jan 2011

@zuba dufam aj ja ze budete spoko 😉
inak zazrak sa stal. zacalo to minuly tyzden... dieta kakalo uz "len" tak 5 krat za den, posledne dni cca 3, a predvcerom tak raz za 22 hodin... neuveritelneeeeeeee 😀 ruky uz nemam jak smirgel od tolkeho zapierania, prebalujem po celom byte lebo viem ze maximalne cikne a aj to ho prebalujem vzdy hned po cize nema moc z coho 🙂 a plienky su skoro vsetky biele 😀 jupiiii @petrinka a co jak to robili jak ja, prebalovali nonstop 🙂 alebo sme boli flegmaticke deti voci mokru v plienke 🙂))

zojec
31. jan 2011

@divoska no ja ti neviem ci to mokro sa v plienke udrzalo.. , podla mna v mokrej perine 😀

sima.p
31. jan 2011

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10142375&tab=1
Baby - máte niektorá skúsenosť s týmto? Oplatí sa to?

zojec
1. feb 2011

@sima.p ak ti mozem odporucit, nekupovat celu sadu z jednej znacky.. moze sa stat, ze ti nebude vyhovovat, potom sa jej tazko zbavis, lepsie sa preda jedna plineka ako 10 a viac, a casom sa aj naroky dietatka menia.. ja osobne by som radsej plienocky dokupovala pomaly a postupne.. su tu baby co maju pop in plienocky, ja osobne s nou skusenost nemam. pise sa tam, ze je tam 10 plienok plus 3 nocne aze to vydrzi cele plienkove obdobie.. na to by som sa nalakat nedala, lebo bambus dlho schne, cize by ti nestihalo schnut..

emjee
1. feb 2011

@chavele na ten vak na plienky som citala, ze sa lubia zadrhavat snurky, ak to chces pouzivat na cesty / vychadzky na par plienok, tak si zober popoliny vak http://www.ekoplienky.sk/product/uzatvartelny-v...
a este mi chybaju vlhcene utierky - skus Medvidka a riediacu flasticku (najdes na klingacikovi) a einmalwaschlappen z DM pripadne latkove obrusky

emjee
1. feb 2011

@zuba
@aknavij BoJ merino urcite lanolinovat aspon 2x 😉 a u nas su na noc nepouzitelne

lulukn79
1. feb 2011

@aknavij @zuba takze po druhom oprati a lanolinovani prevlhaju, ale menej ako po prvom. 😒 tak ked ich nalanolinujete 2x dajte vediet ako to drzi. ja sa uz obzeram po nejakych novych na noc 😉

sima.p
1. feb 2011

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10486652&tab=5
A toto sú značkové či neznačkové plienky? Poznáte niektorá? Oplatia sa?

zojec
1. feb 2011

@sima.p tie su z ebay.. 🙂 povodna cena cca 5libier 😉

labutka
1. feb 2011

@emjee @chavele mam 2 vaky na plienky, ale snurky sa zadrhavaju len ked ich operiem v prasku. Ked periem v slize, ide to jedna radost.
Uz som sem raz pisala, ze mam pocit ze po prasku ostava nejaka tenka vrstva na PUL materiale, je to citit aj ked prejdem rukou zvnutra kapsovky. A to som nedala vela prasku.

zojec
1. feb 2011

@labutka ja mam inac s pulom tiez taku skusenost :D ze ked periem v geli, tak ostava na pule taka zvlastna vrstva ako keby lepilo.. neviem to opisat :D po slize je pul uplne hladucky.. a ak sa vam zadrhava gumicka, nie je nic jednoduchsie ako ju vymenit.. 1. okruhlej gumciky stoji od 10 do 20 centov :D zavisi kde zakupite..

chavele
1. feb 2011

@henushka stvorce na novosklad - no ja to zatial ovladam len teoreticky 🙂, ale podla velkosti syna, ktory sa narodil 3.800 g a v 2 mesiacoch mal 6 kg, tak ratam, ze by som novosklad nemusela pouzivat dlho a mohla by som rychlo prejst na skladanie stvorcov narovno do nejakych puliek (BG Flip ?) 🙂 S tym novoskladom sa neviem nejako stotoznit a manzela si s novoskladom neviem predstavit vobec. Moja predstava bola, ze by sme to novorodenecke obdobie nejako zvladli a co najrychlejsie presli na skladanie plienok narovno.
@emjee dakujem za tip na vak, hej myslela som ten vak hlavne na vychadzky a cesty, vlhcene utierky som nepouzivala ani pri synovi, on sa na zaciatku pokakal do kazdej plienky, tak som umyvala pod tecucou vodou v umyvadle a ked bol starsi a uz nekakal do kazdej plienky, tak som ho len prebalila, pripadne odpolovicky osprchovala vo vani. Mne sa z tych jednorazovych utierok vyhadzal a mi smrdeli a k tymto latkovym som sa nedopracovala 😒
@labutka ja periem v persile sensitive, bez avivaze, tak odskusam a uvidim 🙂 Pripadne dokupime neskor 🙂