Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
9. sep 2012

@indys moja nosila velkost 74/78 disana do 9. mesiacov / 8kg, ja si neviem vynachvalit baby idea wool shorties, je to najlepsi kusok mojej latkovej vybavy, su ovela jemnejsie ako disany, maju vyssi pas... kludne mozes zobrat velkost L a ta by mala vydrzat do odplienkovania...
v albume mam popisane vsetky vlniaky, ktore som malej davala...

zuzanamolnarova
9. sep 2012

@indys No ja ti ich porovnať neviem nakoľko Disany som nikdy nemala ale
@zfidorka ich opísala takto
Disana vlnené naťahovacie (1 ks veľkosť S, 1 ks veľkosť M) – super na noc, priedušné, pekne sadnú okolo nožiek a zakryjú chrbátik. Veľkosť 62/68 som používala do 3. mesiaca, cca 5,5 kg, na nočné plienky som tieto najmenšie musela dosť naťahovať, tak som prešla na vačšiu veľkosť. Veľkosť 74/80 som dávala malej do 9. mesiaca, cca 8 kg, začali jej byť na nočnej plienke krátke na páse.
@zojec DISANY naťahovacie, pletené, veľkosť S, parádne vlniaky, používam ich každú noc na nohavičkové plienky.. Nevýhoda naťahovacích vlniakov je, že najlepšie sedia len na nohavičkové plienky, na plienky narovno sa tažko aplikujú.. dajú sa dať na novosklad, ale pri novorodencovi by som to neriskovala, mohli by byť veľmi rýchlo okakané a z vlny sa to ťažko odopiera.
Názory na Lovíky:
LOVEYBUMS crepe veľlkost M, super vlniaky, vhodné hlavne na deň, perfektne sedia na nohavičkovú plienku, ale udržia aj štvorec, alebo inú vkladačku
@behulka Loveybumscrepe - moje najobľúbenejšie z lovíkov, hrubšie, strihovo sedeli na plienky na rovno veľmi dobre. Nohavičkové z nich trčali. Mala som veľkosť M. Dala sa použiť cca od mesiaca, od 4 kíl. Neprevlhávali. Dobré aj do šatky
Môj názor - lovíky crepe - podľa mňa sú vhodné radšej na nohavičkové plienky ako na plienky narovno (mala som s ními zlé skúsenosti vtedy keď som ich dala na plienky narovno a malá mi spala na boku - cika nám vytiehli medzi nožičkou a vlniekmi)
O Disanách som niekde čítala že sú hrozne hrubé ako sveter či pulóver a tiež aj drsnejšie ale ako som v úvode písala nikdy som ich nevidela 😒
Moje dve NAJ vlniaky sú: naťahovacie od Bionosu a Lovíky lightweight 🙂
.

zojec
9. sep 2012

@indys suhlasim so @zfidorka , urcite sa oplati investovat do BI shorties 🙂 a to rovno velkost L 🙂 pri malej som mala len longiesky Lka, nosila ich od 5mesiacov az do 2 rokov , myslim ze v roku som kupila shortiesky 😉
disany maju dobru cenu, ja som bola aj som s nimi spokojna 😉 ale tvarovo nevydrzia tak dlho ako BI, a dotykovo su drsnejsie ako BI. brala by som velkost M (74) miso ma cca 5kg a su mu na nohavickovu plienku dobre a este par kil znesu 🙂 z Skovych uz vyrastol 😉
LVB crepe su vynikajuce na plienku narovno.. na noc by som zvolila radsej natahovacie 😉
@zuzanamolnarova :D jaaaj, uz by bolo urobit v tom mojom clanku aj nejake inovacie... 😀 😉

blovitc120
9. sep 2012

@indys ja som malemu tiez zobrala BI shorties, velkost M, nosil od narodenia, najskor mu boli ako longies a postupne do nich dorasta 😀. Okrem toho mam Disany a Loveybums lightweight a ked to porovnavam, najhrubsie Disany nikdy ani neprevlhli, BI shorties takmer nikdy neprevlhli a Loviky aj ked sa lanolinovali asi 5x posebe, takmer vzdy prevlhnu, ale to je aj tym, ze moj maly ropovod cika vela a spi na bruchu plus je chalan, tak je to pre ne zataz. No su uplne jemnucke

haley7897
10. sep 2012

ahojte, dnes som nahodne nasla zlavu na plienky BumGenius Econobum , ak by niektora z vas mala zaujem 😉 http://www.babyzlava.sk/team.php?id=178&c=maillist

hhenike
10. sep 2012

ahojte. Poradte mi vacsie nohavickove plienky (vhodne na noc), okrem bum hugger. Teraz pouzivame Bamboozle strech a Flexitots, ale mam pocit, ze o chvilocku budu male (musim ich este dovypchat aby nepretiekli do rana a tym padom hoci su nastavene na najvacsiu velkost, tak uz je to LTT)

zfidorka
10. sep 2012

@hhenike bambi roxy velkost M-L

lyongirl
10. sep 2012

Ahojte, potrebujem poradiť...čo dávate deťom von, ak idete na dlhšie, aké plienky? Môj malý teda vôbec veľa neciká, ale vonku sa pravidelne preciká, alebo ho musím prebaľovať a ja rozmýšľam, že čo bude v zime? Teraz mi to vôbec nevadí, ale v zime sa vonku prebaliť nedá...je pravda, že v zime aj nebudeme tak dlho vonku...
Ja dávam na von B´bies Max Bambou, niekedy Lollipop bmb, občas aj Bambi roxy...nechchem mu zas dávať nejaký veľký balík, lebo potom sa mu zle chodí...

susul
10. sep 2012

dievcata, ktore si potrebujete doplnit vybavu tak na zlavovom portaly babyzlavy.sk je v oibzje okuenka BG Econobum.

rolla20
10. sep 2012

@hhenike ja davam bambus little lamb vel.2, tiez sme LTT, tak pojdem objednavat little lamb vel.3 a nato little lamb vrchne nohavicky vel.3, dufam, ze budem spokojna, bo ta nohavickova vel.2 nam strihovo vyhovuje a este do nej davam little lamb vkladaciu plienku + little lamb separacku
@lyongirl ja nic neporadim, ale ja davam stale kikko bambus stvorec + LL separacka a ani raz sme nemali nehodu 😵 takze uz mozem zahlasit, ze nemam cikajuce dieta 😀

lyongirl
10. sep 2012

@rolla20 a to mu dáš len 1 bmb plienku a koľko ti vydrží v tom?

rolla20
10. sep 2012

@lyongirl ako kedy, ale priemerne aj 2hodky, ked pije vela cajiku tak menej 🙂

lyongirl
10. sep 2012

@rolla20 no mne doma niekedy pol hodku, niekedy viac takáto kombinácia, ale na von potrebujem niečo savejšie, teraz bývame vonku aj 2 - 2,5 hodky, ale to vonku prebaľujem...

peluskovo
10. sep 2012

@lyongirl pop in new generation, to je plienka z AIO/ kapsovych, ktora nam pekne vydrzi aj na noc a este kombinacia lilttle lamb kapsovka a vkladacka od wonderoo. toot su dve pre nas aj na noc neprestrielne ak hovorime o AIO/ kapsach

lyongirl
10. sep 2012

@peluskovo Katka, čiže mi ich radíš na von v pohodke? Ty čo dávaš Ondríkovi na von?

lyongirl
10. sep 2012

nemusí to byť zrovna AIO, alebo kapsovka, ale proste plienka, ktorá potiahne 🙂

peluskovo
10. sep 2012

@lyongirl joj,som nedopisala, myslela som, ze ked sa zamyslim nad aio aby nemalo babo aj nohavickovu aj vrchne a potom nedas oblecenie.... :D na von davam vsetky bambusove aio co mame, a ked nemame tak mikrovlaknove a prebalim tak za hodku dve, podla toho ci zaspal, ci pil a pod...

hhenike
10. sep 2012

@zfidorka a nevies nahodou, ci na to sadne wonder wrap?

zuzanamolnarova
10. sep 2012

@hhenike áno, krásne ju prekryje napriek tomu že bambi roxy sú nastavené na najväčšiu veľkosť a wonderky na medium (fotka nie je veľmi kvalitná, lebo malinká sa mi mrví o 106 ale dá sa aspoň vidieť )

zuzanamolnarova
10. sep 2012

@hhenike ale nemyslím si že by si s Bambi roxy niečo vyhrala, my máme necelých 12 kíl a je nám LTT 😝

nenocka
10. sep 2012

@hhenike
@zuzanamolnarova my máme BR jednoveľkostné, Luky má 14,5 kila (možno už aj viac) a sedí mu super - a to do nej na noc dávam na 4-tiny poskladanú wonderoo vkladačku alebo na 3-tiny štvorcovú bambi roxy + úzku bambi roxy (alebo hociakú inú). gro baby wonder wraps aj tú jednoveľkostnú nezmenšenú prekryjú v pohode 😉 dúfam, že som pomohla 😉

hhenike
10. sep 2012

@zuzanamolnarova dakujem za foto. No ja by som v podstate ani neriesila, lebo syn je uz cez den odplienkovany, ale na noc este ma plienku. Lenze dcera je zatial na noc v jednorazovkach - na den ma plienky uz po synovi 🙂. Tak najprv som myslela, ze ona dostane nove nocne plienky. Lenze ako tak vidim, ze mlademu budu o chvilu plienky male, tak asi tie presuniem dcere a preto zhanam synovi nejake vacsie :D. Ale ked vravis, ze ziadna vyhra... tak este pouvazujem, alebo budem dufat, ze aj v noci sa o chvilu odplienkuje a dovtedy mu vydrzia tie co má a predsalen kupim nové malickej :D.... no mam ja ale problemy ;)

blovitc120
10. sep 2012

@hhenike nohavickove neviem, ale kapsovka Happy Heinys jenajvacsia plienka, aku som kedy videla, snad sadne aj 5 rocnemu. Dcere som ju zmensovala na noc este v 3 rokoch. Baby tu sice pisali, ze sa im vypelichal flis v nej, mnenie a nikdy nepretiekla, vypchavala som 2 BI prefoldami

ekoplienky
10. sep 2012

@hhenike: Väčšie nohavičkové plienky sú: Bambi Roxy nohavičková M-L, Anavy nočná XL plienka, Bum Hugger XL.

@lyongirl: Na von sú dobré kapsové plienky s bambusovou vkladačkou (Little Lamb) alebo kapsové s mikrofroté vkladačkou (tam buď vymeníš mikrortoté vkladačku za bambusovú alebo k originál vkladačke pridáš bambusovú vkladačku, štvorec (30x30)). Z AIO Pop in new gen bamboo.

lyongirl
11. sep 2012

a ostatné mamičky, čo dávate deťom von, aké plienky, aby im to vydržalo cez 2 hodky?

hhenike
11. sep 2012

Baby, ktore mate Blueberry pul-ky. Na kolko stupnoch ich periete, normalne s plienkami na 60? Lebo v shope citam, ze prat na 40-50 oC. No urcite by som ich neprala zvlast. Tak ci si mam vybrat radsej nejake ine....?

ekoplienky
11. sep 2012

@hhenike: Blueberry coveralls sa môžu prať na max. 60°C.

hhenike
11. sep 2012

@ekoplienky dakujem

zuzanamolnarova
11. sep 2012

@lyongirl ja jej dávam na von hlavne Tot Bots Easyfit V3 alebo B´biesky ako ty len s prídavnou bmb vkladačkou. 🙂

behulka
11. sep 2012

@hhenike jedna z možností je dávať vkladačku nie dovnútra plienky, ale medzi plienku a vrchné nohavičky, no je to len na chvíľu.
@indys Loveybums Crepe boli výborné na plienky na rovno, no kúpila som ich z bazára nepoužité. Tú cenu, čo majú teraz by som veru nedala. M ko stačilo do odplienkovania, L ká boli na plienky na rovno veľké až do konca. Vlniačiky sa keď tak dajú i uštrikovať a o dva roky preštrikovať na čapicu.