Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

janefonda
6. feb 2011

@emjee dakujem pekne za rady. zajtra skúsim viacej vypchať a uvidíme čo to spraví! a nemáš náhodou aj kapsu BG? tiež by sa mi hodili skúsenosti ako ju dovypchať! 😉

emjee
6. feb 2011

@janefonda nie, bg kapsu nemam
kapsove mam:
blueberry minky - tam davam len original vkladacky
bbh magic - tie dovypchavam obycajnym stvorcom
fuzzibunzky dovypchavam BL stvorcami na tretiny
no a potom bum huggery dovypchavam BI twofoldom poskladanym na sirku

mneme
6. feb 2011

@janefonda bg kapsu chvalabohu nemusim extra dovypchavat, ale vseobecne na vypchatie cohokolvek odborucam baby idea prefoldy, twofoldy alebo bamboo hour - podla toho, ako potrebujes zvysit savost. pre mna su to absolutne bezkonkurencne vkladacky. myslim, ze do bg by ti mala stacit bamboo hour 😉

rosienka
6. feb 2011

dakujem baby za vysvetlenie ohladne tych flipiek a econobumiek. ja totiz econobumka mam, tak som chcela vediet, ci je nejaky zasadny rozdiel medzi nimi okrem toho zapinania, kedze viac chvalite flipky. ta stay dry vkladacka je nieco podobne ako tie mikrovlaknove z BG?

@eridani ja som si teraz kupila Gro Via a som velmi spolojna, ale aj SWB Econappy kapsa, je super a v peknych vzoroch. a este mam rada IB d'lish, kde su sice bambusove vkladacky, ale na vrchu je jedna vrstva polyesteru. potom mam este ceresnickovu Tots Botsku Easy fit AIO V2 pricom tam je bambusova viskoza na ritke a pod tym mikrovlakno.
@alpiinka ja som mala na novoska Thirsties PUL-ky velkost S a boli nam dobre skoro doteraz. inak jasne, ze vsetko sa da spolu prat, ja periem v orechoch a predpieram so zlcovym mydlom a mam to pekne biele.

zojec
6. feb 2011

@rosienka sty dry vkladacky su take microvlaknove ale navrchu maju nasity suedecloth, presne taky ako bg kapsovka vo vnutri 😉 a to zarucuje sty dry... akurat ked zacne babatko viac cikat, tak ich treba podlozit niecim savejsim.. dobre su BL 30x30 alebo 40x40 vkladacky, ale da sa tam dat aj stvorec, alebo cokolvek save.. 😉

izabelkak
6. feb 2011

@divoska aha tak to je potom super..... to musia byť potom dobré tie GB pulky....

miskatn
6. feb 2011

prosim vas, nadoba na skladovanie spinavych plienok ma vetrat alebo praveze ma byt tesna ? kvoli zapachu mi to nevadi, mozem ju mat na balkone, to je v pohode, len neviem aku mam kupit, co pouzivate ? @labutka robi prezentacie, mozno poradi tiez 🙂 dakujem !

labutka
6. feb 2011

@miskatn asi patrim k mensine, ale skladujem plienky vo vreciach na pouzite plienky. Su vyrobene z PULu, takze vetraju. Kvoli pachom pri dokladani plienok odporucam radsej 2 mensie ako 1 velke. A potom uz len presypem do pracky, mam plnenu zhora.
Ak vedro, tak take co sa da uzavriet, na balkone by som ho nechala pootvorene, nech sa plienky vetraju. Ak bude smrdiet, mozes si do vreca/vedra dat vatovy tampon pokvapkany eterickym olejom.

brisilda
6. feb 2011

@miskatn ja som mala najskor nadobu na plienky no zapcha tam bol hlavne ked somto otvorila neskor som si kupila vrece mam ho v kupelke hned pri dverach a cuduj sa svtee zatial ziaden zapach s tamat nejde 😀 a to mam jedno velke 🙂 no pokakane plienky hned preperiem a nechavam vysusit az potom ich dam medzi pocurane 😉

miskatn
6. feb 2011

@labutka @brisilda a kde ste kupili take vrece? ako to vyzera? ja som si spolu s plienkami kupila len take male vrecko na nosenie, nic ine nemali, dakujem

brisilda
6. feb 2011

@miskatn ja som kupovala toto 😉 http://www.ekoplienky.sk/product/vak-na-plienky... je naozaj velke 😀 no musim si este kupit nejake cestovatelske 😉

miskatn
6. feb 2011

@brisilda dakujem velmi pekne, prave pozeram, ze pri vsetkych ostatnych vakoch sa pise "Neprepúšťa vlhko a ani pachy." ... a pri tejto nie, tato naozaj netesni alebo je to len omyl podla teba ?

brisilda
6. feb 2011

@miskatn neviem ale ja ho mam a este sa mi nestalo aby s neho po 2-3 dnoch siel zapach 😀 jedine ked davam plienky do pracky to trosku smrdi 😉 a ako som pisala mam ho hned pri dverach zaveseny 😀 no ked tam budes davat nepreprate pokakane plienocky tak to bude asi smrdiet

miskatn
6. feb 2011

@brisilda dakujem, vyskusam 😵

kaktusik007
7. feb 2011

@miskatn ja davam do kybla, mam taky plne uzatvaratelny, povodne bol kupeny pre prach na pranie 😀 😀 😀
ano, ked otvorim, trosku smrdka, najma teda v lete --- teraz ani nie, je to v pohode, periem kazde dva dni cca, kazdy treti... ako kedy 😉 a cez leto davam tea tree olejcek par kvapiek na spodok, a aj na vrchnak... a funguje to, moc necitit 🙂)) a tiez sa mi osvedcilo kybel pravidelne ako ho vyprazdnim preplachnut cistou vodou 😉
ale obcas tiez skladujem plienky vo vaku.... ked sme na cestach a som potom leniva to prekladat do kybla a potom opat do pracky... a tiez pohoda.... len v tom kybliku to vyzera lepsie 😉

ludmilabb
7. feb 2011

ahojte, chcem sa opýtať žienky čo periete s pracími guličkami, sušíte ich nejako špeciálne, či len vyberiete z práčky?

hhenike
7. feb 2011

ahojte. K skladovaniu spinavých plienok: pozerám, ze vacsina volí asi formu "na sucho". A co robíte s pokakanou plienkou ak ju zaperiete? Nechate trosku alebo uplne vysusit a potom hodíte k ostatným? Ci supnene zapratú mokrú k ostatným?

michaela80
7. feb 2011

@hhenike ja davam zapratu plienku rovno k ostatnym do vrecka... 🙂 🙂 a momentalne pouzivam 2 vrecka..jedno na vkladacky tie periem na 60 2 hodiny a potom vrecko na kapsy a pulky tie periem na 40 1,5 hodiny...

zojec
7. feb 2011

@hhenike ja mokru zapratu hadzem medzi ostatne 😉 aj ked takych mam malo, lebo vacsinou kakame do nocnika. skladujem na sucho ale tych 5-10 hodin pred pranim namacam.. periem vacsinou vecer, takze plienky namocim doobeda a cez den potom dohadzujem 😉 myslim, ze mi to dost pomohlo proti smradku.... 😉 inak skladujem v obycajnom odpadkovom kosi z tesca, poklop nie je pevny ale vyklapaci, zatial nesmrdia 😉
@michaela80 fuha.. to potom musis teda casto prat, ked to mas takto vymyslene 😀 nie je to trosku perpych? 😕

hhenike
7. feb 2011

@zojec ... predpokladam, ze ficíte na bezplienkovej metóde 😉 . Tiez rozmyslam, ze skusime. Kedy ste s tým zacali? Zdá sa mi zbytocné vyhadzovanie penazí za ten cinsky nocník. Myslím, ze by som len zapojila nejakú misku co máme doma. Akú rozmer cca je na to ideálny?

michaela80
7. feb 2011

@zojec kapsovky periem castejsie.. tak kazdy druhy den a vkladacky tak kazdy 4 den mi vychadza... pri mojej zbierke nemam problem....a vkladaciek mam neurekom... 😀 😀 😝

zojec
7. feb 2011

@hhenike no az tak neficime. .. bolo by aj viac.. ale som rada aj za to hovienko v nocnicku.. 😉 s cikanim je to horsie.. to by som muslea chodit s nocnikom za nou kazdy den 😀 jasne cinsky nocnik, skoda penazi.. v hypernove maju misky na vyber.. priemer asi tak na dlan.. ale ja uz planujem zakupit normalny nocnik, moja uz sedi 😉

jonki
7. feb 2011

@hhenike tiez som z novembroviek...mi pouzivame misku cca od troch tyzdnov...cinsky nocnik je fakt zbytocnost. Kupovala som misku na slahanie z kauflandu stala asi 1,50€....hlavne nech je to nieco s oblym okrajom aby to babo nerezalo ak sa toho bude nahodou dotykat.

sulky
7. feb 2011

@ludmilabb , gulicky ked vyberies z pracky, nechaj volne vyschnut, tot vsjo 😉

zojec
7. feb 2011

@hhenike chcela som napisat kazdu chvilu, nie kazdy den 🙂 🙂 a zacali sme asi v 4 mesiacoch a tak viac v 5-6tich ked zacala kakat kazdy den 😉

sulky
7. feb 2011

@miskatn , ja pouzivam tento vak na plienky:

http://klingacik.sk/detail/855/tots-bots-vak-na...

Mam aj BL, ale nie je taky kvalitny ako tots bots. Snurka sa neda dobre zatiahnut,a uz sa mi na boku rozparal. Ale je zasa lacnejsi 🙂

sulky
7. feb 2011

@janefonda , na dovypchatie BG kapsy, alebo cohokolvek su super BI vkladacky, ako pisu baby, alebo akakolvek vv od anavy. Maju biobavlnene aj bambusove.

sulky
7. feb 2011

@eridani , BG Organic je super volba, alebo nova Anavy Easy.

hhenike
7. feb 2011

@zojec @jonki @michaela 80... díky. No uz aby nam dosli prvé plienky aby sme mohli zacat 🙂

hhenike
7. feb 2011

chcela som napisat @michaela80 ... díky 🙂