Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ellysa
15. júl 2011

@dankakk no veru nezdá sa to, ale keď tam narveme plienku ešte vzpchatú kadečím, veru zadok väčší ako človiečik 😀

ellysa
15. júl 2011

@estterka inak si myslím, že tvoja malá sa teraz začne veľmi meniť, ako začne chodiť, šunčičky pôjdu preč a budú vám všetky plienky dobré 🙂

katka888
15. júl 2011

@leishmania
zavisi od toho, ako babo v noci piska, nam stacila tots bots s origin vkladackou

sladkasue
15. júl 2011

ja by som povedala(teda podla nasho), ze deti cikaju, len ked sa prebudia. nas ma niekedy plienku uplne suchu, ked prespi celu noc. ked sa prebudi, cika. keby som nebola tak leniva(alebo skor presvedcena )ze na nocnik budem davat dieta az po roku, mohla by som usetrit plienku 😎 resp. dlhsie by ostala sucha 😖

zuzanockamt
15. júl 2011

@sladkasue nas krpec cika celu noc ako polievacie auto ... davala som na noc naposledy anavy s dvoma vkladackami + prefold z econobumu + stay-dry LL a aj tak som ho nad ranom musela prebalit, lebo uz mal totalne nacikane ... do rana by nevydrzal ... a pocas dna minie cca 11 plienok 😝

sladkasue
15. júl 2011

@zuzanockamt jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej 😒 no ja idem niekedy po hodinke - dvoch prebalit a obcas sa stane ze plienocka je sucha... tak sa potesim, znova zapnem 😉 ja ta teda obdivujem🙂 ze 11x 🤐

sima.p
15. júl 2011

aj moja sa zobudí už pocikaná, lebo sa občas stane, že sa zobudí a už je precikaná.

siss_sz
15. júl 2011

@zfidorka mozem sa ta este spytat, ked nedas dopustit na vlniaky...tak asi ktore? ja som nasmu malemu dala disany teraz v lete a iba stvorec do nich a takeho rozhoruceneho som ho z toho vybalila... muz mi potom nadaval, ze co som si myslela, zenska, ze v svetri mu bude prijemne v lete?!?!
tak co s tym?

no a este mi napadlo, ked som pozrela pul u tych mojich kupenych wonderoo z bazarika, ze ten je oka...dnes mal zas precikany cely chrbatik uz o druhej v noci (predtym aspon o 5rano, ked papa)...a vkladka skoro sucha.. tak mi napadlo, ci nahodou nie je nejak "pokazena" ta sty dry vrstva, ze ci nahodou nemastili predchadzajuci obhospodarovatelia do toho zadocek a teraz to neprepusta..ze ak hej, dalo by sa to zachranit? a ak ani toto nezaberie, asi prestanem pouzivat☹ dakujem

zfidorka
15. júl 2011

@estterka
ak chces zapinacie vlniaky, tak anavy zapinacie vlniaky su dost velke (aj ja by som ich skoro obliekla 🙂), alebo tie lvb lightweight jersey, okolo stehienok su fakt volne dostatocne... zalezi ci ich chces davat na nohavickovu, tak neviem ci vsetky dostatocne prekryju, ak na plienky narovno, tak v pohode...
ekoplienky.sk/product/jednovelkostne-vlniacky-anavy-382/
latkovky.sk/produkt-detail/loveybums-lightweight-wool-sz
natahovacie vlniaky si mozes dat usit na mieru z tohto merina detivbavlnke.sk/product_detail.php?q=metraz&cat=metraz&num=12

@ellysa ja nove vlniaky lanolinujem vzdy 2x

@leishmania okrem uz spominanych ja mam celkom rada baby idea bamboo extra, je to bambusovy flaus, ma stay dry flisovu vkladacku (patentkova verzia), len je potrebne ju dovypchat (tak ako TB stretch)
ekoplienky.sk/product/babyidea-bamboo-extra-166/

zfidorka
15. júl 2011

@siss_sz disany su fajn na noc, denne som dala linky vyssie 🙂 okrem tych zapinacich mam usite na den natahovacie z merina z detivbavlnke (tiez link vyssie)...
ja by som disany uz asi nekupila, viac sa mi na noc pozdavaju babyidea wool shorties, no ale aj cena tomu zodpoveda...
latkovky.sk/produkt-detail/wool-shorties
inak, ja som v lete nedavala vrchne na take male babo, nechala som ju lezat na nepremokavej prebalovacej podlozke...

s tymi kapsovkami, tam je riziko bazarikovych, ze nevies ako sa on predchadzajuca majitelka starala, ak by bol flis zalepeny, napr. od kremu, malo by to byt vidno proti svetlu, skus pozriet... krem sa moze vyprat, ale nemusi 😖 alebo este mozes skusit naliat vodu, ako sa bude ten flis spravat...

siss_sz
15. júl 2011

@zfidorka dakujem za rady... idem vyskusat...
no a tie nepremokave podlozky, asi nemas jednorazovky, ze? to ide strasne do penez potom, ak by som ho tak nechala lezat😀

katka888
15. júl 2011

@zuzanockamt
@sladkasue
dnes medzi 02-03.30 padlo za obet 5 plienok, zavinovacka, neprem podlozka a prikryvka na postel. samozrejme, maly nevynechal ani mamku 😀

katka888
15. júl 2011

@siss_sz
ked som malej kupovala prve plienky, mala som aj nejaky kus z bazarika ale tie tiez robili mensiu sluzbu ako novokupene.. ☹ tak som potom uz na bazarik nesla. ale asi sa da kupit aj dobra plienocka cez bazarik, no mas pravdu, ze tazko odhadnut co s nou robil predch majitel

siss_sz
15. júl 2011

@katka888 tak asi sa budem musiet vzdat predstavy, ze ju budem pouzivat na noc...budem ju pouzivat iba na vychadzky napriklad😀 co uz..poucila som sa...

katka888
15. júl 2011

@siss_sz
aj ja tak mam , kupila som asi 3 kapsovky a tie pouzivam na "kratsie" vychadzky. cize mam plienky delene na doma, na kratsie vychadzky, na dlhise vychadzky a na noc hahaha 😀 😀 😀 a tie "najhorsie" plienky mam v taske ako prirucne pre pripad, ze niekde sme a treba prebalit. malokedy ale ich pouzijem, preto su take "prirucne" 😀 😀 a to ze latkovanie je lahke hahahahahahaha ... 😀

leishmania
15. júl 2011

@zfidorka dakujem 🙂

tak som dnes kupila tie tots bots co ste radili, prefoldy babyidea bambusove , a vlniaciky letne Loveybums Lightweight Wool Jersey (to som bola v soku jaka jemnucka vlna tenucka), ja som spokojna, myslim ze bude aj krpec 🙂

zuzanockamt
15. júl 2011

@katka888 no ale ty mas novorodenca, ale ja 10-mesacne dieta, co som si myslela, ze uz bude cikat menej, ale kdeze 😀

josie3331
15. júl 2011

zehlite tie komunisticke plienky? ja ich denne minam kvanta,ako plienku ale aj na odgrgnutie...takze donekonecna zehlenia...

a tie co latkujete od narodenia.... ked ste sli na to mesacne sono klbikov...dali ste im latkove plienky? co na to ortopedi?a aku konkretnu plienku ste dali...

sima.p
15. júl 2011

@josie3331 pred štyrmi rokmi, mala som jednu plienku, asi to bola Hamiko, no nevedela som načo taká plienka je, v obchode povedali, že to je namiesto poštoliek, na široké balenie. Tak som to používala na jednorázovku na široké balenie. Ortopéd to vtedy odobril, že áno, stačí to na široké balenie.

sima.p
15. júl 2011

@leishmania len ešte pozor, čisto nové nesajú hned na plný výkon, ale až po cca 6-tich až 10-tich praniach...

katka888
15. júl 2011

@zuzanockamt
hej 🙂 a 15 mesacnu slecnu, ta ma priemernu spotrebu denne 8-10 plienok, niekedy cez 11, inokedy pod 7, podla toho ako stihame nocnik 😀

katka888
15. júl 2011

@josie3331
ja zehlim 🙂 ale len 2/3tiny, ta jedna ide vike na zadocek 🙂 ale co davam malemu zehlim

ginepra
15. júl 2011

@crysmile a @katka888 dakujem za reakciu, postudujem. zda sa, ze flipky tu asi vedu v oblube 🙂 po vyplate objednam 🙂

hirrina
15. júl 2011

@zfidorka Ahoj, neviem či sú mu veľké, malý má 8 kg a veľkosť weehugers 2. Dnes mu trocha prevlhli na páse znova ☹ ☹ . Mal tam organic Flip vkladačku a netuším, čím to je, že mu vždy prevlhnú...

zfidorka
15. júl 2011

@siss_sz podlozky mam latkove 😵 jedna strana je flanel a druha je taky igelit, ktory sa pranim nici, tak ho asi vymenim casom za pul z detivbavlnke.sk...
inak, tieto nevyzeraju zle: ekoplienky.sk/product/podlozka-uzlik-mazlik-50x75-cm-367/
tieto anavy su uplny luxus 😉 anavy.cz/anavy/eshop/14-1-Prebalovaci-podlozky/0/5/744-Prebalovaci-podlozka-Ruzova-maky-bambus

@zuzanockamt moja minule za 20 minut cikala 2x, samozrejme pobehovala hola, tak boli mlacky na podlahe... inak cez den cika cca kazdu hodku...

@josie3331 nemusis zehlit ked nechces... alebo si ich predskladaj a vyzehli len cast co pojde na zadocek 😉
na sono klbikov, jasne ze v latkovke 😉 ortoped sa divil, ze take este nevidel a na bg kapsu povedal ze to nie je siroke balenie, inym babam to ich ortopedi pochvali ze ukazkove siroke balenie 😉 takze co ortoped to nazor...

@hirrina ☹ ja mam s weehuggers len dobre skusenosti, zato flip organic vkladacka mi nesadla...

zfidorka
15. júl 2011

@siss_sz vyuzit mozes aj jednorazove podlozky, len ich daj opacne, tj tym nepremokavym hore a na ne latkovu plienku, ktoru budes vymienat 😉

blschka
15. júl 2011

ahojte baby, uz dlhsie Vas tu spehujem a vela som obkukala 🙂, ale predsa len mam aj ja este zopar nejasnosti, tak poradte pls. latkujeme uz asi 2 mesiace, ale zatial iba cez den, lebo maly mi v noci dost cika a casto este aj kaka, no pomaly zacinam zvazovat aj nocne latkovanie.

v com periete? az teraz som totiz niekde nasla, ze nie na vsetko moze ist ocot a soda a niektore druhy plienok sa nemozu bielit, ... no proste chaos

ake stay dry vrstvy/vlozky/vkladacky/hocico vhodne do novoskladu by ste mi odporucili? doma totiz najviac pouzivam stvorce, ale ked sa mi pocika co i len troska tak je taky nervny a ked spi, tak ho to vzdy zobudi

@zfidorka a tie vlniaciky z detivbavlnke by si odporucala aj na noc? ake plienky su do nich dobre?

zfidorka
15. júl 2011

@blschka ja periem v lovele, najprv plienky, okrem tych co maju pul preplachnem v octe, aby sa splachol moc...

stay dry napr. tieto flisove ekoplienky.sk/product/little-lamb-flisove-separacne-vlozky-10-ks-509/, alebo si mozes kupit suedecloth na detivbavlnke, skombinovat ho napr. s frote french terry a usit si vlastne stay dry vkladky...

detivbavlnke.sk predavaju len latky, zalezi ake vlniaky si z tej latky usijes/das usit 😉 z merino latky su idealne denne, na noc by to bud chcelo viac vrstiev, alebo potom kupit nejake znackove, super su tieto baby idea
latkoveplienky.sk/produkt-detail/babyidea-babyidea-wool-shorties

blschka
15. júl 2011

@zfidorka jj, viem, ze tam maju len latky, uz to mam preluskane 🙂 myslela som konkretne vlniaciky od katky, lebo ked som to porovnavala s tymi babyidea, podla popisu maju obidvoje 2 vrstvy merino vlny a tie od katky maju este jednu vrstvu medzi nozickami naviac ...?
tie ll flisove som kupila 3ks na skusku, len sa mi zdaju dost "teple"
kebyze sijem z toho frote french terry, tak kolko vrstiev? staci 1 a na to suedecloth?
dakujem😉

zfidorka
15. júl 2011

@blschka ano, s tymi vrstvami je to ako pises, BI su z hrubsieho merina, takze su na noc vhodnejsie ako tie od katky, aj ked podla mna aj tie by noc potiahli, no nemam vyskusane... BI su navyse dlhsie na chrbatiku, takze prekryju vypchatu nocnu plienku...
suede+french terry nemam odskusane, mam aksamit+french terry, tie su 1+1 vrstva v pohode, ja by som asi skor volila 2 vrstvy french terry+ 1 vrstva suede, kvoli tomu, ze by som dala french terry sluckami oproti sebe a na to suede (ale to je len taka moja subjektivna preferencia)...