Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

hirrina
15. júl 2011

@zfidorka Ja som do tých wee.. dávala aj štvorec narovno a ...rovnako. Inak babina mi uštrikovala vlniaky podľa "Labuťkinho albumu", myslím že popis bol z deti v bavlnke a bez problémov potiahnu noc na nohavičkovej plienke. Som s nimi veľmi spokojná 🙂 .

josie3331
16. júl 2011

@zfidorka a co si dala donutra tej kapsy? a nadal ti, ze si davala take plienky?

zuzanockamt
16. júl 2011

@zfidorka ja davam ocot do posledneho plachania namiesto avivaze a mam v pracke vsetko, aj pul-ky ... robim teda hovadinu, ked sa k nim dostane ocot? 😕

mimuka
16. júl 2011

@zfidorka čo to vlastne znamená, že úprava french terry, aké to je? a 100% bambus sa asi nedá kúpiť, že? ten bambusový flís nie je dobrý?

siss_sz
16. júl 2011

@zfidorka vdaka!

zfidorka
16. júl 2011

@josie3331 do akej kapsy? neviem coho sa tyka tvoj prispevok 😨

@zuzanockamt no neviem, predsa je to kyselina... aj ked na strankach predajcov ocot nespominaju, napr. tu pisu (uplne na konci) ze sa nema pouzivat
http://www.hatchlingsclothnappies.com/#/care-in...

@mimuka french terry je ako tenka teplakovina, z jednej strany je hladke a z 2. strany ma male slucky... 100 percentny bambus je pri upletoch tazko kupit, lebo ako podklad na zatkavanie je vhodnejsi nejaky iny material, ale ono aj tych 70 percent postacuje 🙂
bmb flis myslim ze trosku viac tvrdne ako french terry...

liugo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zfidorka
16. júl 2011

@josie3331 v bg kapse som mala original vkladacky, obe... ortoped mi nevynadal, len povedal, ze to nie je siroke balenie, tak som mu povedala, ze doma davam stvorce na rovno a dalej nekomentoval...

michaela80
17. júl 2011

@zfidorka ja som na vysetreni s malou bola v itti bitty 1x a na druhom som mala asi kaspu blueberry minky a povedal ze take balenie staci... 😉 😉

pusinqa
17. júl 2011

baby vlniaky môžem sušiť aj na priamom slnku len na radiátore nie?

hirrina
17. júl 2011

@pusinqa Nesmú byť na priamom slnku ani na radiátore 😉 .

careamell
17. júl 2011

Tak začali sme s látkovkami, vyskúšali sme BG flip so stay dry a sme spokojní, síce nám raz pretiekli vzadu na chrbátiku, ale inak ok. Skúsila som do nich na doma dávať aj klasické štvorce. Sem tam som malého pozrela a keď bol pocikaný, prebalila som. Zatiaľ sa mi to pozdáva aj keď mamy a babky nechápu, lebo však to ide aj jednoduchšie ( jednorázovky) a isto budem prať a vyvárať každý deň 🙂 Ale tak po vysvetlení celkom aj povolili...Čítam vás asi od 970 strany a podla toho, ako odporúčate som objednala dnes ďaľšiu ,, várku " plienok. Asi som sa stala ďaľšou fanatičkou. 🙂 🙂 🙂

pusinqa
18. júl 2011

@careamell super, aj na mňa manžel pozerá akoby som spadla z čerešne či sa mi chce prať keď sú jednorázovky, najprv látkovky dosť ignoroval, ale vidí že malá má krajšiu prdelku tak už teraz ráno zahlási: že dones jej tú tvoju plienku 😀 , my sme dnes núdzovo skúšali BG kapsu s 2 vypchávkami na noc a super držala som až príjemne prekvapená

virivka
18. júl 2011

ajojte, po dlhsej dobe som tu🙂
Chcem uz konecne vlniaciky na den na doma na leto objednat, ale teraz neviem ci loveybuns jersey alebo loveybuns lightweight wool. Chcem na plienky na rovno, najprv som myslela ze tie leightweight, ale tie su na suchace a tie mi mala obcas rozopina. Tak asi radsej tie jersey, tie su patentky a pisu ze su tiez tenke. Co vy na to?

zfidorka
18. júl 2011

@virivka jersey je tiez tenky material, ak chces na patentky, tak kludne vezmi tie jersey...

katka888
18. júl 2011

@careamell
vidis, a nase "stare mamy" uvitali latkovanie 🙂

vysledok nasho "potnickovania" : maly sa cely vyhadzal na brusku, a stehienkach, mal cele cervne flaky a vyrazky az do biela, asi 4-5 dni som mu to pri prebalovani nakremikovala sudokremom, nechala vetrat na ukor nepremokavej podlozky 🙂, davala len jeden stvorec namiesto dvoch a pokozku ma po tyzdni kraaaaaasnu.

sladkasue
18. júl 2011

@mimuka ja mám LL - ta co ide do kapsy a ta je 100% bambus. a BL stvorce pisu na stitkoch 90% bambus 🙂 ale aj tych 70% je v pohodicke - Kikko

erika12345
18. júl 2011

Ahojte, dievcata, zvazujem, ake plienky dokupit a zaujima ma, ci su podla vas dobre plienky Gro Via (jednovelkostne) a Biti D lish AIO. Ste s nimi spokojne? A este ake pouzivate latkove obrusky pri prebalovani?

petah82
18. júl 2011

@erika12345 my mame 2 vrchne nohavicky Gro Via a 6 vkladacich plienok a dokupila som aj 6 Boosterov so sty dry, lebo umelinka nam nerobi zle, tak nech je v suchu. my sme s nimi spokojni. tocime ich od narodenia. nikdy nam nepretiekli.
citala som na ne aj negativne ohlasy, ale ja im nemam co vytknut. ked su nohavicky zmensene na najmensiu velkost, vkladacka troska trci, ale mne ani synovi to nikdy nevadilo...

katka888
18. júl 2011

@erika12345
my mame dobre skusenosti s gro via, ale niekto pise, ze pretekaju. ja z nich mam pocit, ze su vhodnejsie pre deticky, ktore napiskaju mensiu davku a castejsie / nas pripad /,. lebo tie negat ohlasy sa mi mari boli od mamiciek, kde im deticky "nalozia" riadnu davku na raz.

juliam
18. júl 2011

ahojte žienky. pomaly, ale isto ma namotávate na látkovanie 😀 bábätko čakáme až v októbri, ale chcem si už pripraviť nejakú "látkovú" výbavičku. prehľad už zhruba mám, že čo asi budeme potrebovať, len sa chcem opýtať, že odkiaľ zvyknete objednávať alebo či je lepšie si to dať ušiť. ak sa to nesmie napísať sem, poprosím vás IP. ďakujem dopredu veľmi pekne 😉

zfidorka
18. júl 2011

@katka888 super, ze uz ma maly pokozku ok 🙂

@erika12345 gro via su podla mna dobre na doma, vonku by som ich neriskla dat (este tak pre male babo co malo cika)... a na doma tu istu funkciu splnia aj stvorce, a este aj rychlo uschnu, narozdiel od gro vkladaciek, ktore schnu dost dlho... ☹ ale ja som im nasla vyuzitie, ze ich davam na doma ked strazia babky, nemusia stelovat stvorec, len zapnu celu plienku 🙂

@juliam ked si das do googlu latkove plienky, tak ti vyhodi vacsinu e-shopov 😉 alebo pozri hore na MK katalog firiem, zalozku plienky... na zaciatok je podla mna lepsie kupit znackove plienky, par kusov z vybranej znacky a typu, a ked sa trochu zabehnes a zistis co ti vyhovuje, das si usit na mieru...
ked skompletizujes zoznam, tak ho mozes hodit sem na okomentovanie 😉

petrinka
18. júl 2011

ahojte! velmi pekne dakujem za gratulacie, tak uz latkujem dve deti 😀 😀 😀

zfidorka
18. júl 2011

@petrinka gratulujem aj ja... prijemne latkovanie 😉 a keby ti nestacili plienky, tak mas dovod na dokupenie novych 😎

petrinka
18. júl 2011

@zfidorka dakujem! to hej,uz pred porodom som sa odtrhla a nakupila pomaly z kazdej farby IB 🙂

zfidorka
18. júl 2011

@petrinka no ved musis doladit k obleceniu predsa 😉

leishmania
18. júl 2011

chcela by som sa opytat co by ste poradili este dokupit aby mi stacilo prat 1x za 2 dni, zatial mam
2x vrchne nohavicky BG flip
1x kapsovka BG plus vypln
6x vypln BG stay dry
1x baby beehinds AIO
1x nohavickova plienka tots bots
1 vlniaciky letne
2x bambusova vypln imse vimse
2x prefold bambus babyidea
1x vkladacka zabudla som jaka, ale taka mensia

estterka
18. júl 2011

@leishmania no ja mam do flipiek 15 vkladaciek a kapsoviek mam 11 dokopy a 4 vybavy na noc a periem kazdy druhy den

estterka
18. júl 2011

@leishmania a vrhcnych gatiek mam 3 flipky na den-a idem dokupit este jedny,pretoze ked jej dam stay dry vkladacku a pokaka sa ,tak sa zaspinia aj vrchne(preto mam radsej organic) a ja ich potom periem v pracke a zas jedny musia ostat ciste,kym sa zvysne peru a vyschnu. a jedny vrchne na noc mam.

zuzanockamt
18. júl 2011

@leishmania zalezi ako babo cika ... u nas by stacila ta tvoja vybava na jeden den asi 😀