Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

monuska342
10. sep 2011

@zfidorka planujeme aj druhe babo 🙂 a s akej stranky by si mi poradila nakupovat?a ake su najlepsie aby boli aj cena bola primerana?

gabika783
10. sep 2011

nuž tak toto ma dobre pobavilo... najprv si treba plienku odskúšať a potom sa k nej vyjadrovať. Keby si zojec plienku Baba+Boo skúsila.. myslím, že by si ju neporovnávala s nejakými čínskymi bez značkovými plienkami. Len pre tvoju zaujimavosť Baba+Boo vyhrali cenu rodičov plienka roka v UK a mamička, ktorá túto značku založila bola navrhnutá na podnikateľku roka.
Veľmi rada by som bola keby som vedela veľa mamín navnadiť na tieto plienky lebo sú dobré, kvalitné, hlavne cenovo prijateľné. Ja veľmi rada látkujem ale keby som si mala kupovať iba plienky, zo slovenských e-shopov, ktorým tu robia reklamu pár zaplatených mamín... tak by som určite skrachovala.
Aprp. to, že sú tam podobne farebné puly ako na nejakých e-bayových čínskych plienkách ešte neznamená, že sú to tie isté plienky. Všetky predsa veľmi dobre vieme, že puly sú dokonca aj u veľmi drahých "značkových" plienkach rovnaké... a v amerike sa predávajú puly od výmyslu sveta.

gabika783
10. sep 2011

@tinika keď som si objednala sadu 10 plienok... 1 plienka ma vyšla.. aj keď som rozrátala poštovné 11,30 EUR s DPH. Ale objednala som priamo z UK. 😉

gabika783
10. sep 2011

@zuzanockamt vôbec nevyzerajú "presne" . Ak si pozrieš tú ebayovú.. má úplne inak riešené vnútro... Baba+BOO má 2 vkladačky zmenšujúce sa patentkou ako má BG a nie jednu ako tá e-bayová. 🙂

gabika783
10. sep 2011

http://lovedbyparents.com/babycareproducts/ tu si môžete pozrieť ocenenie, ktoré tento rok získali.

gabika783
10. sep 2011
tinika
10. sep 2011

@gabika783 🙂 takze to nie su činany? ako moja anglina o ničom a nepodarilo sa mi po slovensky vygooglit kto vyraba baba+boo chcela osm ich zobrat tiez vyskusat a hlavne mm sa pačil vzor kravička .))

gabika783
10. sep 2011

🙂)) nuž každý si produkty nechá tam vyrobiť kde mu to najlepšie vyhovuje samozrejme cenovo (najlacnejšia pracovná sila je v Ázií) Keď si pozrieš vkladačku BG... na jednej mám napísané, že je vyrobená v Egypte a na druhej, že je vyrobená v Číne. Wonderoo vyrobená v Turecku, Itti Bitti made in China. 😀 atď.

tinika
10. sep 2011

@gabika783 sak to je dnes blbe ze uz človek fakt nemoze verit ani made in .... bo nevie či to je pravda

argyro
10. sep 2011

Ahojte látkarky,
sem-tam vás čítam, ale prispievam až teraz, látkujem svojho 4,5-mesačného synčeka a látkovanie milujem 🙂 pomaly ale isto som tomu prepadla, pri skladaní vypraných látkoviek večer relaxujem 😅
Používala som doteraz systém - doma bavlnené štvorce+vrchné nohavičky, von SIO, kapsovky.. ale akosi nám prestávajú bavlnené štvorce vyhovovať, strašne cez ne pretečie.. takže by som rada ešte dokúpila nejaké plienočky, hlavne chcem poriešiť noc.. Preto by som vás chcela poprosiť o vyplnenie malej ankety, je to výhradne na moje účely, lebo tých značiek je strašne veľa a nechce sa mi skúšať každá jedna...
Tu je:

1. ako dlho latkujete?
2. ake latkovky ste doteraz vyskusali?
3. ktora latkovka je vasa absolutna favoritka? /ak sa vam chce, uvedte aj dovod/
4. ktoru latkovku by ste skor neodporúčali? / - // - /
5. ktorá nočná plienka je vaša favoritka?

Budem veľmi vďačná za odpovede, ak odpovedat niekde neviete/nechcete tak jednoducho otazku vynechajte..

No a tu sú moje odpovede:

1. 4, 5 mesiaca
2. Itti bitti dlish SIO, IB tutto, Tots Bots Easyfit V2, Tots Bots Bamboozle, Wonderoos V2 Minky, Little Lamb
3. easy fit V2 - vrchna vrstva, ktora je v kontakte s pokozkou z prirodneho materialu, vnutri ziadne patentky, jednoducha a rychla manipulacia...
čo sa však savosti tyka tak jednoznacne IB
4. Wonderoos V2 Minky - čo sa týka vkladačky super, ale vrchná plienka po pár vypraniach vyzerá akoby som ju používala 5 rokov žmolky, žmolky, všade samé žmolky... 😖
5. no tak to práve neviem, na noc som stále nič nevymyslela, aj preto anketa..

Ďakujem 🙂

tinika
10. sep 2011

@argyro no aj mna budu zaujimat odpovede, ja som starsieho latkovala asi 4m. ale len klasicke stvorce, teraz som začala testovat na starsom ale naplno az ked s narodi mimi, zatial mam len 4 a to pop-in dream dri, vačšinou na noc davam, zatial inu vyskusanu na noc nemam, mam este mummys touch AIO celkom fajn, a Patapum kapsovka fajn ale mam pocit ze uz je skor pre mensie babo a este mam BG Flip ta je v pohode, do toho davam aj tie svorce 🙂 neodpovedala som ti priamo na čisla otazok, kedze som tiez v faze doplnania zasob, uvazovania a skusania, akurat zajtra idem doplnit vybavu 🙂 tak potom mozem napisat svoje skusenosti

gabika783
10. sep 2011

Ahoj argyro
to je super, že si sa ozvala... nakoľko aj ja som len strašne dlho čítala toto fórum a nemala som potrebu ničím prispievať. Myslím, že je veľa mamičiek, ktoré tiež len čítajú ale ešte neprispeli. Preto by som bola rada a týmto ich chcem vyzvať aby vystúpili z anonymity a trocha nám napísali ich postrehy s akými plienkami sú spokojné, aké značky a prečo. Viac hláv a budeme múdrejšie 😀

1. 4 mesiace
2. Bum Genius, Wonderoo V2 Minky, Itti Bitti SIO, Tutto, Little Lamb, Tots Bots Easyfit V2, Bamboozle Stretchy, Blueberry onesize minky, Ella s House Bum Hugger, od katky cárskej bambusová a kapsovka. Baba+Boo, Bum Deal, papoose, BG Flip,
3. kapsovka od Katky Cárskej, sedí ako uliata. Ak by boli Baba+Boo na suchý zips, ktorý mám rada, tak poviem, že tie 🙂
4. Blueberry a všetky drahé plienky, ktoré sú kvalitou tak dobré ako hoc aká iná plienka..je tam strašne nadsadená cena.
5. bambuska od Katky. Perfektne sedí.

zfidorka
10. sep 2011

@argyro
1. 15 mesiacov
2. baby lucy, little lamb, wonderoo, weehuggers, bum genius, anavy, loveybums, gro baby, baby idea, disana, mam, kikko, tots bots, blueberry, swaddlebees, imse vimse (tieto znacky, podrobnejsie plienky mam v albume)
3. kapsovka na styl bum genius kapsy, vypchata BI twofoldom a malym bambusovym stvorcom (dobry strih, bambusove vkladacky dobre saju)
4. plienky z klasickeho frote - strasne tvrdnu
5. kapsovka na styl BG kapsy (vnutro suedecloth, vonku bambus), hned za nou baby idea bamboo extra dovypchata baby idea prefoldom, navrch natahovacie vlniaky baby idea shorties

zojec
10. sep 2011

@gabika783 som cakala, kto sa do mna obuje.. vyjadrila som svoj nazor a ani ho menit nebudem. tie plieny su mi nesympaticke a nemam ani chut a ani naladu ich skusat. proste dala som na prvy kukuc a keby hned boli nezavadne a necinske tak si ich uz len kvoli tomu, ze tak vyzeraju, nekupim. radsej podporim cesku plienku roka anavy 😉 na tom, ze su tu platene mamicky som sa tiez zasmiala 😀 😀 v prvom rade su tu mamicky, co o plienkach vedia a chcu pomoct tym, co o nich nevedia a chceli by vediet.

@argyro odpovede na tvoje otazky su v mojom fotoblogu o plienockach 🙂
u mna je ale najlepsia plienka BG 4.0, skoda ze nema bambusove vkladacky, ale dosila som si 😉 a najviac ma prekvapili a zarovena aj sklamali IB, no napriek tomu ze stale pretekaju, lebo nestacia sat tie davky, ich mam rada. no a potom pouzivam moje site plienky. tie su pre mna nr. 1 😉

kloranebb
10. sep 2011

Je nejaka aio bambusova s vyberatelnyni bambusovymi vkladackami? Viete aby dlho neschla.

gabika783
11. sep 2011

@zojec ale zojec... nikto sa do teba predsa neobúva 😉 tiež som len vyjadrila svoj názor. Avšak jedna vec je vyjadriť svoj názor, že sa ti plienky nepáčia, nemáš na ňu náladu a na prvý kukuč sa ti nepáči 🙂 . Druhá vec je plienky obviniť, že sú ako tie čínske z e-bayu. Myslím, že pokiaľ si tú plienku nevidela nemáš objektívny názor. Ako sa dá hodnotiť vec, ktorú si nevidela a neskúšala.
To, že sú tu aj platené maminy je viac než isté... hneď viem minimálne o jednej povedať, ktorá pôsobí ako poradkyňa pre nemenovaný e-shop, kamarátke zostavovala výbavu.. a to, ako prepĺňa toto fórum linkami už nebudem ani komentovať.
Ja nepotrebujem aby si menila svoj názor. Každá mamička môže aj tak počuť 100 rád a najefektívnejšie je len raz skúsiť. To čo vyhovuje jednému, nemusí vyhovovať druhému.
Plienky Baba+Boo si zastávam lebo sú cenovo výhodné.. a hlavne cena je tá čo mnohé mamičky odrádza od pienkovania. Plienka Anavy je perfektná plienka.. ale je drahá. Keby som mala mať toľko Anavy pienok ako mám Baba+Boo tak zadĺžim rodinu. Niekomu je najlepšie si plienku ušiť ale nie každý sa pasuje s takouto možnosťou. Som rada keď sa ekologické veci dajú skĺbiť s ekonomickými vecami.

estterka
11. sep 2011

@argyro ahoj🙂
1. 5 mesiacov,zacala som ked mala dcera 8 mesiacov.
2. BG kapsovka,flip system organic a stay dry,bamboozle strech,Little lamb vrchne nohavicky,Little lamb kapsovka, Minilala
3. BG kapsa na von,pre mkna je to velmi spolahliva plienka,ktora nam perfektne sedi. skusali sme takmer vsetky,v obchode,ale mame vacsie dieta a boli male vacsinou 😠
4. jedine minilala,lebo nam preteka dost,teda takmer zakazdym. inak som velmi spokojna s celou svojou zostavou. mozes si ju kuknut u mna v profile,mam clanok a tam je rozpisane,co mam.
5. bamboozle jednoznacne,nikdy v noci nepretiekla. vypchavam ju prefoldom a davam stay dry separacku. a na vrch little lamb vrchne nohavicky perfektne sedia. neprebalujem v noci,teda vydrzi aj 12 hodin.

zuzanockamt
11. sep 2011

1. asi 6 mesiacov
2. vyskusala som LL nohavickove bambus a mikrovlakno, LL kapsovka, BG kapsovka, EH bumhugger, BG flip a econobum, BL nohavickove organic, anavy nohavickova bambus na snappi sponku, viacvrstvove popolini a klasicke stvorce, e-bayove kapsovky
3. BG econobum, ma perfektne vrchne gate, omnoho lepsie ako flipky, hoci nema zaklapky, davam do nej klasicke stvorce alebo viacvrstvove
4. urcite nie EH bumhugger a mne sa nepaci ani BG flip
5. LL nohavickova bambus a anavy bambus, davam do nich este kikko bambusovy stvorec alebo LL vkladacku navyse + vlniaky anavy

hirrina
11. sep 2011

@argyro Ahoj, tu sú moje malé skúsenosti:
1. 4 mesiace, začala som, keď mal malý 3 mesiace
2. BG 4.0, BG flip, wonderoo, weehuggers, anavy, tots bots easi fit V2, bamboozle, flexitot, blueberry, bum cheeks /australske/, itti bitti tutto, wander wraps. bum hugger od Ellaś house
3. spokojná som so všetkými, ktoré mám, okrem tých, ktoré budú v bode 4. detská prdelka zvlášť po bambusových plienkach je nádherná, zvlášť keď si spomeniem na tie zapareniny, čo mal malý pri jednorázovkách 😢. itti bitti tutto sajú výborne. So zostavou, ktorú mám som spokojná, inak by som popredávala.
4. weehugers /vrchné nohavičky/ ma trocha sklamali, ale stále im dávam šancu . Trocha ma sklamali aj Anavy na snappi sponku, buď sa malý veľmi vrtí, alebo je veľký, ja neviem, proste vždy sa mi uvoľní a pôjde do bazárika... 😠
5. Tots bots bamboozle alebo Flexitot vypchaté prefoldom a navrch vlniaky štrikované mojou babičkou.

A na margo tých spomínaných poradkýň: žiadna platená či neplatená poradkyňa nenúti nikoho nič kupovať. Môže poradiť a myslím, že každý si môže vybrať a kúpiť čo si vyberie. Ja osobne som bola doma u sulky a doteraz som jej vďačná za jej rady. Nemohla som ísť do BA pozrieť si plienky do kamenného obchodu a ani nikde na blízku nebol žiadny work shop. Objednávam si z rôznych stránok, keď si prečítam skúsenosti na koníku a aj samozrejme porovnám ceny. Hlavne človek naberie skúsenosti potom doma s vlastným dieťaťom. S kamoškami v HC sme aj tak zistili, že každej vyhovuje niečo iné. Čo je fajn pre moje dieťa, inému zas pretečie a naopak. Je to na zvážení každého ako sa rozhodne. Obdivujem baby, ktoré si doma ušijú plienky. Okrem toho, že pri dvoch deťoch na to ani nemám čas, tak hlavne by som to tak krásne ako ony ani nevedela. Pre mňa nemá zmysel to ani skúšať 😉 . Látkovaniu zdar a krásny deň 😉 .

zuzanockamt
11. sep 2011

@hirrina u mna je zase anavy na snappi sponku velka favoritka, ale ja ju davam len na noc, krpec sa sice vrti, ale problem s tym nie je

hirrina
11. sep 2011

@zuzanockamt Mne to na tej sponke nedrží. Je možné, že chybu robím ja a zle to zapnem. Dnes večer dostane šancu a uvidíme 🙂

hirrina
11. sep 2011

@zuzanockamt Bambusky dávam iba na noc s vlniakmi, doma štvorce a na von kapsovky.

zuzanockamt
11. sep 2011

@hirrina ja to iste 🙂

zojec
11. sep 2011

@gabika783 aj ja som poradkyna na plienky, netajim sa tym, ale platena nie som 🙂 myslim, ze keby baby co maju eshopy mali este aj platit poradkyne, mohli by ho zavriet 😉 jrobim to s lasky k latkovaniu, tak ako vsetko okolo plienok, lebo na nich sa bohatnut neda..pokial sa nedavaju sit v cine detom v nekontrolovanych fabrikach.. vtedy plienka moze stat aj 5 € ale velmi dobre viem, aka praca je s jednou plienkou a aj kolko stoji na nu certifikovany material. no samozrejme je na maminach ako sa rozhodnu... 😉

josie3331
11. sep 2011

no, anavy je mozno draha, ale ked sa to prepocita, tak stale lacnejsie ako jednorazovky...priznam sa, na cesty, alebo ked mi nestihnu vyschnut latkove, davam jednorazovky, niekto mi ich darovat, tak sa aspon nestresujem, ked mi niektore plienky pomaly schnu...ale keby si ich mam kupovat kazdy mesiac, tak neviem neviem...radsej pocas tehotenstva si kazdy mesiac cosi usetrit,nakupit...po narodeni pouzivat tie a postupne zase kazdy mesiac 2-3 plienky kupit, tak to mam ja....len u mna je problem, ze teraz nakupim plienky ale vyradim tie, co su Ska, takze zase budem mat rovnaky pocet 😖
ale u mna je to jednoznacne, radsej menej certifikovanych a castesie prat ako opacne

miruss
11. sep 2011

@kloranebb: AIO plienky, ktoré obsahujú bambus sú Itti Bitti Tutto a Bitti D´Lish SIO - v týchto dvoch môžeš meniť len vkladačky a nemusíš po každom použití prať celú plienku. Len tieto dve majú vrchnú vrstvu vkladačiek stay dry materiál, čo je umelina.
Alebo Anavy Easy, tá sa ale po použití peria celá. Tieto sú bez umeliny.
Z AIO plienok, ktoré obsahujú bambus a celkom dobre schnú je aj Tots Easyfit.

miruss
11. sep 2011

@argyro:
1. Ja už nelátkujem. Ale látkovala som obe deti. Kubka iba pol roka, ale Zuzku skoro dva roky.
2. Imse Vimse, Tots Bots, Ella´s House, Babyidea, Swaddlebees, bum genius, Bummis, Itti Bitti, Thirsties, babyLucy, Gro baby, Wonderoo a Fuzzi Bunz.
3. Moja naj plienka Bum Genius v4.0 kapsovka. Vydžala aj dlhšie cesty autom a vychádzky v nosičoch. A dieťa nebudil pocit mokra.
4. Mne sa neosvedčila konopná nohavičková Ella´s House, strašne mi tvrdla praním. Máme veľmi tvrdú vodu. A babyidea bamboo extra, nesedel malej strih.
5. Moja naj nočná plienka Bum Hugger dovypchatý babyidea prefoldom.

wewe22
11. sep 2011

ked sa mam vratit k teme cinske plienky tak som dnes pozerala a GroVia su vyrabane v cine jedno je iste je rozdiel certifikovana plienka a necertifikovana aj ked poznam ludi co so mnou nesuhlasia a hovoria ze je to jedno ja osobne nemam vyskusanu ziadnu lebo stale cakam na drobca
dalsia vec je cena vela mamiciek pomysla na latkovky no ked vidia cenu okamzite skoncia keby nemam sikovnu svagrovu ani ja by som nelatkovala lebo proste na to nemam dat dokopy tolko penazi naozaj nieje jednoduche

etuska
11. sep 2011

@wewe22
ja som si kopec plienociek kupila radsej v bazari ale certifikovanych-jedine takto sa da usetrit
alebo sledovat zlavy a akcie-"moje srdcovky" kupujem vylucne takto 🙂 resp .niektore aj na Ebay-i od mamiciek ktore ich predavaju ako ex-demo teda za dobru cenu/ale podotykam v UK

zuzanockamt
11. sep 2011

@wewe22 ja mam aj cinske e-bayove a mozem povedat, ze vyhovuju lepsie ako znackove a drahe BG kapsovky ... tie sa mi nepacia a nevyhovuju mi ... e-bayove aj BG musim vzdy dovypchat este jednou vkladackou navyse, lebo sa mi stalo uz viackrat, ze krpec precikal aj BG kapsu