Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
4. nov 2011

@sladkasue a aku značku?

@zuzanockamt aj ja pozerala kiko ale nie osm rozhodnuta, viem ze mam su najlepsie ale ich nedostat

gabika84
4. nov 2011

@sladkasue ano kupujem cez net. alany by sli, ale maju tusim iba 4-9 kg, to by nam bolo asi este velke. len som nepochopila, preco ked maju alany midi a maxi, nemaju ziadne mini 😕
inak po pouzivani kikko jednorazoviek jej zaparenina takmer uplne zmizla, po navrate domov som dala opat latkovky (bambus plus stay dry) a opat sa to zhorsilo ☹ tak neviem co robit... nejaky napad, prip. skusenosti??

kryska5
4. nov 2011

prosím vás tie čo používate vlniaky cez deň dávate pod ne hlavne nohavičkové plienky, alebo aj niečo iné? A vlniaky by mali byť obtiahnuté, alebo môžu byť aj volnejšie? Dík

labutka
4. nov 2011

@tinika mam su dlhodobo nedostupne, pozastavena vyroba ci co... 😖

@gabika84 @sladkasue teraz su okrem kikko eko jednorazove aj plienky Naturae. robia sa od mini velkosti.

@kryska5 na den som mala zapinacie vlniaky, davala som do nich nohavickouv plienku alebo stvorec na rovno.
ak chces dat stvorec, mali by byt obbtiahnute, aby ten stvorec pridrzali. ak davas nohavickouv plienku, tak volnejsie vlniaky az tak nevadia.

labutka
4. nov 2011

@gabika84 a neskusila si castejsie prebalovat, pripadne vetrat?

labutka
4. nov 2011

@juliam mne sa nepacia shortiesky a longiesky vlniaky strihovo, tak ja mam natahovacky loveybums. ak to chces ako vrchne oblecenie, tak na zimu longiesky.
a ked mu stvorec nestaci, skus nejaku nohavickovu bambusku.... a stay dry moze byt len samotny flis, to je uplne tenke.

kryska5
4. nov 2011

@labutka paráda, presne to som potreboval vedieť, ďakujém .. a dodatočne gratulujem 😵

usjak
4. nov 2011

ahojte chcem sa opytat, chcem prvykrat oprat bambusove nohavickove LL plienky, detske veci som doteraz prala v mydlovych vlockach BUPI, mozem ich pouzit aj na tieto plienky? myslim ze som niekde citala ze na bambus nie je vhodne mydlo, ale vazne neviem ci som si to nesplietla s inym materialom.. 🙂 alebo aky iny prostriedok odporucate?

labutka
4. nov 2011

@usjak kludne oper. 😉 na bambus by som nedavala ocot.

tinika
4. nov 2011

@labutka no to furt ked dačo je dobre tak prestanu vyrabat nechapem to

zfidorka
5. nov 2011

@ladytt pozri clanok od @estterka
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/estterka/cla...

@argyro kikko bambusove stvorce sa maju prat podla odporucania vyrobcu 40 stupnov, ale vraj aj tak sa zrazia 😖
ja som tu niekolko krat pisala a mam to aj v clanku o zostave plienok, ze na 60 stupnov sa strastne zrazia, davala som tu aj fotku, ze su po roku a pol pouzivania skoro polovicne...

sladkasue
5. nov 2011

@gabika84 toto su od narodenia🙂 vyskusaj... ja som ich neskusala, ale su eko

@tinika uplne obyc. ale som spokojna... jedny som kupila v mobelixe a druhe v tescu
@labutka no, ale na nete som nevidela pre nas(7-18)... aine eko su moc drahe🙂

labutka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hirrina
5. nov 2011

@gabika84
@labutka Mne sa malý zaparoval spredu - pipíka a podbruško mal najprv také červené, potom to zhnedlo, zošúpalo sa a za deň to zase ščervenelo...stále dokola. Boli sme aj u kožnej, dala imazol a nič. Pritom ho tiež stále prebaľujem a opakovalo sa to. Kamoška mi poradila, nech vyskúšam na pár dní jednorazovky a baby, ono to mizne! Nechám mu ich tak na 3-4 dni a potom dám znova látkovky a uvidím. Ma porazí, keď to začne znova. Ani neviem určiť, z čoho to je, či z umeliny alebo z bambusu, skúšala som oboje a je to zajedno...

katka888
5. nov 2011

@hirrina
neviem ci @zojec alebo @zfidorka spominala , ze mali obdobny problem,nechala na dlhsie obdobie jednorazovky a az potom opat latku, a bolo lepsie, urcite ti napise, len si nepamatam ktora to tu spominala 🙂

zojec
5. nov 2011

@hirrina moja mala taky problem. u nas vadili ( a aj stale na noc vadia) prirodne materialy. pokial sa uplne pokozka nevyliecila som davala alany, trvalo to asi mesiac a potom som davala len plienky s flisom alebo suede. teraz je to uz lepsie, na den mozem dat v pohode stvorec, alebo bambus, na noc pouzivam len kapsovky so suede vo vnutri. pokozky sa nemoze dotykat vobec mokre, lebo do rana ma velke cervene flaky :( preto som musela vylucit aj vlniaky , ked nohavickove plienky navlhli zvonku a dotykali sa stehienok, bol problem 😒
odporucam na chvilu nepouzivat latkovky , viem je to hrozne, tiez som to velmi zle prezivala, ale neboj, maly sa z toho dostane a potom to uz bude lepsie 😉 pokial sa to supe, treba natierat mastnym kremom, dobra je indulona. ta aj chrani pokozku pred mokrom. na odporucanie mojej komosky som navstivila finclub a tam mi dali tieto tobolky: http://eshop.finclub.sk/vyzivove-doplnky/fin-bi..., po 2 tyznoch uzivania sa problemy vytratili a mala ma odvtedy pokoj 😉 tobolky jej preventivne davam aj teraz 😉

argyro
5. nov 2011

@zfidorka ďakujem..vcera vecer po vyprani som skusala ich trosku natiahnuť, celkom to išlo, ale po vyschnuti sa opäť scvrkli.. aj ked som ich vyžehlila sa to trošku zlepšilo. no ale keby som vedela, že sa takto scvrknu, asi by som radšej investovala do niečoho ineho, čo už 😀

slniecko103
5. nov 2011

dievcata poradte mi.chcem aj ja zacat latkovat a ma napadlo ze ci by som nemohla kupit iba tie kapsove a ktomu tie vkladacky .moze byt v tom drobec cely den aj noc?samozrejme ze nie len v jednej ale menit ich .ale ci mozem pouzivat len tie kapsove.a este jedna otazocka to sa musi prat aj ta kapsova plienka aj ta vkladacka?a ako to je ked sa pokaka do tej kapsovej treba stale prat aj vkladacku aj kapsovu plienku?dakujem pekne za kazdu radu. 😅

gabika84
5. nov 2011

@sladkasue dakujem, mozno vyskusam aj tie, zda sa, ze su aj lacnejsie ako kikko.
@labutka vetrat som nechavala vetrat, nie kedy aj 3/4 hodinu, len na podlozke. teraz v zime je to uz horsie, naviac netravime moc casu doma. prebalovala som max. kazde dve hodiny...
@hirrina
@katka888 mnw sa mala tiez zaparila vpredu a na stehienkach. a tiez si myslim, ze treba jednorazovky pouzivat dlhsie, kym to uplne zmizne. este mam jednu krabicu kikko, mozno dokupim aj tie naturae. ja si myslim, ze ked sa vtedy tak zaparila v pamperske, ze sa jej tym nejak poskodila vrchna ochranna vrstva pokozky, a preto sa to vracia. budem teda pouzivat zatial eko jednorazovky a o take dva tyzdne uvidime...

luciferkax
5. nov 2011

ahojte. som tak trocha začiatočník v látkových plienkach, objednala som si cez MK kapsovky, kedže mám doma dosť bielych štvorcových plienok a dajú sa tým vypchať... Lenže stáel im nejako celkom neverím 🙂 Ako dlho vydrží taká plienka? rresp. ako dlho nemusím prebaliť? lebo na vonku sa bojím, že s ami preciká, stále dávam len na doma a na noc dávam pampersku...
a tá hlavná otázka. Ako ich periete? Ja ich zatial periem len v rukách, každý večer preperiem pod tečúcou vodou, detským mydlom... ale.. nemôžu ísť do práčky, Ra za čas poriadne vyprať? a ako ich sušíte? Dakujem 🙂

hirrina
5. nov 2011

@gabika84
@zojec
@katka888 Skúsim tie jednorázovky používať a uvidím. Už som si na tie látkovky tak zvykla a teraz toto...Takú má smiešnu malú prdel a normálne mi tie jednorázovky už smrdia. Hlavne aby zatiaľ pomohli. To biomare mám doma, dcéra to užívala, ale ako to dať 9 mes. dieťaťu? Prepichnem kapsulu a dať na lyžičku?

zojec
5. nov 2011

@hirrina skus prepichnut a dat na lyzicke do mliecka, ako ked davas Decko.. 🙂 moja to schrume ako cukrik, ale uz ma zuby 🙂 skus alany, tie tak nesmrdia.. pampersky nemozem ani citit... to je doslova na grcanie, ked su opisane :(
@slniecko103 @luciferkax pisem vam spolu, mate podobne otazky.. takze : nie je problem latkovat len s kapsovkami. ale k tomu treba mat aj adekvatne vkladacky. stvorce v nich podrzia tak jednu mensiu ciku. preto na stvorce by som odporucala pulky (vrchne nohavicky), tie sa nemusia prat po kazdom ocikani, kapsovky sa musia, kedze sa opisa ta vrchna vrstva. peru sa normalne v pracke na 60tke, pulky, ako aj kapsy sa daju preprat v rukach, ale robila by som to len raz za cas v nutnom pripade (hlavne kapsy), lebo sa poriadne nevydezinfikuju a ten moc, sa tam moze zacat rozkladat a robit na zadku sarapatu. vkladacky samozrejme len v pracke na 60tke a dlhy program. ak chcete kapsovky, alebo akekolvek latkove plienky pouzivat na von a na noc, treba ma dobre vkladacky. najlepsi material je bambus. saje 3x viac ako bavlna a ma antibakterialne vlastnosti.

luciferkax
5. nov 2011

@zojec čiže sa nič nestane, ked šupsnem kapsovky do práčky, myslím, nezničí sa tá gumená vrstva... len toho som sa bála, lebo v rukách ich tak nevyperiem poriadne, ako práčka 🙂 vkladačky aj biele periem na 70, nech sa poriadne vyperú 🙂 vkladačky mám len tie, čo boli k plienkam, ale asi pár "hrubších " dokúpim, to ma nenapadlo 🙂 dakujem

zojec
5. nov 2011

@luciferkax ta vrstva nie je gumenna ale polyuretanova.. 🙂 to znamena, ze je priedysna 🙂 v gume by sa ti maly asi zaparoval 😉 na 60tke sa tomu nic nestane, na viac by som sa asi bala dat, aj kvoli gumickam okolo noziek, nielen kvoli pul vrstve 😉 aj vkladacky staci na 60tke prat 😉 a savejsie (nemusia byt hned hrubsie : ) ) vkladacky si mozes aj usit 😉

luciferkax
5. nov 2011

@zojec ušiť? a z čoho?

katka888
5. nov 2011

@hirrina
nasa vikuska bola asi 2-3 dni na jednorazovkach, ked sme zabudli plienky u svokrovcov a mala som dost len pre ondrika / pre viku sme mali jednorazovky este z ery kym sme nepresli na latky / a mne taaaaak smrdeli.... som kukala po izbe ze odkial ten smradek a az potom mi doslo, ze z plienky 😀

katka888
5. nov 2011

@luciferkax
@ojec ti uz odpisala ohladom prania, my sme kapsy a AIO plienky pouzivali u ondrika prve tyzdne skoro nonstop, lebo mu bol novosklad velky, vika je tiez na kapsovych vkuse, ked je u babky.... na doma mame stvorce a vkladacky, lebo sme ad jedna mali nejake podedene a vyslo to pri rieseni zostavy plienok lacnejsie ako mat vsetko z kapsovych.
kolko ti potiahnu kapsove, zalezi od toho, kolko dieta napiska.... nam niekedy vydrzia hodinu, inokedy tri. zaisi to aj od toho, kolko dieta v tom case pije , s tym suvisi potom aj to piskanie samozrejme. osobne sa snazim prebalovat po kazdom cvrknuti, cize niekedy aj po 15-30 min... moj nazor je, ze nie je dobre, ak ma dieta dlhise plienku, do ktorej uz napiskalo, aj ked je to jednorazovka, alebo plienka so staydry vrstvou, rpedsa len ten moc tam je. na von davam ale plienku vypchanu nejakou bambus vkladackou, aby to potiahlo tie 2-3 hodky. samozrejme, ze vacsie dieta napiska viac ako male, kedze ma aj acsi mocovy mechur...

nenocka
7. nov 2011

Ahojte látkarky, musím sa niekde vypísať, lebo ma..... O látkovaní som začala uvažovať cca. pred mesiacom zhodou viacerých okolností... teraz mi je však do plaču... malý sa mi pekne pýtal na nočník, no posledné dva týždne už len oznamuje, keď je pocikaný ☹ po prečítaní o všetkých negatívach jednorázoviek (hlavne vplyv na plodnosť) sa mi bridí ho do toho baliť, no momentálna finanč. situácia mi dovoľuje len klasiku-štvorce plus jedny flisové vrchňáčky ušité maminou (na viac nemala čas, ja som nikdy nešila a nemám ani stroj). Takto sme riešili obedňajší spánok, cez deň bol bez (kým nám šlo to cikanie) a na noc jednorázovka 😖 Zbláznim sa z toho, v hlave nemám nič iba plienky-cez deň aj v noci rozmýšľam, ako to riešiť. Moje okolie nechápe, prečo odrazu nechcem používať jednorázovky... O chvíľu k nám pribudne ďalší mrňúsik (ktorého zo zdr. dôvodov nemôžem kojiť a tak som mu chcela dať aspoň v tomto smere to lepšie a koniec koncov aj trošku ušetriť, keďže UM dnes nie je lacná záležitosť), pre neho mám tiež len klasika štvorce, 3xLL bambus a 1xLL pulky. Poraďte mi, prosím, ako vyriešiť hlavne toho staršieho - nejakú relatívne dobrú a lacnú verziu látkovania (aj nočného) pre neho. Asi vyznie tento príspevok chaoticky, ale nečudo, je to odraz mixu v mojej makovici 😨 Už teraz veľká vďaka všetkým, ktoré napíšete 😉

juliam
7. nov 2011

@nenocka ohľadom staršieho neviem poradiť, keďže látkujem len druhé bábo, to ti určite poradia skúsené látkárky. ale ako nočné plienky sú dobré BabyIdea Bamboo Extra, Tots Bots Bamboozle Stretch, Bum Hugger, Anavy a navrch buď pulky alebo vlniaky. plus ti bude treba nejaké vkladačky aj na dovypchatie zrejme. tieto by si potom využila aj pre druhé bábo.
a čo sa týka malého, tak my tiež fičíme na štvorcoch - mám ich 34, periem približne každý 2. deň alebo ako kedy a cez deň máme pulky (3 ks) a na noc flisáky, neskôr chcem prejsť na vlniaky. ku doktorke a na rýchle prebalenie mám pár kusov kapsoviek + vkladačky a používam aj separačky.