Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

janulkan
25. jún 2012

baby niekto tu raz daval link na objednanie vlny na vlniaciky s dobrym postovnym 🙂 ak ho mate, mozem poprosit

risolino
25. jún 2012

@zfidorka nevadí... a z tých značiek, čo vieš porovnať 🙂?

tinika
25. jún 2012

@janulkan vdaka, no mam 6 nočnych nohavickovych to mi stači :D tie su ok hoci vrchne nohavičky asi este jedne by sa zisli bo BG tiez nejako tlačia a mam AIO dost, ale naviac pouzivam aj najradsej easyfit rainbow tie su super na suchy zips a to som prv chcrela len patentky :D a mam BG AIO dva druhy ale tlačia troska to kvoli patentkam tak nedopasujem a kapsovky BG tie su fajn tie na suchy zips 3ks mam a potom este par odlozenych čo su este velke

behulka
25. jún 2012

ešte k lovíkom ma napadlo - Crepe X Jersey až tak veľký rozdiel nie je - Crepe som používala pri malom miminku, Jersey až pri chodiacom bábätku, možno aj preto pár krát pretiekli, že plienka jednoducho nestačila.
Ako písala Zojec, veľkosť M postačila až do odplienkovania na plienky na rovno.
@handricky záleží od toho, na aké plienky ich chceš používať - na plienky na rovno tie zmenšovacie patentky robili celkom šarapatu a nedržali tak dobre ako viacveľkostné, no záleží od materiálu, tenké merino nefungovalo, hrubý pružný úplet zo šijemdetem naopak veľmi dobre. Na nohavičkové mi to nevadilo. Pokial som ušila prvé funkčné, celkom som sa zabavila, ale prednosť som dávala viacveľkostným. Ak by si chcela aj foto nepodarkov môžem poslať. Ešte som mala občas problém nacvakať a podložiť patentky aby sa časom nevyťahali. Jediné kupované so zmenšovaním, som mala Anavy a tie mi nesadli.

susul
25. jún 2012

@tinika podla mna jedny z naj, co neotlacaju su Max bambou, maju taky elasticky lem, ktory sa pekne prisposobi, su stihle medzi nozkami, len su to vsetko v minky prevedeni a su na patentky, vnutro je bambus a na to ake su pomerne utle su fajn save.

lyongirl
25. jún 2012

@risolino
@susul ja mám od Aitu vrchné nohavičky velúrové, aj flísové so všitým pulom, ale pravdupovediac, moc odskúšané ich nemám, pretože cez deň zabieham nohavičkové plienky a nechávam ich malému len samotné. Sú krásne, veľmi dobre prepracované, skôr si ich nechávam na von, popr. na noc, ak budú vlniaky v štádiu lanolínovania. Malý v nich 1x spal cez deň, sú v pohodke, ale nejaké extra referencie o tom, ako vydržia, alebo pod. veci podať neviem. Viem akurát, že si v nich neviem predstaviť plienku narovno, možno vo veľkosti, ktorá super sadne, ja som zobrala už najvačšiu veľkosť, lebo som ich chcela na nohavičkové plienky. Ináč velúrové brala aj moja sestra @artermissska, možno ona by vedela podať nejaké info a ešte ich brala aj @myska2233... Iné sme od Aitu nebrali, ale všetko vyzerá krásne a ak to majú prepracované tak, ako tieto nohavičky, tak klobúk dolu, fakt krásna práca a je vidieť, že majú všeličo vychytané pravdepodobne z osobnej skúsenosti 🙂

vojann
25. jún 2012

@kkl82 tak to mi je luto s tymi vlniakmi. Asi preto, ze mam vacsie deticky a nepamatam si ake malicke v skutocnosti su 🙂
Dievcata aj tu davam vyzvu. Ak mate niektora zaujem o oblecko bionos + vlniaky zadarmo, teraz hladame zopar malych testerov , ktory nam pomozu ist spravnym smerom.
Napiste mi - bud do internej posty, alebo na mail nieco o Vasom dietatku, vek pohlavie+ poslite fotku (nikde nebude zverejnena, je len pre interne porteby)
na oplatku od testerov chceme, aby vyplnili zopar dotaznikov a nosili nase oblecenie a plienkove nohavicky (pripadne nenosili a povedali preco)

tinika
25. jún 2012

@susul no len prave to na anavy nam tiez vadilo ze uzke medzi nozkami a tiez prepisa ja neviem starsiemu boli dobre vsetky hoci bol vačši a tomu .... :(

susul
25. jún 2012

@tinika ja mam este rumparooz, to je kapsovka s flisovou vrstvou a s mikrovlaknovymi vkladackymi, je to dobra plienocka, len ju teaz moc nedavam, lebo maly mi zle znasa umelinu, teraz ficime na bambusovych vkladackach a vlniakoch alebo pulkach. Má tak zvlasnte robene vnutro. maju ich na stranke zdraveplienky, je tam aj video z youtub.com tam je to vidno.
Mam este jedny gatuchy gnappies,http://www.gnappies.co.uk/shop/little-gpants
to je taky hybrid vonkajsia vrstva je normalna trickovina a dnu sa pripina taka akoby jamka z nepemokaveho materialu, tam sa da dat akakolvek vklacka, vavrenka pisala, ze jej malu ta jamka strasne otlacila, u nas sa to stalo raz ked som mu moc utiahla ten pas okolo bruska, a odvtedy si davam na to pozor. Tieto neotlacaju okolo noziciek vobec a robia uzasne malu ritulu. Navyse mne sa maly zvykne precikat akoby do strany a tu ma cele vybavenie pekne ulozene a neprecikal sa mi ani raz.Teraz ako bolo teplo sme nosili len tieto gatuchy a tielocko.

susul
25. jún 2012

@kkl82 dik za tip, zajtra zbehnem do lekarne, ten avent radsej skusat nebudem 😉 ,

behulka
25. jún 2012

@kkl82 a nedala by sa do pásu navliecť gumka ? Pokiaľ to je na nohavičkové plienky mali by držať aj keď sú veľké.

zfidorka
25. jún 2012

@risolino ja mam kapsovky, swaddlebees econappi a blueberry bamboo, strih aj pul rovnaky, vnutro aj vkladacky ma kazda ine, swb ma dotykovu vrstvu biobavlnu, bb ma bambus (obe su vo forme veluru), swb ma bambusove vkladacky bb ma mikrovlaknove (ja som ich navzajom kombinovala), aj tvar vkladaciek je iny... pozri si moj clanok o plienkovej vybave v blogu, mam tam popisane vsetky plienky co mam...

wewe22
25. jún 2012

@anelisa nenasla som povodnu debatu ale ak chces lanolinovat s lanolin multi mama tak v poho ja som lanolinovala a boli dobre len som davala troska viac ako toho z lekarne podla popisu to je lanolin s pridanymi vitaminmi

tinika
25. jún 2012

@susul ja tiez davam len tričko a gatuse ked je velmi horuco sak to ma jak nohavice kratke
:D

tinika
25. jún 2012

@susul inac nepoznam ani jedne z tych plienočiek :D

kkl82
25. jún 2012

@vojann ono tie vlniaky budu dobre, len do nich treba dorast, zatial ma bubo "len" tych 7,2 kg (ma necele 4 mesiace, preto pisem "len" 😀). ak nie, mamina mi ich presije, takze je to ok 🙂 mame pevnejsie stehienka, takze tam su mu uz v pohode, ked priberie, tak je tam este miesta dost. uvidime, ked bude mat tych 8kg a potom ti zreferujem 😉
a teraz som si vsimla, ze ste uz pridali bambusove teplacky aj v inej farbe ako ruzovej. skoda, urcite by som ich objednala, keby som vtedy pred dvoma tyzdnami vedela. teraz mi mama usila a testujeme tie. sila podla jednych gati z tesca, ktore su ako uliate na latkovky - take aladinovske 😀 akurat, ze som za latku z usa vysmarila dost penazi a takto by to bolo lacnejsie 😒 a ak mozem poradit, site teraz na leto kratkorukavove bodynka a pyzamka z bambusu (myslim, ze mamicky, co nosia v satke by sa velmi potesili...) tie som teraz musela objednat az z australie, lebo inde mali prehnane ceny 😀
@behulka ano, nad tou gumou som uz rozmyslala. ale este pockam, kym trochu dorastie, oni tie vlniaky su od 8kg a maly ma este len 7,2kg 😉

ianitka
25. jún 2012

holky, mate niektora vlniaky Bundle of Joy vyskusane?
Da sa do nich dat aj nejaka vkladacka, pripadne plienka len tak, alebo su urcene skor na nohavickove?

peluskovo
25. jún 2012

@ianitka
my ich mame na nohavickove, ked som dala obycajnu vkladacku, tak sa v nich dost hybala pri chodeni...

ianitka
25. jún 2012

@peluskovo
A tieto Bundle su take trickoidne alebo akoby "strikovane"?
Kati, myslis, ze na "normalne" nosenie by sa dali tieto alebo skor Loveybums pouzit?

euka210
25. jún 2012

Prosim o nazor na vlnene vrchniaky Anavy...neuzivame ich a nemam v nich este prehlad. dakujem. Pouzivame vecsinou stvorce narovno s vkladackami a zavezovacie.

zfidorka
25. jún 2012

@euka210 ja som ich davala na stvorce narovno, ale mala som ich ako zalozne, nebavilo ma zapinat patentky (davala som radsej zapinacie na suchac alebo natahovacie)... nie vsetkym detom sadne strih... ked su zapnute zmensovacie patentky, tak sa merino v miestach patentiek vytaha...

peluskovo
25. jún 2012

@ianitka na doma mame loviky na den a bundles mame na noc. na den mame este rezerve anavy vlniaciky 🙂

@euka210 k anavy vlniacikom, jedine co im mozem vytknut, ze su strihovo dost velke, tj aj starsie deti ich nosia patentkami zmensene. mne naopak viac vyhovuju tie patentky ako suchac nalovikoch, lebo ako ondrik chodi, tak mu patentky lepsie drzia, suchac na lovikoch sa mu stale nejak zatoto vpredu do jednej "gudže" a okraje mu previsaju. uz sa stalo, ako sa mu suchac trie o tricko, ze sa mu odlepil n ajednej strane a prepiskal na teplaky.

peluskovo
25. jún 2012

@ianitka p.s. tie bundles su akotenky svetrik skor nez tricko, ale urcite nie take svetrove ako anavy.

lyongirl
26. jún 2012

Dobré ráno mamičky, idem vám napísať, lebo neviem, či sa mám radovať, alebo čudovať...dokúpila som malému nejaké štvorce a BR na noc, pretože som mala pocit, že často periem, tak mi tu vznikla pekná kôpka plienok a môj malý si zmyslel, že asi prestane cikať...veľmi málo ciká, takže za deň minieme tak cca 4 plienky a čo mi nejde do hlavy, lebo pri 3 deťoch sa mi to stalo 1x je, že najmenší mal už 2noc suchú plienku a to som teraz 2ks nočných BR dokúpila...ako ja nechápem, veď nočnú plienku nemajú suchú ani moji starší 😅

hoogy
26. jún 2012

@lyongirl moj maly mal obdobie,ze necikal cez spanok okolo roka. proste ako keby si navykol necikat,tak som ho rano supla na nocnik vycikal sa vykakal a bolo dobre 😉

ivanka.7
26. jún 2012

Dievcata, AIO mozem prat normalne na 60tku so stvorcami? Freetimky maju napisane 40, ale to je tusim tak, ze tie co su made in usa, maju 40 a tie co maju egypt, su 60... a potom tu mam bababoo, aj na tych je 40... Vedela by som to teoreticky vyriesit, ze by som ich prala s detskymi vecami, len ich dala predtym zvlast vyplachat, ale ked detske periem vacsinou tak raz za tyzden a tolko ich nechcem nechat stat :/

lyongirl
26. jún 2012

@hoogy a aj mu to zostalo, či to bolo len také prechodné? Lebo ja ho po zobudení ešte kojím, kým sa z postele vytrepeme, tak to aj trvá a on stále plienku suchú, ani po zobudení sa do nej nevycikal...

hoogy
26. jún 2012

@lyongirl on cakal ze ho posadim. potom ho to na nejake tri mesiace preslo a potom sme sa uz odplienkovali uplne takze viac menej mu to zostalo.

ianitka
26. jún 2012

@lyongirl so suchou nocnou plienkou sa budi aj nas krpec par dni za sebou a pritom som mala pocit, ze bol celu noc pricucnuty 🙂 - ale tu suchu plienku ma tak okolo 6 rano, ked si polebedi dlhsie tak za ten cas nacika potom viac ako inokedy za cely den

simulienka24
26. jún 2012

Mile mamicky, ja som pouzivala jednorazove plienky Huggies a Pampers, viacmenej som s nimi bola spokojna, ale ked som si predstavila, ze ich mam pouzivat, az kym sa nenauci chodit na nocnik, teda priblizne do roka a pol, tak som z toho nebola nadsena, predsa len je to chemia, ak ste citali, z coho su jednorazove plienky vyrabane a ake dalsie neprijemne ucinky mozu mat na babatko.....trosku som patrala na nete a nakoniec som sa rozhodla zaobstarat si pienocky od slovenskej firmy Bambi roxy, som s nimi velmi spokojna, vrelo vam ich odporucam, malicka je v nich ako vo vaticke 🙂 su neskutocne jemnulinke 🙂 Ja som si vybrala na ich stranke azponocnik.sk, ale daju sa zakupit uz aj v niektorych kamennych obchodoch.