Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

huahua
2. júl 2016

@ditatxu @zuzi26 ja mám takú kúpeľňu 😢 , ten kýblik na plienky tam nevmestím (jedine, že by som vyhodila práčku). A napriek tomu látkujem už druhé dieťa 🙂

ditatxu
2. júl 2016

@huahua vsak to to ze da sa 🙂 u starkej ked som tak mam kybel v obyvacke. Preperiem v kupelni vyzmykam a svahnem do vedra.

behulka
2. júl 2016

@zuzi26 Na jednej strane je tam kopec pravdy, no neplatí to paušálne. Toto nie je objektívny článok, skôr postrehy sklamanej mamičky. Takto to môže dopadnúť, ak sa niečo robí nie z vlastného presvedčenia a vnútornej motivácie ale pod nátlakom módnej vlny 😒

tortelinka
2. júl 2016

@zuzi26 ja mám zasa úplne inú skúsenosť, aj kopec ľudí čo to robia..

katarina6
4. júl 2016

Baby predavam strednu sadu pop-in. Ktora by ste mala zaujem? potrebujem uz posunut dalej, nemame miesto doma na veci..... Hlaste sa ktora chcete! 🙂

keyka
12. júl 2016

Baby neviete mi poradit dobre latkove plienky..najlepsie nejake AIO . Pri starsej dcerke som pouzivala Kawaiky a TTomi, ale chceli by osm skusit nieco ine..TTOmi su uz trosku malicke a niektore Kawaiky smrdia aj po oprati. POzerala som recenzie na Pop.in a Miosolo ale zopar mamiciek pisalo, ze casom dost tvrdnu a clekovo mne tie bambusaky aj co mam doma straaasne dlho schnu, ale zas ak maju byt ucinne sla by som do toho. Mam teraz dvojtyzdnovu dcerku a rada by som tak najneskor do dvoch tyzdnov presla aj u nej na latkovky...takze nejake rady? skusenosti? Dakujem

katarina6
12. júl 2016

@keyka a susicku nemate? ked sa daju tie pop-in do susicky tak su uplne makkucke.
ale aj ked volne schnu nezdaju sa mi neajako tvrde, no v susicke je makke vsetko aj oblecko aj plienky. Odkial si?
mozno by som ti mohla jednu pozicat si vyskusas a ak sa ti zapaci mozes kupit celu moju sadu.
plienky su v BA-Ruzinov.

keyka
14. júl 2016

@katarina6 susicku mame, ale dako sa mi v nej nikdy nepodarilo vysusit vkladacky z bambusu, len tie z mikrovlakna tak do nej tie vkladacky uz ani nedavam. Susim len na slniecku. Som z dedinky od Trnavy a do Ba moc casto nechodim, ale dakujem za ponuku ;)

majladka
20. júl 2016

Ahojte 🙂 mohla by som poprosit o radu? chcela by som zacat pouzivat latkove plienky, nakupene uz mame, vacsinou su to plienky kapsove, zopar AIO a SIO. mame 2 tyzdnoveho chlapceka. chcela by som sa spytat co vsetko vkladat do kapsoviek (aj do ostatnych), resp. kolko vrstiev aby boli plienky postacujuce a nepretiekli? A ako sa to meni s vekom? Budem vdacna za kazdu pomoc a radu, dakujem.

jatva
20. júl 2016

@majladka kym je babo malicke, netreba velmi vypchavat. Do kapsovky nejaku jednu tensiu vkladacku a staci. Casom budes pridavat podla toho ako vela bude cikat. Do AIO a SIO ked su kompletne netreba uz nic navyse vkladat.

ditatxu
20. júl 2016

@majladka pridajte sa do skupiny latkovkarky

ramzesa
28. júl 2016

zienky... kedze uz nocnikujeme, rusim plienky... pouzivane cca styri roky... je vidiet opotrebovanie urcite, fliacky, niekde chybaju patentky, niekde su uz vysuchane pranim, hlavne AIO real easy vnutorna bambusova cast... ale este mozno niekomu posluzia... nieco iba za postovne, nieco za symbolicku cenu... ak by ste mali niektora zaujem, tak konkretnu peluchu detailnejsie odfotim... mam este o par kuskov viac, len to musim vsetko zhromazdit na jednu kopu 😀

ramzesa
28. júl 2016

@zuzi26 ked sa chce, vsetko sa da... ked sa nechce, uz je plno dovodov, preco sa neda... pri tretej ma latkovanie neskutocne chytilo... az som sa bala dna, ked uz plienky potrebovat nebude... az pribudol posledny drobec a chvilku plienky pre oboch... no, nie na dlho... a pri stvrtom sa mi uz nechcelo 😅... ale nevzdala som to... ked su deti dve pohoda, lahoda... ale styri... tak to sa uz fakt pracka tocila pomaly kazdy den a ked bolo najhorsie, tak este stale boli poruke jednorazovky... ale myslim si, ze ak je dieta jedno-dve, nemoze byt ziadny problem... a ze mala kupelna... ja som napr. vedro zrusila, nie kvoli miestu, ale v lete to dost puchlo, takze len lavorik na pracku a dalo sa.... akurat nebol cas riesit fliacky... ako sa vypralo, tak ostalo... a ozaj... neskutocna vyhoda... plienky boli vzdy doma a v pohode som mala vyschnute aj v zime, kedze v panelaku je suchy vzduch... a dva dni schnutia mi nevadili... ak nevyschli vkladacky, mala som vzdy poruke stvorce a PULky... ale tak, ja som toho mala dost aj pre tri deti 😅...

bronto227
31. júl 2016

ahojte baby ja by som potrebovala poradit tiez uvazujem nad pouzivanim latkovich plienok len neviem ake su najlepsie.Čakame druhe babetko a chcela by som radsej pouzivat tie latkove plienky len netusim ake si mam kupit a ktore su najlepsie.Bola by som velmi rada za kazdu dobru radu ktoru mi napisete.dakujem

behulka
1. aug 2016

@bronto227 je tu priamo skupina o látkových plienkach, tam nájdeš kopec dobrých rád 🙂 https://www.modrykonik.sk/group/1818/
Tento 20 min. film je super na zorientovanie sa - neporadí konkrétne značky, uvidíš ale všetky možnosti, čo s čím a ako použiť.

https://www.youtube.com/watch?v=uDAPSHDbJB4


Zo značiek sú fajn - aj cenovo aj kvalitou slovenské BabyLucy a Bambiroxy.

bronto227
5. aug 2016

@behulka dakujem velmi pekne za rady to video mi tiez velmi pomohla vrela vdaka

hermiona368
18. aug 2016

baby viete mi poradit dobre stvorce pre novorodenca ? latkovala som pred 2 rokmi a neviem si spomenut ci som davala 70x70 alebo 80x80 na novosklad. A ktore kiko su najlepsie ? maju ich uz dajako vela a neviem kt. vybrat. Ja som mala babyidea (Mam) tie boli super, ale uz ich neviem zohnat. Tie som kupovala neskor, lebo tiez neboli dostatv tom obdobi. Dakujem

jajodka47
18. aug 2016

@hermiona368 Xxko staré časy sú síce drahšie, ale gramážou sa im len ťažko nejaká klasická plienka vyrovná a čo sa týka toho rozmeru, tak na novosklad Vám je to jedno. Pre novorodenca stačí aj 70x70, čo sa zrazí tak na 65x65, ale neskôr je to krátke, keď sa to zloží na obdĺžnik do PULiek. Nám sa aj tak naviac osvedčili obdĺžniky. Na dĺžku mali okolo 80 a na širku 70, lebo pri zložení na obdĺžnik neboli také široké medzi nôžkami. A aj tie sa dajú v pohode zložiť na novosklad a aj na draka, akurát, že to nie je také dokonalé. No neviem, či sa ten rozmer dá zohnať, lebo to mám ešte, čo som ja nosila, také komunistické... :D

hermiona368
18. aug 2016

@jajodka47 presne taky rozmer mi kupila svokra v polsku ale na latkovanie neboli dobre,pouzivala som ako osusku 🙂 Ja som novosklad davala strasne dlho a potom som presla tiez len ako pises na obdlznik, draka som nikdy neskusila. Pozeram tie old times a dost sa podobaju na tie MaM, tie maju tiez take velke oka, snimi som bola velmi spokojna. Tie kiko lux maju mensiu gramaz.

jajodka47
19. aug 2016

@hermiona368 Prečo ako osušku? Zle sa to skladalo? Mne sa to páčilo, lebo boli dosť dlhé, keď už boli PULky viac rozopnuté a dali sa zložiť pekne na úzko tak, aby malý nemal hrúbku medzi nožičkami. Takže keď sa stalo, že došli vkladačky a dala som aj dva "štvorce", stále to mal v pohode...

hermiona368
19. aug 2016

@jajodka47 ale nie, dobre sa to skladalo, lebo to bolo ako sitko tenke 🙂 ja som davala aj tie viacvsrtvove, aj rozne vkladacky ale to az neskor. Musim pozriet tie kiko, ale pozeram ze tie MaM plienky co som kupovala bolo 5 ks a stali 13.50 takze v podstate tie kiko su lacnejsie a maju vyssiu gramaz tie 70 ako co mam doma 80 MaM

bublina16
20. aug 2016

Ahojte. Potrebovala by som poradit, ci je mozne bielit vyprat PUL nohavicky s perkarbonatom sodnym ako bielidlom. Sa podarilo mojej krpatej dost zafarbit a neviem ci to zlcove mydlo zvladne.

babistatka
21. aug 2016

@behulka och veľká vďaka, neskutočne to pomohlo, čítala som už x článkov, ale pri diskusiách všetci používajú tie šialené skratky. Veľmi zrozumiteľné a jasné video.

7adina7
22. aug 2016

Mam na predaj úplne nové bambusove plienky 🙂 pôvodne som ich kúpila 15 eur kus, predávame ich za 10 eur kus. Komplet sadu 25 kusov ktoré by mali vystačiť na 3-4 dni. Plus ku každej plienke vkladacku. V prípade že vezmete celú sadu vieme sa dohodnúť na cene 🙂

7adina7
22. aug 2016

Mam na predaj úplne nové bambusove plienky 🙂 pôvodne som ich kúpila 15 eur kus, predávame ich za 10 eur kus. Komplet sadu 25 kusov ktoré by mali vystačiť na 3-4 dni. Plus ku každej plienke vkladacku. V prípade že vezmete celú sadu vieme sa dohodnúť na cene 🙂

7adina7
22. aug 2016

@bronto227 nemáte záujem o bambusove plienky? Úplne nové?

behulka
22. aug 2016

@7adina7 Ahoj, tu na MK existuje súkromná skupina na predaj látkových plienok, tam máš vyššiu šancu ich predať. Keď napíšeš @mirinda23 vie ťa pridať.

7adina7
22. aug 2016

@behulka budte tak dobrá🙂

behulka
22. aug 2016

@7adina7 toto môže len moderátorky tej skupiny. Skús napísať tej kočke, čo som spomínala.

7adina7
22. aug 2016

@behulka jasné jasné 🙂 už som jej napísala 🙂 len som tu nová a mala som v tom miz maz :D