Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lume
21. máj 2012

@zfidorka Este nedavam prikrmy, ale pomaly zacnem. Smrdelo to tak, ako kedsa zacne uz rozkladat moc. Ak to pojde takto dalej, zacnem davat asi na noc asi jednorazovky 😨

zfidorka
21. máj 2012

@lyongirl podla mna kym nema na sebe fakt nejaky mega mega balik, tak latkovky urcite nevadia...

zfidorka
21. máj 2012

@lume skus plienku pred pranim namocit na niekolko hodin (10 a viac) bud do prasku, lebo do mio fresh...

lume
21. máj 2012

@zfidorka miofresh pouzivam pri prani. Dakujem za radu. Skusim to.

zfidorka
21. máj 2012

@lume vyskusaj to aspon pri 4-5 praniach, 1x to mozno nepomoze...
myslim ze vacsina latkarok si tym presla, mne takyto postup zabral...

lume
21. máj 2012

@zfidorka Dakujem. Myslis vyskusat to najprv namocit a potom prat?

peluskovo
21. máj 2012

@evening_star
zo zaciatku mozno nevyuzijes nohavickove, ak ti babo neprespi vacsiu cast dna a budes aj v noci prebalovat 3-4x / to bude skoda nohavickovej, nevyuzijes naplno saciu schopnost / a ak planujes dost casu travit von, tak ti bude malo AIO.
mas aj nejake stare socik stvorce? lebo ti bude treba stvorcove aj pod hlavicku , na odgrckavanie a pod...
@liviapeto vo vynimocnych pripadich moze dietatku vadit pocit vlhka, tam sa to da vyriesit pridanim stay dry vrstvy , vynimocne detickam vadi sray dry vrstva a prirodny material nie. to je ako pri jednorazovkach, aj tam niektorre deti mozu prudko reagovat, ine vobec.
mas odsledovane, ci je to len pri stvorcoch, alebo aj pri stay dry vrstve?

loralo
21. máj 2012

ahojte. chcela by som tiez skusit moderny system latkovania a cim viac studujem, vychadza mi, ze plienky typu AIO su najlepsie (najpraktickejsie) a hned po nich kapsovky? Alebo ktore su podla vas skusenejsich lepsie pre zaciatocnicku? kapsovky alebo AIO?
Uz mam doma jedny AIO bumkins, objednala som ich v akcii.

peluskovo
21. máj 2012

@loralo
mne pridu najlepsie kapsovky, su to plienky ako all in one, tj zosita sacia vrstva s tou ochrannou proti premoceniu oblecenia / PUL/, len vnutro vyberies, takze ti plienka rychlo uschne
z aio mam rada system ako ma bumkins, ze vytiahnes jazyk von, aby to rychlejsie uschlo, tento system ma aj easzfit od tots bots napriklad.

no ked je babo malinke a piska a akak velmi casto , prebalujes pomlay aj 10/15x za den tak vtedy su praktickejsie obycajne stvorce s vrchn nohavickami, nie su drahe, rychlo schnu.
ak by si chcela mat plienkovu vybavu len z AIO alebo kaposviek, tak to vyjde pri malom babatku o dost drahsie, lebo na zaciatok ti treba tych plienok viac ako neskor, ked dieta uz piska menej casto a este aj ked zacnete pomaly aj nocnikovat.

taka stredna cesta su plienky typu snap in one, napriklad gro via, alebo pop in bamboo new generation kde tu saciu cast pripnes k tej vonkajsej / ochrannej -vrchnym nohavickam / tak dostaness akoby plienku vsetko v jednom, ale menis len znecistene sacie jadra, cize je to lacnejsie. savost je vyssia ako pri obycajnych stvorcoch

liviapeto
21. máj 2012

@peluskovo a kde najdem tu stay dry vrstvu 🙂 ? urcite viem, ze mam pop in sty dry, ale ostatne kapsovky neviem ci su stay dry, - mam Bum genius 4.0, wonderoo a anavy easy

loralo
21. máj 2012

@peluskovo dakujem 🙂 No a nevyriesim to tak, ze do AIO budem davat napriklad klasicku bavlnenu, alebo na to urcene vkladacky?

loralo
21. máj 2012

@peluskovo tak ako to pises tu: no ked je babo malinke a piska a akak velmi casto , prebalujes pomlay aj 10/15x za den tak vtedy su praktickejsie obycajne stvorce s vrchn nohavickami, nie su drahe, rychlo schnu."
verchne nohavicky by v mojom pripade boli AIO a do toho stvorec. ci som uplne mimo? 😀

peluskovo
21. máj 2012

@liviapeto
bg 4.0 ma stay dry, aj wonderoo, anavy easy nie.
ak pouzivas napriklad obycajne stvorce, vies k nim dokupit aj flisove separacky, nie je to drahe a tie davat .
no vyskusaj, na co ti babo reaguje, ci je to vobec z plienok a podla toho si mozes vybavicku doupravovat

peluskovo
21. máj 2012

@loralo
aio plienka ak je uplne v celku, tajk tam budes zbytocne davat nejake stvorce, kedze to ma samo o sebe saciu cast prisitu. ak budes mat kapsove plienky,tie uz maju v cene plienky aj original vkladacky.

peluskovo
21. máj 2012

@loralo
ahaa som ti odpisovala akurat, ked prisiel dalsi prispevok.
nie, tam ti treba zvlast vrchne nohavicky, samozrejme da sa ako pises, ale ta plineka /aio/ sa ti znecisti a aj tak ju celu vymenis a je t akoby si dala plienku a este pridala vrstvu navyse. ked sa kuknes na bumkins co mas doma, tak si rpedstav ze do toho das este stvorec, ak je stvorec mokry, tak ti navlhne aj aio plienka a musis ju dat do prania. vrchne nohavicky samme o sebe nemaju saciu cast, nie je tam ic take co ti navlhne pri normalnom pouzivani

loralo
21. máj 2012

@peluskovo tak uz vobec nechapem. tak potom preco mi nebudu stacit pri malom aio? 🙂 ved aj do nich sa davaju vkladacky. mne je jasne, ze sa pytam jak hotentot, ale metiete ma dievcata 😀

loralo
21. máj 2012

@peluskovo takze pri novorodeniatku zacat radsej kapsovymi?

latkove_plienky
21. máj 2012

@loralo budu ti stacit, ale musis ich mat vela, pretoze male babo bude stale kakat a cikat a AIO schnu dlhsie, a nakladovo budes inde. Najeekonomickejsie a najrychlsie schnuca varianta pre male babo su stvorcove plienky s vrcchnymi gatusami.
Ale balit mozes do vselicoho

blovitc120
21. máj 2012

@loralo zalezi aj od toho, ake velke babo budes mat. Ja by som napr. pri mojom nemohla pouzivat kapsy ani AIO od zaciatku, a to mal 3 kg, ale jemu vsetko bolo velke a popri nozickach pretieklo aj pri uplnom zmenseni plienky.

loralo
21. máj 2012

@latkove_plienky ok, ked teda stvorcove, tak ktore vrchne gatuse su podla vas naj? 🙂

zfidorka
21. máj 2012

@lume ano, najprv nechat niekolko hodin namocene a tak vyprat...

peluskovo
21. máj 2012

@loralo
som ti odpisala a vypado MK ☹
myslela som, ze maly novorodenec casto piska a kaka, ze prebalujes ozaj castejsie, tak by ti trebalo viac kapsovych alebo AIO a to ta vyjde drahsie. malemu babatku postacuju aj menej save stvorce, kedze ma maly moc mechur, nenapiska vela, ale casto, tak ti treba mat viac plienok a stvorce najrychlejsie schnu a su najlacnejsia alternativa na rpiklad na doma.
vrchne su dobre na novosklad / = stvorec poskladany tak, aby babo pokryl pre pripad tekutejsiej stolice, nieco ako na trojuholnik ako skladali nase mamky / napriklad thirsties, blueberry, little lamb, vyuzijes ich aj na nohavickove plienky neskor

loralo
21. máj 2012

@peluskovo thirsties, blueberry, little lamb.. to si mi vymenovala vrchne nohavicky, ktore odporucas? a budem ich davat na stvorce?

peluskovo
21. máj 2012

@loralo
ano, to su vrchne nohavicky 🙂

loralo
21. máj 2012

@peluskovo dakujem 🙂

lyongirl
21. máj 2012

baby na čo som dnes ja prišla... 😀, že jaké fajn sú tie nohavičkové plienky, ale na deň, keby som to vedela na začiatku, nemusela som toľko sprostostí pokúpiť, za tú sumu by som mala komplet vystarané...
ja viem, každý preferuje iné a až pri používaní zistí, čo mu najviac vyhovuje, ja som na začiatku nohavičkové nechcela ani vidieť 😀

lyongirl
21. máj 2012

@loralo pri malom bábatku je najlepšie začať so štvorcami, ako písali baby vyššie, pretože je malinké a často kaká a ciká, tak budeš nonstop prebaľovať. Čiže najlepšie z hľadiska ceny a aj schnutia sú štvorce + vrchné nohavičky.
Štvorce najlepšie bambusové, alebo viacvrstvové plienky, viac nasajú, ale samozrejme sa dajú použiť aj klasické bavlnené plienky.
Vrchné nohavičky sú najlepšie Bum Genius Flip, Blueberry, Thirsties, Tots Bots wrap...
Na tomto je najlepšie fungovať pokiaľ bábo často kaká a ciká. Ak prestane v noci kakať, tak na noc sú najlepšie nohavičkové bambusové plienky, napr. Bambi roxy, Little lamb, Lollipop
Po pol roku, ak už bude kakať tuhé a nie často a ak nebude často cikať, tak môžeš využiť v podstate čokoľvek - AIO, SIO, kapsovky a neviem čo ešte existuje 🙂
AIO plienka je plienka všetko v jednom, tam už nič nevkladáš a nevypchávaš

ianitka
21. máj 2012

Ahojte, baby, tak ja sa k Vam "vraciam" - ako tehotna som bola plne rozhodnuta latkovat, ale nestihla som si zostavit vybavu, lebo moje dieta sa na svet tak trosku poponahlalo... no a potom som to stalo odkladala a odkladala.
Ale ja prebalujem extra casto aj pri jednorazovkach, ked je ciknuta, ide prec - takze tych 10-12 miniem denne.

Viete mi poradit, co kupit pre 8 mesacne dieta?
Ja by som rada mozno scasti vyuzila socikovske stvorce - mam ich celu kopu.
a chcela by som pouzivat, co najstihlejsie plienky.

indys
21. máj 2012

dievcata chcem vas poprosit: 4 dni davam malemu plienky novosklad z bavlnenych plienok so separacnou plienkou PoPoLiNy, na to PUL-ky. prebalujem ho pred kazdym krmenim, takze kazde 3 hod. niekdy kazde 2 hod. nechcela som ho kazdu hodinu budit. dnes som si vsimla, ze ma zacervenany zadocek a malinke vyrazticky,prebalujem ho malo? mala by som castejsie. stolicu zatial nemal, takze to moze byt iba z mocu. teraz som ho zacala balit do sty-dry plienky bez separacky, aby bol viac suchu. dala som mu na zadocek bepanthen a mam aj sudokrem,neviem ktory je lepsi. prosim poradte mi co robit, aby sa to nezhorsovalo a rychlo sa to dalo dokopy.

lyongirl
21. máj 2012

@ianitka ahoj, ja som začala tiež takto neskôr...
Na doma používam bavlnené štvorce doplnené o bambusovú vkladačku + flísovú separačku stay dry. Na von mám nejaké kapsovky, AIO plienočky. Teraz som dokúpila bambusové nohavičkové plienky na noc a vlniaky, ale hrozne sa mi páčia nohavičkové plienky aj na deň, len už nemienim vrážať do výbavy, lebo už som minule cca 330€ 😝
Takže ak chceš na doma používať štvorce, tak potrebuješ vrchné nohavičky, najlepšie sú Bum Genius Flip, Blueberry, Thirsties, Tots Bots wrap... do nich vieš dať aj nohavičkovú plienku...

janulkan
21. máj 2012

@indys a nezjedla si nieco nove, ak kojis? pripadne vlhcene utierky tiez robia obcas neplechu ☹ takze zapareninky nemusia byt len z vlhkeho 🙂 vyskusaj bambus (ak mas), masticky som pouzivala malo a aj to rybaciu mast alebo cicadermu...pripadne ak je to naozaj vlhko tak castejsie prebalovat a skusat stay dry