Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miroslavusienka
12. okt 2012

@peluskovo na vonku a na noc chcem davat kapsovky alebo nohavickove+pul na tie by som tie separacky davala urcite a na doma stvorce, ak sa to da pekne vyprat tak doma bez separaciek. co povies?

ianitka
12. okt 2012

@ivanka.7 skusim aj ja fen... a uvidim... ja neznasam vracat veci 🙂 zo mna maju eshopy radost

miroslavusienka
12. okt 2012

poznate niektora Antony stvorce, teda vlastne su 70x80. myslite, ze by sa dali pouzit na prebalovanie?

behulka
12. okt 2012

@euka210 myslím, že odpoveď by si našla i tu:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
no tipovala by som na veľa sódy z čoho prádlo zašedne, mne sa pol litra zdá príliš veľa, naviac na mäkkú vodu, my máme tiež mäkkú, dávam lyžicu mydla a lyžicu sódy na pranie (hotový nemám kde skladovať) Mydlo keď rozpúšťam, je toho téglik od jogurtu 125ml. Na fľaky dávam žlčové mydlo ešte pred praním.
@katkacagy a takto? http://images.google.com/imgres?q=balenie+na+si...
@duratlicka ako ktorá. Ak vyberieš merino, tá je super, ani nevieš, že je to vlna.

biba321
12. okt 2012

Baby kde ste pls kupovali extendor,taky za normalnu cenu?videla som niekde ze 2 ks 11 € ,to sa mi zda dost.. 😒 dakujem

rolla20
12. okt 2012

@biba321 ja sice ho nemam, ale lacnejsi a 3kusy maju v ekoplienky

marta222
13. okt 2012

@biba321 , áno ja mám tie 3 ks z ekoplienky - myslím, že stáli 7,50 €. Alebo skús poprosiť "behulku" - ona šije takéto vecičky 😉

biba321
13. okt 2012

Baby prosim Vas,ako ste spokojne s AIO Bou Bambu, Max Bambu, a B bies TE 2 ? ktore je najlepsie?
ja nemam ešte ziadnu AIO,tak nad tymito uvazujem.. vraj max bambu je naj..?
a vkladačky mate do nich od handričky,sedia ok?
dakujem

luuciinkaa11
13. okt 2012

Ahojte, pridam aj svoju skusenosť. Ako prvorodička som od začiatku nerozmyslala nad inymi plienkami ako bavlnenymi, jednak pre zdravie svojho dietata a aj z ekologickeho hladiska. Pampers a podobne plienky povazujem za nezmysel ludstva a jeho lenivost, ale kazdeho osobna vec. Takze tiez som studovala ake plienky atd, ale nakoniec som sa rozhodla pre klasicke štvorcove plienky, na eshope som si kupila 3x all in one a vlastne do tychto nohaviciek pouzivam klasicke stvorce a aj u nas v meste v malom obchodiku pre babatka mi predavacka ukazala separacne plienky. Vraj zachytia stolicu a plienka nie je taka znecistena. No poviem pravdu, ze som jej neverila, lebo ta plienocka je tensia ako klasicky papier, ale ked som to vyskusala, tak fakt super, zachytila celu stolicu a ja som mala menej prace s plienkami, je to minimalny odpad v porovnani s "pampers". Tak tolko moja skusenost, pri druhom babatku, urobim to iste, za ziadnu cenu by som nemenila 🙂
PS: na noc som kupila bambusove, tiez stvorcove, lebo viac nasaju, teda vacsie mnozstvo, maju ich na nete, alebo aj v DMdrogerii som ich videla.

behulka
13. okt 2012

Extendor sa dá "ustrihnúť ho starého nepotrebného body - akurát treba v strede zošiť. Alebo poprosiť manžela, nech nabije cvočky, stačí obdĺžnik z dvoch vrstiev látky, aj v rukách sa dá zošiť. Fleece je na toto fajn, nepára sa.
Alebo dva návody:
http://ekozahrada.blog.cz/1008/extendor-k-prodl...
https://sites.google.com/site/latkovky/na/ex

biba321
13. okt 2012

baby je tu niekde prosim
LUCIAVAN
co sije plienočky?
dakujem 🙂 nemozem najst..

alena0305
14. okt 2012

@biba321 V bazáre "látkové plienky" má na poslednej strane kapsovú plienku s ružovými sloníkmi na sivej a pul nohavičky biele s farebnými ušami - ináč to neviem hľadať.

biba321
14. okt 2012

baby prosim Vas,da sa vam na latkove plienočky dat aj overalik? ja davam malemu stale overaliky,ale myslim ze tie nozky a ritka su tam take tesne,ze latkovu nemam šancu vpratať... asi budem musiet vacsie cisla,ale to mu bude asi zas dlhe,uf.. 😒

handricky
14. okt 2012

@biba321 ako myslis overal? dupacky? hladaj ine strihy. napr. tesco ma dost kratke telo a dlhe nohy, takze to nam na latkoky moc nesedi. inak sedia napr. z HM, next, ca, mark spencer a pod..

biba321
14. okt 2012

@handricky ano,take pyzamka na noc,presne mam tescove,uf uplne chudučke dokelu 😠

handricky
14. okt 2012

@biba321 tak z tesca mam len body, dupacky maju fakt dlhe nohy, vzdy som musela o cislo vacsie kupovat a malej sa plietli nohy🙂
alebo bionos.sk robi nejake oblecko na latkove plienky

biba321
14. okt 2012

@handricky a to body z tesca je ok?ked dam extendor..?

handricky
14. okt 2012

@biba321 ako ktore, celkovo moc nie🙂, ja body dole nikdy nezapinam, navyse nemam ani extendor🙂 mne staci ked ma zapravene body v gatoch, aby nemala hole krize

biba321
14. okt 2012

@handricky jaj no ja praveze najviac overaliky,a pod to body musim zapnut,bo sa to rozhybe..
gate moc nedavam,lebo maly ma pupček,a ta guma mu moc dobre nerobi..

marta222
14. okt 2012

@biba321 ja dávam v pohode bodyčka z Tesca - podľa mňa sú dobré "naťahovacie", keď dám extendor, tak v pohode zapnem, ale mám aj také, na ktoré extendor nepasuje a dá sa to zapnúť aj cez látkovku. A na noc máme tiež pyžamká dupačkové z Tesca - zn. F&F - veľkosť 74 (malý má momentálne 70 cm) - nohy sú síce trochu dlhšie, ale objemnú nočnú kapsovku s 2 vkladačkami a vlniaky do toho v pohode zapnem 😉...

ivanka.7
14. okt 2012

Aj ja davam a mam overaly aj z tesca a nikdy som tusim nemala problem... vlastne s overalmi som mala problem len pri 62ke, vtedy som mala od dakoho z rodiny pozicane a tie boli take sama ruka sama noha a chuducke, ale odvtedy vopcham pod overal velku nohavickovu s vlniakmi v pohode. Teraz davam aj 68 aj 74, na 74kach su malej este trochu dlhe nohy, ale nijak zvlast jej to nevadi. Bodycka v pohode zapnem, extendor sice mam, ale prakticky ho nepouzivam - body davam 68 aj 74 velkost, mala ma asi 68-69 cm.

kkl82
14. okt 2012

@biba321 overaliky z tesca a h&m nam boli vzdy ok, aj pyzamka na spanie mame najradsej odtialto, lebo sa do nich v pohode zmesti aj nocna extra dovypchata nohavickova plienka. ale bubo mal vzdy dlhsie nohy, takze vacsinou sme mali o cislo vacsie, nie ani kvoli plienke, ale kvoli noham. velkosti sme menili cca tak, ze ked mal 68 cm, tak sme presli na 74, a teraz, ked ma 72, tak nosime 80.... bodynka ja zapinam vzdy bez extendoru, mam nejake kupene, ale pouzivali sme len asi par tyzdnov, ked sme mali medzi 62 a 68 a ja som este nemala dokupene nove bodynka. najdlhsie strihy bodyniek ma c&a, tie su super, lebo maju aj dlhe rukavy (u nas vecny problem, lebo na inych sa vzdy vykasavali, ked sa bubo hrajkal) a staci presne ta velkost, ako by si nosila z inej znacky. aj h&m ma dobre strihy bodyniek, len maju menej vykrojene nozky...

biba321
14. okt 2012

@kkl82 dik moc
no tie tecsove,maly ma asi 68 cm,nosime 74,nozky dlhe,ale okolo jednorazovej plienky mu to uz ledva zapnem! ma brusinko,tak sa to vselijako postahuje
no poskušam,aj body mam tescove,obycajne bielučke,hadam budu ok,ved uvidim,dokupim 🙂

biba321
14. okt 2012

baby prosim vas,naco je dobra "sietka na pranie plienok"?

a ten miofresh - pouzivate ho ? iba na okakane plienocky,ci vsetky? pred tym ako dam do pracky to mam mocit v tom MF ? a kde ho kupujete,maju aj v tescu,ci cez net?
dakujem 🙂

tortelinka
14. okt 2012

baby poradte, podarilo sa mi nejake kapsovky oprat s avivazou, co s tym? ked to operiem normalne tak to pomoze?

alena0305
14. okt 2012

Potrebovala by som poradiť - na látkovanie používam bambusové prefoldy a vkladačky (flís, froté) a preriem v persile sensitive - treba prať na 60tke alebo stačí 40tka? Nie kvôli zrážaniu ale kvôli baktériam. Myslím len ocikané plienky, kaká mi raz za pár dní (kojená) a to väčšinou periem v rukách a potom do práčky.Zatiaľ som prala na 60tke.

kkl82
14. okt 2012

@biba321 miofresh kupis v tesco, ale iba v obchodnych domoch (nie v super- a hypermarketoch). je dobry na dezinfekciu plienok, hlavne tych pokakanych, alebo neskor, ked uz peries kazdy treti ci stvrty den. inak kupis aj cez net v roznych obchodoch s plienkami ale aj v mnohych inych, kde maju potreby pre deticky.
a sietka je dobra, ak pouzivas kyblik na plienky. proste to potom z kyblika cele vytiahnes aj so sietkou a strcis do pracky (sietku len stiahni, no nezavazuj, pri prani z nej plienky povypadaju). tym padom nemusis prekladat kazdu spinavu plienku do pracky samostatne, teda je to o poznanie hygienickejsie...

kkl82
14. okt 2012

@alena0305 vsetky plienky staci na 40-tke a navyse bambus je sam o sebe antibakterialny. ale pri nezapieranych pokakanych plienkach by som dalej pozivala 60-tku. staci aj 40tka, ale davaj dlhy cyklus aj s predpierkou. raz za cas pridaj aj nejaky prostriedok na dezinfekciu, napr. miofresh. ja som prvych 5 mesiacov prala na 60-tke a potom som zistila, ze uplne staci aj ta 40-tka... tiez pouzivam persil sensitive

marta222
14. okt 2012

@biba321 ja dávam do sieťky iba celulózové separačky (len pocikané samozrejme) a plienky s PUL vrstvou, pretože do prvého pláchania pridávam ocot a PUL vrstva sa neperie v octe, lebo ocot by ho mohol rozožrať, takže potom do priameho prania hodím aj sieťku... A celulózové separačky dávam do sieťky kvôli tomu, aby mi ich práčka náhodou nevcucla 😉 , keďže je to ako kus toaleťáku 😀

biba321
14. okt 2012

@marta222 aj viskozove separačky su take ako toaleťak? 😀 mne poradila laura viskozove,kedze maly je uz starši.. ty prečo mas celulozove?
potrebujem prosim teda aj na viskozove tu sietku?..
dakujem 🙂