Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lyongirl
15. okt 2012

@biba321 ja neviem, koľko ich vojde, periem síce 1x za 3 dni, ale niekedy sa stane, že operiem aj po 2 dňoch, záleží, koľko ciká a ako rýchlo sa míňajú, jednoducho, ak vidím, že už mám "málo" a vydržia mi cca 1 deň, tak šup do práčky. Nemá zmysel prať po 3 dňoch 2 práčky, môj názor 🙂, to radšej oper po 2 dňoch 1 práčku...

ivanka.7
15. okt 2012

@biba321 ja periem ked mam plny kos plienok :D to mam za tie mesiace uz tak odhad od oka 🙂 niekedy sa to nazbiera za 2 dni, niekedy za 3, nemam to presne 🙂

ianitka
15. okt 2012

@lubka231 so solou z DM pozor - ja som ju parkrat pouzila (obkakane body z cias jednorazoviek) a narobila svetle flaky na farebnej latke

pifina
15. okt 2012

@peluskovo miofresh uz maju v tescu? ked som ho tam naposledy zhanala, tak nemali 😝 a zachvilu mi zase bude treba 😅

duratlicka
16. okt 2012

@naveen Nasa stvornozkuje od 7 mes,sama prejde par krokov a ma 10,takze sa vobec nemusis bat,je to len o sikovnosti,nie o plienkach.

duratlicka
16. okt 2012

@biba321 Nemalo by ich byt viac ako 24 v pracke,lebo tie nove pracky setria vodou a plienky su velmi save,mohla by Ti ich prat takmer nasucho.Ja uz periem tiez kazdy 3. den a da sa.

zdraveplienky
16. okt 2012

Ahojte, dievcata,
dnes u nas pri nakupe nad 50 eur postovne zdarma 😉
Do poznamky k objednavke uvedte heslo: Modry konik a my vam vo fakture upravime celkovu sumu 🙂

nikitag
16. okt 2012

Maminky,mala by som jednu otázku.Všade čítam že na bambusové plienky a vkladačky by sa nemal dať aviváž lebo stratí savosť,tak neavivážujem,no keď je tá plienočka celá pocikaná a operiem len čistou vodou aj to len na 30 stupňoch,tak mi tie plienky nepríjemne "vonia" najmä keď sa namočia. Čo s tým? Dávate niečo miesto aviváža? Skúšala som vonní olej ale to voní len kým je plienka mokrá,akonáhle vyschne,zase páchne. Poradte prosím......

duratlicka
16. okt 2012

@zdraveplienky Ahoj,co su to za plienky?Tie znacky vobec nepoznam.Su certifikovane?Lebo vyzeraju pekne🙂

marta222
16. okt 2012

@nikitag ja používam namiesto aviváže ocot - dávam ho do prvého pláchania, niekto dáva do posledného - ocot vraj zjemňuje tvrdú vodu, pomáha odstrániť škvrny, pôsobí ako vynikajúci dezinfektant. Taktiež pomáha odstrániť pracie prostriedky z prádla a znižuje pH plienok, ľudské pH je trochu kyslasté... (to nie je z mojej hlavy, to som prekopírovala z jedného článku o praní plienok 😉 😉 ). A ak sa Ti zdá, že ti plienky páchnu, asi by bolo dobré občas ich namočiť na noc do Miofreshu a potom vyprať

lubka231
16. okt 2012

@nikitag ja periem v Lovele na 60 stupňoch 😉

nikitag
16. okt 2012

@marta222 Ďakujem za radu a nevieš kde sa dá kúpiť ten Miofresh okrem internetových obchodov?

marta222
16. okt 2012

No - ja som ho kupovala v e-shope (kúpila som rovno 2 ks 🙂 ), ale vraj ho majú aj v Tescu - ale v obchodných domoch, nie v hypermarketoch, takže treba pozrieť... Viem, že ktosi tu písal, že je z KE a tam je vraj Tesco - na každom kroku a Miofresh nemajú nikde... Ja som tiež v našom Tescu Miofresh nenašla, ale my chodíme väčšinou do hypermarketu, takže ťažko povedať...

zdraveplienky
16. okt 2012

@duratlicka
Ahoj, su to plienky dovazane z USA, su certifikovane, vhodne pre deti do 3 rokov 😉
Mnoho bab aj tu z konika ich ma a su spokojne a mas pravdu, ze vyzeraju pekne 😀

marta222
16. okt 2012

@nikitag No - ja som ho kupovala v e-shope (kúpila som rovno 2 ks emoticon ), ale vraj ho majú aj v Tescu - ale v obchodných domoch, nie v hypermarketoch, takže treba pozrieť... Viem, že ktosi tu písal, že je z KE a tam je vraj Tesco - na každom kroku a Miofresh nemajú nikde... Ja som tiež v našom Tescu Miofresh nenašla, ale my chodíme väčšinou do hypermarketu, takže ťažko povedať...

duratlicka
16. okt 2012

Otrasna noc za nami,mala 5x hore,z toho 2x pocikana az na pyzamo.Nepomaha nic,ani nohavickove plienky,este skusim tie vlniaky a ked nepomoze,tak to vidim len na nocnik alebo pampersky☹

petah82
16. okt 2012

@duratlicka z tohto dovodu som aj ja sla na babylove nature v noci a on mi precika aj to, musim ho nadranom prebalit, aby nebol durch mokry, inak uz o 5 prezliekam kompletne mokreho ☹( nocnik v noci nehrozi. u nas je to dennik 🙂

zuzanamolnarova
16. okt 2012

@lyongirl ja ich suším na radiátore, sú trošku tvrdšie ale nič horzného 🙂

peluskovo
16. okt 2012

@pifina ak bude treba, donesieme domov 🙂

lyongirl
16. okt 2012

@nikitag 30 st. na pranie plienok je podľa mňa veľmi málo, ak už, tak na 40 st. Odporúča sa na 60 st., ale ja periem na 40 st., občas na 60 st. Periem v prášku, neviem, či si za eko prostriedky, ja periem v klasických/Ariel, Persil gel/, pravdupovediac, ak som prala v detskom prášku z DM, ktorý nevonia, tak mi tiež plienky smrdeli, hlavne, ak do nich nacikal, to bol hrozný smrad. Preto periem v prášku, po ktorom mi voňajú, ale používam fakt veľmi malé množstvo, cca pol deci. Ten Miofresh je fajn, používam do prania tak 1x do týždňa, nie do každého prania, používam ho dokonca aj na pranie uterákov. Dobré je doňho aj pleinky na noc namočiť a potom už len vyprať, zápach by mal zmiznúť.

@zuzanamolnarova Zuzi včera som ich dala na radiátor, všetky bmb vkladačky, aj Bambi roxy plienky, aj bamboozle stretch, lebo som sa naštvala, pri tomto počasí by mi schli ešte celý dnešný deň, ale zrovna dnes som si objednala sušičku, tak sa neuveriteľne teším, len sa neteším, že ju využijem možno až na Vianoce ☹

biba321
16. okt 2012

Baby no prišli mi moje prve plienky 😀 2x bambusove lolipop,a pul Pop n Gro
mozem to preprat v rukach v mydlovych vločkach,a dat volne vysušit? obe mozem tak oprat?
a tie bambusove,ked su nove,tak budu asi malo save zo začiatku však? a na tie bambusove nohavičky lolipop mozem dat pulky pop n gro,ano?
kokso ale ake su velke tie bamb.nohavičky 😀 😀 tak doteraz sme fičali na jednorazovkach,a takato bomba teraz 😅 😅

indys
16. okt 2012

dievcata co robim zle? Ked rozpustim 1/2 cl. lanoliny v horucej vode, vytvori sa mi taka mastna zlta pena, ktora sa nechce rozpustit a ked dam do toho sampon, tak to tam stale je, no a ked do toho namocim moje vlnene nohavicky, tak mi to na nich vytvata mastne lepkave akoby hrudky, co sa daju rozotierat. ked som lanolinovala 1.x tak sa mi to nestalo, teraz pri 2.a3. lanolinovani sa mi to stalo, neviem ci preto mi tie moje vlnene nohavicky stale prepustaju. mate s takym niecim skusenosti?

lyongirl
16. okt 2012

@biba321 zo začiatku budú všetky plienky málo savé, dobrú savosť získajú až tak po 10 opraniach, čiže za taký cca mesiac. Budeš mať pocit, že nič iné nerobíš, len prebaľuješ, ale zvykneš si a potom časom nasajú viac, takže tá plienka vydrží aj 2-3 hodky, záleží, aký učúranec bude, lebo môj najprv cikal tak málo, že niekedy mal plienku aj 4 hodky suchú a teraz sme vo fáze, že všetko prečúra.
Ináč prišli mi Tots Boots bamboozle stretch a som nadšená, je fajn makučká, tenučká, oveľa sa mi páči viac, ako Lolipop a Bambi roxy, na Bambi roky mi vadia tie "krídelká" okolo nohy, či ako to nazvať, lebo na tú plienku mi potom pasujú len Blueberry pulky a na Lolipop tiež sú najlepšie Bluebery, ale na tieto bamboozle dám v pohode home made pulky, ktoré sú najlepšie na štvorce, takže nemá malý taký balík na riti...a aj dobre sajú, vyplnila som ju len LL bmb vkladačkou a pohoda, ale momentálne toľko nepije...

lyongirl
16. okt 2012

@indys ja som lanolínovala 3x, potom ma to prestalo baviť a vlniaky som predala, ale 3x sa mi podarila spraviť dobrá kúra. Dala som do kanvice cca 4dcl vody, po zovretí vyliala do lavórika, dala som dobre veľkú kopcovitú ČL lanolínu a miešala do rozpustenia. Vznikli mi samozrejme veľké žtlé mastné oká. Potom som dala dobrú ČL detského šampónu a miešala, vznikol krásny mliečny roztok. Chodila som to miešať, aby nevznikli hrudky, ktoré opisuješ, lebo predtým mi vznikli. Myslím, že záleží aj od použitého šampónu, ale nie som si tým istá, ja som dala detský Johnson, ten mi poradili baby, lebo ináč sprcháč majú deti Linolu a s tou som sa to bála robiť...

zfidorka
16. okt 2012

@indys mne funguje pomer lanolin:sampon 1:2, vznikne biela mliecna tekutina

lenusskaa
16. okt 2012

miofresh sa da kupit aj v predajniach predeti.sk, najdete v regalikoch kde maju plienky bambino mio

zuzanamolnarova
16. okt 2012

@lyongirl Domi, máš už doma TB bamboozle? Vieš mi ich porovnať s Lollipop bambuskou? Myslím na dojem? Diky 🙂

lyongirl
16. okt 2012

@zuzanamolnarova Zuzi včera prišli, hneď som oprala a dnes testovala, baba, čo mi ich predala písala, že použité cca 10x, ináč vyzerajú ako nové.
Môj dojem oproti Lollipopke je asi taký, že Loll. je oveľa mohutnejšia, hrubšia, tvrdšia, toto je tenučké pletené bmb froté s malinkými slučkami, má 3 vrstvy/2 froté, 1 v strede syntetika/, ale tenučké vrstvy, príjemné a makučké na dotyk. Vkladačka je 3 vrstvová, píše sa na nej 80% Rayon from Bamboo, 20% polyester. Zatiaľ som očarená 😀, uvidím, koľko mi vydrží to nadšenie, to uvidím v praxi. No jednoznačne by som išla do Bamboozle, ale zas Loll. je cenovo niekde inde, záleží, čo človek uprednostní 🙂

indys
16. okt 2012

@lyongirl @zfidorka ked ja ich strasne tuzim pouzivat. sampon mam nivea kamilkovy a aj prvu kuru som robila s nim. tak teda urbim aj 4. kuru a dam 1 kopcovatu c.l lanolinu a 2 cl. samponu a mozno to zaberie, ved uvidim po tejto 4. kure. musim dat medz kurami vlniaky susit?

zuzanamolnarova
16. okt 2012

@peluskovo Katka,aj na teba mám dotaz 🙂 Vieš mi porovnať TB Bambozzle s Flexitotkami? Diky 🙂