Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ianitka
10. jan 2013

@kkl82 http://www.latkujeme.sk/latkujeme/eshop/9-1-Lat... o tychto pises? staydry vrstva je tam aka?

ivanka.7
10. jan 2013

@gelifil napr. taketo:
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/6wgf/fr...
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/i0b3/ba...
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/kygi/vk...
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/30u4/ba...
https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/zlky/vk...

Staci si tu popozerat shopy na MK. Bud mas kratku vkladacku (cca 12x30 cm) a je 2- alebo 3-vrstvova, pripadne mas dlhu vkladacku (cca 12x60 cm) a je 2-vrstvova a ked ju prelozis, dostanes 4 vrstvy. Su rozne materialy, rozne rozmery, je to na tebe, ake si vyberies.
Ja pouzivam tenke dlhe konopno-lanove cca 12x60 2-vrstvove, potom kratsie 3-vrstvove z biobavlny, mam aj nejake kratke bambusove.

alena0305
10. jan 2013

@zuzigirl Tu v bazáre sa predávajú asi 2 kapsové LL, skús im napísať do pošty - či s ňou boli spokojní.

gelifil
10. jan 2013

@ivanka.7 Ved prave, ze JE NA MNE je pre mna tazko rozhodneho cloveka nocna mora...fakt, dnes s a mi uz o plienkach aj snivalo...

a v noci tiez takleto do plienkovych nohaviciek?

gelifil
10. jan 2013

@ivanka.7 a este...pouzivas aj prefoldy?To je asi moj najvacsi problem...rozlisit prefold a vkladacka takeho typu akosi dala linky...

mahulenka87
10. jan 2013

aké separačky by ste mi odporučili?

mahulenka87
10. jan 2013

používate aj konopné vkladačky? vraj majú najlepšiu savosť, ale aj dlho schnú. Sú vhodné napr.na dlhšie cesty či na noc?

alena0305
10. jan 2013

@gelifil vkladačky sú úzke a buď krátke alebo dlhé a prefoldy sú väčšinou štvorce z dvoch vrstiev bambusovej látky. Nemáš niekoko kto by ti ich ušil - vyšlo by ťa to lacnejšie? Stačí postrihať, zohnúť na polovicu a obšiť. Ja používam prefoldy 20ks (šila moja mama) a štvorcové plienky + do nich vkladačky 33x12 tiež 20ks a pulky BG flip.

alena0305
10. jan 2013

@mahulenka87 ak chceš prateľné (látkové) separačky - tak Littlelamb sú super - sú také chlpaté a nečistoty sa dajú ľahko osprchovať a neostávajú fľaky.

gelifil
10. jan 2013

@alena0305 jej, dakujem si zlata..a kde si kupovala metraz? z coho ste sili?

gelifil
10. jan 2013

@alena0305 a flipky mas kolko ks?a ake, patentky ci suchy zips?a na noc?

alena0305
10. jan 2013

@gelifil metráž si môžeš kúpiť od handricky.eu - ona aj šije tie vkladačky a plienky alebo na detivbavlnke.sk - tam sú aj iné detské látky. Ja má zo - 1. štvorčekové bambusové froté - to je tenšie a pružné, horšie sa strihalo a obšívalo - to máme na deň a potom 2. bambusový flís - hrubšíe a my sme nastrihali veľký rozmer 50 x 40 z 2 vrstiev - čiže skladám na štvrtiny 40 x 12 a to máme na noc miesto nohavičkových plienok -7hodín určite vydrží a nadránom prebaľujem.

alena0305
10. jan 2013

@gelifil flipky mám 3ks (teraz ich má niekto v bazáre nepoužívané po 7 eur - žlté a zelenkavé) na patenky a ten hrubý bambusový prefold ( mám 9ks) mi do nich akurát pasuje.

handricky
10. jan 2013

@alena0305 @zuzigirl kapsovky little lamb v bazare su stary model (neviem, ci lepsie alebo horsie), tie predosle gatky mali iny strih, vnutri bola bambusova vkladacka (100% bambus flis). tieto nove OFSA maju taky univerzalnejsi strih a vo vnutri su 2 mikrovlaknove vkladacky. Stay dry je microfleece. podla mna za tu akciovu cenu ok. vlastne lacnejsie kapsovky s 2 vkladackami mikrovlaknovymi su uz len tie lacne cinske kapsovky

alena0305
10. jan 2013

@gelifil flipky na suchý zips sa mi nepáčili lebo ten zips sa zachytáva o látku a potom sa vytrháva, patenky sa dlhšie zapínajú ale zas si ich nevie väčšie dieťa rozopnúť ale keď pri prebaľovaní bábo už vie zdrhať tak patenky trvá dlhšie zapnúť. A mne sa malá väčšinou na "zvuk" suchého zipsu budila - aj keď tento je jemnejší ale niektoré plienky ho majú široký a "dosť hlučný" - aj preto som nekupovala nočné nohavičkové.

gelifil
10. jan 2013

@alena0305 aj ja som bola rozhodnuta, ze patentky..teraz som volal panej do ekoplienky.sk ata mi vravi, ze suchy zips vies lepsie regulovat na pase..to je dost dolezita vec myslim, teraz som to neriesila pri jednorazovkach som brala samozrejme...ale asi dolezite...teda nemaa ziadne nohavickove plienky?

handricky
10. jan 2013

@gelifil pozri vsetko je vkladacka, aj prefold je IBA vkladacka. vsetko co sa da vlozit je vkladacka. vobec sa nad tym takto nemusis zaoberat, ze co sa ako nazyva, jednoducho pozeraj rozmery vkladaciek. bud mas: 1, kratku (cca 30*13 cm dvoj alebo 3 vrstvovu), 2, dlhsiu cca 60*13 zvycajne 2 vrstvovu, po zlozeni na polovicu mas 4 vrstvy.. alebo mas 3, prefold zvycajne nejake stvorec alebo obdlznik cca 35*35, 40*40 a pod. dvojvrstvovy. a po poskladani na tretiny (folding - skladanie) mas 6 vrstiev. prefold je iba oznacenie typu vkladacky. Kratsie alebo dlhsie (3-4 vrstvy) zvycajne pouzijes na dovypchavanie (napr.: novoskladu, kapsovky, nohavickovej), proste aj je ti treba. ako samostatna sacia vrstva mi ti 3-4 vrstvy asi nestacili (mozno pri uplne malom mimcu). Kdezto Prefold 6 vrstiev uz mozes pouzit ako samostatnu vkladacku (do kapsovky, do vrchnych)

gelifil
10. jan 2013

@handricky jeeeeeeeej, diky, t mas nervy zo zeleza 🙂 🙂 🙂 , citala si, ze sa mi s tym snivalo, vsak 🙂 🙂 😒

alena0305
10. jan 2013

@gelifil mám Littlelamb z bavlneného (nie bambusové) froté - mám aj v bazáre 4ks za polovičnú cenu. Ja používam 5ks - na denné spanie - tiež 3-4 hodiny vydržia, sú zapínaním na snappi sponku.A potom som si dala šiť - také kapsové na patentky ale bez pul vrstvy, na vrch ešte pulky. Ja teraz napr. zapínam tie patenky na pulkách tak šikmo - v páse viac a okolo nožiek menej. Moja je drobná a všetko má v páse voľné.Časom zistíš čo ti bude vyhovovať - každému sa páči niečo iné. To čo nám nesedelo som predala - ani každý strih nohavičiek či plienok nesedí každému bábätku. A bábo čakáš alebo koľko má? To je najlepšie sa poradiť buď tu alebo eshope - moja je drobec ale sú aj bacuľkovia. Tých strihov a materiálov je strašne veľa. Ale štvorce - plienky a prefoldy rýchlejšie schnú ako nohavičkové ušité z rovnakého materiálu a záleží aké máš podmienky na sušenie. Ja som až teraz začala používať sušiareň - dole v paneláku - a to tu bývame 8 rokov.

gelifil
10. jan 2013

@alena0305 🙂 🙂 🙂 🙂 babo ma 4 mesiace, chlapcek ama pomerne baculate nozky..ja som susiaren dole zacala pouzivat tiez az teraz po par rokoch,uz sme styria..chodi tam len dovernicka-cecilka a ja 🙂 🙂 🙂

oliverka
10. jan 2013

Dievčatá, prosím vás, mám otázočku: 😉
Keď dám v pračke program "predpieranie" (príp. "namáčanie"), predpiera sa v inej vode ako hlavný program "pranie"? Asi hlúpa otázka, stále si hovorím, že ustriehnem, či pračka znova napúšťa čistú vodu alebo nie, ale vždy sa zabudnem a zobudím sa neskoro. 😒 Ide mi o to, či mám alebo nemám predpranie dávať, či nie je zbytočné, ak plienky sú len ocikané.

ivanka.7
10. jan 2013

@oliverka podla mna predpierka a pranie ide v inej vode, aspon mne po predprani pracka vypusta a napusta novu vodu 🙂

handricky
10. jan 2013

zienky z BA a okolia, v stredu 16.01 je v latkovky.sk plienkove poradenstvo od 15.00 -18.00

tortelinka
11. jan 2013

baby poradite?potrebujem zistiť ktoré pullky sú dosť veľké. krpec mi nejako vyrástol a niektoré sú mu už malé..tak neviem čo dokúpiť, má cez 12 kg 13 mesiacov dík

kkl82
11. jan 2013

@oliverka moja pracka vzdy vodu z predpierky vypusti, no nezmyka pradlo, len parkrat potoci a potom napusti cistu na hlavny program. tak nejak by to mala robit kazda pracka, lebo predpierka by mala zbavit pradlo hrubej spiny a potom uz prat normalne.

kkl82
11. jan 2013

@tortelinka najlepsie asi kupit take pulky, ktore maju cislovanie, teda rozne velkosti. nevyznam sa v tom moc, lebo mam tiez viacvelkostne, ale mam po jednych totsbots flexiwrap a tie su size 1 a size 2 a tam je rozdiel medzi nimi obrovsky. jednotky este pouzivame (10kg).

mucholapka
11. jan 2013

ahojte dievcata, tak aj ja som jedna zo stratenych v latkovkach 😀 preto sa obraciam na vas, skusene - cakame prve babo a rada by som latkovala od narodenia (aj ked sa stale trosku obavam ci to zvladnem), o plienockach uz studujem 2 tyzdne, vela ste mi pomohli aj vy 🙂 a priblizne uz mam aj v hlave taku mini vybavicku na zaciatok, aby sme vsetko vyskusali a zistili co nam vyhovuje...no mam stale par otazok, preto vam chcem napisat co si chcem kupit a prosim o radu, ci tam je vsetko co mi na zaciatok treba, resp. co si mam este dokupit...takze:
1. na doma - 30-35 ks stvorcovych plienok - asi 10 z toho bambusiek, chcem skladat hlavne novosklad, co je lepsie 70 alebo 80? ...k tomu pulky 3 ks - a to chcem 2 x Thirsties velkost S a 1 x blueberry, tieto mali najlepsie ohlasy, ze vsetko udrzia kde maju 😉
2. na von, cestu... - 3-4 ks a to by som chcela mix - aj AIO, aj snapky aj kapsovky a uvidim, ktore sa osvedcia, potom dokupim - ktoru znacku radite? resp. ktoru urcite neodporucate? bojim sa, ze nakupim zbytocne predrazene, alebo naopak zasa nejaku lacnu, ktora nebude dobra...
3. na noc - 3-4 nohavickove plienocky (tiez neviem aku znacku, viem ze su aj bambusky, chcem tiez nejaky mix, aby som vedela porovnat), pulky mozem pouzit tie co aj na den, alebo treba nejake ine? ak tie co aj na den, bude ich asi malo, ze? a co v pripade ak bude babo kakat aj v noci? vtedy nemaju nohavickove velmi vyznam, lebo musim prebalovat tak ci tak, takze co pouzit vtedy?
4. mio fresh, uzatvaratelnu nadobku (alebo vrecko) na pouzite plienky, zlcove mydlo a nakoniec extendor - mozete mi nejaky doporucit? a kolko ks? budu 3 ok? a separacky (chcem skusit aj pratelne aj tie jednorazove)

no viac ma nenapada, viem ze to je este malo, teda okrem stvorcov, tie myslim budu stacit a samozrejme aj nejake tie vkladacky, ale to uz niektore plienocky maju v cene...prosim, mrknite na ten zoznam a napiste, co by sme mi doporucili, alebo naopak, s cim nemate velmi dobre skusenosti...dakujem. 🙂

handricky
11. jan 2013

@tortelinka pozeraj si dlzku sedu (ak vyrobca uvadza) a resp. sirku medzi nozickami (ak chces sirsie alebo uzsie), vacsina gatiek ma sed 47 cm a niekto uvadza ze do 15, niekto az do 17 kg, cize podla kg, ktore uvadzaju by som sa neorientovala.
ale najvacsie co som mala v ruke su snad vrchne bambi roxy. inak aj blueberry su dost velke. a jak pise kkl82, tots bots wrap 1 su mega velke (sed az 45 cm), cize tie c. 2 budu asi este vacsie (tie nemam, takze neviem). a zase rataj s tym, ze dieta v istom obdobi prestane tak rapidne priberat, potom moze zostat na tej istej vahe aj niekolko mesiacov🙂

slady
11. jan 2013

baby ktore stvorce mi odporucite kupit? treba mi rozsirit zakladnu vybavu. a este, dokedy ste davali novosklad?

susul
11. jan 2013

@slady ahoj ja som mala libstatsje asi 30 ks, mam 5 ks, 6 ks kiko bambusovuch a nejakych 15 ks este po nas, kvalitov su naj mam, najemnejsie su kiko bambusove, ale tie sa mi pozrazali, takze uz len ako vkladacku pozivam. Vacsinu som mala rozmer 80x80, vydrzali nam skoro do 8 mesiaca. V podstate do momentu, kym krpec nezacal zdrhat.
Dievcata, ktore ste iz odplinkovavali, ako ste to riesili s pranim plienok, lebo ja uz mam tak 5 plienok za dva tri dni a to, ked dam same prat mi pride nielen neekonomicke, ale aj neekologicke, som rozmyslala, dat predprat a potom hodit normalne oblecko, len to sa mi zda take zvlastne, prat to s inymi vecami, I ked po predpierke 😒