Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
2. feb 2010

tie skvrny nie su z lanolinu 😔 je to jednoznacne moc (je to len na prednej strane a pri prani to bolo citit mocom, aj po oprani, po vyschnuti nie je citit, ale skvrny ostali - mam disany uz pouzivane, na tych ma to az tak neprekvapuje - su dost pouzivane, ale mam aj nove len nami pouzivane little beetle a na tych je to tiez 😝 )

my sme sice postolkovali, ale sme aj nosili v satke vertikalne (na siroko nozicky)

emjee
2. feb 2010

jo a dnes sme odskusali blueberry minky - fajnovuckaaaaaaaaa 🙂

tynushqa
2. feb 2010

baby vsak uz sa nemusi balit nasiroko 😉

crysmile
2. feb 2010

tynushqa ale co mam povedat doktorom, ktori si myslia ze este treba balit na siroko?

tynushqa
2. feb 2010

Inak mate nietkora plienky fuzzi bunz?

emjee
2. feb 2010

mam aj fuzzi bunz

emmka3
3. feb 2010

tynuska, crys ... ja som maleho prestala balit nasiroko hned, ked mal dobre vysledky klbikov ... po druhej kontrole cca v 3 mes. ... ale od 4,5 mes sme zacali latkovat, takze "nasiroko" sme doma stale 😉

izabelkak
3. feb 2010

crysmile to je fakt ťažko, ak Ti to nevysvetlí doktor ktorému doveruješ, to by som aj ja asi poštolkovala, našťastie moja pediatrička sleduje trendy, dokonca mi chcela ukazovať štúdiu kde sa preukázalo, že to nie je potrebné a že ide o akési záujmy p. Poštolku kt. tie jeho gaťky neopatentovali, tak aspoň slovensku treba predať po pár kusoch z každej veľkosti každej mamine 😉 problémi kĺbikov nechcem bagatelizovať ale myslím si, že poštolky ničomu nepomožu ak je nález tak detičky nosia spomínanú perinku, veď aj tak každý poštolky utiahne inak, nasadí inak, stačí dať plienku viac do jednej strany a potom je každá noha v inej polohe a pod. Malá nemala nikdy nafúknuté bruško ani problémi s prdíkmi, lebo si mohla kopkať nožičkami, navyše vo vyše tridsať stupňových horúčavách keď sa narodila mi to fakt hraničilo s týraním...

navyše pri látkovkách by som si fakt nerobila hlavu so širokým balením, veď akékolvek plienočky mimo nejakých AIO čo sú úzke medzi nožkami sú všetky dostatočne naširoko na takom novorodencovi ...

tynushqa
3. feb 2010

Emje a ake su tie plienky Fuzzi bunzz? bo sa daju teraz na ebay-i kupit za dobru cenu tak uvazujem.

Inak nechce niekto konopnu plienku Ella s house Patentky velkost L. Prana 4 x z toho raz bola oblecena /prala som kvoli savosti/. Nam nejako nesedi. Cena 9 eur aj s postovnym 🙂 Ma zelene patentky a okraje.

dahlia23
3. feb 2010

ja si teda ťažkú hlavu s balením na široko fakt nerobím. 🙂

jaandy
3. feb 2010

ja som sa u dok. tvarila ze balim a tiez som sa na to vyprdla, moja mala 2kg a 48 cm, z postoliek jej trcali len chodidla, prislo mi to chore 😅

matja
3. feb 2010

tyn - hod link na fuzzi bunz na ebay

emjee, ja vlniačiky periem v práčke na 30 - ručné pranie, ale mám iba homemade, takže by mi ich až tak nebolo ľúto, keby sa niečo stalo. Ale nestalo sa nič, vyperú sa dobre.

neurologia
3. feb 2010

matja
aj ja som premyslala lniaciky smarit do pracky ked periem rucne ale strach mi nedovolil ...som sa bala ze sa im nieco stane a predsa nieje to najlacnesia zalezitost 😉
ale svokra pisala ze nejake malej ustrikovala tak som na ne zvedava a tie do pracky urcite sibnem-myslim ze sa im nic nestane ved aj pulovre periem v pracke a su ok...

matja
3. feb 2010

ďakujem tyn, červenú už nechcem 😀
neurologia, môj drobček nosí vlniačiky už asi 5 mesiacov a stále som ich prala v pračke. Tým homemade určite neublížiš. A podľa mňa ani kupovaným...

baskaj
3. feb 2010

kočky, chcela by som si na demonštráciu kúpiť nejakú kapsu, najlepšie AIO. dajte nejaké osvedčené oblúbené typy (okrem BG)!

salonka77
3. feb 2010

Ahojte, moj maly anjejik vyhlasil boj proti jednorazovym plienkam a to tym, ze sa stale precikava. Preto uvazujem o latkovych plienkach. Viete mi poradit, aky typ by som mala vyskusat? Ma 8 mesiacov a 10kilov. Neviem, ako mam zacat. Prosim poradte mi. Dakujem.

crysmile
3. feb 2010

salonka, podla toho, kolko chces do toho vrazit, ale kedze ti maly vela cika, treba ti savejsie plienky, napr. bambusove alebo konopne.. take lacnejsie su od znacky baby lucy - bamboo, su na suchy zips alebo druky.. na to potrebujes vrchne nohavicky.. alebo su aj ine plienky, ktore su pre ucurankov.. napr. znacka ellas house.. alebo mozno baby ine poradia, neviem. pozri si branakdetem.cz a popozeraj sa tam.. plienky su vacsinou rozdelene podla toho kolko ma dietatko kg, alebo su aj take, ktore mas na cele obdobie plienkovania.. malemu uz bude treba asi L..

emmka3
3. feb 2010

salonka, tiez myslim, ze by si uz mala ist do velkosti L, najlacnejsie su Baby Lucy a su aj kvalitne ... bambusove, ja mam radsej na druky, lebo suchace sa lepia kade tade a sa aj opotrebuvaju, tiez by som zobrala uni stvorce BL z bambusu na dovypchavanie ...

baskaj, ja mam rada aj AIO od TB, mam bambusove one size, ale su aj mikrovlaknove ... rovnako sa celkom osvedcuju AIO SWB, maju vsitu vkladacku ale ja som ju odparala a urobila z nej "chobot" aby rychlejsie schla, ak treba, mozes ju dovypchat .. sisik teraz kupovala Fuzzi Bunz, vyzeraju dobre a podla opisu je to nieco na sposob BG 3.0

baskaj
3. feb 2010

som sa pomýlila - ža AIO. chcela som napísať jednoveľkostnú, sorry 😝

salonka - ja mám na noc bambusové baby lucy ako písala crysmile a aj tieto http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat... - tie sú váážne super, veľa nasajú, nikdy nepretiekli a sušia sa trochu kratšie ako bambusky.

baskaj
3. feb 2010

emmka - práveže TB predávam, bo nám nevyhovuje 😒
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

emmka3
3. feb 2010

baskaj, tak to je smola s tou TB, lebo nam sedi dobre a davam ju vtedy, ked viem, ze ideme na dhsie vonka a zatial nikdy nesklamala ...

emmka3
3. feb 2010

salonka, aj ja mam ti na noc, co davala link baskaj, BI Bamboo extra, ale pozor ... mne pridu savejsie tie so suchym zipsom, lebo tie na patentky maju savu vrstvu z jednej strany potiahnutu flisom, a ten nesaje, je len na pocit sucha, tie suchacove (aj ked suchace nemusim 😅 ) maju vlozku z oboch stran z bambus flausu a to uz je riadna spongia 🙂

labutka
3. feb 2010

baska chod do tych Gro baby - jednovelkostna, SIO, dokupis si jadra a ficite. 🙂 a je uzsia nez vacsina jednovelkostnych. 🙂

tynushqa
3. feb 2010

Fiha tak nam zase TB easyfit tiez vacsinou pretecie 😒

miruss
3. feb 2010

Baskaj si tiež myslím, že Gro baby sú dobré, sú jednoveľkostné, dajú sa meniť savé jadrá a sú vyšie a širšie ako Itti bitti, takže lepšie sedia.

Salonka. Mlému už treba asi veľkosť L. Na noc sú dobré tie babyidea bamboo extra alebo bum hugger.
Z nohavičkových sú savé a cenovo dobré tie bambusové babylucy ale ja som spokojná aj so savosťou babylyucy organic a organic velour plienok.
Ak chce AIO tak tie Gro baby, alebo ja som pokojná s Bum Geniu onesize v3.0, super saje a dobre schne, používam na dlhšie cesty autom a ešte mám rada Tots easyfit.

crysmile
3. feb 2010

Salonka, tak aj ja som este aj organikmi od Baby lucy spokojna.. tie mame na den.. a ja mam este kadejake ine, ale tie si mozes dokupit aj neskor.. ked tomu prepadnes 😀
netreba sa zlaknut cien, peniazky sa ti vratia..

baskaj
3. feb 2010

no, dala som si záväzok, že GRO si kúpim, až keď predám tú TB v inzeráte. tak šup šup, kupujte 😀 😀 😀

ale chcela som 1 kapsovku na demonštráciu, ešte porozmýšľam nad týmito, ak sú teda dobré:
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

ikula2
3. feb 2010

citam ze odporucate Baby lucy bambo na noc, su tam este potrebne aj vrchne nohavicky? a kolko tychto plienociek vymenite za noc? a este jedna otazocka ci sedia dobre aj pre novorodenca. dakujem

baskaj
3. feb 2010

ikula: http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=10... na ovorodenca XS-S. a kúp si radšej na poppy, lebo suché zipsy baby lucy sa časom trochu kazia.