Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mneme
22. mar 2010

ad anava - suhlasim

iz, ja na von davam vacsinou aio, do satky bbh alebo bg. ale vlniaky su urcite vzdusnejsia alternativa, ved merino by malo byt termoregulacne, nie? na plienku davam pancusky, teplaky/leginy a tenucky prechodny overal, na nohy strikovane ponozky. poslednych par dni chodim uz bez kapsy, ale asi ju tuto jar veru bude obcas treba vytiahnut.

mneme
22. mar 2010

ja mam manymonths pyzamko-vak z merinovlny a je uplne super. inak overaly na spanie nosi martina normalne velkosti aj s nocnym balikom medzi nohami, ta bavlna je predsa len trochu pruzna 😉

izabelkak
22. mar 2010

hmm tak to ja obliekam asi menej, teda ak ste to čo si popísala mali s kapsou.... tak už teda neviem čo to máme za pokožku, fakticky, no ale hlavne dostali sme sa z toho relatívne rýchlo tak aspoň že tak.... nakoniec to možno je fakt so separačiek....

mneme
22. mar 2010

nie, teraz nosim bez kapsy. ked su mrazy, s kapsou 😉

dahlia23
22. mar 2010

mne sa páči to pyžamko, čo má ivuška z anavy. s tou šnúrkou dolu. ale že by Juraj spával v nočnej košeli potom? 😅
toto je ono:
http://www.facebook.com/home.php?#!/photo.php?p...

crysmile
22. mar 2010

dadka, ale vyzera to pohodlne, ta kosela a je modra, tak to nevadi.. ved to je v podstate ako spaci vak, len na prebalovanie je praktickejsi..
ad anavy: tiez teda pockam, hoci potrebujem surne uz tie slipovky, ale tak este dalsiu ms vydrzim..

crysmile
22. mar 2010

a este ma napadol ten medvidek: tento vikend sme boli mimo domu, tak som ho zarobila a mali sme ho vyse dva dni.. nesmrdel, ale vyliala som ho dnes rano a urobila stvrtinovu davku.. to musi byt riadne kakacie babo, ked sa minie cela davka co je v rozprasovaci.. dobre, tak ak neminieme, tak dva dni si ho necham.. ja len, ci to nerobim zle, ak necham aj dlhsie..
inak, iz, moze to byt aj z medvidka, viem ze na ceskom MK niektore baby museli vysadit a potom sa im skludnila pokozka.. vy ste take citlive, tak tiez by som skusila, mozno jej nesedi..
a ta svagrina s tymi popolinami ako?

crysmile
22. mar 2010

a este do tretice, ked si tu uz takto pisem.. ale stale ma cosi napadne..
jediny obchod co je vo zv na nobilis, tak som si vyziadala cennik a pani mi napisala ze uz nepredava, ze ma uz len saloos.. 😒 a tak som sa tesila.. viem ze to sem nepatri, ale ma to urcity suvis.. tak sory.. 😅

inac
22. mar 2010

Caute latkarky,
predavam viac kusov kratko pouzivanych IB. Nam proste nesedia... :( Mam jeden ks M a asi 10 ks L plus kopu nahradnych plienok. Su fakt ako nove, len par krat prane, bez flakov. Su v zaruke, do 10/ 2011. Myslim, ze cenu dohodneme velmi vyhodnu. Piste do IP.

izabelkak
22. mar 2010

crysmile tu som písala o tých plienkach https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/latkove-plienky-ake-mate-skusenosti/
musím sa s ňou dohodnúť za kolko to skúsime predať, ale je to inak fakt škoda že ich nenosili....

tie vrchné gate L-ko žial nemám len M a S...

može to byť kludne aj z medvídka začala som ho používať intenzívnejšie teraz posledné dva týždne max., keď som ho mala nový tiež sa nám čosik v tom odbdobí vyhodilo.... asi jedno z druhým... no musím ku kamoške po ten nobilis čo objednala a dám si levandulu do mandlov.olejíčka.... teraz mám len vodu a v nom kvapku mandlov.oleja.... inak po kakaní ide Iz vždy pod vodu, možno aj to nás potom vysuší keď sa potento aj 4 - 5 x denne🙂))
včera som inak na chajde mala poruke len vlhčené obrúsky babylove tie biele a celkom fajn, tak na cesty asi s nimi zhrešíme a hotovo.... no ale šak medvídka ešte otestujem, možno len musím robiť úplne slabučkého pár kvapiek do pol flaštičky....

mneme takže kapsu si používala len v zime? a máš ktorú? ja zimnú.... tak teraz obliekam na lahko a šupnem kapsu, no ale keď bude takto piecť slnko tak to s kapsou zrejme nepojde....

crysmile
22. mar 2010

iz, prepac, som si to nevsimla, som nebola cez vikend na nete a nejako som tu stranu preskocila ked som vas docitavala..
noo, voda vysusuje, takze moze to byt aj tym..
inak z vlhcenych si nic nerob, obcas to nezaskodi a tie babylove biele su minimalne parfumovane, teda skoro vobec, my sme ich dost pouzivali, az teraz na stare kolena 🙂 ficime na latkovych obruskoch..
medvidek mi pekne vonia a tiez nerobim ze davam tolko kolko kazu, tiez len par kvapiek.. podstata je asi len aby to bolo osetrene tym olejom, ked je vo vode sa asi lepsie vstrebava do pokozky..
skoda ze tie vrchne nemate L.. no skusim sa popozerat inde.. len 400sk za popolini sa mi nechce dat..

izabelkak
22. mar 2010

to je v poho, aj tak nič doležité, len teda to že tie gate nemám, som inak zvedavá ako tie popoliny predám....

malá práve prišla z vonku mala BBH magic a zase má trošku také červené bodky, mám obavu z tej umelinky, ale takú istá má aj IB a pohoda?) no je fakt že do nej slušne naložila tak ktovie kolko v tom chúďa sedela.... je nafigu keď sa dotento vonku navyše keď kočíkuje dedo, ja už ju začnem kontrolovať a keď tak prebalím je teplúčko, no ale dedo? 😀 😝

dahlia23
22. mar 2010

baby, zajo má Auroru. dneska tuším o 11.30 porodila 🙂

julia30
22. mar 2010

zajo gratulujeme ;)

izabelkak
22. mar 2010

jééé tak to sú kočky šikovné... všetko dobré zajaciqom... 😀

miruss
22. mar 2010

Jé tak Zajaciq už porodila, blohoželám a obom želám všetko dobré, veľa zdravia a mliečka. 🙂

zajaciq
22. mar 2010

ahojte,dakujeme,uz od stwrtej mam malu na izbe. Som ukazowala novosklad hl.sestre na mojom oweck.stworci,..kazala wymenit latkowku az po 1.cike,tak som sa hned xytila,ze my mame hnusky aj tak len na par dni co sme tu. Viete aka je krasna 😵 a nespala cele poobedie kwoli zdurenej sliznici w nosteku. Uz sa pysim, spinka pri mne a hura zatial same na trojke 😅

mneme
22. mar 2010

zajaciq, gratulujem 🙂

izabelkak
22. mar 2010

kočky tak som si to s tou anavy predsa rozmyslela, dajme to dokopy teraz, lebo keď bude mať ten web može sa vyvaliť aj viac objednávok, zatiaľ mám mailos od emjee, mneme pls. vieš mi preposlať čo si chcela? nech to nelovím, idem si už písať na papier...

pre ostatné kočky čo chceli anavy posielajte..... tak za týždeň by som jej poslala objednávku, aby sa každý stihol rozkukať.... kto nemá cenník či vzorkovník napíšte mi....

zfidorka
22. mar 2010

zajaciq, gratulujem aj ja 🙂

crysmile
22. mar 2010

Zajo, gratulujem k malemu Zajkovi 🙂
no tak sa pozeram na tie latkove vlozky od anavy, ale teraz neviem, mozem si vybrat teda aj latku z ktorych budu site? a ako jej vysvetlim ze prave nejaku latku chcem?

emjee
22. mar 2010

zajaciq gratulujem k zajaciqovie krasavici 🙂

bez mucenia priznavam, ze my ficime na babylove bielych vlhcenych obruskoch

crysmile
22. mar 2010

ved my tiez, kym sme nenasli medvidka.. nejake pokusy som mala aj predtym, ale ta rozprasovacia flasticka je pre nas asi naj sposob, kedze ju chyta vzdor ked ju idem prebalit, poviem jej, ze nech mi pohrka flastickou, ze ideme striekat vodicku na ritku a uz je spokojna..

avila
22. mar 2010

Jeeej, Zajo gratulujem 🙂

etuska
22. mar 2010

Zajaciq-blahozelam k dcerke 🙂 Drzte sa obe-veeela zdravicka a mliecka 😉

mneme
22. mar 2010

dnes mi prisiel balik plny krasnych novych plienociek, uz sa susia. okrem radosti mam ale aj dve zmensovacie dilemy:

emjee, ako instalujes vkladacku do blueberry minky? ja som z toho zmensovacieho systemu trochu vykolajena.

iz, ty mas tusim swaddlebees onesize organic velour - nechapem, ze ked zmensim, kde mam tu plienku zapnut?

Poradite mi, prosim?

ja vlhcene obrusky nepouzivam vobec - moja slecna kaka vylucne v domacom prostredi uprostred hry. chvalabohu, poslednych par dni vacsinou do nocnika 😎

crysmile
22. mar 2010

mneme, ja by som ti rada poradila, ale tie plienocky nemam.. cakam ci sa tu niekto objavi ze pokecame a nik, kde ste vsetky?
a super ze ti kaka do nocnika.. mne sa dnes chcela posadit na nocnik, vraj mi hovori ze cikat a tak som ju posadila, ale nic neurobila.. ale je to uspech po tolkych mesiacoch co nan zanevrela..

mneme
22. mar 2010

crys, ja stale cakam, ze ju to prestane bavit. ona je totiz vo viacerych veciach taka, ze ked je nieco nove, hned sa vzorne chyti, lebo je zvedava betarka. ale ked sa to stane akoze normalne, tak uz koniec. ale s tym nocnikom mi robi neskutocnu radost 🙂

emjee
22. mar 2010

mneme ja nezmensujem vrch, tu dlhu vkladacku zapnem tak, aby bola co najkratsia - vtedy sa akurat zmesti do toho vrchu - este ju pretocim tak, aby bol navrchu ten mikroflis ci co to je, medzi tie vrstvy dlhej vkladacky este vlozim tu malu vkladacku tak ako je

izabelkak
23. mar 2010

mneme tú SWB velour zmenšíš tak že musíš odpnúť tú vrchnú vkladačka a potom ohneš a tam zapínaš je tam 6 cvočkov tuším .... ale ak zmenšíš tá horná vkladka tam moc nepasuje, tak možeš otočiť opačne, alebo nahradiť inou tak ako ja, my ju na noc ani nepoužívame skor od nosítka.... nám posledné noci akosi stačí prefold v zavazovačke tak nočné plienky nosíme do nosítka....