Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

iron
30. dec 2011

@lenusskaa ja pouzivam bamboozle stretch, lollipop bambusove. Na trhu ich je dost tych bamusovych.. 😉
este sa mi nestalo, aby som musela dovypchavat. Su aj take, ktore maju kapsu,ze tam napchas aj viac vkladaciek ak potrebujes.
Moje deti su experti, vzdy to skor pokakaju ako to precikaju.. 😀

tortelinka
30. dec 2011

baby odbornicky, poradite mi, ktore plienky maju tu vkladacku, ktora sa pripina na patent ? poslite nejaky link na znacku....a netlaci to to dieta?

majka1981
30. dec 2011

@tortelinka tots bots bamboozles stretch je na patentky alebo aj itty bitti 🙂
nie, dieta to netlaci 🙂

janulkan
30. dec 2011

@tortelinka k tomu co pise @majka1981 este aj pop-in sa pripinaju patentkami a gro via..

labutka
30. dec 2011

@taanak @zfidorka mne sa na bl bambuske nepacil strih. Kupovala som pred skoro 3 rokmi, a mal taku "velkorysu" ritku, aj ked som tam supla origos vkladacku a potom bavlnenu vkladku, stale tam bola kopa miesta. 😖 No a tiez mi vyplzli, som ich predala nakoniec tusim vsetky... Tie pandy su tak isto strihane? Lebo co sme si s kamoskami porovnavali, mala som pocit, ze kazda varka plienok je jedinecna, ale ta ritka stale ostava...

etuska
30. dec 2011

@labutka
ja mam odskusane bambusky BL,LL a BG.
Uplne naj sa mi zda prave Bum Genius-kupila som ju len zo zvedavosti ked bola v akcii a pouzivame ju uz teda dost dlho-strih je super uzky a bambus je velmi kvalitny-stale je makkucka

labutka
30. dec 2011

@etuska na LL ma odradza to pranie na 40, to mi je malo. A bg som mala 3 kapsovky, ale suche zipsy postupne odisli, takze u mna nezabodovali. Na noc budem zas pouzivat nohavickovu a vlniaky. K Bl sa s velkou pravdepodobnostou nevratim, len ma zaujima o tych pandach...
u mna je fakt top Stretchka, este chcem skusit bitti boo.

wewe22
31. dec 2011

tak a tu je moja bambula v novej plienocke

majka1981
31. dec 2011

@wewe22 sikula kedy to stihas ? 😅

wewe22
31. dec 2011

@majka1981 dakujem no to teraz ked mame tata doma uz som si objednala bambus frote ale kedy budem sit je vo hviezdach idu skusky treba sa ucit tak asi potom po nociach 😉

emjee
31. dec 2011

caute po dlhom case 🙂
mam problem: s M. sme sa dohodli, ze Jezisko je male babatko a posleme mu M. plienky 😀
26. 12 - bez plienok, cikal najprv na zem, potom 3 hod sedel na nocniku "aby nieco neocikal" (to su jeho slova), potom zase na zem, posledne cikanie stihol do serblika, aj ked cez nohavice 🙂
27.12 - bez plienok, o nociku nechce ani pocut, vsetko na zem (nastastie mame plavajuce), zdrzuje, cika 3x za cely den
28.12 - detto
29.12 - detto, strasne revy ked sa colen pokusime mu ponuknut nocnik
30.12 ideme k svokrovcom, na cestu dostane plienku, po 3 hodinach cesty nie je v nej ani cvrk, po dalsich 2 hodinach sa konecne vycika (do plienky), potom cika uz len raz (zase do plienky)
dnes - v plienke, zase zdrzuje, kedze svokrovci maju koberce a kuria slabsie ako my, nemozem ho nechat naholo resp. len slipky a pancusky 😠
co mam robit? ako ho naucit na nocnik? som si myslela, ze ked bude v latkovych nauci sa skor, ale houby, mokro mu vobec nevadi, ci v plienke alebo v nohaviciach, nocnik nechce ani vidiet (myslim, ze ho niekto nasilu nutil, ked varoval u babky), ja by som to ani vo velkom neriesila, ale mm pojde zachvilu z rodicovskej do roboty, a ak sa M. nenauci dovtedy na nocnik, do skolky mi ho nezoberu

eridani
31. dec 2011

@emjee Skuste ponuknut nejake ine miesto. Teraz v zime sa vonku na travicku neda, ale skusit rovno zachod, pripadne cikat do vane, atd. Mozno naozaj ma zle spomienky na nocnik, ak ho niekto nutil.

eridani
31. dec 2011

Nas drobec tiez klasicky nocnik ignoruje. Maximalne si ho tak da na hlavu a pochoduje, ale posadit ani za svet. V pohode ale cika do cinaku, resp. slahacej miske z Kauflandu. Pripadne do vane alebo umyvadla, zachod tiez odmieta. On je proste odmalicka zvyknuty, ze ho drzim a chrbtom sa opiera o mna. Zasadne necika posediacky. Ani ked je v stolicke alebo autosedacke. To ked ho vyberiem a postavim, tak vtedy pusti svoju davku.

sima.p
31. dec 2011

@emjee určite netútiť, skúsiť ten záchod, príp. dať chvíľu pauzu, on sa raz určite začne pýtať

labutka
31. dec 2011

@emjee este mozete skusit nejake motivacne rozpravky - napr.dieta (oblubene zviera, auto, nieco) cikava do gati, prechladne a musi ist do nemocky a nemoze ist von; dieta sa vycika do autosedacky a nemoze ist ku kamaratovi, babke, na vylet; fantazii sa medze nekladu, nieco si vymysli, pointa ti je jasna. 😉
a neboj, nejsi sama, susen sa tiez nevypyta sam od seba, ale chvilu uz vydrzi.
a este ani raz mi na otazku "ideme cikat?" neodpovedal "ano", takze potom mi docvaklo, a uz sa ho nepytam, uz mu to oznamujem.
drzim palce, pevne nervy. Plavajuca podlaha je vyhoda. 😉

emjee
31. dec 2011

diky
nas zasadne postojacky, aj kakat 🙂 ignoruje aj zachod aj vanu aj v lete travicku, stromceky 😀

labutka
31. dec 2011

@emjee u nas niekedy zabere, ked je v zachode nieco - kus wc papiera, minule mal uspech curanie do peny, co tam pred nami vyliala casnicka nejaky cistiaci prostriedok, alebo nejaka mini spinka ked je v zachode, ktoru treba ocurat. 😉

mirabelca
31. dec 2011

@tortelinka Ešte Anavy ma napadá.

majka1981
1. jan 2012

@emjee co ma este napada je, ze nemas na okoli rodinku, kde by ste mohli ist na par hodin, kde deit "radi" chodia na nocnik alebo na wecko? deti sa radi ucia od seberovnych a odkukaju si to.
potom este ukazuj na ulici, ze havo cika atd.
preco nie cikat po stojacky do vane? aj tato mu moze ukazat, ze cika po stojacky 🙂
skus mu dat viacej pit, aby cikal castejsie, v lete by bolo dobre zjest melon (teraz asi nezozenies) alebo uhorku (tu zozenies, ale v zime nechuti...)

tinika
1. jan 2012

@majka1981 my sme boli takto na dovci, tam to aj opakoval a tym to aj skončilo :(

@emjee moj tiez odpoveda ze nie ked sa pytam na nočnik, tak vačšinou mu oznamim ale aj tak nie nie nie malokedy sadne, nie vzdy aj urobi potrebu a pytat sa nepyta, max. povie ba ked uz je pokakany :((( ani zachod ho nelaka

majka1981
1. jan 2012

@tinika ja mojmu hovorim "ideme sa vycikat" a vycika sa 😅 . ma svoju hlavu, niekedy bojkotuje nocnik, inokedy dolny zachod, horny zachod (mame poschodie), klbko tiez, ale nieco aj ide 🙂

lopula
1. jan 2012

baby poraďte, maly máva poslednú dobu ( cca mesiac ) červeného pinďura, čo je ale najhoršie, že je to pri použivaní latkoviek. aj keď ho prebaľujem často, aj keď mu dávam bambusové plienky, ktoré by sami o sebe mali byť antibakteriálne. nerada to hovorím, ale keď sme boli na chate a mala som iba jednorázovky, tak na druhý deň sa mu to začervenanie podstatne zlepšilo. akoby mu vadilo mokro... aj keď použijem plienky so stay dry vrstvou, efekt je rovnaký. Periem v lovele už od narodenia, doteraz takýto problém nemal. čítala som o buretovom hodvábe, nemáte s ním niektorá skúsenosti? alebo neviete mi poradiť niečo iné? Nerada by som sa totiž vracala k používaniu jednorázoviek... ďakujem

tinika
1. jan 2012

@majka1981 moj najnovsie ked ide večer spat po polhodke ze chce ist na nočnik občas aj dačo urobi a dnes naobed tak pred spanim a aj sa vycikal tak ale to su take svetle dni, nie je to pravidlo

majka1981
1. jan 2012

@lopula skus zmenit prasok, na priklad orechy, aspon budes vediet ci to nema z prasku. s hodvabom skusenost nemam. a ritku ma cistu?
@tinika moj zas dojde do kupelky/na zachod a zacne tam trepat alebo buchat, ze musi cikat 😅 , ale vela krat sa stane, ze uz je v plienke, tak vtedy neviem ci som pomala alebo ci hlasi ze chce cikat. aj tak som rada, ze tak znakuje 🙂
super, ze Patko tak hlasi, ze musi cikat 🙂

mirabelca
1. jan 2012

@lopula mne sa to tiež stávalo pri malej a látkovkách, tu na fore mi baby poradili používať separačky popli v škatuli a fakt to zabralo (pretože bábatku môže vadiť mokro na riťke, a tie separačky ho odvedú a sú prírodné- viskóza) http://www.prebalovanie.sk/NEW/index.php?page=s...

dzanka25
1. jan 2012

ahojte. rada by som sa s vami poradila, ak sa niekto najde 🙂 ake mate skusesnoti s olejom na zadocek medvidek? pouzivate ho len na osetrenie uz umytej ritky alebo nim umyvate deticky? a mate niektora skusenost, ze popiskane plienky sa za noc vo vedre zafarbili tak, ze su uplne nepouzitelne? mne sa to stalo 2x, stale ked mala dcerka teplotu a znacne mi tym preriedila zasobu super nocnych plienok :( k jednorazovkam sa vratit nechcem.. pripadne, ak by niektora z vas vedela poradit, co s takymi plienkami, ci sa daju este pouzivat.. dakujem krasne ;)

tinika
1. jan 2012

@majka1981 ty mas tiez patka? no moj dnes viete čo urobil? sa vykakal do vane ked sa kupal somarik

majka1981
1. jan 2012

@tinika nie to som ti gratulovala, ze tvoj Patko hlasi cikanie 🙂 , ja mam sebastiana 😉

tinika
1. jan 2012

@majka1981 dakujem, som si nebola ista ci som pochopila, no on uz mal dva roky tak nacase hehe

katka888
1. jan 2012

@emjee
sesternica odnaucila svoju v roku a pol tak, ze za kazde piskanie do nocnika dostala nalepku a tu si mohla nalepit na staru chladnicku