Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ekoplienky
10. máj 2014

Oslávte s nami deň matiek a nakúpte so zľavou až do 50%.

euka210
10. máj 2014

@naveen a sty dry vkladacky nepomohli? Nejedla nejaku inu novu potravinu? Ma to cervene ci aj take suche? Ja davam z Biodermy PO zink ked mal maly zacervenane. Alebo sudokrem. Prvy ma exem no snazim sa uz bez kortikoidov, ktore poznal v podstate uz od novorodenca. On uz plienky nema.

leamax
10. máj 2014

Ahojte dievcata.strasne chcem latkovat s nasimi babatkami-cakam dvojicky.myslite,ze je to realne aj pri dvojickach?je mi jasne,ze asi to nepojde hned ako prideme z porodnice,ale verim,ze ked sa zosuladime,tak sa to bude dat.co by ste mi radili aku vybavu pokupit/posit?kedze prvotna investicia do latkoviek asi nebude najmensia,tak sme sa so segrou dohodli,ze posijeme.len aby sme teda vedeli kolko a ake druhy,tak zacneme co najskor a postupne,nech to neni taky sok pre penazenku😀 dakujem za kazdu radu🙂

naveen
11. máj 2014

@euka210 cervene, teraz ako keby sa jej to trhalo miestami biele flaky.. zhorsuje sa to, ked sa spoti.. drzim ju uz bez plienok, vcera mi zaspala v aute v latkovej, nepocikala sa, ale spotila, mam pocit, ze sa to zhorsilo.. nic nove nejedla, akurat ked s ato objavilo, jedla zelerovu polievku, ale zeler uz jedla.. a odvtedy to nejedla, myslim, ze by to mohlo miznut.. nezabera ani antibioticka a antimykoticka mast, sudocrem sme skusala uplne na zaciatku..
inak ake probiotika su najlepsie pre 2 rocne deti? mne raz dokina odporucala od swissu, ale tie nikde nemaju nechapem 😖

naveen
11. máj 2014

@leamax mne sa uplne najviac osvedcili bavlnene plienky a vlozky od handricky.eu ked bola mala, mali sme take mensie a viac, lepsie sa to perie ako kapskovky a spol.. navrch sme mali vzdy vrchne nohavicky (tie netreba vzdy prat), vlniaky (loveybums) a ked bola mala vacsia, tak som si dala usit od jednej pani .. mozem poslat kontakt, uplne super bol aj anavy flisaky.. tie som jej davala cez den (mali sme len jedny take vacsie) staci oprat, netreba lanolinovat , na poobednajsie spanie ma bambusove plienky na spanie bambiroxy.com

mam nejake vlniaky, ktore ked sme dostali, tak uz jej boli male .. mozem pozicat 😉

s dvojkami latkove .. neviem a nechcem si predstavit xixix ja som zehlila asi tak do pol roka, pri dvojkach neviem ako budes zvladat

drzite sa?

leamax
11. máj 2014

@naveen ake zehlenie neblazni?ja som v tom ze tieto moderne latkovky sa nezehlia.a mozno kym sa s dvojkami zosuladime tak aj ten pol rok prejde😀
dakujem segra posije stacia mi strihy a tie su myslim aj na nete nie?
No asi by som na tvojom mieste nepoziciavala.ktovie ake ostanu po dvojkach.

euka210
11. máj 2014

@leamax no ja som pri prvom zehlila asi 2m a teraz pri druhom...este pred porodom a potom uz nie...na take veci nemam cas 🙂

shopvick
12. máj 2014

Zľavy u nás nekončia. Od dnes 12.5.2014 do piatka 16.5.2014 môžete všetky doplnky k látkovaniu nakúpiť s 15% zľavou. Zľava Vám bude odpočítana vo výslednej faktúre.

mary939
12. máj 2014

@naveen my sme mali zapareniny len raz, ked som mala syna v nemocnici a musel pouzivat pampersky. vtedy nam pomohla mast pityol. da sa bezne kupit a po dvoch dnoch zaparenin nebolo. mast je hneda a farbi plienky, treba dat daku vkladacku, ak nechces mat vsetky pofarbene.

iva1986
12. máj 2014

@mary939 dávala si ten pityol pri každom prebalovaní alebo ako často? lebo na mastičke je napísané že je pre deti od 10 rokov, ale ja som malého natrela lebo má hrozné zapareniny a začali sa rozširovať, asi budem musieť prejsť tiež na látkové plienky

mary939
12. máj 2014

@leamax podla mna to vobec nie je nerealne. ja latkujem dve deti, nie sice dvojicky, ale narodene po roku (to je skoro to iste, nie?). ked budes chciet, urcite to pojde, poznam maminy, ktore nezvladaju latkovat s jednym, lebo jednoducho nechcu...

mary939
12. máj 2014

@iva1986 davala som pri kazdom umyvani ritky, teda ked sa pokakal, alebo ked uz mast nebola, snazila som sa ju tam mat po cely den. no a hlavne na vecer.

leamax
12. máj 2014

@euka210 no dobre ale to sa zehlia iba stvorce nie?ked posijeme aj tie tvarovane vkladacky prip nejake kapsove plienky s tou PUL vrstvou-to uz sa predsa nezehli nie?
@mary939 dakujem prva povzbudiva sprava🙂ja si tiez myslim ze ked vydrzim tak sa to bude dat🙂

mary939
12. máj 2014

@leamax ja som zehlila stvorce iba prvych 6 tyzdnov, ale mam taky pocit, ze ani to nie je nutne. Mne to nedalo🙂

euka210
12. máj 2014

@leamax nie, iba stvorce sa zehlia. bambus a ine nie. Pul nesmie ist ani na radiator aby sa neznicil

ivanka.7
12. máj 2014

@leamax ja som nezehlila absolutne nic a dieta mam odplienkovane a v poriadku 😀

leamax
12. máj 2014

@mary939
@euka210
@ivanka.7 dakujem dievcata.takze zehlenie odpada🙂tym padom by sa to malo dat zvladnut aj pri dvojkach🙂🙂🙂to ste ma potesili.
A teraz radte ohladom vybavy-kolko a coho najlepsie? Planujem co najjednoduchsie ved aby som pri nich fakt nic ine nerobila len bola po krk v plienkach.odradza ma aj lanolinovanie a kedze sa narodia na zimu tak PUL gatusky budu super nie? Predpokladam teda ze niekolko kapsoviek SIO plienky a co este s kolko?

euka210
12. máj 2014

@leamax mne sa osvedcili pulky, mala som aj flisove, ale tie pod tlakom prevhnu a moje deti, najme prvy bol vela noseny, tak som predala. Stvorce rychlo schnu, my mame najme tie asi 30ks, ale aj s inymi, takze mozno aj 10 je v skrini. Len su menej save a teda max. 1,5h ja nechavam. No na riedku stolicu je novosklad super...ten este nepretiekol. Potom uz len na rovno s bambus. vkladackou.
Co sa tyka AIO a pod. pozor na slabe mikroflisove vkladacky. U mna cislo jeden Wonderky kapsova so sry dry a super bambusovou vkladackou. Alebo nejake od Handricky.
Ked nechces casto prebalovat, tak nejake nohavickove.
Tak ja odporucam stvorce, bambusove vkladacky na zvysenie savosti, separacky (lebo asi najviac roboty v rukach dat hrubu spinu dole), nohavickove denne a nocne, nejake kapsovky.
Ak mas niekoho kto sije alebo ty, tak bambusove vkladacky mozes aj usit z latky. Ja tak mam nejake kusky.

leamax
12. máj 2014

@euka210 dakujem.mne to praveze segra vie vsetko usit tak o to to bude myslim aj lacnejsie.len teda potrebujem vediet kolko akych plienok.ved aj bambus sa da zohnat v metrazi nie?ja som trosku pohodlnejsi clovek a co sa da to si chcem maximalne ulahcit.cize aj latkovanie😀
do akeho veku sa asi pouziva novosklad?

naveen
12. máj 2014

@leamax ale ked bola mala, tak ja som pouzivala len bavlene klasicke stvorce s vkladackami, lebo babeno vela cika a kaka, bavlnene rychlejsie schnu.. vkladacky som nezehlila .. mne sa nechcelo vela investovat
a neviem, ci sa oplati sit plienky.. material, praca, cas ...
http://www.detivbavlnke.sk/
http://www.detivbavlnke.sk/detivbavlnke2/eshop/...
tu by mohli byt aj navody
https://sites.google.com/site/latkovky/na/sitie...
gaticky kludne poziciam, nech sa vyuziju 😉

naveen
12. máj 2014

@mary939 no, praveze neviem, ci je to klasicka zaparenina.. 😅 uz to ma vylezene na chrbatiku

mary939
12. máj 2014

och joj

leamax
12. máj 2014

@naveen praca bude u nas platena laskou😀
ved urcite zo zaciatku teda tie stvorce.pocitam ale ze nenabehneme na latkovky hned ako dojdeme z porodnice.takze az kym si na seba vsetci zvykneme a naucime sa to nejaky cas potrva.
Diky za linky😉

euka210
12. máj 2014

@leamax dokedy ma riedku stolicu a nepapa prikrmy...cca 6-7mes. Tento moj druhy ale je setrny, kaka od 2m len 1x tyzden, aj to je husta, takze som rychlo hned presla na stvorec na rovno.

lucya2
12. máj 2014

@leamax Ja som si tiež sila plienky, na mojom fotoblogu nájdeš moje skúsenosti s plienkami. Osobne by som si pre dvojičky ušila aspoň 50kusov, aj viac, ak by sa dalo
https://www.modrykonik.sk/blog/lucya2/?from=ub

oskvarka
12. máj 2014

@lucya2 wow klobuk dolu k tvojmu sijaciemu umeniu 🙂

oskvarka
12. máj 2014

@leamax ja tiez nic nezehlim.. poskladam a je 😉

leamax
12. máj 2014

@oskvarka
@lucya2 dakujem super🙂🙂🙂

behulka
12. máj 2014

@leamax nič sa nemusí žehliť, ani štvorcové plienky, pokiaľ nie je nejaký zdravotný problém 🙂 Kamarátka úspešne odlátkovala dvojičky, myslím, že to stojí za to, aj keď by ste ich nedávali na 100%. Môžem sa jej popýtať na výbavu, no čo si pamätám, dávala klasické štvorcové plienky.
Ja som si celú výbavu pre staršieho šila sama a mladší podedil, k tomu sme dostali pár plienok a môžem úprimne povedať, že doma šité fungujú rovnako dobre, naviac si ušiješ čo vyhovuje tebe. Cenovo je to eňo-ňuňo oproti kupovaným.
Myslím, že by ťa mohol zaujímať tento blog (píše ho mamina, čo látkuje svoje dvojčiatka - výbavu im šila doma):
http://susu-sufik.blogspot.sk/
Myslím, že na začiatok sa budú hodiť aj mini vrchné PUL nohavičky, keďže dvojčiatka bývajú väčšinou menšie.

leamax
13. máj 2014

@behulka super dakujem.takze uz viem ze nezehlim🙂teda len v pripade volakeho zdrav. problemu co samozrejme verim ze nebude🙂
Pozriem ten blog a segra sa moze zacat chystat🙂