Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
21. júl 2010

@martina05 moja fialova ani tyrkysova nepustila

emjee
21. júl 2010

@lucinka83 susenie vonku na slniecku je najlepsia dezinfekcia 😉

sulky
21. júl 2010

@martina05 , ano,presne ta mi pustila pri prvom prani. Oper ju 2-3 krat s tmavsimi vecami, potom to bolo ok.

martina05
21. júl 2010

Baby ja viem že to tu už bolo asi tisíc krát omielané ale brali by ste radšej V2 alebo jednoveľkostnú FUzzi bunz?? Tá Sea Sprej je krááásna 😵 😵 😵

emjee
21. júl 2010

@martina05 ja mam fuzzibunz a je to supersva plienka, tu druhu nepoznam

martina05
21. júl 2010

@emjee http://www.ekoplienky.sk/product/kapsovka-wonde...

Fuzzi Bunz máš tú jednoveĺkostnú??

Ozaj a v čom je nová BG 4,0??? 😕 😕

emjee
21. júl 2010

@martina05 nie, mam starsiu verziu tej perfect size
tu wonderoo som myslela tak, ze neviem posudit, lebo ju nemam odskusanu

vladkaz1
21. júl 2010

My sme mali staru verziu a nam vobec nesedela divny strih podla mna a pretekala kade tade

brisilda
21. júl 2010

kocky znova prosim o radu mate s tymto prostriedkom niektora skusenosti? moze sa pouzivat aj na bambusove vkladacky ? 😕 http://www.klingacik.sk/detail/579/bio-d-prostr...

zojec
21. júl 2010

babulky chcem sa spytat, pouzite vkladacky, alebo plienocky davate do vody na tie dva -tri dni? lebo stvorcovky davam po preprati do studenej vody .. na druhy den ich vsak najradsej periem, lebo uz mi zacinaju posmrdkavat..

zfidorka
21. júl 2010

@zojec ja skladujem nasucho, cize ak zapieram, len vyzmykam, pocikane len hodim do kosa na plienky

emjee
21. júl 2010

@zojec nie, vsetko skladujem nasucho tak ako zfidorka - v kybliku s vekom, este nakvapkam 2-3 kvapky oleja aloe vera proti smradu 😉

izabelkak
21. júl 2010

@brisilda použiť to možeš na akékolvek plienky, najčastejšie sa to používa na cestách keď nemáš práčku po ruke... ale niekto to používa aj na doma a pere na nižšom stupni aj tak sa dá.... ale ak perieš na 60 stup. netreba to....

michaela80
21. júl 2010

takze vyskusali sme itti bitty plienocky a tie nam sedia i ked su este trosku velke...pouzivame ich bez tej vkladacky co sa sklada na tri casi ale zase davam extra booster.... 😀 😀 😀 potom hodim prve foto..

lulukn79
21. júl 2010

Ahojte dievcata, ja by som sa este chcela spytat ohladom toho prania plienociek, ci tomu dobre rozumiem.
Pred pranim date do pracky prasok, sliz, orechy... a do oddelenia kam sa normalne dava avivaz nalejete ocot + par kvapiek niektoreho olejceka a date prat?

zfidorka
21. júl 2010

@lulukn79 dobre tomu rozumies 🙂

lulukn79
21. júl 2010

@zfidorka dakujem a kolko toho octu davas? a dalo by sa taketo pranie pouzit aj na nase pradlo?mam totizto par uterakov ktore my aj po vyprati pripadaju take akoby zatuchnute od casteho pouzivania, ci by to na ne nejako mohlo pomoct?

zfidorka
21. júl 2010

@lulukn79 ja davam ocot aj na ostatne pradlo 🙂 davam cca pol nadrzky octu...

adriana7
21. júl 2010

@emjee
ďakujem moc...tiež sa chystám prať cca každý 3. deň

@zfidorka , a ty máš tie disany naťahovacie alebo zaväzovacie (myslím, tie, čo dávaš na noc)?

adriana7
21. júl 2010

@lulukn79 ,
ja si zarábam sliz (podľa receptu od zfidorky) a ten vonný olejček dávam pri zarábaní do slizu. Minule som mala fialku, ale nebol prírodný, tak sa tá vôňa nejak stratila, ale teraz so si zarobila s prírodným olejčekom lemongras a tá vôňa je nádherná... 😉
... ja som sa bála, čo urobí tá silica s octom, neviem, nemám vyskúšané... 😒

zfidorka
21. júl 2010

@adriana7 na noc davam zavazovaciu plienku http://www.branakdetem.cz/zavazovaci-plena-disa... a na to natahovacie vlniaky http://www.branakdetem.cz/vlnacky-natahovaci-di..., do zavazovacej plienky davam stvorec poskladany na obdlznik a stay dry alebo bambusovu vkladku ...
ja som davala silicu do octu, pradlo vonia ked je mokre, ked uschne, vonu necitit...

adriana7
21. júl 2010

@zfidorka ,
ja viem, že malá je ešte veľmi malinká, ale koľko ti v tejto verzii v noci prespí?
či sa zobudí skôr na kojenie ako na mokro? a ešte ma napadlo - obidve tieto disany lanolínuješ, či len tie naťahovacie?

zfidorka
21. júl 2010

@adriana7 zavazovacia plienka je plienka, ta sa nelanolinuje, je bavlnena... vrchne nohavicky su vlnene, tie sa lanolinuju, vlna obsahuje prirodzene lanolin, kurou sa jeho obsah obnovi...
vacsinou papa v noci 1x, zobudi sa na kojenie (davam jej stay dry vlozku, takze cize v noci ju prebalim, takze jej davam 2 taketo plienky na noc... mozno by vydrzala aj do rana, ale ked som hore na dojcenie, tak nemam problem ju prebalit, jej to tiez nevadi... ale ono to je individualne, najprv som davala napr. viacvrstvovu, ale tuto verziu casom precikala...takze teraz davam stvorec MaM happy square - je vysokogramazny http://www.branakdetem.cz/happy-square-rovne-pl...

ivanajelinek
21. júl 2010

Ahojte.Este sa chcem spytat, ze ci ste preberali latkovky aj s vasimi manzelmi.Lebo s tym mojim sa o takychto veciach neda vobec bavit...On si mysli ze je to hrozne zlozite...

mneme
21. júl 2010

@ivanajelinek dobra otazka 😀 urcite su tu baby, ktore maju normalne latkovacich manzelov, ja som to s mojim preberala asi 3x po 5 sekundach - jediny nazor, ktory vyslovil, bolo: nakup to! rozumej: daj mi uz s tymi somarinami pokoj! po pol roku latkovania sa ako tak naucil, najradsej pebaluje do bg 3.0 (lebo je to kapsa so suchacmi) a bambusovym plienkam hovori bananove 😀 ale vie pekne vycistit vedro na spinave plienky, naucil sa don naliat levandulu a rozobrat spinavu plienku, dokonca v poslednej dobe uz nezabuda ani na separacky 😎

mneme
21. júl 2010

a este jeden dolezity pokrok - chape, ze vlniaky sa nemaju hadzat k spinavym plienkam 😅 ale inak po case par plienok vybral sam - rozumej, dala som mu na vyber z niekolkych vzorov a on urcil, ktory kupime, dokonca skonstatoval,aka je krpata v takej a takej plienke chutna 🙂

ivanajelinek
21. júl 2010

@mneme dakujem 😉 No moj je asi taky isty...Mne je jedno, ved to kup a pod...

emjee
21. júl 2010

@mneme nas to teraz caka - mm ostava doma s malym, ja idem pracovat, takze uz ho zacvicujem 😀

mneme
21. júl 2010

@emjee no mozno budes potrebovat par novych aio 😅