Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

etuska
23. sep 2010

mate niektora Fuzzi Bunz?-ako ste s nimi spokojne? 😕

emjee
24. sep 2010

@dugyna som si objednavala este v auguste sama veci za 3500 kc, potrebovala som len doplnit objednavku do 4000 kc kvoli postovnemu 😀 a nejako sa @divoska rozsupla 😀 cele sme to spiskali za dva dni (kvoli konciacej akcii na itti bitti) tak preto tak potajomky 😀

@etuska bezvodovy 😉 ten je tuhsi
mam fuzzi bunz kupovane cez bazar a vkladacky su supersave, no pod tlakom nevydrzia a prepustaju na vrchnaky 😝 pouzivam na ne vlniaky 😅 ale prave uvazujem, ze skusim pod tu mikrovlaknovu vrstvu este stvorec - tak ako to robim s flipkami

@katka888 ja som ju vyskusala len parkrat, lebo uz bola M. mala, ale tiez mi asi 2x pretiekla - tipujem, ze kvoli prilis dlhemu pobytu v nej 😔 jednoducho sice nasaje, ale ked na to pritlaci, tak asi pusta dalej ta mikrovlaknova vkladka ako pise @izabelka 😔 inak je to aio, mala by to vyriesit dalsia vkladacka si myslim (ja tak davam aj do flipiek pod staydry este stvorec, lebo inak je durch aj vrch)

@zojec ja som IB poslala do sveta prave kvoli satkovaniu

katka888
24. sep 2010

@emjee
diky , skusim tam vlozit stvorec, nech to nasaje a uvidime, mozno ju vyuzijeme ked bude chodit 😉

divoska
24. sep 2010

@emjee toz moj stale vydrzi v satke len nevelmi dlho takze ja ich hadam vyuzijem na producirovanie sa na navstevach alebo tak or ked pojdeme v kociku. na druhu stranu sme objavili sposob ako kojit aj v tom krizi s kapsou tak je potom chvilu enormne spokojny 😀

nsoci
24. sep 2010

Pomooooc z porodnice.....
ahojte, poradte pliz... 😉 (kto ma poznate - v pondelok sa narodilo druhe latkarca 🙂 )

obcas som sem nakukla, ale som taka nudna ustalena latkarka, co stvorcuje a vlastni jednovelkostne BL, Anavy, Pastelky, inak TB Bamboozle Stretch a na vrch BL Fix, Bambinex PULky, vlniaky Disana, Babyidea shorties...

no a problem - maly ma uz 14kg, je dlhan a nijaka plienka mu v noci nestaci a BL Fix XLka mi po roku pouzivania (ano, ma ich od 10.mesiacov, uz ako novorodenec mal Mka), prania, voskovania, susenia vypovedaju sluzbu a pretekaju

vzdy sa totalne precura, na to sa zobudi, potom vymysla s jedlom, spanim... ak sa neprecura spi do rana
a kedze za chvilku pridem z porodnice a budem vstavat dost musim nejako prinutit mladeho pana spat 🙂

takze patram po nocnej plienke a super-mocnepriepustnych a vzduch priepustnych vrchnych gatkach pre obrika
moje podmienky su na zadockku prirodny material (nijaky flis, mix a pod) - hned sa zapari z ineho

Za vsetky napady som vdacna 😉

emjee
24. sep 2010

@nsoci iha nsoci volako ste sa zase poponahlali, ale gratulka velika 🙂

s tymi nocnymi moc neporadim - tvojim podmienkam vyhovuju snad len BI bamboo extra suchacove (nemaju flis, su len bambusovo-konopne) vypchata prefoldom a navrch vlniaky

izabelkak
24. sep 2010

@anlu mydlo Ti može flees polepiť a potom nebude prepúšťať tekutinu, moč Ti bude vytekať von z plienky, a podľa všetkého ani bambusu moc nesvedčí a može tiež zhoršovať savosť....
jo a fleesom je myslené akákoľvek umelinka - stay dry vrstva, t.j. aj horná vkladka do IB...

nám dnes v noci pretiekla aj BG kapsa 😠 dúfam že je to tým že som zle vypchala... lebo ma inak šlahne...

dugyna
24. sep 2010

@emjee aj no preto...ja ze mi nieco uslo 😀 😀 😀 to ste sa dobre rozsupli teda 😀 😀 😝

sulky
24. sep 2010

@nsoci , jednoznacne vlniaky BBH, tie su aj dost velke. Apod to BBH bambusova plienka, ale ta sa mi asi po10 praniach trocha zrazila, neviem dokedy vam velkostne vydrzi.
ALebo ak chces vlniaky naj naj drziaky, a este pre obra, takpotom skus Happy Heinys,tie su najvacsie.Aj plienky vyrabaju najvacsie 🙂Napriklad kapsovka HH je oproti Bum Genius ovela ovela vacsia.

mneme
24. sep 2010

@sulky bbh bambusova je sice genialna plienka, ale jej achilovou patou je prave ta velkost - po par praniach je riadne zrazena a na vacsie dieta urcite nie vhodna.
@nsoci bi bamboo extra suchacova je urcite dobry tip, ale podla mna je v principe jedno, ktoru z overenych nocnych plienok by si vybrala, lebo klucova je dobra vkladacka. takze urcite si zaobstaraj bi bambusove prefoldy a bamboo hour, s tym vypchas plienku tak, aby bola ozaj nepriestrelna. mne este napadlo, ze hamburger L-ko je riadne velka plienka, moja baba ma asi 10 kg a stale ju zapinam na najmensiu velkost. myslim, ze tie ellas house konopne maju rovnaky strih (bum huggeer ma z vnutornej strany flis), takze mozno keby si do toho supla tie prefoldy, tak by to islo. dost velka je aj swb organic velour. je draha ako slak, ale je jednovelkostna, takze mas sancu po odplienkovani vyuzit aj pre miminko. ale samozrejme ju treba tiez treba poriadne vypchat. z vrchnakov urcite mozem odporucit bbh vlniaky na suchace, odkedy ich mam, pulky lezia v policke. a ozaj, gratulujem 😵

divoska
24. sep 2010

@nsoci nazdaaaar, ja som latkarka aj matka v zacviku ale zato gratulujeeeeeeem. dufam ze uzivate a vymyslis aj to co potrebujes. opatrujte sa rodino

etuska
24. sep 2010

@emjee
dik 😉

anlu
24. sep 2010

@etuska ja mam Fuzzi Bunz a som velmi s nou spokojna. Zo zaciatku som jej velmi nedoverovala, lebo kamaratka ju ma tiez a jej maly ju stale precura... ale oblubili sme si ju 😀 ja davam na tu vkladku co pri nej bola este bambusovy stvorec

@izabelkak no teda.... tak to mozem sliz zrusit alebo len na oblecenie ho pouzit 😒 periem v tom vsetky plienky a veru myslim ze mam vsetky bud bambusove alebo umelinove... a prave jedna mi niekedy prepusta... tak sa budem musiet poobhliadnut po niecom inom na pranie. Dakujem za info 😉

pouzivate niekto na pranie Ecover? je dobry na plienky?

ivanajelinek
24. sep 2010

Ahojte...Mozem aj na vlniaky dat sol na skvrny alebo na nejaky flak zlcove mydlo?

emjee
24. sep 2010

@divoska ahaho 😉

izabelkak
24. sep 2010

@anlu sú to kočky čo perú v slíze či v orechoch a nesťažujú sa, ja osobne neriskujem, plienky nám sem tam pretečú aj bez toho.... tak periem v orechoch len oblečenie a plienky vo froshi majú ho v DM vraj bio kvalita a je lacnejší ako ecover...

no my fuzzi bunz máme, ale tiež robí problémy, napr. dnes som dala pod origoš vkladku ešte kikko bambus.štvorece 30x30 no a okraj plienky zase prevlhnutý až na bodíčko, a to boli patentky utiahnuté fest, ja myslím žeby to plienka nemala robiť aj keď je vkladka viac mokrá, BG mi to rozhodne nerobia... takže @emjee asi preto ich dotyčná predávala na bazáre že mala rovnaký problém...
ja ale nemám jednovelkostnú, na tú sa baby nesťažujú, neviem no, my máme vel. M mala by byť od 6,5 kg myslím a malá má ca. 8,5kg tam by problém nemal byť....

divoska
24. sep 2010

@emjee ja ta milujem, dakujeeeeem 😵 budem slintat az do prevzania /a este aj dlho po nom 😀 / moc tesim. sice by to stelo aj nejaku ruzovu, cervenu a tak, ale to by sme museli mat holku ze jo 🙂

majkafer
24. sep 2010

@miruss ahoj,

Ďakujem 🙂 bábo príde na svet za 4 mesiace, no mám v tom celkom zmätok, aké plienky kúpiť a peňazí málo 🙂

zojec
24. sep 2010

caute latkarky... 🙂
@divoska noooooo krasna zbierka.. 🙂 mam pre teba dobru spravu.. boli sme dnes na klbikoch, a nase nedovyvijane klbiky su uz dovyvijane.. a doktorka povedala, ze sa krasne balime nasiroko 😉 mala som BG 4.0.. takze nemusis zas az taaak strasne stresovat so sirokym balenim.. hm.. ale ked tak kukam na tie IB.. tak to asi velmi siroke balenie nebude 😀

brinzulka
24. sep 2010

k pretekaniu: pretekala mi stale CT plienka...bola som z nej na nerv...tak som ju raz "rozparala a spravila z nej kapslovku...dost neskoro-kedze som v tom case len zacinala ...som si uvedomila, ze bola oddelena pul vrstva...a dnu to bolo akoby tam plapolal igelit.sacok....dnes by som uz vedela podla omaku, ze nieco nie je ok a vyreklamovala by som na brane...

niekedy nam pretecie plienka, ked drobec moc pije...
bum geny su u mna najspolahlivejsie, i ked zasa nam robia sarapatu pri prani"vypeni" nam pracka...ak ich tam nemam , tak je klud..

a pretekala mi aj baby kangas-kym som si neuvedomila, ze ju vypcham, musim to dnu "zapravit" kuskom pul, co tam trci...a potom sme uz boli ok

etuska
24. sep 2010

@divoska
aku mas satku?-velmi sa mi paci 😉

emjee
24. sep 2010

@anlu @izabelkak @etuska na mojich fuzzinach je prat na 35 stupnov celzia, takze je mozne, ze som ich odpalila sama, lebo periem zvycajne na 60
skusala som pod vkladacku stvorec a nepomohlo, okraje boli vlhke po 2 hodinach 😔

emjee
24. sep 2010

inak damy, ja uz som vazne maniacka - dnes som dala v dm prednasku o latkovkach jednej tehulke a jej mamicke (alebo svokre) aj som ich odkazala na tuto temu, plus som im napisala stranky s nasimi oblubenymi eshopmi

izabelkak
24. sep 2010

@emjee na mojej je napísané prať na 60 tke a preteká odkedy som ju kúpila novú... prosto aj keď ju vypchám okraje sú vlhké...
PUL-je o.k. je to kapsa tak vidno v akom stave je pul nie je oddelený, ale ktovie čo je v tých švoch, tam kdesi musí byť problém asi....

emjee
24. sep 2010

@izabelkak mne to prave na zaciatku nerobilo, az po niekolkych praniach 😝

milvasik
24. sep 2010

Caute baby, trosku este zabrdnem do prania, aby som nieco nezvorala. mam dost vela novych plienok a setrila som ich, ze ich dam naraz do pracky, a uz nemozem vydrzat, chcem to mat pripravene. Takze:
---mozem ich tam nahadzat vsetky naraz-AIO, kapsove, vkladacky flisove, bambusove, sty dry, PULky? Nepustia mi nove kapsovky a aio farbu do ostatnych?
--- mam kupeny Lovela prasok sensitive-mozem vsetko oprat v tom?
---ako avivaz nemusim pouzit na prvykrat nic, alebo mam dat ocot?
---Mozem dat program na 60,alebo radsej len na 40?
Dakujeeeem

divoska
24. sep 2010

@zojec gratulujem, tesime s vami. ja ho balim tak ako ta ceska holka vymyslela, davam mu na oblecenie dve plienky zosnapkovane /este ze som rovno kupila 3/. doktor povedal ze aspon 18 hodin denne a pokial zrovna nebol tych par razi rozbaleny uplne naholo tak je furt v tom. ale rozmyslam, ze povolim lebo uz rozcapuje tie nohy aj sam tak uplne. aspon na noc obcas, ze nech mame kratsie prebalovanie. inak od dnes som skusala dat do thirsties a BL puliek ten stvorec zlozeny na obdlznik a vyborne to je. ani nam to nepreteka okolo noh, lepsie je to totiz zhuzvane pri stehienkach a hlavne ked nacura do plna tak v tom mokrom neni cely omotany. a este to aj skladat netreba tolko a miesto to nezabera a na cesty to je skladne 🙂 /bo my robime novosklady do zasoby, a vzdy som z nich len brala. sak asi tak aj vacsina fungujete/. za zbierku dakujem no sak dufam ze nebudem hromzit este 😀 mala byt aj jedna hneda ale nemali, a tie vlnaky som myslela ze budu cierne s pruzkami ale hlavne ze budu skvele ;) anyway, su tam 3 S, 3M a 2L ;) takze to akoze ukazkove na celu dobu a verim ze siroko balime uz len nejake tie 3-4 tyzdne @etuska dakovala, hoppedizka montreal 4,6. @emjee mi hovor, ja odkedy som zavesila fotky /aj aj bez fotiek/ tak sa kazdy pyta a ja to chvalim jak one. maily pisem, vycucy robim a tak 🙂 ideme volunteerovat na prezentacie? 😀 sak jak ste tu vy mne poradili tak aj ja sa snazim. sak to je skvela vec cele latkovanie.

izabelkak
24. sep 2010

@emjee možno to bola zhoda okolností že prvé razy tolko nevycikal... ako v BG kapse mávam aj mokrejšie vkladačky a gumičky nepretustia nič, rovnako aj flipka pritom kolkokrát je tam tá stay dry vkladka ztočená kadejako má snáď kilo a PUL-ky komplet suché....
tam prosto musí byť chyba v tých švoch asi, inak to nedáva logiku..

a aj na českom MK má jedna kočka ale L-ko vypchávala kadečím a tiež máva mokré tie kraje... kupovala ju novú...

brisilda
24. sep 2010

kocky ako ste spokojne s plienkou baby lucy clasic??? 😕

emjee
24. sep 2010

@milvasik
---mozem ich tam nahadzat vsetky naraz-AIO, kapsove, vkladacky flisove, bambusove, sty dry, PULky? Nepustia mi nove kapsovky a aio farbu do ostatnych? - zalezi od farieb 😀 vyrazne a tmave farby sa odporuca prat zozaciatku oddelene (niekomu tu pustila tmavohneda bbh magic, moja fialova nepustila)
--- mam kupeny Lovela prasok sensitive-mozem vsetko oprat v tom? mozes
---ako avivaz nemusim pouzit na prvykrat nic, alebo mam dat ocot? avivaz sa neodporuca, lebo plienky menej saju potom, ako nahradu na zmakcenie mozes dat ocot (ale pozor na bambusove plienky, nemusi im to robit dobre)
---Mozem dat program na 60,alebo radsej len na 40? podla mna nove plienky staci kludne na 40, aj pouzivane staci na 40 a raz za cas na vyssej teplote, ale vzdy daj dlhy program (prvy krat staci aj kratky program)