Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanajelinek
17. okt 2010

@zojec Ritku len zaparenu. Nie su to vyrazky, len take zacervenane miesto pri ritke. No a BG flipke som mala len vkladacku stay dry. Takze to mal na tele.A aj stvorce mal na tele. Tak skusim zajtra zasa. A vkladacky mozem tiez zatret zlcovym mydlom?

zojec
17. okt 2010

@ivanajelinek to cervene , zaparene moze byt od kakacky, ako pise @zfidorka.. to je zieravina na ritku... :( sty dry flipkove by som mydlom nenatierala.. na umelinku mydlo dobre nerobi.. ale stvorce a bambus v pohode.. 😉

izabelkak
17. okt 2010

@zojec aha, tak to je potom inak konštruované, nie je tam toho mikrovlákna viac? možno to takto poriešili a tým pádom nedali vkladačku....

zojec
17. okt 2010

@izabelkak neviem kolko je tam vrstiev toho mikroflisu, nie je to nejak extra hrube... vyskusam savost bez vkladacky a uvidim.. porovnam s cistym bambusom...

izabelkak
17. okt 2010

@ivanajelinek a v čom máš opraté plienočky? používaš separačky? popravde neviem ako je to u takých malých mimi, ale ak to ide odsleduj kedy dieťatko močí či pred, po jedle, pred spánkom, po spánku a najmä ak je v prírodných materiáloch prebal čo najrýchlejšie, ako často si prebalovala?
ja neviem čím to u nás je ale posledné obdobie máme úplne luxusnú pokožku, tak buď je to tým že som vychytala všetky muchy alebo tým že kakoš máme už na 99% tuhý...

ono stačí že pokožka odoláva mokrej/vlhkej plienočke a do toho príde kako a riadne podráždi, preto je ideálne aby nebola pokožka vystavená mokru príliš dlho, alebo preventívne krémikovať... ja som inak začala dávať sudokrém a separačky viskozové non-stop do prírodných matrošov tak neviem či tam je to zlepšenie alebo všeobecne tým že je staršia a pokožka odolnejšia....

inak ideálne ak máš nohavičkové plienky a vlniaky, daj pri takýchto problémoch radšej to ako PULky.... resp. fleesačky môžu byť...

zfidorka
17. okt 2010

@ivanajelinek a tiez ti odporucam ako pise @izabelkak preventivne kremikovat... podrazdenu pokozku vetraj tak casto ako je to mozne, rychlejsie sa zahoji...

zojec
17. okt 2010

@izabelkak
@zfidorka ja som doteraz nekremikovala.. ale teraz vzdy vecer preventivne natriem sudokremom.. pomaha 😉 inak ja zacinam vazne nad nimi uvazovat.. konecne som nieco nasla o tych vlniakoch http://www.fannyfanackapants.co.uk/hemp-hour-wo... skoda ze neviem po finsky.. ani som nevedela ze je to finska firma 😀 tu sa ma clovek fakt stale co ucit 😀

ivanajelinek
17. okt 2010

Dakujem. 😉 No dneska som len skusala latkovat.Ono je horsie, ze krpec dost spi, takze som prebalila tak po dvoch-troch hodinach. A ked sme boli vonku vo Flipke, tak spal 4 hodiny, tak asi aj z toho. No mam tiez sudokrem a pouzivam separacky v rolke(popoliny)...A prala som v takom tekutom prasku, nejaky novy, taky zeleny obal a je tam na obale mimi. Neviem ci dash sensitiv alebo ako?? No a vlniaky mame, tak zajtra vyskusame nohavickove plus vlniaky...

zojec
17. okt 2010

@ivanajelinek maly si musi aj trosku zvyknut.. aj moja si par dni zvykala na bavlnu 😉 dufam, ze ta nejaka cervena ritka neodradi.. a prebalovat treba fakt castejsie.. . to ja take dlhe spanky teda nepoznam.. naposledy spala dlhsie ako dve hodky v porodnici... ☹

sulky
17. okt 2010

@divoska , tak neviaz, daj stvorec na rovno do vlniakov, pouzity iba vytiahnes a vymenis.
@martina05 , disany su lepsie na noc. Na den BoJ, Anavy, loveybums, BI

@zojec , tie su vhodne skor na noc.

zojec
17. okt 2010

@sulky ved to... ☹

sulky
17. okt 2010

@zojec , tak si zober tie SWB, ked su na suchace.

izabelkak
17. okt 2010

@ivanajelinek a dala si dve plákania? najmä pri tých komerčných práškoch určite plákanie navyše.... ale ako píše
@zojec pokožka si musí aj zvyknúť, ale v tvojich príspevkoch je cítiť že tak ľahko nepoľavíš🙂))

divoska
18. okt 2010

@sulky hm hlboka myslienka 🙂 hadam vyskusam. kazdopadne ja myslela ze sa nerad natahuje do vlniakov, a ze ja uz nerada aj zavazujem /do disan a hhs/ lebo je neposedny a casto krat prezraty tak ked mu dvihnem cele nohy aj zadok a drzim ho tak tak mi grcne a este aj vlasy si v tom omoci... a to uz ma nielen mrzi ale aj poraza 🙂 takze zavazovacie pre mna su komplikovane na manipulaciu momentalne. lebo ho pri tom zavazovani viac dviham. snurky mi je zas luto odstrihnut, okrem toho dve snapky davam zvonka na siroke. vyhrava to co je najjednoduchsie a najrychlejsie zapnute naspat. co su u nas grobaby /bo v nich to netreba nijak specialne natahovat, vkladat ani nic, a este aj ked ich clovek rozbali tak drzia a netreba ich vyrovnavat, proste len vezmem stvorec a capnem tam novy naspat/

sulky
18. okt 2010

@divoska , naroky na plienky sa menia vekom, my sme kedysi neznasali flis, balili sme iba do prirody. Terayz pouzivame sty dry plienky alebo natahovacie vlniaky. Kedze uz chodime, najrychlejsie je v stoji vytiahnut stvorec a vlozit druhy. 😅
To co sa vam teraz nepaci, mozno ocenite neskor 😎

sulky
18. okt 2010

idem objednavat tie pancusky z duotex.sk, tak ak este niekto chcete nejaku farbu, ozvite sa do IP.

izabelkak
18. okt 2010

baby tak ja som tak strašne šetrná, že som z látkoviek neodišla len s kalichom a vložkami ale aj BI longies 😒 chjo mňa tak pustiť do obchodu... ale kúpila som ich skor ako kamaše vrchné oblečko nie na plienky🙂)) ešteže som si to aj okecala...

marecka
18. okt 2010

@ivanajelinek môže to byť hocičo z toho čo si menovala... treba odsledovať.. moja malá sa už dva týždne lieči z dermatitídy, museli sme ísť až na kožné. pritom plienky nosí už 4mesiace, stále neviem, čím to bolo... myslela som že flipky, ale má ich aj teraz a lieči sa jej to...

baby, čo hovoríte na tieto plienky? zvažujem nový prírastok . bitti d´lish snap in one?

marecka
18. okt 2010

a ozi, nemá niekto záujem o vlniaky loveybums crepe? raz som ich oprala v ruke, naimpregnovla a nepoužila, sú nové.

zuba
18. okt 2010

@divoska Neboj bude aj horšie 😉 U nás je drobca zabaliť fakt umenie. Nedokážem ho poriadne ani na zem položiť a už je otočený a ide kamsi preč. Často sa prebaľujeme v stoji u okna - on čumákuje von a a ja ho môžem zabaliť.Preto aj uvažujem nad tými naťahvacími vlniakmy na noc - dnes o štvretej ráno som myslela, že ma porazí keD´som ho prebaľovala.

zojec
18. okt 2010

@marecka neviem ake mas velke dietatko... ale ja som nebola s IB velmi nadsena... su velmi uzke medzi nozickami a mne ich vzdy precikala aj prekakala :( ale recenzie su rozne 😉

marecka
18. okt 2010

@zojec 4mesačné.. tak uvidím, čo mi ešte napíu ostatní, mne zatiaľ neprecikala nič, ani flip, ani gro baby, ani štvorce,ani frote uteráčik

zojec
18. okt 2010

@marecka tak to mame rovnake deticky.. 🙂 ono ta cika aj kaka vytecie popri.. :( nie ze by vkladacky nestihali..... proste su uzucke a ked babo sedi, tak to vyjde popri.. ale ja ich este urcite vyskusam, ale ked zacne mala behat.. vtedy vraj sedia o cosi lepsie 😉

anxuska
18. okt 2010

Ahoj dievčatá, potrebovala by som radu, malinká má velmi zaparenú riťku, už fakt neviem, čo s tým, používam výlučne látkové plienky ( štvorcové, vv, nohavičkové, väčšinou nie umelinové) vrchné nohavičky vlnené, pul menej, periem v orechoch+ puer na 65 stupňov a už sa toho aspoň týžden nevieme zbaviť a je to stále horšie 😠 , krémujem tiež skúšala som rybaciu masť, sudocrem, bepanthen+ niečo od doktorky a stále otras ☹ čo robím zle?

katka.carska
18. okt 2010

@zojec mala som doma BabyIdea vlniaky S uz z druhej ruky, maly ich obliekol aj v case odplienkovania na stvorec narovno - takze jednovelkostne 😀 . Nepretekali, boli vsak hrubsie a nepruzili (tkany flaus, nie uplet), vyrvala sa im patentka, ale jedna sikovna mamina mi to v pohode opravila, obsuchali sa lemy okolo noziek, no na funkcnocti im to neubralo - podla mna by prezili aj tri deti.
Lvb jersey pouzivame teraz L-ko maju za sebou uz dve deti, zatial sa tvaria neznicitelne, dokonca aj patentky vydrzali vsetky. Su tiez dost hrube. Udrzia aj plienocku na rovno. U nas dobre na noc aj do satky ci autosedacky. Tieto to u nas vyhrali - Lka pasovali mimiskovi asi od pol roka - starsiemu vydrzali do odplienkovania.

zuba
18. okt 2010

@marecka No ja IB mám a mám ich rada, ale veru niekedy ich preciká. Ono je to vtedy keD´sa mi to nedá tak zapnúť aby to nemal voľné medzi nožičkami. Má veľké bruško a nakoľko tam nie ej sucháč ale patentky, tak nie vždy sa mi to dá zapnúť ideálne. Ale je pravda, že ak nejdeme von s kočíkom, že vôbec nesedí, tak to mi ju ešte neprecikal.

zojec
18. okt 2010

@katka.carska tak hovoris, ze tie lvb jersey su fajn? popremyslam nad nimi...len mi strihovo pripominaju anavy, co ma trosku odradza. tie BI sa mi pacia, aj vyzeraju tak neznicitelne 😉 ale nocne vlniaky mam...
@anxuska ta zaparenina moze byt aj od agresivnej kaky... mozno si nieco zjedla.. skus malu nechat cez den s holou dupkou.. viem, ze uz je chladno, ale nam toto vzdy zabralo... a na noc sudikrem a bambusovu plienocku 😉

anxuska
18. okt 2010

@zojec ďakujem, malú stále vetrám, tým to nebude, no možno to moje jedlo... ozaj ja si na deň pochvalujem BoJ, super matroš, lahko sa obliekajú, pre nás na deň najlepšie (ani cena neni moc premrštená)

zfidorka
18. okt 2010

@anxuska moze to byt od agresivnej kaky ako pise @zojec... to by pomohlo, ak by si kaku odchytavala do misky, aby zbytocne nedrazdila pokozku...
skus pozriet ci nema v puse soor/zabku, resp. nebolia teba bradavky... ak by to bola mykoza, tak na to pomoze len antimykoticky krem - ja som davala malej imazol, ten je na predpis, ten to pekne prelieci...
velmi pomahaju aj bambusove plienky - najlepsie z jemneho frote, alebo flausu - napr. BBH bambus, vkladky od BabyIdea... alebo Kikko stvorce bambus...
a casto prebalovat a vetrat kolko sa da... a preventivne kremikovat pri kazdom prebalovani, staci tenka vrstva co sa hned vstrebe - tu sice moze byt problem ze kremik zapatla bambusovy flaus...

marecka
18. okt 2010

@zojec ja mám loveybums crepe, písala som ponuku vyššie, ak by si mala záujem, tak sa ozvi, sú nové, nepoužité. dám zľavu aj lanolín k tomu.